HC Kladno – K. Vary 5:1 (kon.) | Havířov – Třinec 1:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 1:4 (kon.)
Vsetín – Zlín 3:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
Chomutov – Letňany 3:2 (kon.) | Olomouc – Přerov 4:0 (kon.) | Slavia – Sparta 4:1 (kon.)
Motor ČB – Pardubice 5:0 (kon.) | Jihlava – Liberec 2:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 19.10.2012, 16:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Prestižní derby čeká, v rámci 13. kola extraligy staršího dorostu, zimní stadion na Lapači. Vsetínští mladíci zde přivítají rivala ze Zlína. Ani jeden z týmů zatím neprožívá ideální sezónu, domácí tudíž vstoupí do zápasu jako sedmý celek tabulky, Zlín je o příčku výše, přičemž na VHK má náskok tří bodů. Případná výhra by tak zelenožluté bodově dotáhla na Zlín, Beranům by naopak výhra mohla pomoci zaútočit na pátou Olomouc.

HC PSG Zlín má v sezóně střídavou úspěšnost. Ze dvanácti zápasů vyhrál pětkrát, ostatní zápasy skončily neúspěchem. Síť soupeřovy svatyně se Beranům podařilo rozvlnit třicetkrát, o pěť branek víc žlutomodří inkasovali. V předchozím dvojkole Zlín prohrál 0:3 v Brně, o den později si ovšem připsal velmi cennou výhru 3:2 po nájezdech, proti silným Vítkovicím.

Vsetínu se, i díky početné marodce, vstup do sezóny vůbec nepovedl a v jednu dobu se dokonce propadl až na samý chvost tabulky. Poslední kola ale přinesla výkonostní i výsledkové zlepšení. Před týdnem Vsetín sehrál asi nejlepší utkání v sezóně, když doma rozstřílel Olomouc 8:1. Špatně si Valaši nevedli ani v sobotu, kdy na ledě vedoucího Třince dlouho vzdorovali. Nakonec ale odešli z ledu poraženi po výsledku 3:4. Střelba zatím Vsetínu vychází lépe než Zlínu, vsítil již pětatřicet branek. Celých čtyřicet sedm gólů ale VHK inkasoval. Během dvanácti kol vyhrál Vsetín jen třikrát, dvě z těchto výher se ale urodily v posledních čtyřech kolech. Porážek zaznamenali domácí devět, tři z nich byly ale až po prodloužení, resp. samostatných nájezdech.

Připomeňme ještě, že oba celky se již letos jednou potkaly. Úspěšnější byli Berani, kteří na svém ledě zvítězili 5:2, po třetinách 2:1, 1:1, 2:0. Dvakrát do černého se v zápase trefil Dalajka.

00:01

1:02
    První vteřiny utkání jsou sice plné pohybu, avšak bez střeleckých pokusů.

1:21
    Což už ale neplatí. Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho, Hladiš se rozhodl vystřelit a jeho pokus orazítkoval tyč Vlachovy svatyně.

2:01
    První zákrok má za sebou brankář Beranů, neměl s ním problém.

02:33
    Nahození od mordé stlumil ve výstroji Vlach. Hra se zatím přelévá ze strany na stranu.

03:25
    Domácí útočná snaha skončila postavením mimo hru. Domácí se zatím nedokázali prosadit do kloudnější příležitosti.

04:09
    Teď se po přihrávce zpoza branky natahoval Hořanský, gólman Beranů měl ale k puku blíže a pohotově jej zalehl.

5:01
    Hra je od začátku hodně bojovná, je znát že jde o derby v němž jde oběma týmům o hodně.

05:22
    Z otočky střílel Hlaváč, jeho bekhend ale Vlacha nepřekvapil.

06:12
    Další zákrok Vlacha, tentokrát betony zastavil střelu Vyoralovu.

07:29
    Druhá velká šance Beranů. Po hrubce v rozehrávce byl sám před Vlachem Hlaváč. V poslední chvíli se ale ještě rozhodl pro přihrávku na spoluhráče, číhajícího u opačné tyče. Ten ale příhru nečekal, puk tudíž, místo do branky, zamířil do rohu kruziště.

09:09
    Puk přikryt lapačkou brankáře Beranů, vhazovat se bude po jeho levici.

09:17
    A teď se bude vhazovat znovu po levici, tentokrát ale Vlachově.

09:23
    A po tvrdé střele od modré se bude na témže místě vhazovat ještě jednou. Vlach zatím chytá bezchybně.

09:54
    Do nadějné příležitosti se tlačil vsetínský Grygar, jeho střelu ale v poslední chvíli přibrzdila hól beka a puk se tak jen pomalinku dokutálel k brankáři.

11:26
    Berani zatím brání na podrtženou jedničku a až na jednu či dvě vyjímky v podstatě nepustili VHK do zakončení.

12:05
    Teď sice Vsetín více než půl minuty kombinoval v soupeřově pásmu, puk ale neopustil okolí mantinelu.

12:30
    První přesilovka zápasu je tu. Grygera zastavil přečíslení Vsetína jen za cenu faulu - prohřeškem je držení.

12:55
    Vsetín vstřelil branku!
    A domácí přesilovku rychle využívají! Po nahození z nulového úhlu se puk pohyboval někde v prostoru brankové čáry za zády gólmana. Po chvíli nejistoty se rozsvítilo červené světlo a hlavní rozhodčí branku bez váhání uznal. Autorství branky je připsáno ONDŘEJI GRYGAROVI. Hosté se sice pokusili o nesmělý protest, gól ale platí. Bez asistence.

13:15
    Domácí nebylo daleko od zvýšení náskoku. V poměkud krkolomné kombinaci se Vsetínští probili až ke střele, ta ale skončila ve výstroji brankáře.

15:52
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté Vsetínu oplatili vedoucí branku takřka stejnou míncí. MARTIN HELEŠIC, který ještě v úvodu sezóny působil na Vsetíně, vystřelil, Vlach puk neudržel a ten znovu propadl k do prostoru brankové čáry. Znovu se čekalo na červené světlo, to se znovu rozsvítilo a na Lapači tudíž začínáme odznova. Asistence: Miroslav Zaremba,

17:30
    Takřka se nepřerušuje, hra se přelévá ze strany na stranu, avšak bez střela bez šancí.

18:02
    Moc hezký bodyček teď předvedl Ščotka, který na vlastní modré ukázkově zastavil pronikajícího Berana.

19:10
    Bojuje se o každý kousek ledu, od vyrovnávací trefy hostů jsme příliš pohledných momentů nezaznamenali.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka krajského derby přinesla dramatickou podívanou. Stav je zatím nerozhodný 1:1, což asi odpovídá průběhu hry. Hosté měli o něco více nebezpečných příležitostí, nakonec však nejspíš budou spokojeni za přestávkovou remízu, kterou zařídil ex-vsetínský Helešic. Domá trefa přišla z hole Grygara v přesilové hře. Po úvodním dějství je tak zatím zápas zcela otevřený. To druhé odstartuje cca 17:14.

20:01

20:12
    Druhá třetina začíná hostujícím zakázaným uvolněním.

20:23
    ... a pokračuje vsetínským ofsajdem.

20:40
    Grygar v dobré pozici netrefil puk.

21:03
    Grygar teď měl na holi druhý gól, fantastický zákrok Halody ale žlutomodré zachránil. Přihrávka z rohu doputovala přímo na hůl domácího útočníka, ten ze tří metrů pálil na odkrytou stranu brány, gólmanova lapačka ale zasvištěla vzduchem a přitáhla puk jako magnet.

22:02
    Teď se do šance tlačil Hořanský, z úhlu ale nestihl zakončit včas. Domácí vstoupili do druhého dějství náporem.

23:04
    Teď se Zlín nachvíli utábořil v útočném pásmu, střela ale chyběla.

23:20
    Hostům nevyšlo střídání a Vsetín jde znovu do vedení. Než totiž hosté stihli vyměnit své hráče, vřítil se do útočného pásma po levém křídle JOSEF MIKULA. Jeho střela sice nebyla příliš důrazná, Haloda ji ale neudržel a vsetínský útočník ji dokázal po ledě doklepnout za brankovou čáru. Asistence: Ondřej Tydlačka.

23:49
    Hosté mohli záhy odpovědět, Vlach ale střelu z pravého křídla, i s pomocí štěstí a obránců, zastavil.

24:04
    Hosté vyhodili puk mimo hrací plochu a budou za to pykat. Za zdržování hry je vyloučen Kužílek.

25:31
    Více než minutu svírali domácí Berany v jejich pásmu, přes několik nebezpečných střel ale zvýšit nedokázali. Zlínu se teď povedlo vyhodit a zdá se, že toto oslabení přežije.

26:04
    Zlín v plném počtu.

26:32
    A naopak to teď bude Zlín, který si poprvé v utkání zahraje přesilovku. Hostující útočník si obhodil Ščotku a tomu nezbylo, než jej podrazit - dvě minuty, faul kolenem.

27:14
    Vsetín se zatím brání velmi dobře a Zlín se nedokáže usadit v pásmu VHK.

27:52
    Znovu domácí vyhazují až za bránu Beranů.

28:18
    Teď dokonce v oslabení div že letící puk nazaskočil Halodu, hned poté zmatení Berani poslali puk na zakázané uvolnění.

28:32
    Vsetín se v pohodě ubránil.

28:49
    Hosté se však přeci jen dočkali vyrovnání. Tentokrát to zase byli domácí, kdo si nepohlídal střídání. Tomáš Pavlůsek našel v akci dva na jednoho MICHALA HLAVÁČE a ten zakončil k levé vlachově tyči dřív, než se domácí mladík s maskou stihl přemístit. Asistence: Tomáš Pavlůsek

29:52
    Hosté po vyrovnávací trefě znatelně ožili.

30:19
    Vlach s problémy zastavil další výpad Zlína.

31:07
    Hosté teď velmi dobrým napadáním nedovolují Vsetínu rozehrát.

31:08
    Vsetín jde znovu do čtyř. Zdálo se, že Hořanský běžným zákrokem dohrál u mantinelu jednoho z hostů, rozhodčí ale v jeho zákroku viděl napadení a posílá Hořanského na dvě minuty za katr.

31:50
    Berani hrají tuto přesilovku nesrovnatelně lépe než tu předchozí a Vlach teď dvakrát musel, po střele Talána, podržet svůj tým.

32:15
    Až nyní se Vsetín dokázal osvobodit.

33:02
    Šest sekund bude hrát Vsetín ve třech. Při napadání v útočném pásmu se totiž faulu dopustil Kuchařík - dvě minuty, hákování.

33:08
    Domácí jsou ve čtyřech a pásmu Zlína.

33:36
    Znovu Vsetín posílá puk až k Halodovi.

34:20
    Tato přesilovka prozměnu hostům vůbec nejde.

34:42
    Až teď se přeci jen usadili v útočném pásmu.

34:59
    Procházkovu střelu od modré vyrazil Vlach do ochranné sítě.

35:02
    Vsetín se ubránil, na ladě má znovu pět bruslařů.

35:12
    Vhazuje se před Halodou.

35:39
    Mikulovu tvrdou ránu Haloda jen vyrazil, obrana Zlína ale dokázala překazit domácí snahy o dorážku.

36:56
    Zakázané uvolnění Beranů.

37:29
    Tydlačka se vřítil do útočného pásma a šikovnou střelou přes obránce se pokusil překvapit Halodu - nepřekvapil.

38:07
    Teď ale hosté hodně zmateně střlídali a nakonec je čároví rozhodčí přistihl, že hrají v šesti. Vsetínu si tak v konci prostřední periody nabízí možnost přesilové hry.

38:30
    Po chybě na útočné modré ale Hajdda jen tak tak zabránil brejku zlínského Dalajky.

39:00
    Vsetín se zatím nedostal přes útočnou modrou.

39:27
    Až teď Hořanský, který rovnou otestoval připravenost Halody, ten zasáhl bezchybně.

39:55
    Hryciow to ještě zkusil z levého křídla, dalece však minul.

40:00

I druhá třetina skončila remízou 1:1. Vsetín do ní vstoupil náporem a po zásluze se ujal vedení. Prostřední část dvacetiminutovky ale patřila Zlínu, který i podruhé v zápase dokázal vyrovnat. Oproti první třetině přibylo střel a šancí, i nadále ale sledujeme bojovné a vyrovnané utkání, které je před třetí periodou zcela otevřené. Třetí třetina by měla začít cca 18:03.

40:01

40:07
    Vsetín vstoupil do třetí třetiny přesilovkou, ta ale bleskově skončila. Hosté jsou znovu v pěti.

40:12
    Zakázané uvolnění VHK.

40:52
    Vstín operoval v útočném pásmu, ke střele se ale nedostal.

42:00
    Vlach teď hodně nešťastně vyrazil Vyoralovo nepřesné vyhození a hostům chyběl jen kousek aby se dostali do vyložené šance.

43:34
    Potřetí v zápase jde Vsetín do vedení. Domácí snad minutu vozili puk po útočném pásmu Zlína, až se Františku Rodovi povedlo poslat skákavou přihrávku napříč brankovištěm, která přistála přímo před RENÁM PANCZOU, který ji zblízka doklepl do odkryté brány. Asistence: František Rod.

44:01
    Další velká šance VHK, Forch ale před poloodkrytou brankou nedokázal včas zpracovat těžkou příhru pod nohy.

44:52
    Vsetín je po vstřelené brance v laufu a vytvořil si několik dobrých šancí. Zlínská lavička na to reaguje oddechovým časem.

46:03
    Domácí nápor zdá se býti otupen, směrem dopředu jsou ale hosté zatím neškodní.

47:08
    Hra se na chvíli přestěhovala do středního pásma.

47:29
    Ideální střeleckou parketu měl před sebou najíždějící bek Zlína Stuchlík. Puk stojící na mezikruží napálil v plné rychlosti tvrdě, avšak též nepřesně.

48:05
    Domácí teď hráli minimálně dvacet vteřin ve čtyřech, hosté ale toto zazmatková nedokázali nikterak potrestat.

49:21
    Vstín hraje pozorně na vlastní modré a Zlín zatím nachází jen málo cestiček do útočného pásma. Ty navíc většinou vedou jen do rohu.

50:01
    Vhazuje se po pravici Vlacha.

51:01
    Rodící se šanci Zlína včas zastavila hokejka domácího beka.

51:19
    Ofsajdem se teď provinili Berani.

51:49
    Hořanského průnik připravil šanci Ščotkovi, zápěstím z mezikruží ale mezi tři tyče nezamířil.

52:59
    Přeci jen se teď i Berani dostali do přečíslení. Hladiš dostával puk před odkrytou bránu, potřeboval mi mít ale minimálně o půl metru delší hokejku, aby na touš dosáhnul.

53:16
    Hned z protiútoku zahrozili i domácí. Haloda neudržel první střelu, v poslední chvíli ale napravil své zaváhání a puk ležící za jeho zády přikryl lapačkou.

54:05
    Vhazovat se bude v hostujícím obranném pásmu.

54:49
    Dalajka měl na holi vyrovnání. Domácí totiž propadli v útočném pásmu a zlínský střelec dostal puk takřka před prázdnou bránu. Místo střely do zcela odkryté horní poloviny branky se ale rozhodl pro zakončení po ledě a to Vlach dokázal vytěsnit.

55:50
    Vsetín teď drží puk v maximální vzdálenosti od své brány - za svatyní Halody.

56:22
    Hosté se ale rychle dostali zpět k Vlachovi a po střele z pravého křídla se brankář VHK nejistě ohlížel za svá záda. Puk ale zůstal v jeho výstroji.

56:22
    Zlín ale pomalu získává na převaze. Vsetínští trenéři se proto rozhodli vzít si oddechový čas.

56:52
    Puk teď chvíli poletoval v okolí vsetínské svatyně, nakonec se jej ale VHK povedlo poslat ven z pásma.

57:22
    Berani rozehrávají za vlastní brankou.

57:51
    Vlach nahození ze středního pásma ukryl ve své rukavici, Zlín tedy získává útočné pásmo.

58:01

58:11
    Hned po bully posouvají domácí puk do středního pásma.

58:50
    Zlín se zatím k zakončení nedostal, i když je v blízkosti Vlacha.

59:16
    Vsetín posílá touš až do pásma útočného. Zatím se brání na výbornou.