Milevsko – Bílina 3:5 (kon.) | Kobra – Sokolov 3:4 (po pr.) | Klášterec nO – Klatovy 1:3 (kon.)
Jablonec n/N – Tábor 4:3 (po s.n.) | Řisuty – Děčín 6:0 (kon.) | Jindř. Hradec – Břeclav 3:1 (kon.)
Žďár n/S – Chotěboř 3:3 (s.n.) | Kolín – Nymburk 5:6 (po s.n.) | Technika Brno – SHK Hodonín 2:5 (kon.)
Mor. Budějovice – Pelhřimov 2:1 (kon.)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Středa 19.09.2012, 18:30 • Zimní stadion Moravské Budějovice. • 2. liga skupina Střed (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Všichni hokejoví fandové očekávali, jak si Žihadla v druholigové premiéře povedou. Utkání 1. kola na domácím ledě s týmem KLH Vajgar Jindřichův Hradec byl plně v režii moravskobudějovického družstva, které při hře v plném počtu hráčů hosty jasně přehrávalo. Vajgar se dostal do hry většinou při přesilových hrách. Žihadla v premiérovém utkání zaslouženě zvítězila 5:1.

Úvodní duel proti Technice Brno se pelhřimovským hokejistům nepovedl. Již od začátku měla Technika navrch, což potvrdila i gólově. Brno si odvezlo z Pelhřimova první tři body za výhru 4:1.

Zajímavostí je, že v nedávné minulosti červenobílý dres oblékali útočníci Lukáš Dostál, Martin Jánský a Petr Zahradník, který za Pelhřimov hrál v letech 2003 - 2005 a zažil tedy první postup Spartaku do play-off v sezóně 2004/2005. V brankovišti by se měl s Romanem Boškou střídat Roman Kousal, který má rovněž pelhřimovskou minulost.

Utkání začíná na zimním stadionu v Moravských Budějovicích v 18:30 hod.

Vítám všechny příznivce ledního hokeje na utkání 2. kola druholigové soutěže střed mezi domácími HC Moravské Budějovice 2005 a hostující TJ Spartak Pelhřimov.

Sestavy:

HC Moravské Budějovice 2005

TJ Spartak Pelhřimov

Na ledové ploše se prohánějí rozhodčí, hráči obou týmů se co nevidět objeví u východu z kabin.

I hráči se nám šikují na modrých čarách - utkání bude každým okamžikem zahájeno.

00:01

00:15
    První střelu vyslal Zahradník - mimo.

00:54
    Zahradník našel na levém kruhu volného Křenka, který trefil jen betony Čekala.

01:05
    Domácí jsou aktivnější.

01:18
    Střelu Bartáka vyrazil Čekal, dorážka Kovalského mimo.

02:09
    Iccing domácích.

02:39
    Žihadla v tlaku.

03:08
    Propagační střelu na domácí bránu vyslal Martin Jelínek. Boška bez problémů kryje.

07:49
    Hosté se sami připravili o útočné pásmo.

08:38
    hosté se stále nemohou usadit v útočné třetině. Žihadla celoplošně brání.

09:04
    Střelu Rašnera od modré Boška vyráží a obránci odpalují do bezpečí.

09:28

10:09
    Pěškovu střelu vyráží hostující brankář.

10:10
    Vyloučen Prokš (MBU) 2 min za zdržování hry.

10:33
    Žihadla se osvobozují.

11:17
    Střela Veselého mimo.

12:02
    Hosté se ofsajdem připravili o útočné pásmo.

12:10

12:14
    Zakázané uvolnění hostů.

12:32
    Vyloučen Sechovec (MBU) 2 min za faul kolenem.

13:00
    Hosté usazeni v útoku.

13:16
    Spartak Pelhřimov A právě vstřelil branku!
    Hosté třetí přesilovku využívají. Po dvou nevydařených přesilovkách hosté udeřili. Zpoza branky přihrál Richard Adam na vrchol kruhů volnému LIBORU BEZDĚKOVI, který tvrdou ranou nad lapačku nedal domácímu gólmanovi šanci. Asistence: Richard Adam.

14:29
    Šanci hostů kryje Boška.

14:29
    Vyloučen Hrbatý (PEL) 2 min sekání.

15:00
    Domácí se nemohou dostat přes útočnou modrou.

15:47
    Přesilovka se nedaří.

16:29

17:00
    Do samostatného nájezdu se dostal Jánský, ale puk mu v rozhodující fázi utekl. Náznak tlaku zastavil Čekal.

18:14
    Zahrozili i hosté, střelu Martina Jelínka polapil Boška.

19:30
    Hra se odvíjí ve středním pásmu.

20:00

V první třetině byli aktivnějším týmem domácí. Doplatili však na sérii vyloučení. Hosté poslední přesilovku zúročili ve vedoucí branku. Druhá třetina začne zhruba v 19:19 hod.

20:01

20:34
    Šance hostů: před prázdnou brankou netrefil puk Plachý.

21:21
    Z mezikruží střílel Zahradník jen do připraveného brankáře.

21:35
    Vyloučen Adam (PEL) 2 min nedovolené bránění.

22:29
    V oslabení ujel Votápek, Boška na místě.

22:52
    Nahození od modré kraje Čekal.

23:05
    Stejně si poradil i se střelou Pěšky.

23:21
    Střelu Vlašína tečoval Křenek těsně vedle.

23:21
    Vyloučeni Veselý (PEL) a Bula (MBU) oba 2 min hrubost.

27:37
    Střela domácích těsně vedle, na druhé straně bezchybný Boška.

29:41
    Vyloučen Bezděk (PEL) 2 min podražení.

30:57

31:45

33:37
    Žihadla jsou aktivnější, ale bez efektu.

34:13
    Oběma týmům chybí moment překvapení.

34:47

35:18
    Střelu Bezděka srazil domácí obránce, dorážku pokryl Boška.

36:02
    Votápkova střela nad branku.

36:22
    Vyloučen Martin Hadrava (PEL) 2 min hákování.

37:09
    Hosté vyhazují.

37:47
    Puk v hledišti. Vhazování před modrou domácích.

38:22

38:49
    Drobný závar před svojí klecí s klidem vyřešil Čekal.

38:53
    Stejně tak chytá i střelu Nováka od modré.

39:15
    Martin Jelínek z otočky do Boškových betonů.

39:54
    Zeleného střela z mezikruží. Boška s problémy chytá.

40:00

Vyrovnaná druhá třetina. Hrál se rychlý hokej s minimem šancí. Domácí se snaží tlačit do útoku, ale nepřesnými přihrávkami se připravují o šance. Hosté trpělivě vyčkávali na svoje šance, které stejně jako domácí nedokázali proměnit. Třetí třetina začne asi ve 20:08.

40:01

40:36
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Rychlý útok domácích. Martin Jánský zatáhl puk do útočné třetiny, za modrou přenechal LUKÁŠI KOVALSKÉMU, který tvrdou ranou prostřelil Čekala. Asistence: Martin Jánský.

41:36
    Po chybě hostů jel sám na brankáře Čekala Bula, ale puk se mu postavil a trefil pouze ochrannou síť.

43:20
    Zahradníkovu střelu Čekal neudržel, ale dorážku Buly už pokryl.