Břeclav – Pelhřimov 10:3 (kon.) | Přerov – Opava 7:4 (kon.) | Poruba 2011 – Karviná (Baník) 4:1 (kon.)
Havířov – Frýdek-M. 2:3 (po pr.) | Nový Jičín – Prostějov 3:1 (kon.) | Klatovy – Milevsko 5:4 (kon.)
Sokolov – Tábor 6:4 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Kobra – Řisuty 3:7 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
HK Baník Karviná
Sobota 05.01.2013, 17:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

58:06
    Luděk Krayzel si od hlavního rozhodčího Fialy vysloužil desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

46:30
    Krayzel míchal s kotoučem v útočné třetině a byl dlouho faulován, což neuniklo pozornosti rozhodčího. Dominik Krause dostává 2 minuty za hákování a Poruba si zahraje přesilovku.

43:10
    Luka se proháčkoval až před branku, kde jej musel zastavit Luděk Krayzel – 2 minuty za hákování. Přesilovka pro Baník.

38:39
    Podruhé v dnešním utkání zbytečně fauluje obránce David Vychodil. Verdikt hlavního sudího zní napadení a Karviná si zahraje další přesilovku.

33:35
    Čároví rozhodčí poradili hlavnímu, že předešlý zákrok na Luku byl nedovolený, a tak na trestnou lavici usedá Lukáš Prokop – 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Baník.

29:46
    Garip Saliji je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče. Přesilovka pro Porubu.

27:07
    Lukáš Vnenk po odpískání zbytečně sekl Patrika Prokopa, což neuniklo pozornosti hlavního sudího. Poruba si zahraje přesilovku.

20:47
    Marek Ivan je však zbytečným útočným faulem o tuto výhodu připravuje. Od hlavního sudího si vysloužil 2 minuty za hákování. Hraje se 4 na 4.

20:35
    Hosté si vynutili alespoň další přesilovku. Za držení protihráče je potrestán Tomáš Mládenka.

18:40
    Vaněk se dostal za karvinskou obranu a byl v poslední možnou chvíli zahákován. Miroslav Javín dostává 2 minuty za hákování a Porubu čeká přesilovka. Tady si myslím, že se mohlo nařídit klidně i trestné střílení.

12:17
    Rostislav Vaněk dostává 2 minuty za podražení a Karviná tak má další šanci k tomu, aby srovnala skóre.

01:22
    David Vychodil to u mantinelu přehnal s důrazem a už míří na lavici hanby – 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Baník.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 6. Holuša (Seidler), 20. Seidler (Prokop L.), 29. Holuša (Prokop L.), 39. Vaněk - 44. Sznapka (Luka, Moravec)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Šindelář, Mládenka, Prokop L., Prokop P., Slavík, Vychodil, Axman, Zientek – Piják, Krayzel, Vaněk – Holuša, Vrána, Seidler – Chomič, Pavlačka, Chaloupka – Šimkovič.
    HK Baník Karviná: Iláš (Smolka) – Nystedt, Zajac, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Luka, Ivan, Sznapka, Saliji, Miczek.

Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler.