Slavia – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 1:2 (po s.n.) | K. Vary – Plzeň 1:2 (kon.)
Zlín – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 1:3 (kon.) | Sparta – Kladno 6:3 (kon.)
Vítkovice – Třinec 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Neděle 09.12.2012, 15:30 • KV Arena • Tipsport extraliga

56:25
    Jejich snahu však výrazně přibrzdí vyloučení Michala Gulašiho (KVA). Ten dostal dvě minuty za hákování.

55:06
    Plzeň právě vstřelila branku!

Tak to bylo parádně provedené od hostujících hráčů! Puk po jejich akci zůstal ležet před brankovištěm, tam si ho vzal MILAN GULAŠ a rychlou kličkou zamířil nad beton Tomáše Závorky. Sám Gulaš tak obrací vývoj zápasu. Asistence: Jan Kovář, Martin Straka.

52:06

Na křižnou přihrávku v podání hostí už byl ale domácí golman krátký. Na konci kombinace byl MILAN GULAŠ, který srovnává stav zápasu. Asistence: Martin Straka, Jan Kovář.

47:17
    Plzeň byla ve čtyřech, ale znovu jde do tří! Růžička (PLZ) sekl Pecha do obličeje a dostává dvě minuty. To je už třetí trest pro Růžičku.

46:08
    Dalším tvrdým hitem sundal k zemi Frolo (PLZ) domácího Zuckera. Dostal za to dvě minuty.

44:31
    Vachovec přecházel do útočného pásma, ale po cestě ho k ledu poslal Daniel Růžička (PLZ). Ten dostal trest za faul kolenem.

41:33
    St. Pierreova střela sražena mimo!

39:35
    Tak jsem se spletl. Martin Zaťovič (KVA) ještě stihl podržet hostujícího hráče a tím zdramatizovat konec třetiny.

31:40
    Ale St. Pierre sáhl po prohraném buly k faulu. Dostává dvě minuty za podražení. Domácí málem využili výhodu, ale Pechův pas neusměrnil Drtina za záda Mazance.

31:27
    Domácí hráli v šesti. Trest odpyká Jan Heřman.

28:58
    Zuckerův "centr" ze strany tečoval Doležal jen těsně nad. Kdyby ale Doležal puk netrefil, prošel by až na Vachovce, který by měl také šanci vstřelit branku.

21:26
    Puk Závorkovi propadl mezi betony! Nakonec ale zamířil o decimetr vedle pravé tyče.

19:57
    Gründling (KVA) se nebojácně pustil do Michala Dvořáka. Trest si odnáší jen domácí hráč a to za držení.

15:50
    Závorka dvakrát famózně! Nejdřív vychytal Pletku a pak i volného Petrušku!

13:16
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Hosté se všichni stáhli k mantinelu, k Lukáši Pechovi. Ten ale jednou ze svých pověstných přihrávek našel před brankou volného JIŘÍHO BICKA, který nekompromisní střelou z voleje posílá Energii do vedení. Asistence: Lukáš Pech, Martin Zaťovič.

12:55
    Hosté napadali rozehrávku a divoký Kovář PLZ) seknul jednoho z obránců. Energie bude mít 38 sekund přesilovky 5 na 3.

11:33
    Mozík hákováním zastavil pronikajícího Zaťoviče, což viděli snad všichni v KV Areně. Obránce hostí je vyloučen na dvě minuty.

05:28
    Jiří Drtina (KVA) vyloučen za zdržování hry.

01:48
    Kovář stál proti Závorkovi sám, ale ani nadvakrát ho nepřekonal.

01:37
    Vyloučen Jiří Doležal (KVA). Ten pořádnou ranou trefil do obličeje Nicolase Johnsona.

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 14. Bicek (Pech, Zaťovič) - 53. Gulaš (Straka, Kovář), 56. Gulaš (Kovář, Straka)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal - Zaťovič, Pech, Bicek - Pohl, Vachovec, Košťál - Skladaný, Skuhravý, Zucker - T. Káňa, J. Heřman, Doležal - Koblasa.
    HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Marušák, St. Pierre, D. Růžička, Boháč, Mozík, Frolo, Slavík - Kratěna, Kovář, Pletka - Gulaš, Straka (C), Johnson - Petruška, Lev, Havlíček - Hollweg, Kašpařík, Dvořák - Schleiss.

Rozhodčí: Hribik, Hradil - Štofa, Beneš