Rusko – Finsko 1:2 (po s.n.) | Česko – Švédsko 3:1 (kon.)
po s.n.
Rusko
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Finsko
Středa 07.11.2012, 17:30 • HK Arena, Turku, Finsko. Kapacita: 11.820 míst. • Euro Hockey Tour

65:00
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Salminen svůj nájezd proměnil a vítězný gól je tak připsán PETTERI NUMMELINOVI.

Nummelin jako první jede a proměňuje.

63:26
    Averin měl na své holi rozhodnutí. Téměř sám se hnal do útočného pásma, dostal se před Rinneho, ale zblízka jej nedokázal prostřelit, nevyšla mu pak ani následná dorážka.

53:20
    Šipačjov se dostal sám až před brankáře soupeře, avšak zblízka jej překonat nedokázal. Velká šance Rusů.

50:47
    Po buly se o puk hodně bojovalo, nakonec se dostal k finskému hráči a TEEMU LAINE zavřel oči a pálil vší silou na branku. Trefil se k bližší tyči, kam Barulin nedosáhl a jen se ohlédl za pukem.
    Asistence: Petri Kontiola.

42:16
    Vyloučen Čudinov (RUS). na dvě minuty za zdržování hry.

38:28
    Ještě se bude vylučovat a Finové budou hrát do konce druhé třetiny ve čtyřech, pokus samozřejmě nedají Rusové gól. Za držení je vyloučen Lehterä (FIN).

35:34
    Salminen se ocitl na levé straně sám před gólmanem, ale místo střely ještě volil přihrávku na svého spoluhráče, který ji však nezpracoval. Soupeř následně puk vyhodil na icing. Už mohlo být srovnáno.

31:55
    Nakonec se vylučuje o chvíli později. Laine (FIN) je vyloučen za hákování.

28:20
    Znovu vyloučení na straně Ruska, za sekání je na dvě minuty vyloučen Medvěděv (RUS).

23:49
    Kontiola se ocitl v obrovské šanci, když se dostal k odraženému puku a zívala před ním téměř odkrytá brána, ovšem domácí hráč byl tísněn a nedokázal zakončit.

20:31
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Je tady první gól. Žerděv přiťukl v útočném pásmu puk ARTĚMU ANISIMOVI a ten z blízka prostřelil domácího gólmana.
    Asistence: Nikolaj Žerďev a Jevgenij Dadonov.

17:24
    Vyloučen Kuzněcov (RUS) na dvě minuty za hákování. Kousa se ocitl sám v dobré šanci před brankou a dostal přihrávku, ovšem právě nedovolený zákrok ruského hráče způsobil, že v brance skončil sám finský hokejista místo puku.

13:30
    První vyloučení. Za hákování je na dvě minuty z ledu vykázán Alexandrov (RUS).

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 21. Anisimov (Žerďev, Dadonov) - 51. Laine (Kontiola), 65. Nummelin

Rusko: Barulin - Medvěděv, Nikulin, Rjasenskij, Bělov, Čudinov, Denisov, Alexandrov, Birjukov - Dadonov, Anisimov, Žerděv - Petrov, Šipačjov, Kuzněcov - Makarov, Tichonov, Tarasenko - Averin, Kazionov, Kokarev.
    Finsko: Rinne - Nummelin, Väänänen, Heikkinen, Kousa, Laakso, Eronen, Hietanen, Jalasvaara - Haataja, Ramstedt, Hagman - Joensuu, Kontiola, Laine - Salminen, Lehterä, Enlund - Pihlström, Filppula, Tuppurainen.

Rozhodčí: Morgan Johansson, Marcus Vinnerborg - Joonas Saha, Masi Puolakka.