Vsetín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Technika Brno – Žďár n/S 4:5 (kon.) | Přerov – Havířov 2:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:9 (kon.) | Opava – Prostějov 2:3 (po pr.) | Karviná (Baník) – Frýdek-M. 4:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
AZ Havířov
Středa 31.10.2012, 18:002. liga skupina Východ

Dnešní napínavé utkání je u konce. Tři body dnes zůstanou doma, Zubři o tom rozhodli ve třetí části, kdy vstřelil rozdílovou branku z dorážky Michal Rajnoch. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a týmy se střídali v usazování před brankářem soupeře. Zubři se po dnešní výhře dostávají do čela tabulky, skupiny východ. Dnes je to vše, hezký zbytek středečního večera napočtenou. (20:16:17)

60:00

59:40
    Zubři vyhazují na icing, hosté si berou oddechový čas.

59:32
    Brančík lehkým obloučkem těsně minul odkrytou klec hostů.

59:01
    Daneček je na střídačce, hosté to zkusí v šesti.

57:35
    Oba týmy mají tresty za sebou a jsou v plném počtu.

57:23
    Prokopova povedené střela končí na výborném Vojtkovi, ten dokázal zlikvidovat ještě Sztefkovu dorážku. Havířov v závěrečných minutách tlačí.

56:40
    Pechanec dělal potíže domácí defenzívě, až musel puk ze třetiny vyvést Brančík.

55:35
    Martin Balčík (HAV) 2 minuty hrubost, bude se hrát 4na4.

55:35
    Jiří Goiš (PŘE) 2 minuty hrubost

55:35
    Goišova střela po písknutí má menší dohru za Danečkovou brankou.

55:10
    Sprušil se šikovně uvolnil, svůj útočný výpad zakončil střelou do Danečka. Závěr utkání bude ještě zajímavý.

54:04
    Zubři tuhle přesilovku nesehráli vůbec dobře, Potočný je na ledě, hosté kompletní.

53:20
    AZ se zatím dobře brání, Zubři se v přesilovce dostávají do šancí zřídka.

52:04
    Havířov se oslabuje, Martin Potočný (HAV) 2 minuty za sekání.

50:49
    Zubři mají nejhorší za sebou, Osina je na ledě.

50:30
    Sedlák byl vybídnut Goišem v oslabení ke střele, jeho pokus mu příliš nesedl.

49:24
    Potočný číhal u levé tyčky, dlouho rozmýšlel se zakončením, nakonec trefil klečícího Vojtka. Opět se bude vhazovat.

49:05
    Domácí brankář zlikvidoval dorážku Potočného. Havířov ukazuje, že v této přesilovce nedá domácím nic zadarmo.

48:49
    Vojtek si ještě musí upravit svoji lapačku a poté může být vhozeno buly v obranném pásmu Zubrů.

48:49
    Jiří Osina si odsedí dvouminutový trest za podražení.

48:49
    Sztefek se zjevil v samostatném nájezdu, Vojtek výborně vyrazil ramenem. Havířovský útočník byl v šanci faulován a Zubři budou pykat.

48:10
    Bursík vyslal skrytou střelu, kterou Vojtek viděl na poslední chvíli a přesto ji dokázal betonem vytěsnit.

47:23
    Kolařík vystrašil svoji střelou Vojtka, k dorážce se vzápětí dostal Klimša. Vojtek oba pokusy dokázal zlikvidovat a Zubři stále drží těsné vedení 2:1.

46:28
    Dnešnímu utkání přihlíží 1620 diváků.

46:05
    Sztefkův pokus skončil zblokován v horní síťce.

45:49
    Daneček musel použít svoji vyrážečku proti střele Vlčka. Puk skončil v ochranné síťce a tak se bude vhazovat u Danečka.

45:20
    Drtivý tlak domácích hokejistů ukončila až střela jednoho z domácích, kterou Daneček s potížemi zlikvidoval. Domácí jsou po druhé brance na koni.

44:39
    Kundrátak dorážel Goišovu střelu, Daneček vyhodil hůl, ale hra pokračuje dále.

43:50
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubrům se podařilo z menšího tlaku dostat do těsného vedení. Střela Richarda Brančíka orazítkovala pouze spojnici a tak radost diváků byla předčasná. Vzápětí si ale našel odražený kotouč MICHAL RAJNOCH a kromě své druhé branky v přerovském dresu posílá Zubry do jednobrankového vedení. Bez asistence.

42:59
    Kundrátek se před Danečka snažil natlačit zpoza branky, menší skrumáž nakonec vyřešila havířovská obrana.

42:08
    Pala se snažil vyhodit puk ze třetiny, místo toho skončil v hledišti. Buly před Vojtkem.

41:02
    Nahození Bursíka končí ve Vojtkově lapačce. Buly před brankou domácích.

40:01

Druhá třetina byla co se týče aktivity mužstev poměrně lepší. Zubrům se podařilo dostat se do vedení zásluhou Málka, který nedal Danečkovi šanci. Už to vypadalo, že si domácí ponesou do poslední třetiny jednobrankový náskok. V tom ale udeřil těsně před druhou sirénou Tomáš Bursík, který proměnil svoji šanci, když se ocitl nikým nehlidaný před Vojtkem. Uvidíme co nám nabídne třetí třetina, který začne přibližně v 19:34.

40:00

38:49
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hokejisté Havířova si přichystali odpověd v podobě vyrovnání ještě před druhou sirénou. Pohlednou kombinaci zakončil sám před Vojtkem přesným zásahem TOMÁŠ BURSÍK. Asistence: Antonín Pechanec, Martin Balčík.

37:36
    Totéž se opakovalo na opačné straně, kombinaci Málka se Sprušilem přerušila píšťalka sudího.

37:07
    Akci hostů ukončil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:05
    U levého mantinelu v útočném pásmu se dlouho přetahovali hráči o puk. Nakonec se to povedlo domácímu Kolařovi, ten svým pokusem protáhl levé rameno Danečka.

34:22
    Nahození Balčíka raději Vojtek nechal ukryto v lapačce před dojíždějícím útočníkem hostů.

33:34
    Teď se Daneček prezentoval parádním zákrokem proti střele Kundrátka.

32:55
    Tak to byla výstavní trefa z hokejky MATĚJĚ MÁLKA. Přerovský útočník si šikovnou kličkou obešel obránce a svoji akci zakončil střelou do vinklu. Asistence: Antonín Sprušil.

32:01
    Brančík se skrze havířovskou defenzívu prokličkoval až před Danečka, havířovský brankář střelu na pravé rameno chytá.

30:44
    Osina se vydal na výlet do útočného pásma, který zakončil bekhendovou střelou do Danečka.

29:36
    Po šanci Havířova, kterou Vojtek zlikvidoval se bude vhazovat před domácím brankářem.

27:34
    Haasovu nahrávku tečoval Pechanec, Vojtek udržel kotouč mezi svými betony.

26:36
    Sakrajda se v oslabení odhodlal vystřelit, Daneček jeho pokus ukryl na hrudník. Zubři už poněkolikáté vyhazují a jsou v plném počtu.

25:57
    Havířov se dlouho nemohl dostat do útočného pásma. Nakonec se to povedlo Zientekovi, který stihl i vystřelit, ale mimo.

24:35
    Havířov si zahraje první přesilovou hru. Za hru vysokou holí je potrestán obránce Jakub Ferenc (PŘE)

24:22
    Rajnochovo nahození nebezpečně tečoval Brančík, kotouč lízl boční síťku. Následnou střelou Rajnocha uklidil Daneček do své lapačky.

23:00
    Nahození Kudělky zpoza branky si málem srazil do vlastní sítě Najdek. Daneček v sedě udržel puk někde mezi výstrojí.

22:26
    Sztefek objel přerovskou branku, Vojtek už ležel na zemi, do zakončení se ale havířovský útočník nepropracoval. Přerov má kotouč na svých hokejkách.

20:01

Viděli jsme úvodní třetinu dnešního utkání ve které branka nepadla. Oba týmy se hodně soustředí na defenzivní činnost a podle toho také hra vypadala. Zubři i Havířov si několik šancí vytvořilo, více ze hry měli hosté, ale Vojtek je zatím bezchybný. Největší šanci domácích měl v 16. minutě Brančík. Včasným vyjetím ho zastavil hostující brankář Daneček. Druhá třetina začne v 18:44.

20:00

19:45
    Potočný se natlačil na Vojtka, který spadl a hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti. Buly ve středním pásmu.

18:29
    Hosté kombinují před Vojtkem, střelu Haase dokázal Vojtek vyrazit. Buly před brankou Přerova.

16:53
    Kotouč přešel všechny čáry a následuje buly před Danečkem.

16:35
    Brančík si podél levého mantinelu zkušeně obhodil Rimmela a už se chystal ke střele, Daneček ale včasným vyjetím vypíchl domácímu útočníkovi kotouč. Schylovalo se k veliké šanci domácích.

15:12
    Palovo nahození bylo tečováno do tyčky, hlavní sudí, ale signalizoval vysokou hůl. Hra pokračuje.

14:38
    Zubři dlouho odolávali tlaku Havířova, až podruhé se jim podařilo vyhodit puk ze třetiny, aby mohli vystřídat.

13:20
    Po Vlčkově střele od modré se strhla menší skrumáž před Danečkem. Brankář hostů dokázal ošemetnou situaci vyřešit. Havířov je kompletní a vhazuje se před Danečkem.

11:37
    Sprušil to s kombinací přehnal a kotouč mu vypíchl někdo z havířovských beků.

11:18
    Jiří Krisl (HAV) 2 minuty za pád pod nohy.

11:18
    Sprušil našel na pravém křídle rozjetého Málka, přerovský útočník byl podražen a Zubři si zahrají druhou přesilovku.

10:58
    Kolařík čihal u pravé Vojtkovy tyčky, v tom mu obětavě vypíchl kotouč Rajnoch. Přerov vyhazuje puk do středního pásma a střídá.

10:05
    Kotouč končí mezi diváky, pokus havířovského hráče byl tečován, takže se vylučovat nebude.

8:25
    Havířovský Krisl dostal přihrávku mezi kruhy, už se chystal zakončit, ale v tom mu kotouč uskočil a z akce hostů sešlo.

6:33
    Kolář se šikovně obtočil a snažil se prekvapit Danečka, hostující brankář udržel beton u levé tyčky. Havířov první oslabení zvládl a je kompletní.

4:56
    Havířov vyhazuje do středního pásma a Zubři musí znovu zakládat akci.

4:43
    Palovu tvrdou bombu od modré Daneček vyrazil, ani nevěděl jak.

4:30
    První šance pro Zubry, jak se dostat do menšího tlaku. Michal Sztefek (HAV) 2 minuty za hákování.

4:23
    Bursík se ocitl zcela sám před Vojtkem a spálil slušnou šanci. Havířovský útočník nedokázal puk nasměrovat mezi tři tyče, když na něj zívala odkrytá branka.

4:01
    Sakrajda nabil Ferencovi, Daneček zasáhl levým betonem. Havířov zakládá útočnou akci.

3:33
    Domácí brankář si poradil i se střelou Prokopa.

3:23
    Klimša nahrál volnému Najdekovi, kterého dobře vybruslil Vojtek. Havířov se na delší dobu usadil před Vojtkem.

2:45
    Pokus Rimmela končí ve Vojtkově lapačce, buly v obranném pásmu Přerova.

2:36
    Okamžitě po buly pálil Potočný, Vojtek byl na místě.

2:04
    Icing domácích hokejistů, hra se přesouvá před Vojtka.

1:23
    Také Vojtek má za sebou první zásah, vyrazil střelu Bursíka.

0:12
    Daneček si připisuje hned první zásah proti nahození Faltýnka.

00:01

Oba celky jsou již na ledě a za chvíli bude vhozeno úvodní buly.

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Drábek - Goiš, Sedlák, Kundrátek - Brančík, Sakrajda, Rajnoch - Kolář, Málek, Vaněk - Brada, Sprušil.

AZ Havířov: Daneček - Prokop, Vydra, Krisl, Jonáš, Rimmel, Zientek, Balčík, Jaroch, Najdek, Kolařík, Klimša, Pechanec, Haas, Bursík, Potočný, Stránský, Sztefek, Pavlas, Matějek, Putniorz.

Rozhodčí: Volf - Matěj, Dučák.

Dobrý podvečer z přerovského zimáku. Čeká nás pikantní souboj dvou celků, které se v dnešním utkání poperou o první příčku v tabulce. Je řeč o domácích Zubrech a AZ Havířov. Očekává se zaplněný stadion a stoprocentní výkon obou celků. Havířov je momentálně v čele druhé ligy skupiny východ. Zubři mají ztrátu pouhých dvou bodů a v případě zisku tří bodů se mohou vyhoupnout do čela. Pikantní souboj to bude pro Jana Kolaříka, ten v loňské sezoně oblékal přerovský dres a nyní se představí v barvách Azetu. Bitva dvou celků dnes jistě nabídne skvělou podívanou, jste všichni zváni ke sledování online přenosu, který začíná v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 33. Málek (Sprušil), 44. Rajnoch - 39. Bursík (Pechanec, Balčík)

Rozhodčí: Volf - Matěj, Dučák