Rusko – Finsko 1:2 (po s.n.) | Česko – Švédsko 3:1 (kon.)
po s.n.
Rusko
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Finsko
Středa 07.11.2012, 17:30 • HK Arena, Turku, Finsko. Kapacita: 11.820 míst. • Euro Hockey Tour

Finsko si tak připisuje dva body do tabulky, Rusko jeden. Je paradoxní, že stejným výsledkem skončil vzájemný duel i loni, ovšem s tím rozdílem, že tehdy vzítězila ruská sborná a v prodloužení. (20:04:39)

Znovu se potvrdilo, že zápasy mezi Finskem a Ruskem na Karjale jsou opravdu vyrovnané. Rusové drželi od začátku druhé až do poloviny třetí třetiny hubený náskok, avšak domácí devět minut před koncem srovnali a v samostatných nájezdech, do kterých zápas dospěl, byli úspěšnější, když proměnili dva ze tří nájezdů. Hosté se v nájezdech neprosadili ani jednou.

65:00
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Salminen svůj nájezd proměnil a vítězný gól je tak připsán PETTERI NUMMELINOVI.

Střelec ruského gólu Anisimov rovněž nedává. Finové můžou rozhodnout.

Střelec vyrovnávací branky Laine taky neproměnil.

Kuzněcov na druhé straně není úspěšný.

Nummelin jako první jede a proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

Oba gólmani jsou připraveni na svých místech.

V prodloužení stojí za zmínku především obrovská šance Averina, která ale zůstala nevyužita. Rozhodnout tak musí samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Rusko si ještě v posledních vteřinách brousilo drápky na bonusový bod, ale ten si bude muset vybojovat v nájezdech.

64:37
    Finy znovu zastavil ofsajd.

63:26
    Averin měl na své holi rozhodnutí. Téměř sám se hnal do útočného pásma, dostal se před Rinneho, ale zblízka jej nedokázal prostřelit, nevyšla mu pak ani následná dorážka.

62:43
    Hraje se dál.

Hráči, fanoušci, trenéři atd. stále čekají, kdy dá hlavní rozhodčí konečně pokyn, že se může pokračovat.

Stále se nehraje.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 21. Anisimov (Žerďev, Dadonov) - 51. Laine (Kontiola), 65. Nummelin

Rusko: Barulin - Medvěděv, Nikulin, Rjasenskij, Bělov, Čudinov, Denisov, Alexandrov, Birjukov - Dadonov, Anisimov, Žerděv - Petrov, Šipačjov, Kuzněcov - Makarov, Tichonov, Tarasenko - Averin, Kazionov, Kokarev.
    Finsko: Rinne - Nummelin, Väänänen, Heikkinen, Kousa, Laakso, Eronen, Hietanen, Jalasvaara - Haataja, Ramstedt, Hagman - Joensuu, Kontiola, Laine - Salminen, Lehterä, Enlund - Pihlström, Filppula, Tuppurainen.

Rozhodčí: Morgan Johansson, Marcus Vinnerborg - Joonas Saha, Masi Puolakka.