Chomutov – Motor ČB 5:3 (kon.) | Pardubice – Litvínov 4:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Liberec – Slavia 0:1 (po s.n.) | Sparta – Zlín 1:2 (po s.n.)
po s.n.
HC Sparta Praha
1:2 (0:0, 0:1, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 28.12.2012, 18:30 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Já se loučím, příště na shledanou. (21:07:59)

Pro dnešek je to vše, Sparta bere ze zápasu s defenzivním Zlínem bod. Vyrovnané utkání dlouho nenabídlo branku. Jako první se ale v poslední minutě druhé části trefil Köhler z trestného střílení, za Spartu srovnával 17 sekund před koncem Sekáč. Rozhodující nájezd potom proměnil Honejsek.

Nejlepší hráč Zlína: Jakub Sedláček
    Nejlepší hráč Sparty: Michal Broš

Zlín právě vstřelil branku!

Rozhodující nájezd střílí po forhendovém blafáku ANTONÍN HONEJSEK!

Za domácí jede kapitán - Broš.

Forhendový blafák je efektně proměněn - 0:1.

První pojedou hosté, na svůj nájezd se chystá Honejsek.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nepřineslo po hokejové stránce takřka nic, rozhodnou tedy nájezdy. Zvítězí zkušenost Neuvirtha, nebo šikovnost hostů?

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Zajímavý pokus Sičáka od modré jde vedle.

64:16
    Oddechový čas pro domácí.

64:00
    Ani jeden z obou soupeřů se nikam netlačí, každá chyba nyní rozhoduje.

62:32
    Ton by mohl průniky do pásma vyučovat podobně, jako Frank Lampard pokutové kopy. Domácí rychlonožka krásně zavezl puk, nahrál na Tenkráta, ten ale už nic vymyslet nestihl.

61:39
    Gřegořek teď doslova odtrpěl těžké vteřiny v obranném pásmu po zřejmém zranění. Stihl ale vystřídat, následuje vhazování na středovém kruhu.

60:30
    Fanoušci jsou samozřejmě po vydřeném srovnání stavu v euforii, uvidíme, jestli budou i hráči na ledě.

60:01

60:00

59:43
    Sparta právě vstřelila branku!

Je srovnáno! JIŘÍ SEKÁČ tečuje přihrávku zpoza branky z velkého úhlu pod víko branky, Sedláček poražen! Branku musel potvrdit videorozhodčí. Bez asistence.

59:28
    Odpískána přihrávka rukou proti Spartě, vhazovat se bude u útočné modré domácího týmu.

59:16
    Rachůnek se dostal k dobré střele z mezikruží, Sedláček ale chytá!

58:55
    Hodně netaktický icing hostů.

58:10
    Sedláček raději podržel puk, následuje vhazování v obranném pásmu hostů.

57:45
    Domácí odvolávají brankáře!

57:45
    Vhazování před Sedláčkem.

57:25
    Domácím se nedaří především přechod přes střední pásmo, čas utíká.

56:52
    Icing Sparty.

56:27
    Sparťané se pouští do závěrečného náporu, hosté hrají beton.

55:34
    Holík se dostal do samostatného úniku, Neuvirtha ale zakončením mezi betony nepřekonal!

54:37
    Sparta musí hrát do plných, Zlín jenom bráí.

53:41
    Sedláček kryje i další tlak na jeho branku, domácím pomalu začíná utíkat čas na srovnání...

53:14
    Jeden z hostů se nyní dostal blízko před Neuvirtha, puk se ale zamotal mezi bruslemi.

52:05
    Po pokusu domácích o tlak následuje reklamní pauza.

51:25
    Sparťané pomalu roztáčí svůj kolotočík, Zlín ale stále drží nulu.

50:53
    Hlinka dostává puk přímo před branku, šancí ale "pohrdá" a puk jde nad!

50:26
    Holík jel v úniku dvou proti jednomu, rozhodl se střílet, Neuvirth si ho ale vychutnal fantastickým zákrokem lapačkou.

50:11
    Domácí kompletní. Stihne Spata srovnat?

49:20
    Honejsek se octl v dobré střelecké pozici, branku ale minul.

48:36
    Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

48:11
    Hovorka vyloučen za vražení na hrazení.

47:40
    Sičák při střele od modré zlomil hůl, v méně časté situaci puk raději kopnul až k Neuvirthovi.

46:30
    Philipp si krásně najel na přihrávku Hlinky přes pásmo, neposedný puk mu ale zabránil k lepší střele.

Dnešní utkání sleduje 5 387 fandících diváků.

46:05
    Sparťané vybojovali vhazování v útočné třetině, následuje komerční pauza.

45:38
    Zlín je momentálně lepší a nebezpečnější. Neuvirth tak raději přerušuje hru. Domácí se musí vzpamatovat, takhle se ke srovnání jen tak nedostanou.

44:36
    Hosté v tlaku, sparťané v problémech.

43:55
    Neuvěřitelné! Zlínští jeli dva na jednoho, zcela prázdnou branku ale jeden z hostů netrefuje, zazvonila jen tyč!

42:45
    Sparta kompletní, Zlín si během přesilovky vytvořil tlak, zároveň ale i chyboval v defenzivě.

41:54
    Hlinka se dostal v oslabení před Sedláčka, lepší zakončení se mu ale nepovedlo.

41:34
    Hovorka forčekuje na jedničku a nedovoluje hostům rozehrát.

40:48
    Neuvirth ramenem vyráží bombu Tesaříka od modré čáry!

40:43
    Pilař vyloučen za sekání, hosté si zahrají přesilovku.

40:01

Druhá třetina přinesla vyrovnanou hru, Zlínští oproti úvodní části přidali. Domácí nevyužili několik přesilovek, Zlín se soustředil výhradně na obranu. V závěru si domácí nepohlídali Köhlera, který poté nařízené trestné střílení sám proměnil. Třetí třetina začne cca v 20:11.

40:00

39:59
    Ton v poslední vteřině nedosáhl na přihrávku na pravou tyč, kde mu chyběly centimetry, k dosáhnutí na puk, který by poté mohl jednoduše zasunout do prázdné.

39:34

BEDŘICH KÖHLER provedl svůj nájezd velmi dobře, Neuvirtha překonává výborně provedeným forhendovým blafákem na bližší - pravou tyč. Bez asistence.

39:34
    Köhler v úniku faulován, nařízeno trestné střílení!

39:00
    Po šanci domácích hosté vyhazují.

38:42
    Za vysokou hůl vyloučen Okál. Domácí mají k dispozici další přesilovku. Bude využita?

38:39
    Ton pálí z pravého kruhu nataženou střelou přes břevno!

37:49
    A do třetice, tentokrát však špatně rozehrává Sparta.

37:30
    A Zlínští si dávají repete.

37:23
    Icing žlutomodrých.

36:21
    Po vlastnoručně vytvořené a následně nevyužité šanci Broše jdou hosté do pěti.

35:48
    Sičák pálí z pravého kruhu jen do připraveného Sedláčka. Sparta sice drží útočné pásmo, obrana Zlína se ale dobře přesouvá a dobré pozice pro střelu domácím nedovoluje.

35:09
    Pilař vystřelil z voleje z levého kruhu, odkrytou branku netrefuje.

34:40
    Hosté vyhazují.

34:21
    Za nedovolené bránění vyloučen Zámorský.

34:20
    Hovorka jel sám na branku ale nedal, Sedláček forhendový blafák vystihl.

33:22
    Velký zmatek a tlak před Sedláčkem, puk ale mezi třemi tyčemi nekončí! Z brejku se ke střele z mezikruží dostal Melenovský, Neuvirth domácí podržel výborným zákrokem.

32:48
    Po vyrovnaném souboji u mantinelu to vypadalo, že bude hra přerušena. To se ale nestalo, domácí vyšťourali kotouč a Tenkrát mohl jít z úhlu sám na branku, puk končí po zásahu Sedláčka až v ochranné síti!

31:53
    Sparta v pěti mužích.

31:07
    Puk za brankou hostů.

30:45
    Rachůnek ve vlastním oslabení ohrozil Sedláčka, hosté ale mohou založit další útok.

30:20
    Hosté kombinují, střelba však zatím nepřichází.

29:51
    Za krosček vyloučen Sičák, hosté jdou do přesilové hry.

29:48
    Po zlepšeném pohybu hostů v útočné třetině domácí kazí rozehru a píská se icing.

29:00
    Puk přechází modrou čáru, sparťané musí opustit útočnou třetinu. Zlín zakládá útok z vlastního obranného pásma.

28:13
    Ofsajd Sparty.

27:46
    Sparta přesilovku nevyužila, hosté kompletní.

26:54
    Sičák pálí z pravého kruhu nad.

26:33
    Sekáč vystřelil z úhlu, Sedláček připraven.

26:10
    Hostům se daří vyhodit.

25:46
    Okál vyloučen za krosček, domácí hrají přesilovou hru.

24:47
    A následně ofsajd Zlína. Hra ztratila na tempu, sledujeme vyrovnanou partii.

23:58
    Neuvirth vyráží nepříjemné nahození od modré, domácí poté vyhazují na zakázané uvolnění.

23:33
    Icing hostů.

22:41
    Sparťané kombinují v útočném pásmu, je to ale beze střelby.

21:27

21:19
    Hlinka to zkusil lišácky zpoza branky, Sedláček připraven.

20:23
    Za podražení vyloučen Kubiš, domácí si hned v úvodu prostřední části zkusí hru v pěti proti čtyřem.

20:01

První třetina končí bez branek, jednoznačně aktivnější tým byl však ten domácí. Ani dvě přesilové hry však Spartě k prvnímu gólu nepomohly, hosté svou jednu taktéž nevyužili. Druhá třetina začne cca v 19:17.

20:00

19:42
    Po odpískání úmyslného ofsajdu žlutomodrých následují buly před Sedláčkem.

18:57
    Střela Köhlera ztečována do ochranné sítě, vhazuje se před maskovaným mužem Sparty.

18:29
    Treille pálí po ledě těsně mimo.

18:00
    Puk má na holích jako po většinu třetiny domácí Sparta, Zlín ale hráče s "S" na prsou do šancí příliš nepouští.

16:28
    Po dlouhé době i Zlín zaútočil, nutno říci, že se měla obrana Sparty co otáčet. Nakonec však proti střele Holíka zasahuje Neuvirth a následuje vhazování.

15:15
    Ton mohl jet sám po pravém křídle na branku, puk mu ale přeskakuje hůl a akce končí.

14:02
    Rachůnek ujel po levém křídle kupředu, vystřelil sice mimo, domácí jsou ale mezitím už kompletní.

13:35
    Domácí vyhazují.

12:45
    Proti střele Hamrlíka od modré se úspěšně postavil Neuvirth a puk podržel.

11:59
    Za katr míří dnes i první sparťan, vyloučen je Vallin za držení.

10:38
    Sparta kombinuje v útočném pásmu a tlačí, hosté zatím drží čistý štít. Dá se říci, že jediné, co zatím v zápase domácí brzdí, jsou paradoxně vlastní přesilovky.

09:30
    Hosté kompletní, v zápase ustáli již druhou přesilovku.

08:53
    Spartě se zatím přesilovka absolutně nedaří.

08:07
    Po nahození Milama od modré s cílem puk tečovat zasahuje Sedláček.

07:44
    Sekáč si najel do dobré střelecké pozice, puk jde ale nad!

07:21
    Zámorský fauluje do šance najíždějícího si Sičáka a jde na trestnou lavici za hákování. Domácí hrají svou druhou přesilovou hru.

06:28
    Puk teď léta obranným pásmem hostů sem a tam, hosté měli hned několikrát štěstí, domácím často chybí jen centimetry.

06:07
    Šenkeřík teď schytal ránu Milama, na střídačku ale odjíždí po svých.

05:45
    Čajánek si nabruslil do pásma a bekhendem zakončil do připraveného Neuvirtha. Buly po jeho levici.

05:00
    Hosté dnes poprvé drží útočné pásmo, do šancí se ale zatím žlutomodří nedostávají.

04:09
    Sedláček kryje nahození od modré. Následuje vhazování.

03:40
    Nyní jsou již hosté ze Zlína kompletní, puk za brankou Sparty.

03:08
    Gřegořek pálí od modré těsně vedle, hosté se ubránili.

02:20
    Po zblokovaném zakončení Tona hosté vyhazují a zdržují čas.

01:42

01:23
    Kotvan vyloučen za podražení, domácí si zahrají hned v úvodu přesilovou hru.

00:07
    Ihned po buly utíkal sám na Sedláčka Ton, jeho bekhendový blafák však gólem nekončí!

00:01

Hráči jsou již na ledové ploše, utkání začne každou chvíli.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Vallin, Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp - Broš, Sekáč, Rachůnek, Hlinka, Foster, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, Treille, Jánský, Ton.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Kotvan, Linhart, Tesařík, Zámorský, Řezníček, Valenta - Köhler, Fořt, Čech, Čajánek, Leška, Šenkeřík, Kubiš, Honejsek, Melenovský, Holík, Veselý, Okál, Balaštík.

Rozhodčí: Hribik, Minář - Charvát, Lhotský.

Jak dopadne dnešní souboj sledujte zde na onlajnech, utkání začíná v 18:30...

Po špatném úvodu sezony se sparťané stébla chytají. Sérii pěti vítězství v řadě sice týmu z hlavního města pokazila Plzeň, která svého soupeře naposledy porazila celek z Prahy v poměru 2:1. Jinak se ale Holešovičtí zvedají, na šestý Litvínov momentálně ztrácí osm bodů se zápasem k dobru.

Těžko v utkání určovati favorita. Hostující tým je na druhé pozici se šedesáti body, to při skóre 97:85. Zlín navíc ze šestnácti venkovních duelů vytěžil skvělých dvacet devět bodů, to při aktivním skóre 48:41! Na dnešního soupeře, desátou Spartu, má náskok bodů patnáct.

Příjemný podvečer s Tipsport extraligou, dnes nás čeká souboj domácí Sparty Praha proti hostům ze Zlína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.