Gent – Charleroi 1:2 (kon.) | Beerschot – Mechelen 0:2 (kon.) | Leuven – Lierse 2:2 (kon.)
Mons – Waregem 1:1 (kon.) | Cercle Bruggy – Waasland-Beveren 2:2 (kon.)
KAA Gent
1:2 (0:1)
Sporting Charleroi
Sobota 22.12.2012, 20:00 • Jules Ottenstadion (Gentbrugge) • Belgická Jupiler Pro League

Gent už vyrovnat nedokázal, s Charleroi tak prohrál 1:2. Za domácí skóroval v 71. minutě Mboyo, za Sporting se prosadil Aoulad s Boppem. (21:56:48)

90+3
    Gent bude kopat rohový kop. Do vápna soupeře běží i gólman Padt!

90
    Sudí Lambrechts nastavil zápas o čtyři minuty.

89
    Nahayo (GNT) uviděl od sudího žlutou kartu.

89
    Do vápna Charlerio letěl centr, který ale brankář Mandanda vyboxoval.

87
    Gent se snaží o vyrovnání, ale obrana Charleroi je dost přehuštěná.

84
    Utkání sleduje na stadionu v Gentu 10 185 diváků.

80
    Gent střídá. Van der Bruggena nahradil Kola.

78
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    Střídající VIKTOR BOPP vrátil Charleroi vedení. Hostům vyšlo přečíslení do gentské obrany a německý fotbalista tak poslal z vápna míč přesně k tyči.

76
    Gent zůstává aktivní a tlačí se dopředu. Lze očekávat, že domácí budou chtít strhnout vedení na svou stranu.

71
    Gent právě vstřelil branku!
    A přece jen se Gent dočkal! Míč po rohovém kopu se dostal k PETIT-PELÉ MBOYOVI, který střelou z bezprostřední blízkosti překonal Mandandu.

71
    Gent bude kopat rohový kop. Charleroi se soustředí na obranu.

67
    Gent sice stupňuje svůj nápor a hraje s míčem, příliš šancí se ale netvoří.

63
    Escoe (CHL) dostal žlutou kartu.

62
    Gent drží míč a snaží se něco vymyslet. Hosté naopak vycházejí více z obrany.

58
    Mohammed Messoudi (GNT), který vystřídal o poločase Remacla, dostal od sudího žlutou kartu.

54
    Gent získává čím dál větší převahu a snaží se o vyrovnání.

52
    Při rohu do vzduchu vyskočil Mboyo, ale hlavičkoval nepřesně. Bude se vykopávat od branky.

51
    Domácí vybojovali rohový kop.

49
    Gent se tlačí dopředu, ale v úvodu druhé půle ještě nevystřelil.

46

V první půli jsme neviděli nijak zajímavou hru. Sledujeme vyrovnaný zápas. V úvodu střetnutí se ujala střela Aoulada, proto Charleroi vedení po první půli 1:0.

45
    Hlavní sudí nastaví první poločas o jednu minutu.

45
    Hosté budou kopat rohový kop.

42
    Charleroi drží míč na polovině hřiště a zakládá útočnou akci.

39
    Domácí Mboyo pálil jen těsně vedle tyče. Slušná šance!

36
    Mandanda sebral míč ze vzduchu po centru Soumahora.

34
    Van der Bruggen hledal přesným pasem Mboya, ten ale míč posléze ztratil.

29
    Tempo hry se uklidnilo, hosté kontrolují své vedení.

27
    Po faulu soupeře rozehrával míč Soumahoro.

25
    Diandy ukličkoval dva protihráče a nakonec vybojoval rohový kop.

21
    Po závaru před vlastní brankou sbírá gólman Mandanda míč do rukavic.

19
    Gent je nyní kativnějším týmém a dostává se k vápnu soupeře.

16
    Kudemor posílal na bránu střílený centr, nakonec gólman nemusel zasahovat. Míč skončil vedle branky.

13
    Vedoucí branka hostů je pro Gent očividně ránou. Domácí nyní drží míč na své polovině hřiště.

9
    Hosté se dostali do vedení z první vážnější akce! MOHAMMED AOULAD vystřelil přes obránce k tyči z hranice vápna a brankář na jeho pokus nedosáhl.

7
    Míč se pohybuje ve středu hřiště, zatím jsme žádné brankové příležitosti neviděli.

5
    Van der Bruggen unikal s míčem po lajně, ale po skluzu protihráče skončil v zámezí.

3
    V úvodu utkání drží míč na svých kopačkách hráči Gentu.

1

KAA Gent: Padt - Melli, Maréval, Nahayo, Rafinha, Brüls, N´Diaye, Soumahoro, Van der Bruggen, Remacle, Mboyo.

Sporting Charleroi: Mandanda - N´Ganga, Ohayon, Javi Martos, Satli, Kaya, Miličevič, Kudemor, Diandy, Escoe, Aoulad.

Rozhodčí: Lambrechts - Vromans, Castel.

Utkání 21. kola belgické Jupiler ligy přichystalo souboj dvou sousedů v tabulce.

Jedenáctý Gent přivítá na domácím trávníku dvanáctý Charleroi. Domácí dosud nasbírali v probíhajícím ročníku 25 bodů, jejich soupeř o bod méně.

Gent ztrácí na desátý Mechelen jeden bod, na devátý Leuven pak body čtyři. Domácí nemají sice záchranářské starosti, na špičku tabulky však už ztrácí hodně bodů. Charleroi je na tom obdobně. Na čtrnácté Lierse, které se nachází na první sestupové pozici, má náskok čtyř bodů.

V minulém kole KAA Gent remizoval v Lokerenu 2:2. Charleroi naopak porazil Beerschot 1:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Martin Pešout

Branky: 71. Mboyo - 9. Aoulad, 78. Bopp

Karty:   58. Messoudi (GNT), 89. Nahayo (GNT) - 63. Escoe (CHL)

KAA Gent: Padt - Melli, Maréval, Nahayo, Rafinha, Brüls, N´Diaye, Soumahoro, Van der Bruggen (80. Kola), Remacle (46. Messoudi), Mboyo.
    Sporting Charleroi: Mandanda - N´Ganga, Ohayon, Javi Martos, Satli, Kaya, Miličevič, Kudemor, Diandy, Escoe (68. Escoe), Aoulad.

Diváci: 10 185