Arsenal – Tottenham 5:2 (kon.) | Liverpool – Wigan 3:0 (kon.) | Manchester City – Aston Villa 5:0 (kon.)
Newcastle – Swansea 1:2 (kon.) | Queens Park – Southampton 1:3 (kon.) | Reading – Everton 2:1 (kon.)
West Brom – Chelsea 2:1 (kon.) | Norwich – Manchester Utd. 1:0 (kon.)
Arsenal FC
5:2 (3:1)
Tottenham Hotspur
Sobota 17.11.2012, 13:45 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League

Hlavní sudí dnešního zápasu Howard Webb ukončil svým hvizdem utkání, na jehož konci se z výhry raduje domácí Arsenal, který potvrdil roli favorita a dokázal přehrát oslabeného soupeře. Svůj tým oslabil Emmanuel Adebayor, který dostal červenou kartu v 18. minutě za ošklivý faul a Arsenal otočil zápas a následně si v klidu došel za vítězstvím. (15:47:30)

90+4
    Nakonec se Chamberlain do hry vrátil a pokračuje ve hře.

90+4
    A ještě jedno ohrožení branky na závěr. Rohový kop zahraje Arsenal.

90+3
    Santos opouští hřiště a do hry se už nepodívá. Hra pokračuje.

90+3
    Andre Santos zůstal ležet na trávníku.

90+1
    Arsenal právě vstřelil branku!
    A je tu na závěr ještě jedno navýšení skóre! O gól se postaral THEO WALCOTT, po přihrávce od Chamberlaina.

90
    Nastaveny jsou 4 minuty.

88
    Tottenham si dokázal vybojovat míč, ale nic víc z této výhody zatím netěží.

87
    Dnešní utkání sleduje 60111 diváků.

86
    Ze hřiště odchází Olivier Giroud, místo něhož se do hřiště podívá Alex Oxlade-Chamberlain.

84
    Arsenal nepouští svého soupeře k míči a zakládá další akci.

82
    Domácí postupují s míčem vpřed a Tottenham zoufale brání jejich protiútok.

81
    Arsenal operuje s míčem kolem půlící čáry a soupeře k němu nepouští za žádnou cenu.

80
    Lukas Podolski opouští hřiště a místo něho přichází do pole Andre Santos.

80
    Do konce základní hrací doby zbývá přibližně 10 minut a zdá se, že si Arsenal pohlídá tříbodový zisk.

78
    Následuje rohový kop pro Tottenham.

77
    Než dojde k dalšímu střídání na straně domácích bude k vidění ještě jedna šance Tottenhamu.

Dario Becci

Branky: 23. Mertesacker, 42. Podolski, 45+1. Giroud, 61. Cazorla, 90+1. Walcott - 10. Adebayor, 70. Bale

Karty:   45. Lennon (TOT), 66. Sandro (TOT)   18. Adebayor (TOT)

Arsenal FC: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla, Podolski - Giroud, Walcott.
    Tottenham Hotspur: Lloris - Walker, Vertonghen, Gallas, Naughton - Lennon, Sandro, Huddlestone, Bale - Defoe, Adebayor.

Rozhodčí: Howard Webb - M. Mullarkey, D. Cann

Diváci: 60111