Vsetín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Technika Brno – Žďár n/S 4:5 (kon.) | Přerov – Havířov 2:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:9 (kon.) | Opava – Prostějov 2:3 (po pr.) | Karviná (Baník) – Frýdek-M. 4:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
AZ Havířov
Středa 31.10.2012, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer z přerovského zimáku. Čeká nás pikantní souboj dvou celků, které se v dnešním utkání poperou o první příčku v tabulce. Je řeč o domácích Zubrech a AZ Havířov. Očekává se zaplněný stadion a stoprocentní výkon obou celků. Havířov je momentálně v čele druhé ligy skupiny východ. Zubři mají ztrátu pouhých dvou bodů a v případě zisku tří bodů se mohou vyhoupnout do čela. Pikantní souboj to bude pro Jana Kolaříka, ten v loňské sezoně oblékal přerovský dres a nyní se představí v barvách Azetu. Bitva dvou celků dnes jistě nabídne skvělou podívanou, jste všichni zváni ke sledování online přenosu, který začíná v 18:00.

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Drábek - Goiš, Sedlák, Kundrátek - Brančík, Sakrajda, Rajnoch - Kolář, Málek, Vaněk - Brada, Sprušil.

AZ Havířov: Daneček - Prokop, Vydra, Krisl, Jonáš, Rimmel, Zientek, Balčík, Jaroch, Najdek, Kolařík, Klimša, Pechanec, Haas, Bursík, Potočný, Stránský, Sztefek, Pavlas, Matějek, Putniorz.

Rozhodčí: Volf - Matěj, Dučák.

Oba celky jsou již na ledě a za chvíli bude vhozeno úvodní buly.

00:01

0:12
    Daneček si připisuje hned první zásah proti nahození Faltýnka.

1:23
    Také Vojtek má za sebou první zásah, vyrazil střelu Bursíka.

2:04
    Icing domácích hokejistů, hra se přesouvá před Vojtka.

2:36
    Okamžitě po buly pálil Potočný, Vojtek byl na místě.

2:45
    Pokus Rimmela končí ve Vojtkově lapačce, buly v obranném pásmu Přerova.

3:23
    Klimša nahrál volnému Najdekovi, kterého dobře vybruslil Vojtek. Havířov se na delší dobu usadil před Vojtkem.

3:33
    Domácí brankář si poradil i se střelou Prokopa.

4:01
    Sakrajda nabil Ferencovi, Daneček zasáhl levým betonem. Havířov zakládá útočnou akci.

4:23
    Bursík se ocitl zcela sám před Vojtkem a spálil slušnou šanci. Havířovský útočník nedokázal puk nasměrovat mezi tři tyče, když na něj zívala odkrytá branka.

4:30
    První šance pro Zubry, jak se dostat do menšího tlaku. Michal Sztefek (HAV) 2 minuty za hákování.

4:43
    Palovu tvrdou bombu od modré Daneček vyrazil, ani nevěděl jak.

4:56
    Havířov vyhazuje do středního pásma a Zubři musí znovu zakládat akci.

6:33
    Kolář se šikovně obtočil a snažil se prekvapit Danečka, hostující brankář udržel beton u levé tyčky. Havířov první oslabení zvládl a je kompletní.

8:25
    Havířovský Krisl dostal přihrávku mezi kruhy, už se chystal zakončit, ale v tom mu kotouč uskočil a z akce hostů sešlo.

10:05
    Kotouč končí mezi diváky, pokus havířovského hráče byl tečován, takže se vylučovat nebude.

10:58
    Kolařík čihal u pravé Vojtkovy tyčky, v tom mu obětavě vypíchl kotouč Rajnoch. Přerov vyhazuje puk do středního pásma a střídá.

11:18
    Sprušil našel na pravém křídle rozjetého Málka, přerovský útočník byl podražen a Zubři si zahrají druhou přesilovku.

11:18
    Jiří Krisl (HAV) 2 minuty za pád pod nohy.

11:37
    Sprušil to s kombinací přehnal a kotouč mu vypíchl někdo z havířovských beků.

13:20
    Po Vlčkově střele od modré se strhla menší skrumáž před Danečkem. Brankář hostů dokázal ošemetnou situaci vyřešit. Havířov je kompletní a vhazuje se před Danečkem.

14:38
    Zubři dlouho odolávali tlaku Havířova, až podruhé se jim podařilo vyhodit puk ze třetiny, aby mohli vystřídat.

15:12
    Palovo nahození bylo tečováno do tyčky, hlavní sudí, ale signalizoval vysokou hůl. Hra pokračuje.

16:35
    Brančík si podél levého mantinelu zkušeně obhodil Rimmela a už se chystal ke střele, Daneček ale včasným vyjetím vypíchl domácímu útočníkovi kotouč. Schylovalo se k veliké šanci domácích.

16:53
    Kotouč přešel všechny čáry a následuje buly před Danečkem.

18:29
    Hosté kombinují před Vojtkem, střelu Haase dokázal Vojtek vyrazit. Buly před brankou Přerova.

19:45
    Potočný se natlačil na Vojtka, který spadl a hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti. Buly ve středním pásmu.

20:00

Viděli jsme úvodní třetinu dnešního utkání ve které branka nepadla. Oba týmy se hodně soustředí na defenzivní činnost a podle toho také hra vypadala. Zubři i Havířov si několik šancí vytvořilo, více ze hry měli hosté, ale Vojtek je zatím bezchybný. Největší šanci domácích měl v 16. minutě Brančík. Včasným vyjetím ho zastavil hostující brankář Daneček. Druhá třetina začne v 18:44.

20:01

22:26
    Sztefek objel přerovskou branku, Vojtek už ležel na zemi, do zakončení se ale havířovský útočník nepropracoval. Přerov má kotouč na svých hokejkách.

23:00
    Nahození Kudělky zpoza branky si málem srazil do vlastní sítě Najdek. Daneček v sedě udržel puk někde mezi výstrojí.

24:22
    Rajnochovo nahození nebezpečně tečoval Brančík, kotouč lízl boční síťku. Následnou střelou Rajnocha uklidil Daneček do své lapačky.

24:35
    Havířov si zahraje první přesilovou hru. Za hru vysokou holí je potrestán obránce Jakub Ferenc (PŘE)

25:57
    Havířov se dlouho nemohl dostat do útočného pásma. Nakonec se to povedlo Zientekovi, který stihl i vystřelit, ale mimo.

26:36
    Sakrajda se v oslabení odhodlal vystřelit, Daneček jeho pokus ukryl na hrudník. Zubři už poněkolikáté vyhazují a jsou v plném počtu.

27:34
    Haasovu nahrávku tečoval Pechanec, Vojtek udržel kotouč mezi svými betony.

29:36
    Po šanci Havířova, kterou Vojtek zlikvidoval se bude vhazovat před domácím brankářem.

30:44
    Osina se vydal na výlet do útočného pásma, který zakončil bekhendovou střelou do Danečka.

32:01
    Brančík se skrze havířovskou defenzívu prokličkoval až před Danečka, havířovský brankář střelu na pravé rameno chytá.

32:55
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak to byla výstavní trefa z hokejky MATĚJĚ MÁLKA. Přerovský útočník si šikovnou kličkou obešel obránce a svoji akci zakončil střelou do vinklu. Asistence: Antonín Sprušil.

33:34
    Teď se Daneček prezentoval parádním zákrokem proti střele Kundrátka.

34:22
    Nahození Balčíka raději Vojtek nechal ukryto v lapačce před dojíždějícím útočníkem hostů.

35:05
    U levého mantinelu v útočném pásmu se dlouho přetahovali hráči o puk. Nakonec se to povedlo domácímu Kolařovi, ten svým pokusem protáhl levé rameno Danečka.

37:07
    Akci hostů ukončil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:36
    Totéž se opakovalo na opačné straně, kombinaci Málka se Sprušilem přerušila píšťalka sudího.

38:49
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hokejisté Havířova si přichystali odpověd v podobě vyrovnání ještě před druhou sirénou. Pohlednou kombinaci zakončil sám před Vojtkem přesným zásahem TOMÁŠ BURSÍK. Asistence: Antonín Pechanec, Martin Balčík.

40:00

Druhá třetina byla co se týče aktivity mužstev poměrně lepší. Zubrům se podařilo dostat se do vedení zásluhou Málka, který nedal Danečkovi šanci. Už to vypadalo, že si domácí ponesou do poslední třetiny jednobrankový náskok. V tom ale udeřil těsně před druhou sirénou Tomáš Bursík, který proměnil svoji šanci, když se ocitl nikým nehlidaný před Vojtkem. Uvidíme co nám nabídne třetí třetina, který začne přibližně v 19:34.

40:01

41:02
    Nahození Bursíka končí ve Vojtkově lapačce. Buly před brankou domácích.

42:08
    Pala se snažil vyhodit puk ze třetiny, místo toho skončil v hledišti. Buly před Vojtkem.

42:59
    Kundrátek se před Danečka snažil natlačit zpoza branky, menší skrumáž nakonec vyřešila havířovská obrana.

43:50
    Zubrům se podařilo z menšího tlaku dostat do těsného vedení. Střela Richarda Brančíka orazítkovala pouze spojnici a tak radost diváků byla předčasná. Vzápětí si ale našel odražený kotouč MICHAL RAJNOCH a kromě své druhé branky v přerovském dresu posílá Zubry do jednobrankového vedení. Bez asistence.

44:39
    Kundrátak dorážel Goišovu střelu, Daneček vyhodil hůl, ale hra pokračuje dále.

45:20
    Drtivý tlak domácích hokejistů ukončila až střela jednoho z domácích, kterou Daneček s potížemi zlikvidoval. Domácí jsou po druhé brance na koni.

45:49
    Daneček musel použít svoji vyrážečku proti střele Vlčka. Puk skončil v ochranné síťce a tak se bude vhazovat u Danečka.

46:05
    Sztefkův pokus skončil zblokován v horní síťce.

46:28
    Dnešnímu utkání přihlíží 1620 diváků.

47:23
    Kolařík vystrašil svoji střelou Vojtka, k dorážce se vzápětí dostal Klimša. Vojtek oba pokusy dokázal zlikvidovat a Zubři stále drží těsné vedení 2:1.

48:10
    Bursík vyslal skrytou střelu, kterou Vojtek viděl na poslední chvíli a přesto ji dokázal betonem vytěsnit.

48:49
    Sztefek se zjevil v samostatném nájezdu, Vojtek výborně vyrazil ramenem. Havířovský útočník byl v šanci faulován a Zubři budou pykat.

48:49
    Jiří Osina si odsedí dvouminutový trest za podražení.

48:49
    Vojtek si ještě musí upravit svoji lapačku a poté může být vhozeno buly v obranném pásmu Zubrů.

49:05
    Domácí brankář zlikvidoval dorážku Potočného. Havířov ukazuje, že v této přesilovce nedá domácím nic zadarmo.

49:24
    Potočný číhal u levé tyčky, dlouho rozmýšlel se zakončením, nakonec trefil klečícího Vojtka. Opět se bude vhazovat.

50:30
    Sedlák byl vybídnut Goišem v oslabení ke střele, jeho pokus mu příliš nesedl.

50:49
    Zubři mají nejhorší za sebou, Osina je na ledě.

52:04
    Havířov se oslabuje, Martin Potočný (HAV) 2 minuty za sekání.

53:20
    AZ se zatím dobře brání, Zubři se v přesilovce dostávají do šancí zřídka.

54:04
    Zubři tuhle přesilovku nesehráli vůbec dobře, Potočný je na ledě, hosté kompletní.

55:10
    Sprušil se šikovně uvolnil, svůj útočný výpad zakončil střelou do Danečka. Závěr utkání bude ještě zajímavý.

55:35
    Goišova střela po písknutí má menší dohru za Danečkovou brankou.

55:35
    Jiří Goiš (PŘE) 2 minuty hrubost

55:35
    Martin Balčík (HAV) 2 minuty hrubost, bude se hrát 4na4.

56:40
    Pechanec dělal potíže domácí defenzívě, až musel puk ze třetiny vyvést Brančík.

57:23
    Prokopova povedené střela končí na výborném Vojtkovi, ten dokázal zlikvidovat ještě Sztefkovu dorážku. Havířov v závěrečných minutách tlačí.

57:35
    Oba týmy mají tresty za sebou a jsou v plném počtu.

59:01
    Daneček je na střídačce, hosté to zkusí v šesti.

59:32
    Brančík lehkým obloučkem těsně minul odkrytou klec hostů.

59:40
    Zubři vyhazují na icing, hosté si berou oddechový čas.

60:00

Dnešní napínavé utkání je u konce. Tři body dnes zůstanou doma, Zubři o tom rozhodli ve třetí části, kdy vstřelil rozdílovou branku z dorážky Michal Rajnoch. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a týmy se střídali v usazování před brankářem soupeře. Zubři se po dnešní výhře dostávají do čela tabulky, skupiny východ. Dnes je to vše, hezký zbytek středečního večera napočtenou. (20:16:17)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 33. Málek (Sprušil), 44. Rajnoch - 39. Bursík (Pechanec, Balčík)

Rozhodčí: Volf - Matěj, Dučák