Chomutov – Motor ČB 5:3 (kon.) | Pardubice – Litvínov 4:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Liberec – Slavia 0:1 (po s.n.) | Sparta – Zlín 1:2 (po s.n.)
po s.n.
HC Sparta Praha
1:2 (0:0, 0:1, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 28.12.2012, 18:30 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný podvečer s Tipsport extraligou, dnes nás čeká souboj domácí Sparty Praha proti hostům ze Zlína.

Těžko v utkání určovati favorita. Hostující tým je na druhé pozici se šedesáti body, to při skóre 97:85. Zlín navíc ze šestnácti venkovních duelů vytěžil skvělých dvacet devět bodů, to při aktivním skóre 48:41! Na dnešního soupeře, desátou Spartu, má náskok bodů patnáct.

Po špatném úvodu sezony se sparťané stébla chytají. Sérii pěti vítězství v řadě sice týmu z hlavního města pokazila Plzeň, která svého soupeře naposledy porazila celek z Prahy v poměru 2:1. Jinak se ale Holešovičtí zvedají, na šestý Litvínov momentálně ztrácí osm bodů se zápasem k dobru.

Jak dopadne dnešní souboj sledujte zde na onlajnech, utkání začíná v 18:30...

HC Sparta Praha: Neuvirth - Vallin, Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp - Broš, Sekáč, Rachůnek, Hlinka, Foster, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, Treille, Jánský, Ton.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Kotvan, Linhart, Tesařík, Zámorský, Řezníček, Valenta - Köhler, Fořt, Čech, Čajánek, Leška, Šenkeřík, Kubiš, Honejsek, Melenovský, Holík, Veselý, Okál, Balaštík.

Rozhodčí: Hribik, Minář - Charvát, Lhotský.

Hráči jsou již na ledové ploše, utkání začne každou chvíli.

00:01

00:07
    Ihned po buly utíkal sám na Sedláčka Ton, jeho bekhendový blafák však gólem nekončí!

01:23
    Kotvan vyloučen za podražení, domácí si zahrají hned v úvodu přesilovou hru.

01:42
    Hosté vyhazují.

02:20
    Po zblokovaném zakončení Tona hosté vyhazují a zdržují čas.

03:08
    Gřegořek pálí od modré těsně vedle, hosté se ubránili.

03:40
    Nyní jsou již hosté ze Zlína kompletní, puk za brankou Sparty.

04:09
    Sedláček kryje nahození od modré. Následuje vhazování.

05:00
    Hosté dnes poprvé drží útočné pásmo, do šancí se ale zatím žlutomodří nedostávají.

05:45
    Čajánek si nabruslil do pásma a bekhendem zakončil do připraveného Neuvirtha. Buly po jeho levici.

06:07
    Šenkeřík teď schytal ránu Milama, na střídačku ale odjíždí po svých.

06:28
    Puk teď léta obranným pásmem hostů sem a tam, hosté měli hned několikrát štěstí, domácím často chybí jen centimetry.

07:21
    Zámorský fauluje do šance najíždějícího si Sičáka a jde na trestnou lavici za hákování. Domácí hrají svou druhou přesilovou hru.

07:44
    Sekáč si najel do dobré střelecké pozice, puk jde ale nad!

08:07
    Po nahození Milama od modré s cílem puk tečovat zasahuje Sedláček.

08:53
    Spartě se zatím přesilovka absolutně nedaří.

09:30
    Hosté kompletní, v zápase ustáli již druhou přesilovku.

10:38
    Sparta kombinuje v útočném pásmu a tlačí, hosté zatím drží čistý štít. Dá se říci, že jediné, co zatím v zápase domácí brzdí, jsou paradoxně vlastní přesilovky.

11:59
    Za katr míří dnes i první sparťan, vyloučen je Vallin za držení.

12:45
    Proti střele Hamrlíka od modré se úspěšně postavil Neuvirth a puk podržel.

13:35
    Domácí vyhazují.

14:02
    Rachůnek ujel po levém křídle kupředu, vystřelil sice mimo, domácí jsou ale mezitím už kompletní.

15:15
    Ton mohl jet sám po pravém křídle na branku, puk mu ale přeskakuje hůl a akce končí.

16:28
    Po dlouhé době i Zlín zaútočil, nutno říci, že se měla obrana Sparty co otáčet. Nakonec však proti střele Holíka zasahuje Neuvirth a následuje vhazování.

18:00
    Puk má na holích jako po většinu třetiny domácí Sparta, Zlín ale hráče s "S" na prsou do šancí příliš nepouští.

18:29
    Treille pálí po ledě těsně mimo.

18:57
    Střela Köhlera ztečována do ochranné sítě, vhazuje se před maskovaným mužem Sparty.

19:42
    Po odpískání úmyslného ofsajdu žlutomodrých následují buly před Sedláčkem.

20:00

První třetina končí bez branek, jednoznačně aktivnější tým byl však ten domácí. Ani dvě přesilové hry však Spartě k prvnímu gólu nepomohly, hosté svou jednu taktéž nevyužili. Druhá třetina začne cca v 19:17.

20:01

20:23
    Za podražení vyloučen Kubiš, domácí si hned v úvodu prostřední části zkusí hru v pěti proti čtyřem.

21:19
    Hlinka to zkusil lišácky zpoza branky, Sedláček připraven.

21:27

22:41
    Sparťané kombinují v útočném pásmu, je to ale beze střelby.

23:33
    Icing hostů.

23:58
    Neuvirth vyráží nepříjemné nahození od modré, domácí poté vyhazují na zakázané uvolnění.

24:47
    A následně ofsajd Zlína. Hra ztratila na tempu, sledujeme vyrovnanou partii.

25:46
    Okál vyloučen za krosček, domácí hrají přesilovou hru.

26:10
    Hostům se daří vyhodit.

26:33
    Sekáč vystřelil z úhlu, Sedláček připraven.

26:54
    Sičák pálí z pravého kruhu nad.

27:46
    Sparta přesilovku nevyužila, hosté kompletní.

28:13
    Ofsajd Sparty.

29:00
    Puk přechází modrou čáru, sparťané musí opustit útočnou třetinu. Zlín zakládá útok z vlastního obranného pásma.

29:48
    Po zlepšeném pohybu hostů v útočné třetině domácí kazí rozehru a píská se icing.

29:51
    Za krosček vyloučen Sičák, hosté jdou do přesilové hry.

30:20
    Hosté kombinují, střelba však zatím nepřichází.

30:45
    Rachůnek ve vlastním oslabení ohrozil Sedláčka, hosté ale mohou založit další útok.

31:07
    Puk za brankou hostů.

31:53
    Sparta v pěti mužích.

32:48
    Po vyrovnaném souboji u mantinelu to vypadalo, že bude hra přerušena. To se ale nestalo, domácí vyšťourali kotouč a Tenkrát mohl jít z úhlu sám na branku, puk končí po zásahu Sedláčka až v ochranné síti!

33:22
    Velký zmatek a tlak před Sedláčkem, puk ale mezi třemi tyčemi nekončí! Z brejku se ke střele z mezikruží dostal Melenovský, Neuvirth domácí podržel výborným zákrokem.

34:20
    Hovorka jel sám na branku ale nedal, Sedláček forhendový blafák vystihl.

34:21
    Za nedovolené bránění vyloučen Zámorský.

34:40

35:09
    Pilař vystřelil z voleje z levého kruhu, odkrytou branku netrefuje.

35:48
    Sičák pálí z pravého kruhu jen do připraveného Sedláčka. Sparta sice drží útočné pásmo, obrana Zlína se ale dobře přesouvá a dobré pozice pro střelu domácím nedovoluje.

36:21
    Po vlastnoručně vytvořené a následně nevyužité šanci Broše jdou hosté do pěti.

37:23
    Icing žlutomodrých.

37:30
    A Zlínští si dávají repete.

37:49
    A do třetice, tentokrát však špatně rozehrává Sparta.

38:39
    Ton pálí z pravého kruhu nataženou střelou přes břevno!

38:42
    Za vysokou hůl vyloučen Okál. Domácí mají k dispozici další přesilovku. Bude využita?

39:00
    Po šanci domácích hosté vyhazují.

39:34
    Köhler v úniku faulován, nařízeno trestné střílení!

39:34
    Zlín právě vstřelil branku!

BEDŘICH KÖHLER provedl svůj nájezd velmi dobře, Neuvirtha překonává výborně provedeným forhendovým blafákem na bližší - pravou tyč. Bez asistence.

39:59
    Ton v poslední vteřině nedosáhl na přihrávku na pravou tyč, kde mu chyběly centimetry, k dosáhnutí na puk, který by poté mohl jednoduše zasunout do prázdné.

40:00

Druhá třetina přinesla vyrovnanou hru, Zlínští oproti úvodní části přidali. Domácí nevyužili několik přesilovek, Zlín se soustředil výhradně na obranu. V závěru si domácí nepohlídali Köhlera, který poté nařízené trestné střílení sám proměnil. Třetí třetina začne cca v 20:11.

40:01

40:43
    Pilař vyloučen za sekání, hosté si zahrají přesilovku.

40:48
    Neuvirth ramenem vyráží bombu Tesaříka od modré čáry!

41:34
    Hovorka forčekuje na jedničku a nedovoluje hostům rozehrát.

41:54
    Hlinka se dostal v oslabení před Sedláčka, lepší zakončení se mu ale nepovedlo.

42:45
    Sparta kompletní, Zlín si během přesilovky vytvořil tlak, zároveň ale i chyboval v defenzivě.

43:55
    Neuvěřitelné! Zlínští jeli dva na jednoho, zcela prázdnou branku ale jeden z hostů netrefuje, zazvonila jen tyč!

44:36
    Hosté v tlaku, sparťané v problémech.

45:38
    Zlín je momentálně lepší a nebezpečnější. Neuvirth tak raději přerušuje hru. Domácí se musí vzpamatovat, takhle se ke srovnání jen tak nedostanou.

46:05
    Sparťané vybojovali vhazování v útočné třetině, následuje komerční pauza.

Dnešní utkání sleduje 5 387 fandících diváků.

46:30
    Philipp si krásně najel na přihrávku Hlinky přes pásmo, neposedný puk mu ale zabránil k lepší střele.

47:40
    Sičák při střele od modré zlomil hůl, v méně časté situaci puk raději kopnul až k Neuvirthovi.

48:11
    Hovorka vyloučen za vražení na hrazení.

48:36
    Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

49:20
    Honejsek se octl v dobré střelecké pozici, branku ale minul.

50:11
    Domácí kompletní. Stihne Spata srovnat?

50:26
    Holík jel v úniku dvou proti jednomu, rozhodl se střílet, Neuvirth si ho ale vychutnal fantastickým zákrokem lapačkou.

50:53
    Hlinka dostává puk přímo před branku, šancí ale "pohrdá" a puk jde nad!

51:25
    Sparťané pomalu roztáčí svůj kolotočík, Zlín ale stále drží nulu.

52:05
    Po pokusu domácích o tlak následuje reklamní pauza.

53:14
    Jeden z hostů se nyní dostal blízko před Neuvirtha, puk se ale zamotal mezi bruslemi.

53:41
    Sedláček kryje i další tlak na jeho branku, domácím pomalu začíná utíkat čas na srovnání...

54:37
    Sparta musí hrát do plných, Zlín jenom bráí.

55:34
    Holík se dostal do samostatného úniku, Neuvirtha ale zakončením mezi betony nepřekonal!

56:27
    Sparťané se pouští do závěrečného náporu, hosté hrají beton.

56:52
    Icing Sparty.

57:25
    Domácím se nedaří především přechod přes střední pásmo, čas utíká.

57:45
    Vhazování před Sedláčkem.

57:45
    Domácí odvolávají brankáře!

58:10
    Sedláček raději podržel puk, následuje vhazování v obranném pásmu hostů.

58:55
    Hodně netaktický icing hostů.

59:16
    Rachůnek se dostal k dobré střele z mezikruží, Sedláček ale chytá!

59:28
    Odpískána přihrávka rukou proti Spartě, vhazovat se bude u útočné modré domácího týmu.

59:43
    Sparta právě vstřelila branku!

Je srovnáno! JIŘÍ SEKÁČ tečuje přihrávku zpoza branky z velkého úhlu pod víko branky, Sedláček poražen! Branku musel potvrdit videorozhodčí. Bez asistence.

60:00

60:01

60:30
    Fanoušci jsou samozřejmě po vydřeném srovnání stavu v euforii, uvidíme, jestli budou i hráči na ledě.

61:39
    Gřegořek teď doslova odtrpěl těžké vteřiny v obranném pásmu po zřejmém zranění. Stihl ale vystřídat, následuje vhazování na středovém kruhu.

62:32
    Ton by mohl průniky do pásma vyučovat podobně, jako Frank Lampard pokutové kopy. Domácí rychlonožka krásně zavezl puk, nahrál na Tenkráta, ten ale už nic vymyslet nestihl.

64:00
    Ani jeden z obou soupeřů se nikam netlačí, každá chyba nyní rozhoduje.

64:16
    Oddechový čas pro domácí.

64:40
    Zajímavý pokus Sičáka od modré jde vedle.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nepřineslo po hokejové stránce takřka nic, rozhodnou tedy nájezdy. Zvítězí zkušenost Neuvirtha, nebo šikovnost hostů?

Samostatné nájezdy začínají.

První pojedou hosté, na svůj nájezd se chystá Honejsek.

Forhendový blafák je efektně proměněn - 0:1.

A bekhendem mezi nohy rozhoduje! 0:2

Rozhodující nájezd střílí po forhendovém blafáku ANTONÍN HONEJSEK!

Nejlepší hráč Zlína: Jakub Sedláček
    Nejlepší hráč Sparty: Michal Broš

Pro dnešek je to vše, Sparta bere ze zápasu s defenzivním Zlínem bod. Vyrovnané utkání dlouho nenabídlo branku. Jako první se ale v poslední minutě druhé části trefil Köhler z trestného střílení, za Spartu srovnával 17 sekund před koncem Sekáč. Rozhodující nájezd potom proměnil Honejsek.

Já se loučím, příště na shledanou. (21:07:59)