Vsetín – Olomouc 2:1 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 9:0 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 13.09.2012, 15:20 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • ELIOD extraliga mladšího dorostu

60:00
    Konec zápasu. (17:14:56)

59:38
    Hosté hrají bez gólmana!

59:30
    Přesilovou hru poprvé v utkání okusí i Olomouc. Jan Gonos (VSE) dostává dvě minuty za podražení.

58:32
    Vsetín vstřelil branku!
    Minutu a půl před koncem zápasu je možná rozhodnuto! Richter vypálil od modré čáry na Šoustala, který jen vyrazil před sebe, kde stál ONDŘEJ VOJKŮVKA a nejspíš od jeho brusle se odrazil puk do sítě. Asistence: Michal Richter.

58:01
    Od modré čáry dobře vypálil Gonos, ale Šoustal chytá do lapačky a nechává přerušit hru.

56:48
    Přesilová hra pro Vsetín. Na dvě minuty za hákování si odchází posedět Jakub Heža (OLO).

56:17
    Na ledě byla opět první formace Olomouce a vsetínští poté, co vybojovali puk, tak raději vyhodili na icing.

55:23
    Vojkůvka našel před Šoustalem Dubnického, který okamžitě pálil, ale olomoucký gólman byl opět skvěle připraven.

54:02
    Horák v útočném pásmu našel na druhé tyči Holiše, který okamžitě pálil, ale Bechný dokázal reagovat a puk chytit.

52:22
    Heža nyní pálil na Bechného, ten byl pozorný a vyráží.

49:15
    Třetí třetina je zatím nejpohlednější. Hraje se nahoru dolů s poměrně hezkými akcemi na obou stranách.

49:43
    Dubnický pálil do horního růžku Šoustalovy brány, ale hostující gólman skvěle zasáhl ramenem.

47:30
    Krejčiřík si najel před Bechného, položil si ho a mohl zakončit do prázdné brány, jenomže netrefil!

46:46
    Olomouc vstřelená branka nakopla a Vsetín se musí pečlivě bránit. Bechný nyní řešil další nepříjemnou ránu.

44:41
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po nenápadné akci Kohoutů je vyrovnáno. Krejčiřík zavezl puk před Bechného, kde přenechal touš najíždějícímu MIROSLAVOVI KUBOVI, který si položil Bechného a zavěsil pod břevno. Asistence: Vojtěch Krejčiřík.

43:24
    Do přečíslení tři na jednoho se pustili vsetínští, ale Vojkůvka, který měl puk na holi situaci špatně vyřešil a z šance je nakonec nic.

42:08
    Úvod třetí třetiny patří zatím Kohoutům, kteří se ženou za vyrovnáním.

40:30
    Stejná situace se podařila po pár vteřinách i hostům.

40:09
    Třetí třetina začala nepřesnou rozehrávkou domácích a po devíti vteřinách hry se píská zakázané uvolnění.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 30. Fryšara (Richter, Pisklák), 59. Vojkůvka (Richter) - 45. Kuba (Krejčiřík)

VHK ROBE Vsetín: Bechný (Sachr) - Gonos, Pisklák, Nadymáček, Vítek, Krůžela, Chrástecký, Richter - Fryšara, Lukáš, Haničák, Matocha, Čechmánek, Vojkůvka, Kašpar, Klačánek, Dubnický, Janošek, Kovář, Gharibyar.
    HC Olomouc: Šoustal (Venkrbec) - Kolovrátník, Škoda, Spurný, Galvas, Müller, Kolařík, Janků, Beutl - Malý, Štefka, Heža, Krejčiřík, Stryk, Holiš, Zabloudil M., Kuba, Holibka, Zabloudil Z., Horák, Přibylová.

Rozhodčí: Dobeš - Kurtin, Laczko