Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Lev 2:3 (kon.) | Novosibirsk – HC Slovan 1:2 (kon.)
Omsk – Barys 3:2 (po pr.) | N.Novgorod – Kazaň 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 3:2 (kon.)
Čerepovec – Jekatěrinburg 5:0 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Mytišči – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
Spartak Moskva – Petrohrad 6:1 (kon.) | Minsk – Magnitogorsk 4:3 (po s.n.)
Amur Chabarovsk
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
CSKA Moskva
Pátek 30.11.2012, 09:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

CSKA MOSKVA:
    Čtvrtý tým Západní konference s 54 body střídá vynikající utkání s těmi méně vydařenými. A také se v tabulce výrazně osamostatnil. Na pátý Slovan má náskok deseti bodů a na třetí Dynamo jich už ztrácí sedm. V minulých zápasech si hosté připsali prohry v dvojzápase s Jaroslavlí (3:2, 0:4) a minulý pátek je potrápil Novgorod, který porazili až v nájezdech (3:2náj.). Ovšem ve středu na ledě Novokuzněcku už plně bodovali (1:4).

Jasnou jedničkou mezi tyčemi a jedním z nejlepších brankářů KHL je Rastislav Staňa, který má vynikající statistiky s 94% úspěšnost svých zákroků a 1,58 branky na utkání. K tomu si připsal čtyři čistá konta. Mezi obránci nejvíce vyniká Jakov Rylov (5+13). A v útoku nemusíme více zmiňovat bratry Radulovovi Alexandr (15+22) a Igor (8+6). Z druhé vlny je podporuje Pavel Dacjuk (7+19).

AMUR CHABAROVSK:
    Předposlední celek Východní konference chytil na začátku druhé poloviny sezony druhý dech a má za svými zády již tři vítězství v řadě za devět bodů, kterých má na svém kontě celkově 32. Amur trápí především nízká produktivita, ale to se od domácího zápasu s Novokuzněckem změnilo (5:1). Následovala výhra s Novosibirskem (3:1) a ve středu se Slovanem Bratislava (3:0). Čtvrtý zápas na vlastním ledě ale připraví pro domácí nejnebezpečnějšího soupeře. Přijede osobně na CSKA Moskva.

V sestavě domácího celku najdeme spoustu zvučných jmen o brankářů, které nemusíme blíže představovat Alexej Murygin s Jánem Lašákem po skvělé útočníky. Jejich zákroky drží mužstvo nad hladinou. V obraně se daří hlavně Osipovi (11+3) s Ožiganovem (2+8). Elitní ofenzivní lajna Amuru Jakub Petružálek (14+15), Hytönen (3+19) a Tarasov (8+9).

Bohatý páteční program Kontinentální hokejové ligy nabídne řadu skvělých zápasů. Mezi nimi změří také své síly Chabarovsk s CSKA Moskvou, kteří jsou v opačných situacích ve svých konferencích. Budeme sledovat odvetný duel z druhého listopadu, ve kterém zdolala Moskva svého soupeře (6:2). Ve vzájemných střetnutích však vždy padala spousta branek. Utkání začíná už v devět hodin ránou.

Amur Chabarovsk: Murygin (Běrestněv) - Ožiganov, Osipov, Loginov A., Loginov V., Tulupov, Jaakola, Poleščuk - Tarasov (C), Petružálek, LIngren - Hytönen, Lahtin, Gusev - Korotkov, Juňkov, Šitikov - Fisenko, Lugin, Štěpanov.

CSKA Moskva: Bryzgalov (Proskerjakov) - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Marčenko, Sergejev, Gimajev, Kondraťjev - Radulov I., Grigorenko, Grabovskij - Dacjuk, Radulov A. (C), Širokov - Zubov, Žarkov, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov - Davis.

Rozhodčí: Odins, Ronn - Misjur, Raming.

Vítejte u prestižního zápasu Chabarovsk - CSKA Moskva. Platinum Arena Zolotoj se 7100 diváky je beznadějně vyprodáná. V Chabarovsku bude vhozeno úvodní buly skoro v pravé poledne. Za několik málo minut začínáme.

Vše je připraveno pro zahajovací ceremoniál. Za malou chvíli hlasatel Platinum Areny v Chabarovsku vyvolá elitní pětici.

Týmy se pomalu rovnají na modré čáry, kde se dále bude pokračovat státní hymnou.

Probíhají poslední přípravy, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli domácí hráči.

00:20
    Bitva o puk ve středním pásmu, končí za brankou hostujícího brankáře.

01:05
    První útok mají na svédomí hosté, když se Zubov neprobil u mantinelu.

01:33
    Po pravé straně šel dopředu Gusev, ale byl zastaven.

01:53
    Oba týmy hrají s obrovským nasazením a soupeře zastavují hned po překročení modré.

02:15
    Amur v pásmu soupeře.

02:25
    Lugin se neprobil se spoluhráči od mantinelu a je tu protiútok.

02:50
    Který zakončil z levého kruhu nepřesnou ránou Žarkov. Na druhé straně se dopředu dral Korotkov a hosté hrají na zakázané uvolnění.

03:06
    Kondraťjev ubránil další atak soupeře. Domácí hráči Chabarovsku získavají menší herní převahu.

03:14
    Další útok domácích.

03:26
    Který musel zastavit až hostující gólman Bryzgalov po střele z hole Lingrena.

03:40
    Další rána od domácího Juňkova.

03:56
    CSKA zatím získavá pásmo nebo se osvobozuje nahozenými puky do útočné třetiny.

04:08
    Nyní neudržel v pásmu Amuru kotouč Radulov A., na druhé straně chycet v offsidové pasti Gusev.

04:22
    Vyloučen domácí Juňkov za mnoho hráčů na ledě.

04:34
    Domácí začínají oslabení vyhozením.

05:09
    A. Radulov už kombinuje přes Šitikova, který jeho nahrávku na mezikruží nezastavil a střílel Širokov.

05:43
    Štěpanov však své spoluhráče vysvobozuje vyhozením.

06:07
    A další výhoz v podání Amuru.

06:22

06:30
    Ještě se pokusil zakončil Radulov I. a těsně před Muryginem tečoval Grigorenko. Domácí brankář však dobře kryje.

06:45
    Hosté nastěhování před brankou Chabarovsku.

06:59
    Domácí rozehrávají do středního pásma, kde ztrácejí kotouč.

07:06
    CSKA zabydlena v pásmu domácích hráčů a Fisenko stečoval kotouč do hlediště.

07:07
    Vyloučen opět domácí hráč Žarkov za vysokou hůl.

07:19
    Domácí vyhazují.

07:35
    Moskvě se opět přesilovka příliš nedaří.

07:45
    Až nyní uklidnil její hru Radulov A. a hosté usazeni před Muryginem.

08:04
    Stále točí hosté kolotoč kolem rozestavení svého soupeře.

08:23
    Dacjuk hodně nebezpečně zakončoval nikým nehlídaný z mezikruží. Domácí brankář dobře zakročil.

08:54
    Velký zámek hostujícího celku.

09:05
    A. Radulov nebezpečně zakončoval z levého kruhu. Murygin znovu dobře na místě.

09:07

09:25
    Chabarovsk po delší době v útočném pásmu.

09:40
    A velká šance v podání Ožiganova, který se dostal téměř až před hostujícího brankáře Bryzgalova a nebezpečně po ledě zakončil. Nedal.

10:07
    CSKA dostala hru do středního pásma a zahahuje další ofenzivu.

10:26
    Persson se však s kotoučem daleko nedostal.

10:53
    Za vysokou hůl opět vyloučen domácí hráč. Svůj tým oslabuje lexandr Juňkov a domácí si zahrají třetí oslabení v řadě.

11:04
    Dacjuk rozehrál přesilovou hru, ale puk vypíchl Lahti a sbírá cenné vteřiny v útočném pásmu.

11:29
    CSKA se stále nemůže dostat do obraného pásma Chabarovsku.

11:45
    Až nyní hostující Grabovskij v zavezl kotouč.

12:03
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A parádní souhra a práce před brankou přivádí první branku utkání, kdy od modré střílel Alexej Marčenko. Murygin dokázal i přes hráče puk vyrazit, ovšem pouze před sebe, kde byl u kotouče nejdříve hostující IGOR GRIGORENKO a dává vedoucí branku svého týmu. Asistence: Alexandr Radulov, Alexej Marčenko.

12:45
    Vyloučen také na straně hostujícího celku. Menší trest dostává Vladimir Žarkov za vysokou hůl.

13:15
    Domácí hned od počátku přesilovky uzavřeli svého soupeře v jeho pásmu.

13:35
    Zakončoval Gusev a po něm Lahti. Bryzgalov zatím držeí svůj tým.

14:06
    Stále domácí v tlaku a další rána od modré od Nikita Guseva. Hostující brankář drží svůj tým.

14:45

15:06
    Chabarovsk pokračuje tlakem v pásmu CSKA. Ale Zubov dostává hru do středního pásma.

15:39
    Po pravé straně projel do útočné třetiny domácí Štěpanov a Lugin na druhé straně netrefil prudký puk před poloprázdnou brankou.

15:55
    Stále domácí v útoku. Na modré však ztrácí kotouč domácí Loginov A. a Radulov A. se dostal až před Murygina, který s jeho ránou měl velké problémy.

16:27
    Můžeme sledovat parádní hokej s několika šancemi na obou stranách.

16:50
    Petružálek se musel dívat, jak Radulov I. zakončoval z pravého úhlu, Murygin vyráží.

17:04
    CSKA neudržela puk v útočné třetině a Chabarovsk zakončoval svoji akci. Hytönen neprostřelil Bryzgalova.

17:47
    A další zákrok po prúniku domácího Guseva, který opět zaměstnal Bryzgalova, hra obou týmů je hodně vyrovnaná.

18:05
    Amur ztrácí kotouč v útočném pásmu.

18:20
    Ale Persson se daleko nedostal. Ovšem po něm už Grabovskij vystrašil skrytou ránou z poza obránce Murygina, ten má už kotouč v lapačce.

18:39
    Do útoku jdou po pravé straně domácí.

18:45
    Ovšem Korotkov přišel o puk.

19:11
    CSKA na poslední minutu nastěhovaná u Amuru.

19:35
    Ale už ztrácí kotouč díky Luginovi, který jej dostal do středního pásma.

19:55
    Hosté dohráli díky Radulovovi třetinu v útočném pásmu.

20:00

V úvodní třetině jsme mohli vidět parádní podívanou ze strany obou týmů s řadou šancí na obou stranách. Šťastnější ovšem byli hosté, kteří se ve 13. minutě zásluhou Grigorenka dostali v přesilové hře do vedení - 0:1. Do konce třetiny již branka nepadla i přes řadu obrovských možností. Stav po první části 0:1.
    Celkový počet střel po první třetině: 10/13.
    Vyloučení: 3/1.
    Využití: 0/1.
    Vyhraná vhazování: 7/16.
    Další třetina začne zhruba v 9:48.

Vracíme se do Chabarovsku, kde už hráči přicházejí ze šaten.

Zahajovací pětky obou mužstev na ledě.

20:01

20:02
    První buly ve druhé části vyhráli domácí.

20:09
    Snaží se projít po pravé straně, kde se neprosadil Petružálek.

20:31
    Lingren však bojoval ve třetině hostů a Bryzgalova vyzkoušel z pravého kruhu Tarasov.

20:49
    Domácí neudrželi pásmo.

21:05
    V útoku hosté z Moskvy.

21:10
    A opět dělal domácí obraně problémy Alexandr Radulov, který vymýšlí neustále nějaké akce pro své spoluhráče.

21:25
    Offside po opětovaném prúniku domácích.

21:39
    CSKA v útočném pásmu, vše však vyřešili domácí Lingren s Lahtim.

21:43
    Hosté nastěhováni před Muryginem.

22:05
    A Barbašev střílel z mezikruží, po něm ještě od modré Marčenko. Domácí hráči Chabarovsku pod tlakem.

22:29
    Už se domácí osvobodili.

22:43
    A zakládá svoji útočnou akci.

22:55
    Nedostali se však přes útočnou modrou a na druhé straně Grabovskij, který nepříjemně dorážel před Muryginem.

23:09
    CSKA rozehrává další akci za svojí brankou.

23:26
    V rohu ve třetině Amuru se neprosadil Dacjuk.

23:45
    Následně špatná rozehrávka v podání Juňkova - icing domácího týmu.

23:55
    Tarasov dostal kotouč pryč z vlastní třetiny.

24:15
    Řada osobních soubojů ve středním pásmu, které už domácí ovládli a hrají v útočném pásmu.

24:37
    Velký nápor před Bryzgalovem, nebezpečně zakončoval domácí Lahti a Alexandr Loginov branku nedali.

24:42
    Z následného tlaku vyloučen hostující hráč za nedovolené bránění Jevgenij Rjasenskij.

24:59
    Ovšem za ním putuje za hrubost domácí Igor Ožiganov.

25:20
    Stále však pokračuje přesilovka domácích.

25:45
    Petružálek nahazuje puk do třetiny soupeře.

25:55
    Za brankou jej však domácí hráči Amuru ztratili.

24:59
    Také odchází na trestnou lavici hostující Janis Sprukts za hrubost.

26:42

27:24
    Hra se uklidnila a oba soupeři dobře ubránili svoji modrou.

27:49
    Hosté skvěle brání střední pásmo a dopředu již příliš nechodí. Jen jestli není příliš brzy bránit výsledek.

28:14
    Opět pouze vyhodili kotouč za branku Murygina.

28:31
    Po špatné rozehrávce vybojoval kotouč Pavel Dacjuk, ale výborný Murygin zastavil jasnou příležitost jednoho z nejlepších útočníku NHL a nyní KHL.

28:55
    Hosté stále nastěhováni před domácím brankářem po vyhraném buly.

29:02
    Alexandru Radulov nestihl kotouč u mantinelu a domácí se osvobozují.

29:18
    Tak hosté měli pouze slabou chvilku, protože nyní zamčeli svého soupeře v jeho pásmu a od modré nepříjeměn zakončoval Rylov.

29:29
    Grabovskij střílel do připraveného Murygina, ale domácí si zahrají další přesilovku po narůstajícím tlaku soupeře.

29:34
    Vyloučen hráč CSKA Moskva Igor Grigorenko za sekání.

29:48
    Amur už kombinuje v pásmu soupeře.

29:58
    A velká možnost v podání Tarasova, který nepřekonal Bryzgalova.

30:25
    A další vynikající zákrok hostujícího fantoma, po střele z mezikruží v podání Alexandra Loginova.

30:35
    Hosté se osvobozují.

31:05
    Petružálek znovu obléhá se svými spoluhráče svatyni CSKA. Ale Lingren ztrácí koutouč.

31:34

31:55
    Amur už hraje ve vlastním pásmu.

32:08
    Ale opět se usadil ve třetině hostů, kteří se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

32:20
    Domácí Juňkov nyní nebezpečně zakončoval z pravého kruhu, ale Bryzgalov je zatím dneska bezchybný. Vyráží betonem do rohu.

32:38
    Už se hosté z Moskvy definitivně ubránili a zakládájí vlastní ofenzívu.

32:55
    Hosté nastěhováni před Muryginem, ale Alexandr Radulov ztratil puk v rohu kluziště.

33:09
    Na druhou stranu sprintuje Perttu Lingren.

33:15
    A hodne nepříjemně zakončil do Bryzgalova.

33:30
    Další šance v podání Lahtiho. Hostující obrana nechává svého gólmana napospas domácím útočníkům. Lahti dostal parádní pas na druhou stranu od Guseva, ale netrefil branku.

34:07
    Hosté už ve třetině soupeře.

34:24
    Ale nic nevymysleli. Na druhé straně měl práci hostující brankář po střele Juňkova.

34:50
    Grigarenko kombinuje s Grabovskijim, ale z rohu se nedostali.

35:07
    Na opačné straně musel zasahovat Bryzgalov po střele Petružálka.

35:21
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Po parádní akci čestkého reprezentačního útočníka Jakuba Petružálka, který našel na druhé straně najetého obránce ALEXANDRA OSIPOVA. A ten prostřelil rychle se přesouvajícího hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Petružálek, Perttu Lingren.

35:43
    Amur stále aktivnější.

35:55
    Ale ztratil puk a už hrají hosté.

36:07
    Žarkov však ztratil kotouč proti přesile.

36:24
    A na druhé straně ve vynikajcí možnosti domácí Korotkov, který prověřil Philadelphiského brankáře.

36:58
    CSKA se stále musí bránit, protože tlak domácích je obrovský.

37:10
    Ale už Alexandr Radulov zvedá prapor hostujícího celku. Neprobil se ke střele.

37:25
    Už hrají domácí.

37:40
    Dacjuk na druhé straně se také neprosadil.

38:06
    Lugin se řítil do třetiny soupeře, Denisov jej zastavil.

38:45
    V posledních minutách se více prosazují hosté. Ale obrana domácích je pevná a zastavuje akce už na modré.

39:06
    Petružálek se prokličkoval téměř až před hostujícího brankáře.

39:25
    Ale už hrají domácí - Šitikov. A Bryzgalov!

39:40
    Třetina se dohrává ve středním pásmu.

40:00

V prostřední části byli lepší domácí hráči Chabarovsku, kteří nepřehrávali svého soupeře, ale byli nebezpečnější, více se tlačili do branky a také vyrovnali skóre. Ve 36. minutě po ukázkové akci Petružálka se prosadil obránce Osipov a vyrovnal - 1:1. Tak skončila i druhá třetina.
    Celkový počet střel: 25/20.
    Vyloučení: 4/4.
    Vyhraná vhazování po druhé třetině: 15/26.
    Třetí třetina začne zhruba v 10:35.

Vracíme se naposled na ledovou plochu do Chabarovsku, kde se už hráči vracejí, aby zahájili závěrečnou třetinu dnešního zápasu, ale zatím nemusí být poslední, protože sledujeme hodně vyrovnané kládní.

40:01

40:02
    První buly ve třetí části zápasu vyhráli domácí.

40:05
    Kteří také zakládají první útok.

40:31
    Ovšem Alexandr Radulov se pokoušel projít podél pravého mantinelu. Hrají už hosté od své branky.

41:05
    Stále hledají cestičku do útočné třetina, což se jim stále nedaří. Amur se spokojí s bráněním.

41:35
    Nakonec přece jen Murygin zastavuje hru, po nahozeném kotouči.

41:38
    Amur díky Šitikovi vyvezl kotouč alespoň do středního pásma.

41:55
    Hostující Gimajev chycen v offsidové pasti.

42:20
    Persson bojuje v rohu s Hytönenem a domácí se opět osvobozují.

42:35
    CSKA v této části spíše ospalé hry vládne.

43:10
    Nyní se pokoušel prosadit hosující Sprukts, který zakončoval do Murygina.

43:45
    Bryzgalov zase na druhé straně proti Lahtimu.

43:55
    Lingren ubráněn Denisovem.

44:09
    Tarasov znovu zachytil nepřesnou rozehrávku Moskvy a prověřil Bryzgalova.

44:35
    Zakázané uvolnění hostů.

44:59
    Lahti se svojí formací zamčeli soupeře jeho třetině, ten však ubránil střelecké prostory.

45:15
    Nyní tlačí svého protivníka CSKA.

45:25
    Lahti však už osvobodil svůj tým.

45:48
    Štěpanov neprošel, ubránil jej Persson ve středním pásmo. Už se hraje hodně opatrně, nikdo nechce udělat možná rozhodující chybu.

46:28
    Petružálek znovu ubráněn už ve středním pásmu.

46:55
    Hraje se nejvíce ve středním pásmu a v oblasti krátce po překročení modré, kde útočníci ztráceji hned puky.

47:27
    Amur jde do pásma soupeře.

47:45
    Znovu pouze odezvdali kotouč.

48:00
    Nakonec se přece jen dostal po delší době ke střele domácí Korotkov, ovšem z uctivé vzdálenosti. Bryzgalov se alespoň protáhl.

48:14
    Chabarovsk neudržel pásmo.

48:29
    Hosté jdou do ofenzívy. Igor Radulov nahodil kotouč a v rohu o něj přišel.

48:57
    Štěpanov prověřil na druhé straně Bryzgalova z pravého úhlu. Hra je hodně vyrovnaná, ale domácí jsou při svých ofenzivních výletech nebezpečnější.

49:10
    Domácí hráči Amuru přišli o útočné pásmo.

49:30
    Rychlá výměna puků na obou stranách.

49:55
    Nyní prochází do třetiny Jakub Petružálek. A skvělý Bryzgalov po zakončení Tarasova, ale hodně z blízka.

50:19
    Tarasov nyní s Lingrenem vyšachovali hostující obranu a první jmenovaný trefil hostujícího brankáře.

50:27
    Stále sledujeme hlavně bránící hosty, kteří čelí stále ofenzivnějším výletům Chabarovsku.

51:08
    Alexandr Radulov uklidňuje hru. Ale obránce mu vrací kotouč hodně nepřesně - icing.

51:39
    Lahti se pokusil překvapit Bryzgalova rychlou střelou hned po překročení modré z levé strany. Ten vyráží.

51:51
    A další rána z hole Juňkova. Hosté z Moskvy stále pasivnější.

52:16
    Hráči CSKA se už pouze brání a vyhazují kotouče hlavně pryč z vlastního pásma.

52:45
    Nyní však získal pro hosty pásmo nahozením na Murygina Rjasenskij.

52:55
    Alexandr Radulov střílel téměř nekrytý z mezikruží netrefil branku Murygina.

53:23
    Špatná rozehrávka z holí CSKA. Zakázané uvolnění.

54:00
    Ani Dacjuk se neprosadil...

54:45
    Gusev na druhé straně neprošel přes Ožiganova a Žarkov z protiútoku chycen v postavení mimo hru.

55:09
    Hosté se dostávají po pravé straně do třetiny Amuru.

55:21
    Po parádní akci a prúniku mezi obránce se dostal před branku Murygina MIchail Grabovskij, který nahrál z prava najíždějícímu IGORU GRIGORENKOVI, který prostřelil domácího brankáře ke vzdálěnější tyčce do protipohybu. Asistence: Michail Grabovskij, Denis Denisov.