Gent – Charleroi 1:2 (kon.) | Beerschot – Mechelen 0:2 (kon.) | Leuven – Lierse 2:2 (kon.)
Mons – Waregem 1:1 (kon.) | Cercle Bruggy – Waasland-Beveren 2:2 (kon.)
Oud-Heverlee Leuven
2:2 (0:1)
Lierse SK
Sobota 22.12.2012, 20:00 • Stadion Den Dreef (Heverlee) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý sobotní večer, vítejte u sledování textové reportáže z belgické Jupiler League. Tamní liga pokračuje 21. kolem, ve kterém bude hostit domácí Leuven hosty z Lierse.

V minulém kole hráči Leuvenu prohráli na půdě favorizovaného Anderlechtu těsně 2:1. Za tým Leuvenu vyrovnával na konci prvního poločasu na 1:1 Ibou. Jejich dnešní soupeř taktéž nezískal všechny tři body a musel se spokojit jen s remízou 1:1 s posledními Cercle Bruggy.

Aktuálně se hráči domácího celku nacházejí na devátém místě, když po dvaceti kolech mají na svém kontě dvacet sedm bodů, naopak svěřenci hostujícího trenéra Ramzyho jsou na předposlední pozici se sedmnácti body.

Oud-Heverlee Leuven: Bailly - Vanaudenaerde,Thompson, Robson, Weuts - Gíslason, Geraerts, Ngolok, - Sawaneh, Azevedo, Ogbu

Lierse SK: Sels - Saïdi, Okka, Heymans - Ayew, Wils, Lambot, Bourabia - Hazurov, El Gabbas, Menga

Rozhodčí: N. Laforge - C. Berbiers, M. Demaeseneer.

-15
    Trenér domácího týmu Geneugden zvolil útočné rozestavení svých svěřenců v podobě 4-3-3.

1

5
    Standardní situaci budou zahrávat domácí hráči.

6
    S přímým kopem si poradil brankář Sels.

9
    Rohový kop pro hostující tým Lierse.

9
    Domácí obrana si s rohovým kopem poradila na výbornou a míč odvrátila.

11
    Ve hře hře řada nepřesností od obou mužstev.

11
    V první velké šanci zápasu se objevil El Gabas, ale v poslední chvíli zasáhl obránce Vanaudenaerde.

12
    Další rohový kop budou zahrávat hostující hráči.

13
    Brankář Bailly se spoluhráčem Bourabiou standardní situaci vyřešili.

19
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Svěřenci trenéra Ramzyho zahrávali rohový kop, po kterém se hlavou prosadil útočník KOSTADIN HAZUROV

21
    Po obdržené brance zvýšili hráči Leuvenu aktivitu a tlačí se před branku Selse.

23
    Ogbu vystřelil míč mezi tři tyče branky Lierse, brankář Sels drží svůj tým nad vodou.

29
    Střela domácího útočníka Azeveda mířila nad branku, kterou stráží brankář Sels.

32
    Další velkou šanci Lierse, "zazdil" El Gabbas, místo toho aby zvolil ještě přihrávku na lépe postaveného Bourabiaho, tak míč vystřelil vedle branky Baillyho.

34
    Spolupráce Ogby s Sawanehem k vyrovnávající brance nevedla. Střela Ogby mířila metr vedle.

36
    Domácí útočník Sawaneh se snažil projít přes několik protihráčů soupeře, byl však zastaven hostujícím obráncem.

37
    Azevedova střela mířila jen do náruče brankáře Selse.

39
    Gíslasonův centr do pokutového území si stahuje do náruče brankář Sels.

43
    Hráči Leuvenu mají více ze hry, ale zatím hostující obrana pracuje přesvědčivě a nedovoluje domácímu týmu si vytvořit stoprocentní šanci.

Po prvním poločase vedou hráči Lierse na stadionu Den Dreef 1:0, když se prosadil po rohovém kopu útočník Hazurov. Byli to především hosté, kteří si vypracovali několik slibných šanci, které však nedokázali zúročit. Hráči Leuvenu se dostali do jedné vážné šance po střele Ogby, která mířila metr vedle branky Selse.

46

46
    Do druhého poločasu nenastoupí Ogbu, kterého vystřídal jiný útočník Pouga.

51
    Zatím se hra odehrává mezi pokutovými územími, ve druhém poločase se zatím na velké šance čeká.

55
    Záložník Geraerts se snažil překonat technickou střelou brankáře Selse, ovšem si na něj nepřisel, jeho pokus skončil v rukavicích brankáře Lierse.

55
    Thompson se snažil chytře přelobovat brankáře Selse, jeho myšlenka byla dobrá, nikoliv její provedení, které by překvapilo brankáře Selse a domácí obránce by se mohl radovat z vyrovnávající branky.

58
    První střídání v sestavě Lierse. Na hrací plochu nastoupil Vercauteren, který nahradil Mengu.

60
    Žlutou kartu viděl Vanaudenaerde.

60
    Brankář Bailly musel vyboxovat míč a po tvrdé střele Bourabiho.

60
    Leuven právě vstřelilo branku!
    SAWANEH IBOU střelou překonal brankáře Selse a vyrovnál na 1:1.

63
    Žlutou kartu obdržel hostující El Gabbas.

66
    Střela Bourabiho ze střední vzdálenosti šla vedle braky Baillyho.

71
    Thompson viděl žlutou kartu po faulu na El Gabase

70
    Hosté budou zahrávat pokutový kop po faulu Thompsona na El Gabbase.

72
    Penaltu proměnil MOHAMED EL GABBASE, který nedal brankáři Baillymu šanci.

74
    Druhé střídání Leuvenu. Thompsona vyměnil Yagan.

76
    Vyrovnání nenechalo na sebe dlouho čekat. Střelou překonal hostujícího brankáře Selse záložník KAREL GERAERTS.

76
    Vyrovnávající branka vlila novou krev hráčům Leuvenu. V šanci se ocitl Yagan, jeho pokus šel těsně vedle branky Lierse.

81
    S Hazurovou střelou si poradil brankář Bailly.

84
    Druhé střídání provedl trenér Ramzy. Ze hriště odešel střelec druhé branky El Gabbas a nahradil ho Dachelet.

85
    Yagan fauloval Hazurova, rozehrávat míč budou hostující hráči.

85
    Yagan se prezentoval krásnou střelou, ale brankář Sels vytáhl ještě lepší brankářský zákrok ze svého umění a míč vyrazil.

88
    Vercauterenovu střelu na poslední chvíli zablokoval Ngolok a uchránil svůj tým od obdržené branky.

Skončilo utkání, ve kterém každé mužstvo získalo po jednom bodu. Druhá půle převýšila kvalitativně první půli. Na začátku druhého dějství měl na kopačce vyrovnání Thompson, ale jeho lob neskončil v síti. Po hodině se diváci na stadionu Den Dreef dočkali vyrovnání, o které se postaral útočník Ibou. Hosty však vyrovnávající branka nezlomila a dále se snažili strhnout vedení na svoji stranu. To se jim podařilo až po proměněné penaltě z kopačky El Gabbase. Domácí hráči však po inkasované brance nesložili zbraně a snažili se vyrovnat. To se jim podařilo poměrně záhy po obdržené brance. Zásluhu na vyrovnání měl Geraerts. Po vyrovnávající brance se ještě obě mužstva snažila o třetí branku, ale jejich šance již ke gólu nevedly, a tak utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. (22:18:11)