Přerov – Havířov 2:5 (kon.) | Opava – Prostějov 2:4 (kon.) | Karviná (Baník) – Frýdek-M. 6:7 (po s.n.)
Poruba 2011 – Vsetín 3:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:10 (kon.) | Řisuty – Milevsko 4:0 (kon.)
Děčín – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Tábor – Klášterec nO 4:3 (po pr.) | Klatovy – Kobra 4:6 (kon.)
Sokolov – Bílina 6:4 (kon.) | Pelhřimov – Technika Brno 6:5 (po s.n.) | SHK Hodonín – Kolín 5:2 (kon.)
Nymburk – Žďár n/S 4:5 (po s.n.) | Chotěboř – Břeclav 4:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 1:6 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
AZ Havířov
Středa 05.12.2012, 18:002. liga skupina Východ

Zubři dlouho drželi krok s Havířovem, ale ve druhé třetině se hosté rozhodli, že Přerovu nasází tři rychlé branky a nepřipustí žádné drama. Domácí stále měli mnoho šancí ke skórování, ale koncovka byla tragická.. Snížit se povedlo až v přesilovce Kundrátkovi, ale to bylo z domácí strany vše. Zubry mohou dnes mrzet především neproměněné šance, kterých bylo mnoho. Pro dnešek je to vše. Hezký zbytek středečního večera, napočtenou. (20:48:06)

60:00

59:22
    Málkuv únik překazila píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd. Buly ve středním pásmu.

58:40
    Poslední dvě minuty třetí části, vypadá to, že Havířov si dnes odveze všechny body.

57:34
    Vojtek dobře pravým ramenem zneškodnil pokus Kolaříka. Obrana Zubrů si v závěru dělá co chce.

56:30
    Rimmel dorážel na brankovišti, Vojtek nedosáhl lapačkou na odražený puk, ale domácí Ditrich se zmocnil puku dříve než hostující hráč a Zubři mohou do útoku.

55:11
    Havířov se v pohodě ubránil přesilovce domácích, Kolařík je na ledě.

53:11
    Jan Kolařík (HAV) potrestán dvěma minutami za podražení.

53:05
    Zubři dlouho drželi s hosty krok, ale sami si to pokazili doslova tragickou koncovkou.

52:01
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov domácím následně ukázal, jak naložit s gólovou situací. PATRIK RIMMEL napřáhl na modré čáře a jeho tvrdý projektil se zastavil až o brankovou síť za Vojtkem. Asistence: Vít Stránský, Martin Potočný.

50:48
    Marek Ditrich (PŘE) 2 minuty hákování.

50:48
    Zubři předvedli parádní kombinaci, ale opět na jejímž konci nedokázali zamířit přesně mezi tři tyče. Obrovskou šanci měl Marek Ditrich, který následně putuje na trestnou lavici. Zubry mohou dnešní neproměné šance hodně mrzet.

50:40
    Zakázané uvolnění Zubrů. Buly po pravé ruce Vojtka.

49:30
    Osina dlouho kličkoval s pukem, nakonec zvoli střelu, kterou brankář Tomšů v pohodě chytá.

48:10
    Vojtek rychle vyklepal z lapačky střelu Stránského a zakládá útok domácích.

47:35
    Ofsajd na straně Havířova.

46:59
    Tomšů uklidil puk do lapačky před dotírajícím Goišem. Bude následovat vhazování.

46:30
    Tomšů měl připravenou lapačku na střelu Osiny a poradil si i s dorážkou Kundrátka.

45:52
    Po Sakrajdově střele kotouč nečekaně změnil směr což překvapilo i brankáře Ondřeje Tomšů.

45:15
    Zakázané uvolnění hostů...

44:20
    Následuje vhazování před Vojtkovou brankou.

43:17
    Domácí v této přesilovce toho moc nevymysleli a Havířov hraje v plném počtu.

42:57
    Brančík zcela sám před brankou Havířova. Přerovský centr odmítl překonat brankáře ve stoprocentní šanci.

42:22
    Kudělka vystřelil od modré, ale pouze do betonu brankáře Tomšů.

41:17
    Šance pro domácí celek ke snížení. Dvě minuty za podražení si odpyká David Klimša (HAV)

40:54
    Tomšů měl menší potíže s dorážkou Ditricha. Následně hosté vyhazují na icing.

40:01

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, ale opět jim dělala problém finální koncovka. Azet na nic nečekal a strhl opět vedení třemi góly na svoji stranu. Zubry dostal do hry ve 36. minutě Kundrátek, když využil přesilovkovou přihrávku od Sprušila. Třetí část začne v 19:38.

40:00

37:45
    Tomšů se blýskl rychlou lapačkou proti Ditrichově tvrdém pokusu.

36:32
    Přerov právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru, Sprušil našel na brankovišti dobře postaveného MARKA KUNDRÁTKA, který měl snadný úkol poslat kotouč do nekryté části branky. Asistence: Antonín Sprušil, David Kudělka.

35:45
    Kudělka se opřel do puku, Tomšů hokejkou vytěsnil do bezpečí. Tlak domácích v přesilovce pokračuje.

35:26
    Výhoda přesilové hry pro Přerov. Patrik Rimmel (HAV) 2 minuty za bránění.

35:18
    Sakrajda zkoušel najít skulinku ve výstroji hostujícího brankáře po střele z rohu kluziště.

34:08
    Z vyrovnaného utkání se stává třígolové vedení Havířova. Přerovská obrana dovolila JANU DANEČKOVI obkroužit přerovskou klec a pohodlně zasunout puk mezi Vojtkovy betony. Asistence: Michal Sztefek.

33:42
    Zubři chybují v defenzívě a Havířov to trestá třetím gólem. PATRIK RIMMEL si počkal na modré čáře na přihrávku od Potočného, popojel si k Vojtkovi a střelou k pravé tyči zvyšuje na 3:1. Asistence: Martin Potočný, David Klimša.

33:07
    Sakrajda vyslal tvrdou bombu, Tomšů ramenem vyrazil. Tahle střela byla od Sakrajdy z toho lepšího, co přerovský útočník umí nabídnout.

32:09
    Klimša si chytře počkal na útočné modré a málem unikal sám na Vojtka. Naštěstí pro Zubry se včas stačil vrátit Pala.

30:28
    Buly před Vojtkem.

29:48
    Zubři se tlačí za vyrovnáním, rozhodčí neodpískal tvrdý zákrok na Sakrajdu.

29:11
    Slezané předvedli pěknou kombinaci na jejímž konci stál neomylný JAN DANEČEK. Havířovský útočník využil pádu přerovského obránce a zakončoval do odkryté klece. Asistence: Michal Sztefek, Karel Vydra.

29:10
    Blinka vybojoval za brankou kotouč a servíroval ho před branku. Goiš byl od puku odstaven.

28:25
    Kolář se hnal za odraženým pukem, ale už ho nestihl nasměrovat na branku.

27:57
    Zakázané uvolnění hostů.

27:32
    Brančík v samostatném nájezdu nepřekonal hostujícího brankáře. Přerovský útočník měl na zakončení dost času, ale zvolil laxní zakončení.

26:40
    Goiš hledal křižnou přihrávkou na brankovišti Málka. Kotouč se odrazil od hokejky havířovského obránce a zamířil si to ven z obranného pásma Havířova.

25:32
    Kudělkovo nahození končí v náručí Ondřeje Tomšů.

24:59
    Kundrátkova střela byla zblokována do ochranné sítě.

24:34
    Vlček posunul na Sprušila a ten ozkoušel tvrdost vyrážečky hostujícího brankáře.

24:15
    Tomšů vyrážečkou vytěsnil tvrdý pokus Ditricha.

23:12
    Vojtek úspěšně kryje dorážku Danečka.

22:42
    První pořádná šance domácích ve druhé třetině a hned končí brankou. Marek Kundrátek našel u levé tyčky zcela osamoceného JIŘÍHO GOIŠE, který střelou do odkryté branky srovnává na 1:1. Asistence: Marek Kundrátek.

21:40
    Akci domácích končí ofsajd.

20:40
    Kolařík poslal zpoza branky zadovku do brankoviště. Místo spoluhráče tam ale stál přerovský Pala a rozehrává akci Zubrů.

20:01

Jedinou trefu v první třetině vstřelil dvě minuty před koncem Petr Kanko. Nová posila Havířova si zkušeně položila Vojtka a zasunula puk do sítě. Zubři si vytvořili dostatek šancí, ale bohužel je nedokázali proměnit. Druhá třetina začne asi v 18:49.

20:00

19:30
    Sztefek lehce poslal kotouč na Vojtka a puk se odrazil od tyčky k tyčce a ven. Veliké štěstí pro Vojtka.

18:54
    Zubři ve dvojité šanci, Tomšů opět výborně zasáhl.

18:07
    Hosté se prosazují při hře 4na4. PETR KANKO si položil Vojtka a s ledovým klidem puk zasunul bekhendem za brankovou čaru. Asistence: Patrik Rimmel.

17:40
    Havířovský útočník za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku.

17:40
    Pechanec inkasoval v rohu kluziště v souboji tvrdou ránu a je velmi otřesen.

17:10
    Tomšů musel lapačkou krotit neposedný puk po tvrdé střele Radka Paly.

16:52
    Z mezikruží nevyzrál na hostujícího brankáře ani obránce Osina.

16:40
    Kundrátek se vytrhl hostující obraně a zkoušel to mezi betony, hostující brankář si mezírku mezi betony pohlídal.

16:26
    Zubři si moc přesilovku neužili. Na trestnou lavici už putuje za vysokou hůl Jan Kolář (PŘE)

16:17
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání, Marek Zientek (HAV) 2 minuty za hákování.

15:10
    Kundrátek to zkoušel z otočky ale mířil nepřesně.

14:39
    Domácí Málek měl na hokejce úvodní branku. Ale střela domácího útočníka z dobré pozice končí vedle pravé tyčky Ondřeje Tomšů.

13:27
    Zatím je to spíše přetahovaná ve středním pásmu o kotouč. Když se oba celky dostanou do šance, tak selžou v zakončení.

12:32
    Střela Danečka jen prosvištěla kolem pravé tyčky domácí branky.

10:49
    Zubři v zajímavé šanci. Tomšů se natahoval po kotouči a zřejmě kus černé gumy dokázal udržet před brankovou čarou.

9:43
    Na druhé straně promáchl v dobré pozici Kundrátek.

9:23
    Patrik Rimmel dostal parádní přihrávku od svého spoluhráče a rozhodl se pro střelu. Tu mu Vojtek dokázal vyrazit, ale pouze ze branku, kde se hostující útočník opět dostal ke kotouči. Jenže následné nahození už Vojtka neohrozilo. Prozatím největší šance AZetu.

8:53
    Brančík z pravého křídla otestoval pozornost hostujícího brankáře.

8:34
    Pechanec se pěkně natáhl zpoza branky před Vojtka. Střelu hostujícího útočníka vyrazil Vojtek levým betonem. Zubři zakládají útočnou akci.

7:44
    První zákrok Ondřeje Tomšů, havířovský brankář ukryl do lapačky pokus Málka.

7:14
    Hosté nepřesně rozehráli a to znamená další icing.

6:29
    Vlček už se chystal vystřelit. Domácí bek si ale střelbu rozmyslel a následně kotouč ztratil.

5:47
    Do sektoru hosté se pomalu nashromaždují hostující fanoušci, kteří mají menší zpoždění.

5:39
    Další zakázané uvolnění AZetu.

5:30
    Hostující brankář Ondřej Tomšů stále čeká na svůj první zákrok.

4:58
    Hosté zahráli icing a hra se stěhuje před branku hostí.

3:07
    Vojtkovy betony jenom zaduněly po střele Sztefka.

2:30
    Ledová plocha je opět připravená a rozhodčí může vhodit buly.

2:30
    Chvilka přerušení, ledaři musí odklidit kapky krve v levém kruhu před Vojtkem.

2:30
    Vojtek likviduje ramenem střelu Rimmela. Na ledě inkasoval úder do obličeje Jan Kolář a s krvavou grimasou putuje na ošetření.

0:59
    Kankovo nahození nadělalo menší problémy domácímu brankáři.

0:33
    Bursík se dostal do zakončení, jenže ve finále mu kotouč vypíchl Pala.

00:01

V ochozech je zatím velmi slabá návštěvnost. Do úvodního buly zbývají necelé tři minutky. Zubři dnes nastoupí ve žlutých dresech.

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Málek, Blinka, Sakrajda, Ditrich, Brančík - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Vaněk, Brada, Matušenko.

AZ Havířov: Tomšů - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš, Bursík, Daneček, Sztefek, Pechanec, Kanko, Kolařík, Potočný, Stránský, Klimša, Pavlas.

Rozhodčí: Volf - Dučák, Novotný.

Hezký středeční podvečer z Přerova. Po posledním nedohraném domácím utkání se Vsetínem nás čeká ostrý souboj s Havířovem. Duel těchto celků nám jistě zaručí kvalitní podívanou. Hosté totiž kralují tabulce skupiny východ a patří mezi favority na postup.

Poslední střetnutí obou celků bylo právě proti sobě. Na ledě Havířova načali utkání lépe přerovští. Jenže letos už podruhé se podařilo AZetu zápas srovnat a dovést ke třem bodům. Zubři tedy dnes mají hostům co oplácet. Navíc dnešní souboj jistě naláká do ochozů mnoho příznivců.

HC ZUBR Přerov - Hokejisté Přerova dokázali na ledě Poruby zvítězit těsně 2:1, když v závěru utkání rozhodl o třech bodech Richard Brančík. Další kroky zavedly Zubry do Havířova. Tam ale jak bylo zmíněno, Zubři nedotáhli dobře rozjeté utkání do úspěšného konce. Přerovští sice měli více ze hry, ale značné potíže jim dělala koncovka. Do kádru Přerova se opět vrátil talentovaný útočník Matěj Blinka.

AZ Havířov - Borci z Havířova suvéreně vévodí tabulce na první příčce s 48 body. Dnes budou chtít do své sbírky přidat další body, ale Zubři jim na domácím ledě nic nedarují. Produktivitě AZetu vévodí Jan Kolařík (11+19), který mimochodem v loňské sezoně oblékal dres se Zubrem na prsou. V těsném závěsu ho následuje Antonín Pechanec (10+20) a Vít Stránský (3+12). Novou posilou hostů se stal před nedávnem Petr Kanko, který přestoupil z Frýdku Místků. Jisté není, kdo se dnes představí mezi tyčemi. V posledním utkání se vyznamenal parádním výkonem zelenáč Ondřej Tomšů. Nechme se tedy překvapit, jestli opět dostane přednost před zkušenějším Danečkem.

Utkání, které nám nabídne bitvu ostrou jako břitva, bude mít úvodní buly v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 23. Goiš (Kundrátek), 37. Kundrátek (Sprušil, Kudělka) - 19. Kanko (Rimmel), 30. Daneček (Sztefek, Vydra), 34. Rimmel (Potočný, Klimša), 35. Daneček (Sztefek), 53. Rimmel (Stránský, Potočný)

Rozhodčí: Volf - Dučák, Novotný