Gent – Charleroi 1:2 (kon.) | Beerschot – Mechelen 0:2 (kon.) | Leuven – Lierse 2:2 (kon.)
Mons – Waregem 1:1 (kon.) | Cercle Bruggy – Waasland-Beveren 2:2 (kon.)
Oud-Heverlee Leuven
2:2 (0:1)
Lierse SK
Sobota 22.12.2012, 20:00 • Stadion Den Dreef (Heverlee) • Belgická Jupiler Pro League

Skončilo utkání, ve kterém každé mužstvo získalo po jednom bodu. Druhá půle převýšila kvalitativně první půli. Na začátku druhého dějství měl na kopačce vyrovnání Thompson, ale jeho lob neskončil v síti. Po hodině se diváci na stadionu Den Dreef dočkali vyrovnání, o které se postaral útočník Ibou. Hosty však vyrovnávající branka nezlomila a dále se snažili strhnout vedení na svoji stranu. To se jim podařilo až po proměněné penaltě z kopačky El Gabbase. Domácí hráči však po inkasované brance nesložili zbraně a snažili se vyrovnat. To se jim podařilo poměrně záhy po obdržené brance. Zásluhu na vyrovnání měl Geraerts. Po vyrovnávající brance se ještě obě mužstva snažila o třetí branku, ale jejich šance již ke gólu nevedly, a tak utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. (22:18:11)

88
    Vercauterenovu střelu na poslední chvíli zablokoval Ngolok a uchránil svůj tým od obdržené branky.

85
    Yagan se prezentoval krásnou střelou, ale brankář Sels vytáhl ještě lepší brankářský zákrok ze svého umění a míč vyrazil.

85
    Yagan fauloval Hazurova, rozehrávat míč budou hostující hráči.

84
    Druhé střídání provedl trenér Ramzy. Ze hriště odešel střelec druhé branky El Gabbas a nahradil ho Dachelet.

81
    S Hazurovou střelou si poradil brankář Bailly.

76
    Vyrovnávající branka vlila novou krev hráčům Leuvenu. V šanci se ocitl Yagan, jeho pokus šel těsně vedle branky Lierse.

76
    Leuven právě vstřelilo branku!
    Vyrovnání nenechalo na sebe dlouho čekat. Střelou překonal hostujícího brankáře Selse záložník KAREL GERAERTS.