Vítkovice – Liberec 7:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:0 (kon.) | Pardubice – Zlín 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Sparta 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Chomutov 6:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 1:2 (po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Rytíři Kladno
Pátek 11.01.2013, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u on-line přenosu extraligového utkání. Dnešní duel mezi HC Energií Karlovy Vary a Rytíři z Kladna začíná v 18:00 a určitě je, na co se těšit!

Do Karlových Varů přijede Kladno zřejmě již bez Jaromíra Jágra. Ten se sice nechal ve středu v tisku slyšet, že možné je vše. Přesto ale říkal, že zápas s Litvínovem (kde mimochodem dvěma asistencemi pomohl k výhře 3:2) bude zřejmě poslední v letošním ročníku Tipsport Extraligy. Největší otázkou ale je, zda-li Kladno dokáže bodovat, bez opor z NHL. Na to vše se dočkáme odpovědi už dnes večer.

Energie bude chtít pro změnu odčinit předposlední zápas, poslední zápas doma. Lázenští sice vyhráli poslední duel v Českých Budějovicích 3:5, ale zápas sehraný naposled před domácím publikem v konfrontaci s Libercem nezvládli. Domácí tedy dnes budou nejen hrát o body, ale i o přízeň náročného karlovarského publika.

Tak poslední informace o Jaromíru Jágrovi byla v dnešním sportovním periodiku, že odlétl včera večer směr Dallas. vše tedy nasvědčuje tomu, že hvězdný hráč tedy dnes do utkání zřejmě nezasáhne.

Dovolím si ale napsat alespoň vzájemné zápasy v této sezóně mezi Kladnem a Energií:

13. kolo HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 3:2

26. kolo Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary

Zajímavé jsou také branky, které vstřelili hráči z NHL. Vypadá to, že Kladno bude opravdu oslabené. Ale podívejte se sami:

Tomáš Kaberle 2

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - Nosek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Prošek, Kloz - Košťál, Zucker, Skuhravý, Vlach, Zaťovič (C), Bicek, Pech, Skladaný, Rohan, Vachovec, Doležal, Koblasa.

Rytíři Kladno: Chábera, Cikánek - Kameš, Piskáček, Majeský, Růžička, Černošek, Mocek, Procházka, Doudera, - Eberle, Lukáč, Látal - Kuchejda, Kuchler, Obdržálek - Valský, Melka, Dalecký, Rudovský, Strnad, Hořava

Rozhodčí: Polák, Pešina, Bláha, Kostka.

Do úvodní buly zbývá necelých pět minut. Za okamžik začínáme!

00:01

00:40
    Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si ihned v první minutě utkání vytváří nátlak v útočném pásmu. Počáteční nátlak také přinesl střelu. Zpoza branky našel Zaťovič před brankou Chábery volného Bicka, který ale branku minul.

01:25
    Kladno jakoby bylo nervózní. Po založeném útoku se dopustili dvakrát zakázaného uvolnění. I nyní se bude vhazovat před brankou Chábery.

02:04
    Kladnu se napotřetí podařilo založit kombinaci v obranném pásmu domácích.

02:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Chábera nedokázal zastavit lapačkou a ani betony poskakující kotouč a VÁCLAV SKUHRAVÝ si tak připisuje první branku v tomto utkání! Asistence: Jan Látal

03:50
    A domácí pokračují na vlně euforie. Jejich nátlak dělá Kladnu obrovské problémy!

04:25
    Majeský založil útok a Kladno tak může operovat v obranném pásmu Energie.

04:52
    Kuchler dorážel před brankou Závorky kotouč nastřelený obráncem od modré. Závorka dlouho nevěděl kde má kotouč, ale zorientovat se nedokázal ani kapitán hostí.

05:09
    Grman na druhé straně vyslal tvrdou střelu směrem k Cháberově brance, ten pohotově betonem vykryl do ochranné sítě.

05:55
    Vencu Skuhravého vstřelená branka nakopla. Po střele Koštála zkoušel dorážet za záda Chábery, poskakující kotouč ale pod svojí kontrolu nedostal.

06:34
    Parádním zákrokem lapačkou nepřipustil Závorka vyrovnání Piskáčkovi.

06:55
    Další střelu musel domácí brankář likvidovat betony.

07:19
    Hráči Kladna jsou ale pořád bezradní v přechodu přes střední pásmo, kde ztrácejí kotouče.

07:38
    ROMAN VLACH se dostal k odraženému kotouči před brankou po střele Skladaného a bez problému střílí pod víko Cháberovy branky! Asistence: Jíří Doležal, František Skladaný

09:07
    Kladno má neustálé problémy s přechodem do útočného pásma.

09:39
    Karlovarští nikam nespěchají a po zmocnění se kotouče v klidu rozehrávají.

10:09
    Majeský se nabídl před brankou a Valský neváhal s nahrávkou. Závorka se ale do odkryté branky stihl vrátit a lapačkou šanci zlikvidoval!

11:04
    Eberle prověřil po krátké době opět domácího brankáře. Závorka hru uklidňuje a kotouč schovává pod svojí lapačkou.

11:40
    Koštál se dostal do úniku, ale těsně před brankou Chábery ztratil kontrolu nad kotoučem!

12:30
    Bude se vylučovat.

12:48
    Hosté si zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání. Na trestnou odchází domácí hráč Tomáš Rohan (KVA). Trest si odpyká za nedovolené bránění.

12:53
    Domácí se po buly zhostili kotouče a v klidu vyvážejí.

13:21
    Kameš pálil od modré. Závorkovo beton ale byl na pravém místě.

13:45
    A domácí opět vyhazují. Nyní byl u vyhození Gulaši.

14:02
    Rytíři se dokázali rychle dostat ke kotouči, ale jejich rozehrávku zastavil ofsajd.

14:13
    Hořava nezpracoval na modré a kotouče se tak opět zhostili domácí, kteří jdou ihned do brejku.

14:21
    Majeský (KLA) byl hrubý a to znamená přesilovou hru pro domácí.

14:48
    Domácí hrají v plném počtu.

15:47
    Domácí zamkli Rytíře ve třetině a přes minutu kombinují po vzoru Barcelony. Doležalovi se naskytla poté možnost skórovat do prázdné branky, ale z úhlu branku netrefil.

16:20
    Dvě vteřiny před koncem přesilové hry vystřelil ještě Gulaši. Chábera bez problému chytá.

16:22
    Hosté hrají v plném počtu.

16:41
    Hosté se nemohou ani po skončení přesilové hry vymanit z tlaku domácích. Rytíři mají co dělat, aby stihli blokovat střely domácích.

17:21
    Špatná nahrávka ale poskytla Rytířům možnost jít do protiútoku. Ze slibné šance ale nic nebylo.

18:02
    A Kladno má problém s rozehrávkou i nadále. Teď ale domácí zachycují přihrávky už na modré kladenské třetiny.

18:43
    Vachovcovo formace teď operuje kolem Cháberovy branky.

19:29
    Bude se opět vylučovat. Lukáč Michal (KLA) držel hůl protihráči a to znamená jediné - oslabení pro Kladno.

19:55
    Zaťovič se dostal do výpadu a nadělal brankáři hostí velké problémy!

20:00

Domácí vletěli do úvodní třetiny jako uragán a svým tlakem se mohli radovat z první střelené branky v tomto utkání. Na druhé straně Kladno má sice potenciál, ale po odchodu svých tahounů jakoby Rytíři tápali a nevěděli, kdo to má vzít na sebe. To vede samozřejmě ke ztrátě kotoučů a následné nedisciplinovanosti, které domácím nabízí častější kontrolu nad kotoučem.

20:01

20:18
    Hosté se po úvodní buly zhostili puku, ale nedokázali si vytvořit šanci a kdyby Závorka nevyjel pro puk za branku, přerušila by se hra pro zakázané uvolnění.

21:01
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale finální střela byla zblokovaná mimo.

21:30

22:10
    Doležal byl sám před brankou, ale přihrávka kolem něj jen proletěla.

23:09
    Majeský pálil s velkou razancí. Domácí brankář ale velice jistě vykryl střelu do své výstroje.

23:25
    Hra se trochu přiostřuje. Kladno se zdá být důraznější v soubojích u mantinelu.

24:21
    Závorka minul kotouč letící k němu a málem mu trefil záda po odražení. Hodně ošemetná situace pro Závorku.

25:25
    Kladno musí opustit útočné pásmo. Dotek by znamenal ofsajd.

26:10
    Látal Martin pálil vysoko nad!

26:42
    Hosté si sehrají hru v přečíslení. Koštál (KVA) se provinil držením.

27:15
    Kladno se ihned usadilo v pásmu a už to vypadalo na slibnou kombinaci. Špatnou nahrávku zachytil ale Grman a ten vyhazuje.

27:40
    Růžička svojí tvrdou střelou trefil obětavého Vachovce!

28:02
    A další obětavý zákrok vytáhl Grman! Padl bez váhání do střely. To muselo bolet. Grman se těžce zvedá z ledu.

28:42

28:58
    Domácí přerušují tlak Kladna, které se zmátořilo, vyhozením na zakázané uvolnění.

29:22
    Pech a Zaťovič šli sami na branku Chábery! Nahrávka od Pecha mířila přesně, ale Zaťovičovo zpracování bylo o něco horší a ten kotouč těsně před Cháberou ztratil!

30:13
    Ofsajd - bude se vhazovat blíže ke kladenské brance.

30:27
    Z Kladna zřejmě opadává počáteční "tréma" bez opor z NHL. Kladno, na rozdíl od první třetiny, se snáze dostává ke kombinaci v útočné třetině. Zatím tomu chybí jen střela mezi tři tyče.

31:32
    Motivace u mladých hráčů na straně Energie je obrovská. Vachovec je všude. Je všude, kde se naskytne možnost dohrát souboj až do úplného konce.

32:03
    Nosek pálil od modré, ale tvrdou trefou trefil jen clonícího Bicka!

32:31
    A Nosek v tažení na branku Chábery pokračuje. Nyní vytáhl střelu z mezikruží. Ta šla ale vysoko nad.

33:15
    Útok Kladna se zdařil jen z části. Byl zastaven sice v rohu u mantinelu, ale kotouč se pak dostal až na modrou, kde stál Doudera a ten bez zaváhání pálil. Závorka jistě chytá do lapačky.

33:30
    Piskáček ihned po buly vyslal ránu od modré, ale Závorkovo lapačka byla opět tam, kde měla být.

33:35
    Ne, nezasekl se nám on-line. Piskáček opět do stejného prostoru pálil po buly a Závorka měl opět lapačku na svém místě.

33:39
    "Nečekaně" střílel opět Piskáček. Tentokrát ale jeho střela skončila ve výstroji protihráče.

34:00
    Grman zavezl kotouč až ke Cháberovi, ale skulinu mezi betonem a tyčí nenašel.

34:36
    Utkání dostává správný náboj a je jak na houpačce. Hosté dotěrně doráželi ve velké skrumáži před Závorkou, ten ale věděl kde má kotouč - pod betonem.

35:48
    Hra se teď zasekla ve středním pásmu na pár minut. Oba celky mají problém s přechodem.

36:22
    Omlouváme se za menší odmlku, ale šanci si vytvořil kladenský hráč, který má zalepené jméno. To nevíme ani teď a tak Vám jen povíme, že měl dvě střely mířící na branku.

38:50
    Hořava střílel z úhlu! Závorka měl velké problémy s vytěsněním!

39:14
    Střela od modré vyslaná Mockem byla tečovaná jen kousek od tyčky Závorkovy branky.

39:40
    Jedna klička, druhá klička, střela bekhendem. To byla šance Martina Zaťoviče.

40:00

Po druhé třetině měli více ze hry hosté, kteří si vytvořili několik nátlakových šancí. Ani jedna jim ale nepřinesla branku a domácí tak udržují dvoubrankový náskok. Už jsme zjistili i info o hráči "bez jména." Číslo patnáct na sobě měl hráč Lukáč (14), který měl dres od krve a tak se musel povinně převléct.

Do druhé třetiny nastoupí Lukáč opět se svým dresem. Bude tak oblékat opět číslo patnáct.

40:01

40:01
    Bule se opakovala, hráči byli moc "hrr."

40:24
    Bicek, Zaťovič a Pech. Tak toto trio teď zamotalo hlavy obráncům a brankáři hostů. Dvě dorážky do odkryté branky a dva zákroky skvělého Chábery.

41:01
    Skladaný mohl jít do úniku. Ale bystrý obránce Mocek přihrávku na modrou zachytil a založil posléze útok Kladna.

41:31
    Útok zastavil až zákrokem lapačkou Závorka. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

42:06
    Koštál se rozjel, zachytil přihrávku na modré, zajel do rohu a se štěstím našel před brankou ZUCKERA, který neomylně - přesto také trochu se štěstím, skóroval! Domácí navyšují svoje vedení o další branku. Asistence: Jan Koštál

42:35
    Hosty branka očividně zaskočila. Dovolují domácím vytvořit další kombinaci.

43:16
    Až teď Kladno může založit útok.

43:50
    To se jim ale ani napotřetí nedaří.

44:13
    Mocek od modré prověřil Závorku. Závorka ale odpověděl bezproblémovým zákrokem lapačkou.

44:47

44:47
    Petr Mocek (KLA) si vysloužil odměnu v podobě vyloučení za menší trest - hákování.

44:53
    Eberle Jan (KLA) posílá svůj tým do tří za zdržování hry. (Kotouč vyletěl směr publikum.)

45:46
    Domácí operují kombinačně, přesto jim chybí pohyb.

46:20
    Kladno obětavě brání, ale i tak Rytíři mají co dělat.

46:31
    Chábera si nešťastně srazil kotouč do branky po střele z úhlu, kterou vyslal LUKÁŠ PECH. Bez asistence.

46:53
    Hosté hrají v plném počtu. A následuje přerušení a s přerušením i komerční přestávka.

47:15
    Rytíři jsou bojovní, ale ani bojovnost jim nepřináší zklidnění tlaku, ve kterém domácí pokračují i po skončení přesilové hry.

48:26
    Kladno zápas už asi ve svůj prospěch nezvrátí a tak nastupují na řadu zákroky na hraně. Rozhodčí je ale v klidu, což se ale nedá říct o domácím publiku.

48:40
    Střela Pecha šla, naštěstí pro Cháberu, mimo.

49:47
    Koštál se teď postrkoval na středovém kruhu s Mockem. Emoce ale hodně rychle utichly, když jim na dálku vyhuboval rozhodčí.

50:38
    Přetlačovanou Hořavy a Zuckera přerušuje rozhodčí. Kotouč byl nehybný až moc dlouho.

52:06
    Hra se teď hodně odehrává ve středním pásmu, které je na můj vkus až moc přehuštěné.

52:39
    Nahození za branku, dojetí kotouče, přihrávka na modrou a Mokeš pálí. Pro kladenské Rytíře dnes model, který branky dosud nepřinesl. Kladnu chybí kombinace.

53:35
    Zaťovič po zavezení kotouče do útočného pásma pálil - do dobře postaveného betonu Chábery.

54:33
    Koštál se nabídl k dorážce po střele vyslané Grmanem. Střela byla ale sklepnuta mimo.

55:20
    Prošek tvrdě ztrestal Obdržálka u mantinelu. Ten se těžce zvedal z ledu, ale vypadá to, že se mu nic nestalo. Zákrok byl ale čistý.

55:56
    A opět jako podle tabulek. Na konci kombinace stál opět Kameš, který ale trefil pouze obránce domácího týmu.

56:33
    Závorka teď tvrdě ohlídal svojí svatyni. Ani tři dorážky nenašly cestu za jeho záda.

56:34
    Bicek (KVA) odchází pykat za podražení. Kladno má šanci zdramatizovat závěr utkání.

57:32
    Kladno kombinuje velice dobře, ale chybí střelba!

57:45
    Tak jsme se střely dočkali. Ta byla ale mířena přímo do Tomáše Závorky.

57:48
    A domácí publikum právem vyvolává jméno Tomáše Závorky.

58:34

58:50
    Bicek jel ihned pomoci obraně v oslabení a vybojoval kotouč. Energie poslední minutu utkání dohrává v klidu a nikam se nežene.

59:22
    Vylučuje se. A opět to bude Kladno, kdo bude hrát v oslabení. Procházka (KLA) pyká za příliš mnoho hráčů na ledě.

Jméno Jiřího Bicka teď skandovali i fanoušci Kladna. Velký transparent děkuje za jeho působení v Kladně.

60:00

A je tu konec! Hosté z Kladna dnes nestačili na domácí celek a reakce na vstřelené branky v úvodu první třetiny se nedostavila. Kladno tak odjíždí z Karlových Varů bez bodového zisku. Energie slaví cenné vítězství proti celku z horního patra tabulky a vypadá to, že jde forma hráčů v zelených dresech nahoru. Tak nebo tak, necháme se překvapit v dalších zápasech. Osobně jsem zvědavý na Kladno a jestli dnešní prohra byla začátkem trápení bez posil z NHL. U Karlových Varů žije šance na play-off. Jsem zvědavý, jestli šanci využijí.

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer!

Hvězdy utkání: Václav Skuhravý a Jakub Valský. (20:20:41)

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 3. Skuhravý (Látal), 8. Vlach (Doležal, Skladaný), 43. Zucker (Koštál), 47. Pech

Rozhodčí: Polák, Pešina, Bláha, Kostka