Třinec – Pardubice 4:1 (kon.) | Kladno – Liberec 1:2 (po s.n.) | Motor ČB – Vítkovice 2:5 (kon.)
Plzeň – Litvínov 6:4 (kon.) | Zlín – Slavia 2:1 (kon.) | Sparta – K. Vary 2:1 (po s.n.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 14.09.2012, 17:00Tipsport extraliga

58:21
    Domácí jsou kompletní a zbytek třetí třetiny, pokud nepadne gól, budou ve čtyřech dohrávat Pardubičtí. Za nedovolené bránění vyloučen Sičák.

53:43
    Třinečtí jdou do čtyř. Jakub Orsava ve snaze rozehrát zvedl puk trochu víc, než by bylo potřeba, a ten skončil na domácí střídačce. Dvě minuty - zdržování hry.

45:59
    Hosté jdou do čtyř. Až příliš aktivní byl Lukáš Nahodil, který ve snaze získat puk podrazil Lukáše Zíba. Nahodil si odsedí dvě minuty.

39:55
    Robert Kousal nepříjemně vystřelil, Hamerlík byl připraven. Kousal se poté ještě snažil vybojovat kotouč, to mu nedovolil Václav Varaďa. Ten si ale podle soudu sudích pomohl nedovoleně, odsedí si proto dvě minuty.

22:04
    Hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedl Daniel Rákos, který se provinil vysokou holí.

18:02
    Početní výhoda domácích je u konce. Oceláři si nedokázali pohlídat střídání a rozhodčí je přistihli, jak hrají v šesti. Trest odpyká Jakub Orsava.

16:32
    Pardubičtí jdou opět do tří! Pronikajícího Hrabala doslova sestřelil Jiří Vašíček, rozhodčí ho posílají na trestnou lavici za faul kolenem. Třinec hraje 96 vteřin 5/3.

16:09
    Hosté si nakonec museli pomoci nedovoleným zákrokem. Pátým vyloučeným hráčem hostů je Václav Benák, který se provinil krosčekem.

10:45
    Hosté jdou do tří! Kristopher Beech chtěl vyhodit puk, poslal ho však přímo do hlediště.

10:02
    Do šance se dral třinecký matador Peterek. Než se však dokázal dostat ke kotouči, přišel zákrok Jiřího Vašíčka. Hostující bek si odsedí dvě minuty za podražení.

08:37
    Dlouhá pasáž bez přerušení končí, hosté půjdou opět do čtyř. Při domácí aktivitě se nedovoleného zákroku dopustil Jan Kolář, který si odpyká dvě minuty.

03:34
    Růžička byl při svém postupu faulován. Na trestnou lavici usedl Kristopher Beech za hákování. Domácí hrají přesilovku.

01:34
    Hosté si zahrají první přesilovku. Třinecký Tomáš Klouček ve snaze zastavit pardubickou akci sáhl po nedovoleném zákroku, odsedí si dvě minuty za držení.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 9. Zíb (Hrabal, Bonk), 15. Zíb (Hrabal, Růžička), 17. Růžička (Bonk, Hrabal), 28. Bonk (Růžička, Varaďa) - 45. Somík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava.
    HC Dynamo Pardubice: M. Růžička (Salfický) - Píša, V. Kočí, Sičák, Vašíček, Benák, Kolář - Šagát, Cetkovský, Starý - Brendl, Beech, Somík - Nahodil, Buchtele, Kousal - T. Nosek, M. Drtina, Semorád

Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan