Lipt. Mikuláš – Prievidza 5:2 (kon.) | Prešov – Topoľčany 7:0 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 3:0 (kon.)
Bardejov – Senica 3:2 (kon.) | Detva – Trnava 1:2 (kon.) | Pov. Bystrica – Trebišov 3:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 14.12.2012, 17:00 • Spišská Nová Ves • 1. liga (SR)

57:34
    Potlesk na otvorenej scéne - Spišiaci hrajú vysoko takticky a ich obrana je bezchybná.

56:51
    Už sa stretnutie len dohráva. Spišiaci sa dopredu nehrnú. Prvé víťazstvo nad Michalovcami v tejto sezóne je veľmi blízko.

55:38
    Lipovského lapačka upokojuje celú situáciu, viac útočia Michalovčania. Domáci už len pozorne bránia.

55:09
    Teraz debata hlavný rozhodca s domácim kapitánom Vaicom.

53:51
    A opäť diskucia rozhoca Novák a hráč Novák. Dnes je toho vysvetľovania a reklamácii priveľa.

53:13
    Len to tak zahučalo po Klingovej samostatnej akcii.

52:08
    Škoda, že Kohutiar dobrú kombináciu nezakončil gólom, už mohlo byť rozhodnuté.

51:10
    Hluché minúty na spišskonovoveskom ľade. Domáci sa snažia pozorne brániť, náskok majú dostatočný. Michalovčania sa ešte stále stlačia dopredu, ale bezúspešne.

49:42
    Hneď po buly to skúšal bez prípravy Fajčák, ale Lipovský takéto situácie rieši s prehľadom.

49:37
    Lipovský sa snažil zahrať na obrancu a takmer sa to vypomstilo.

49:15
    Hráč L. Novák debatuje s rozhodcom Novákom, to seknutie si mohol hlavný arbitér všimnúť.

48:20
    Fajčák nevyužil šancu na strelenie gólu.

46:40
    Kmiťova delovka takmer rozbila ochranné sklo, ale bránu minula.

45:04
    Vylúčený hráč hostí Zorvan.

44:31
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Odvážne sólo mladého DŽERENGU a tento obranca si na brankára hostí dovolil veľa, keď puk ako starý harcovník poslal pomedzi brankárové betóny. Bez asistencie.

43:50
    Kmiť v dobrej pozícii nezakončil.

42:45
    Presilovku v úvode tretej tretiny Spišiaci nevyužili, teraz šanca pre Michalovce vrátiť sa do zápasu.

Patrik Petruška

Branky a nahrávky: 30. Prokop (Findura, Džerenga), 40. Vaic (Prokop), 45. Džerenga

HK Spišská Nová Ves: Lipovský - Vantroba, Horváth, Džerenga, Vartovník, Nitriansky - Klinga ml., Vaic, Smotrila - F. Novák, Prokop, Findura - Kohutiar, L. Novák, Krempaský - Hamrák, Muránsky, Lapšanský, Drozd.
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Kurali - Drotár, Palovčík, Rusnák, Šeliga, Gavura, Vorobel, Šimčák, Cmorej, Šechný, Zorvan, Chovan, Okoličany, Čížek, Kmiť, Žemba, Čavrk, Gergeľ, Fajčák, Linet.