Utrecht – Heerenveen 3:1 (kon.) | Arnhem – Waalwijk 2:2 (kon.) | Feyenoord – Den Haag 3:2 (kon.)
Willem II – Ajax 2:4 (kon.)
Willem II Tilburg
2:4 (2:2)
Ajax Amsterdam
Neděle 16.12.2012, 16:30Nizozemská Eredivisie

Ve druhém poločase jsme se už takové ofenzivní podívané nedočkali. Ajax se snažil zlomit vedení na svou stranu, domácí se bránili. Hosté si nakonec odvezou tři body za vítězství 4:2, o kterém ve druhém poločase svými brankami rozhodli Moisander a pojištění přidal Lukoki. (18:20:05)

90+2
    Utkání už se jen dohrává, míč má na svých kopačkách vítězný tým, tedy Ajax.

90+1
    Rozhodčí Blom nastavuje 3 minuty.

90
    Misidjan zahrával rohový kop Willemu, míč hosté odvrátili bez větších komplikací.

88
    Ajax ještě naposledy střídá. Ze hřiště odchází Boerrigter, přichází naopak Sana.

87
    Ajax právě vstřelil branku!
    Standardka Ajaxu nevyšla, ale nakonec se stejně prosazuje. Krásný pas Siema de Jonga využil JODY LUKOKI, který za pomoci obou tyčí překonal brankáře Meula.

86
    Další faul na Boerrigtera v dobré pozici pro standardku Ajaxu.

85
    Willem nyní zatlačil svého soupeře ve vlastní šestnáctce, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nedokázal dostat.

81
    Poslední střídání Willemu. Odešel Van Buuren, na hřiště zamířil Höcher.

81
    Po individuální akci Lukokiho a jeho centru se ve vápně dostal k zakončení Boerrigter, mířil nad.

81
    Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut, Ajax vede na hřišti Willemu 3:2 a potvrzuje roli favorita.

78
    Vossebelt po krásném dloubáčku Guijta střílel v dobré pozici pouze nad. Mohlo být srovnáno.

76
    Druhá změna Ajaxu. Ze hry odchází Hoesen, na hřiště míří Poulsen.

74
    Další dva rohové kopy zahrával Eriksen, nicméně tentokrát bez většího úspěchu.

72
    Eriksenův centr od rohového praporku prodloužil na zadní tyč hlavou De Jong a NIKLAS MOISANDER to měl již před prázdnou bránou snadné. Ajax se ujímá vedení.

72
    Rozehrávky se nakonec ujal Eriksen, jenže svým projektilem jen trefil zeď.

71
    Boerrigter byl faulován v zajímavé pozice pro standardní situaci. Ajax má tedy dobrou příležitost strhnout vedení na svou stranu.

67
    První střídání na straně Ajaxu. Fischer přenechává své místo Lukokimu.

FB

Branky: 16. Joachim, 28. Snijders - 11. De Jong, 14. Hoesen, 72. Moisander, 87. Lukoki

Willem II Tilburg: Meul – Van Buuren (81. Höcher), Akouili, Haastrup, Jallo – Mulder (c) (62. Ippel), Guijt, Vossebelt – Misidjan, Joachim, Snijders (59. Podevijn).
    Ajax Amsterdam: Vermeer – Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind – De Jong (c), Schone, Eriksen – Boerrigter (88. Sana), Hoesen (76. Poulsen), Fischer (67. Lukoki).

Rozhodčí: Blom – Langkamp, Jansen