Slavia – Sparta 4:3 (po s.n.) | K. Vary – Kometa Brno 7:0 (kon.) | Třinec – Motor ČB 6:3 (kon.)
Zlín – Kladno 2:5 (kon.) | Litvínov – Liberec 5:2 (kon.) | Plzeň – Chomutov 6:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
HC Kometa Brno
Neděle 30.12.2012, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

Já Vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer z KV Areny. Brzy nashledanou u dalšího komentovaného zápasu. (17:54:04)

Nejlepší hráč utkání na straně domácích je zaslouženě Lukáš Pech, který se dnes prosadil celkem čtyřikrát. Na straně Komety dostal toto ocenění Jan Hruška. Kometa tak prohrává páté utkání v řadě a končí sérii zápasů venku prohrou. Za to domácí mohou slavit. Z posledních tří domácích utkání vybojovali svěřenci Richarda Žemličky šest bodů a mohou se tak pustit do stíhací jízdy za postupovou desítkou.

60:00

59:59
    Bitka! Vachovec si nenechal líbit dorážení Jana Hrušky a tak nabízí divákům i jinou kulturní vložku. Do toho ještě fanoušci Komety zapalují dýmovnice, které přiostřují divokou atmosféru v KV Areně.

58:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Ještě jednu branku přidává PETR POHL. Osamoceného před brankou ho našel Jiří Doležal. Pohlovi se naskytla odkrytá branka, čehož s přehledem využil! Asistence: Jiří Doležal, Michal Gulaši

58:15
    Hosté hrají v plném počtu.

56:54
    Grman si položil v rohu obránce, namazal Vachovcovi a ten v pokleku zakončoval. Falter kotouč vyrazil betony mimo ohrožení branky.

56:10
    Očividná je ale i frustrace na straně hostí. Za podražení si odpyká dvě minuty Jan Hruška (KOM).

55:34
    Z útoku nic ale nebylo a odraženého kotouče se zhostil Koštál, který se dostal až před branku Faltera. Jeho střela skončila vysoko nad.

54:51
    Do šance se tlačil Doležal, ale obránci Komety byli pozorní a po získání kotouče ho vyvážejí a zakládají útok.

Dnešní utkání sleduje 4079 diváků.

53:56
    Do statistik si zapíše zakončení Tomáš Svoboda.

53:25
    Utkání se zřejmě už bude dohrávat v klidu. Ani jeden z celků se nepouští do nějakých ostrých soubojů.

52:25
    H. Zohorna teď zkoušel najít před brankou domácích Svobodu. Puk mu ale před zakončením vypíchl pozorný obránce.

51:36
    Vachovec měl opět možnost šance, ale ve zmatku na modré radši upustil od puku, protože nevěděl, jestli je signalizovaný ofsajd.

51:15
    Jan Žižka zkoušel zakončit pružnou střelou vyslanou zápěstím. Závorka kryje kotouč.

50:14
    LUKÁŠ PECH přidává další parádní trefu do své sbírky v dnešním utkání a navyšuje skóre na 6:0! Po skončení trestu naskočil na led Grman a založil ihned výpad, který přinesl domácím další branku. Asistence: Michal Grman

50:07
    Domácí hrají v plném počtu.

49:19
    Doležal se snažil uvolnit, ale na puk nedosáhl a Kometa tak zakládá další útok.

48:57
    Žižka se snažil také překonat domácí brankáře, ale opět marně. Ani tvrdá střela od modré dnes Závorku nepřekonala.

48:27
    A Kometa se hry 5 na 3 snaží ihned využít. Na konci akce, kdy vznikl zmatek v brankovišti domácích, stál Jan Hruška. Ale ani na potřetí se hostím nepodařilo Závorku překonat.

48:06
    Karlovy Vary budou hrát 46 vteřin ve třech. Za podražení bude pykat Grman (KVA).

47:46
    Švrček pálil od modré, ale nastřelil pouze nohu Skladaného.

47:17
    Domácí Energie s přehledem ubránila svoje obranné pásmo a i v oslabení si vytvořila výpad. Falter lapil kotouč a bude se tak vhazovat před jeho brankou.

46:52
    Látal (KVA) jde na trestnou lavici. Provinil se hákováním.

46:33
    Dlouhý pálil z rohu a Závorkovi propadl puk mezi betony. Pár centimetrů od brankové čáry však puk vyrazil Nosek.

45:50
    Na druhé straně se tlačil do zakončení mladý Michal Vachovec. Falter ukázal ale dobrou techniku holí a puk mu vyrazil.

45:07
    Švrček opět pálil, Závorka je ale dnes v brance velice jistý a kotouč bez problémů lapil do své lapačky.

45:02
    Čermák pálil do prostoru mezi Závorkovo betony. Závorka puk ale srazil do ochranné sítě.

44:14
    Pokud chce Brno přemýšlet minimálně o snížení, musí se dostat do tempa. Zakázané uvolnění jim v tom ale zabránilo.

43:18
    Koštál teď několika kličkami nadělal problémy obráncům Komety. Do zakončení se však nedostal a Brno zakládá útok.

43:00
    Zakázané uvolnění.

42:08

40:42
    Na plochu lítají čepice! LUKÁŠ PECH se po dobře sehrané kombinaci dostal k puku a nadvakrát doráží a překonává Faltera! Je to jeho třetí zásah v tomto utkání! Asistence: Martin Zaťovič, Jiří Bicek

40:01
    Po úvodní buly se kotouče ujímají domácí a zakládají útok.

40:01

Po druhé třetině domácí navýšili skóre o další dvě branky. Kometa je snaživá a snaží se neustále zakládat útoky. Vždy ale narazí na důslednost beků domácích, kteří dnes velice dobře brání. Na hře Komety je opravdu vidět, že neví, kudy kotouč do útočného pásma protáhnout. Za to Karlovy Vary jsou v euforii a daří se jim zatím vše, na co sáhnou. Do další třetiny tak lze očekávat, že kouč hostí - Zdeněk Venera, naordinuje větší důraz.

Zásahy brankařů po druhé třetině: Trvaj - 6, Falter - 1, Závorka -13.

40:00

39:50
    Bičánek (KOM) neudržel nervy a jako smyslů zbavený mlátí do všeho okolo sebe a to i na trestné lavici, na kterou ho nekompromisně sudí poslal. Odchází do kabiny. Dnes už si nezahraje, dostává trest ve hře.

39:50
    Kometa jde do tří!

39:30
    Problémy v usazení se v útočném pásmu má teď ale i Energie, které se nedaří založit kombinaci.

39:03
    Minutu před koncem třetiny si zahrají Karlovy Vary přesilovou hru. Tomáš Malec (KOM) se dopustil nedovoleného zákroku - podražení a odsedí si dvě minuty.

38:57
    Bude se vylučovat.

38:38
    Vhazovat se bude před brankou Tomáše Závorky.

37:40
    Brněnští se snaží tvořit kombinace. Ale vždy narazí na důsledné beky Karlových Varů.

36:31
    Jakub Svoboda se snažil vybojovat v souboji s Grmanem kotouč a z otočky vypálit mezi betony Závorky. Ten byl ale pozorný a snížení nepřipustil.

36:04
    Vojtěch Kloz po vyhrané buly se ujal puku, udělal si kličku mezi obránci hostí, objel branku Trvaje a vystřelil. Trvaj kotouč sice vyrazil, ale jen před sebe a LUKÁŠ PECH poté bez problémů dorazil a navyšuje tak skóre na 4:0! Asistence: Vojtěch Kloz

35:37
    Miroslav Holec se dostal ke kotouči a netrefil odkrytou branku!

35:32
    Domácí se ubránili a hrají v plném počtu.

34:57
    Kometa se opět usadila v útočném pásmu, ale ne na dlouho. Puk vyváží František Skladaný, který si ještě stihl vystřelit na Trvaje.

34:05
    Závorka teď ale musí likvidovat jednu střelu za druhou! Závorka ale předvádí parádní zákroky a vše likviduje. Poslední Svobodovo střelu srazil do ochranné sítě.

33:42
    Domácí jsou nyní ve čtyřech.

33:16
    Po tvrdém zákroku Gulašiho (KVA) se těžce zvedá z ledu Miroslav Holec. Gulaši tak oslabuje svůj tým. Za podražení bude pykat dvě minuty.

33:16
    Energie bude hrát ve třech!

32:30
    Hraje se vůbec přesilová hra? Domácí brání bravurně a po šanci, ve které se naskytli dva energetici, teď získali opět puk a v klidu si rozehrávají.

31:37
    Energie půjde do čtyř za podražení, kterého se dopustil Vojtěch Kloz (KVA).

31:22
    Na druhé straně Zohorna měl na lapačce možnost snížení, trefil ale pouze Závorku.

30:57
    Domácí se dostali do rychlého brejku. Petr Pohl zavezl kotouč do útočného pásma, našel LUKÁŠE PECHA a ten bez problému zakončil do prázdné branky! Navyšuje tak skóre na 3:0 pro Energii! Asistence: Petr Pohl, Jiří Doležal

30:18
    Nádherná kombinace Komety přinesla šanci Petrovickému, který mohl zakončit. Branku však netrefil!

30:10

29:52
    David Nosek je opravdu všude a opět překazil Kometě usazení se v útočné třetině a vyhazuje.

29:35
    David Nosek opět vyhazuje kotouč.

29:10
    Drtina potvrdil má slova a vyhazuje pryč z obranné třetiny.

28:30
    Kometa má velký problém s přechodem do útočného pásma a to i v době, kdy má početní výhodu. Zatím můžeme vidět jen nahazované kotouče.

28:18

28:04
    F. Skladaný (KVA) bude dvě minuty pykat za podražení.

28:04
    Skladaný půjde na trestnou lavici. Hra se tak na dvanáct vteřin srovná.

27:33
    Nosek opět střílel směrem k Trvajovo bráně. Trvaj s přehledem vyrazil.

27:02
    Hosté vyhazují a šetří tak čas. Do konce přesilové hry zbývá jedna minuta.

26:31
    Drtina se ihned po buly ujal puku a zkoušel vystřelit. Prostor tří tyčí ale minul.

26:15
    Za sekání jde na trestnou lavici Svoboda Jakub (KOM), nabízí tak Energii další přesilovou hru. Kometa ale potřebuje hrát v plném počtu, aby dokázala vyrovnat.

26:14
    Bude se vylučovat!

25:10
    Utkání se teď odehrává spíše za brankou jednotlivých týmů. Ani jednomu z obou celků se nedaří založit útok.

24:06
    Kometa si během přesilové hry nedokázala vytvořit nějakou slibnější šanci a spíš měla starosti s udržením pásma, než s vytvořením nějaké slibné střelecké pozice.

23:52

22:57
    Domácí se dostali i v oslabení do brejku a nabídla se jim tak šance. Tu ovšem nevyužili. Kometa má problémy udržet útočné pásmo.

21:52
    Vachovec (KVA) jde za nedovolené bránění na dvě minuty.

21:49
    Na druhé straně se dostal do slibné šance Vachovec. Ten ale při zakončení fauloval obránce hostí a bude se vylučovat.

21:23
    Hosté si teď vytvořili několik šancí. Dvakrát se jim povedlo zakončit, přesto Závorka obě střely zlikvidoval.

20:32
    Domácí vstoupili do druhé třetiny opět náporem. Tvrdého zákroku, dle pravidel, se teď dopustil Bicek, který si našel u mantinelu brněnského Holce.

20:01

Jako v předešlém utkání proti Plzni, i teď Kometa prohrává první třetinu na půdě mužstva ze západních Čech o dvě branky. Domácí se snažili hodně napadat rozehrávku Komety a tím ji nedovolili se dostat do nějaké výraznější šance. Domácí pak snáze využili nedisciplinovanosti hostí a využili dvě nabídnuté přesilové hry. U další třetiny se uvidíme zhruba za patnáct minut v 16:20.

Zásahy brankářů: Trvaj - 11, Závorka - 9.

20:00

19:45
    Před koncem třetiny teď operují v útočném pásmu domácí.

19:12

18:48
    Švrček teď dvakrát pálil a Svoboda Tomáš se nabízel k dorážení. Jednou ale Svobodovi puk proklouzl pod čepelí a po druhé tečoval vysoko nad.

18:10
    Kometa udržela pásmo a dál pokračuje v nátlaku v obranném pásmu domácích. Výraznější šanci si zatím ale nevypracovala.

17:35
    Nosek teď padl do rány Valacha a těžce se zvedal z ledu. Kometa v další šanci nastřelila jenom brankáře domácích.

17:11
    Za nedovolené bránění si půjde odpykat trest Vojtěch Polák (KVA). Kometě se tak nabízí šance na snížení.

16:35
    Jakub Svoboda teď ale nadělal Závorkovi velké problémy! Domácí brankář neodhadl kotouč a svým neopatrným vyjetím z brankoviště tak nabídl Kometě šanci na snížení. Svoboda minul.

15:46
    Domácí jsou ale při chuti a pro Kometu, která má problém se zklidněním hry, to znamená velké problémy. Musí tak čelit častým výpadům hráčů v zelených dresech.

14:42
    Energetici využili rychlého brejku a MARTIN GRÜNDLING už pak neměl problém se zakončením. Asistence: Vojtěch Polák, Michal Vachovec

14:03
    Hruška poslal další střelu směrem k domácímu brankáři. Závorka vytěsnil puk mimo.

13:09
    Po dlouhé době se hostí dostávají k šanci. Holec vystřelil, ale Zucker obětavě zblokoval!

12:49
    Kometa se pořád nemůže vymanit z tlaku, který domácí přesilovkou vytvořili.

12:01
    Gründling nastřelil břevno!

11:28

10:43
    Nosek teď několikrát vystřelil směrem k Trvajovo brance a nadělal mu tím velké problémy!

09:57
    Hosté se osvobozují a vyváží puk pryč z obranné třetiny.

09:25
    Domácí měli šanci, ale puk o pár centimetrů minul branku!

09:09
    Po faulu na Gulašiho si dvě minuty odsedí Tomáš Divíšek (KOM) a Energie tak bude hrát další přesilovou hru. To je nepříjemné pro Kometu, která už před vyloučením musela vzdorovat tlaku domácích.

09:08

08:39
    Zucker teď byl sražen Dujsíkem. Zákrok byl tvrdý, přesto dle regulí.

08:15
    Kometa se snaží bránit co to jde, ale domácí i tak mají hodně prostoru na vystřelení.

07:06
    Hostí se snaží v posledních vteřinách hodně zhustit prostor, s čímž mají problémy domácí, kteří se nedokáží snadno dostat do útočné třetiny.

06:42
    Dlouhý teď zkoušel prověřit Tomáše Závorku od modré, ale domácí brankář byl pozorný a s přehledem střelu zlikvidoval.

05:33
    DAVID NOSEK po vyhrané buly tvrdě vystřelil a Trvaj puk neudržel! Domácí tak využili přesilovou hru ihned po prvních čtyřech vteřinách! Asistence: Drtina Jiří, Lukáš Pech

05:29
    Bude se vylučovat. Dlouhý Radek (KOM) si odpyká první trest v tomto utkání za hákování.

05:04
    Nahozený puk dorážel Koštál, který ale netrefil prázdný prostor mezi Trvajem a jeho pravou tyčí!

04:56
    Vhazovat se bude před brankou Trvaje. Zakázané uvolnění.

04:09
    Zazvonila tyč! Trvaj chvíli hledal puk a už to vypadalo, že domácí Grman vstřelí první branku utkaní. Trvaj se ale famózně vrátil a hrozbu odvrátil!

03:11
    Koštál vybojoval puk v rohu kluziště a našel samotného Doležala před brankou hostí. Trvaj ale bezpečně vykryl puk do své výstroje!

02:25
    Doležal byl sice tvrdě zastaven na hranici útočného pásma domácích, přesto se ale pak Gründling dostal do palebné pozice a vystřelil. Trvaj neměl se střelou větší problémy.

02:06
    Domácí opět vyhazují na zakázané uvolnění. Bude se opět vhazovat před bránou Závorky.

01:25
    Kometa chce hrát ale hokej také a hned se usazuje v obranném pásmu domácích, kde se jí daří vytvářet nátlak. Šanci jsme ale zatím ze strany Komety neviděli.

00:41
    Hned v úvodu se domácí pustili do útoku. První střelu utkání nabídl Lukáš Pech a prověřil tak brněnského brankáře Trvaje.

00:10
    Po úvodní buly je hra pozastavena. Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

00:01

Úvodní ceremonie právě končí a hráči už nastupují na ledovou plochu. Atmosféra v karlovarské KV Areně by dnes měla být skvělá. Svůj podíl na skvělé atmosféře tu určitě zanechá i plný kotel fanoušků Komety. Za okamžik začínáme!

A nesmíme zapomenout na výsledky předchozích vzájemných zápasů těchto dvou celků.

48. kolo HC Energie K. Vary - HC Kometa Brno 5:4pp

Karlovarská Energie zvládla poslední utkání proti Pardubicím a doslova si vydřela výhru v utkání, které bylo nejen fyzicky hodně náročné. Karlovarští sice uzavírají extraligovou tabulku na posledním místě, přesto jim výhra nad brněnskou Kometou může nabídnout dobrý start ve stíhací jízdě za body. Narazí tedy na sebe dvě mužstva, která mají stejnou motivaci - hlavně vyhrát! Kometa potřebuje přerušit šňůru prohraných zápasů a Energii jde o každý bod z každého utkání!

HC Kometa Brno se momentálně nachází na šestém místě tabulky, přesto se ale trápí a v momentální sérii tří zápasů venku získala pouhý jeden bod v utkání proti Českým Budějovicím. Poslední utkání Kometa odehrála také na západě Čech, v Plzni. Dá se říct, že utkání bylo rozhodnuto už v první třetině. Po dvou inkasovaných brankách už v první třetině se brněnský celek nezmohl na vyrovnání a pouze vstřelila jednu branku, která v zápase ale vůbec nic neřešila. Kometa také dnes odehraje poslední zápas ze série dlouhého cestování. Z posledních sedmi zápasů odehrálo Brno šest utkání venku - na půdě soupeře.

Vítejte u dalšího on-line přenosu komentovaných zápasů Tipsport Extraligy ledního hokeje. Dnes se nám představí dva celky - oba z opačných koutů republiky a také s rozdílným postavením v tabulce. Do karlovarské KV Areny dnes zavítá brněnská Kometa!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 6. Nosek (Drtina, Pech), 15. Gründling (Polák, Vachovec), 31. Pech (Pohl, Doležal), 37. Pech (Kloz), 41. Pech (Zaťovič, Bicek), 51. Pech (Grman), 59. Pohl (Doležal, Gulaši)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - Nosek, Látal, Drtina, Kloz, Gründling, Gulaši, Grman - Zaťovič, Pech, Bicek - Doležal, Polák, Skladaný - Košťál, Vachovec, Zucker - J. Heřman, Skuhravý, Pohl, Kverka J.
    HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Dujsík, Erat, Holec, Čermák, Valach, Zohorna, T. Svoboda, Dlouhý, Koreis, Bičánek, Petrovický, Valábik, Švrček, Hruška, J. Svoboda, Malec, Wasserbauer, Divíšek, Dočekal

Rozhodčí: Šír, Pešina - Tošenovjan, Hlavatý