SHK Hodonín – Břeclav 9:1 (kon.) | Milevsko – Jablonec n/N 6:3 (kon.) | Řisuty – Klášterec nO 1:6 (kon.)
Tábor – Bílina 8:5 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 4:3 (kon.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
Nový Jičín – Karviná (Baník) 4:2 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 6:2 (kon.) | Klatovy – Sokolov 1:4 (kon.)
Vsetín – Přerov 1:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Technika Brno 0:3 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:5 (po pr.)
SHK Drtiči Hodonín
9:1 (4:0, 4:1, 1:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Sobota 12.01.2013, 17:00 • ZS TEZA (3500) • 2. liga skupina Střed (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dnes budeme na hodonínském zimním stadionu sledovat další slovácké derby mezi Hodonínem a Břeclaví. Tato utkání tradičně přinášejí kvalitní hokej ve výborné atmosféře, máme se tedy na co těšit.

HC Lvi Břeclav Břeclav do sezony neodstartovala nejlépe, ale v poslední době svěřenci trenéra Konečného zažívají relativně povedené období. Z posledních šesti zápasů vytěžili třináct bodů. Celkem pak nasbírali 34 bodů, což stačí na sedmé místo. Vyřazovací boje by tak břeclavským neměly uniknout.

SHK Hodonín Drtiči skupině Střed neohroženě vládnou, na druhý Žďár mají šestnáctibodový náskok! Svěřenci trenéra Baruse bodovali v posledních jedenácti utkáních, z nichž posledních pět bylo vítězných.

Vzájemné přestupy V poslední době se mezi sousedními kluby odehrálo několik hráčských přesunů. Do Hodonína z Břeclavi zamířil obránce Dominik Směřička, opačným směrem se vydal útočník Patrik Medřický. K břeclavskému týmu se připojil i hodonínský odchovanec Roman Průdek.

Vzájemná utkání Když nebudeme počítat přátelská utkání, ale jen ta, v nichž mezi sebou Drtiči a Lvi bojovali o ligové body, odehrála spolu tato mužstva od roku 2008 celkem dvacet utkání. Lépe si v soubojích nesoucích název „Jižanské derby“ vedou hodonínští hokejisté, kteří odešli z ledu jako poražení jen ve třech případech.

Zbylých sedmnáct duelů opanovali hráči s logem SHK na prsou. Nejvyšší výhru zaznamenali Drtiči v únoru před dvěma lety, kdy v posledním zápase základní části nastříleli soupeři devět branek, zatímco Lvi se nedokázali prosadit ani jednou. Skóre z těchto zápasů je 94:38, logicky ve prospěch Drtičů.

SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Miklík - Šťastný, Směřička - Popela, Skočovský - Oško, Polesný - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Charvát, Kučera, Fiedler - Kuba, Smetana, Vrba

HC Lvi Břeclav: Zelenka (Michálek) - Dora, Šaur, Dufek, Novák, Koukal, Nekoranec, Kurial, Jurča, Popolanský, Beneš, Bartoš, Bolfík, Lechner, Zábranský, Zháňal, Průdek, Bartoš

Rozhodčí: .

Stadion je velmi dobře zaplněn, přijela i početná skupina fanoušků Břeclavi, takže o atmosféru zápasu strach mít nemusíme.

00:01

00:14
    Hostující Bolfík okamžitě dostal přihrávku do samostatného úniku, jenže puk nezpracoval.

00:55
    Utkání začalo ve vysokém tempu, brejk domácích nezakončil Špok.

01:37
    Jurásek servíroval nebezpečnou přihrávku do předbrankového prostoru, ale Stejskal se k puku nedostal.

02:05
    Nahození Jurči Barus schoval v lapačce.

02:58
    Šťastný uklidňuje hru za brankou domácích.

03:47
    Vyloučen Šaur (BRE) - 2 minuty hákování.

04:42
    Hosté jsou v napadání domácí rozehrávky velmi aktivní.

04:59
    Vyloučen Dora (BRE) - 2 minuty zdržování hry.

05:22
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Využitá dvojnásobná přesilovka. Po souboji u mantinelu se puk dostal na modrou čáru k Směřičkovi, který už mohl střílet, ale ještě našel zcela volného PETRA PEŠE, který vykoupal Zelenku a poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Dominik Směřička.

06:15
    MARTIN ŠPOK dostal kotouč na kruh, kousek si popojel a dělovkou pod břevno nedal Zelenkovi šanci. Asistence: Petr Pokorný.

07:04
    Vyloučen Jurásek (HOS) - 2 minuty sekání.

07:57
    Nahozený puk od modré čáry po zákroku Baruse vyletěl do vzduchu, ale Barus si jej našel a skryl v lapačce.

08:29
    Pěkná akce Bartoše, který se protáhl přes obránce a vypálil. Barus puk vyrazil a obrana kotouč odpaluje.

09:04

09:04
    Už v první třetině sledujeme různé dohráváné souboje a střety. Vypadá to, že i toto derby bude plné napětí.

09:52
    Do samostatného nájezdu se dostal hostující Petr Jurča, ale blafák neprovedl dobře a Barus jej vykryl betonem.

10:31
    V polovině první třetiny vedou domácí tříbrankovým rozdílem. Špok sebral odražený kotouč po zákroku Zelenky, obkroužil branku a křižnou přihrávkou přes brankoviště vybídl ke skórování JAKUBA SAJDLA. Asistence: Martin Špok.

11:36
    Vyloučen Peš (HOD) - 2 minuty hákování.

13:25
    Dvakrát nebezpečně střílel Stejskal, Zelenka kryje.

13:36

14:02
    Popelovu střelu od modré čáry vyrazil Zelenka pouze před sebe, kde puk dorazil do sítě nikým nehlídaný MATĚJ CHARVÁT. Asistence: Lukáš Popela.

14:02
    V brance hostů dochází ke změně. Daniela Zelenku střídá Josef Michálek.

14:45
    vyloučen Stejskal (HOD) - 2 minuty podražení.

15:22
    Ve velké šanci hostující Bartoš, z blízka Baruse nepřekonal.

16:45

18:21
    V posledních minutách sledujeme spíše boj ve středním pásmu.

18:39
    Střela Popolanského z úrovně brankové čáry Barusovi příliš starostí nenadělala.

19:04
    Michálek nadvakrát zkrotil střelu Miklíka od modré čáry.

19:23
    Z dobré pozice na kruhu pálil Jurča, nad.

19:57
    Popolanský ujížděl na Baruse, vezl si však na zádech obránce a tak nedokázal zakončit podle svých představ.

20:00

20:01

20:20
    Nebezpečný závar v brankovišti Barus nakonec vyřešil.

21:17
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Z nenápadné akce hosté snižují! PETER BENEŠ si nikým neobtěžován najel do útočného pásma, kousek za modrou čarou přes obránce vypálil a puk zapadnul přesně do víka. Asistence: Martin Dufek.

22:36
    Hosté přidali na tempu a hned byl v další slibné šanci Bartoš.

23:46
    Kříž dostal puk na kruh, chvíli počkal až před branku najede spoluhráč a vypálil. Michálek si i tak puk našel a chytil.

24:30
    Vyloučen Kurial (BRE) - 2 minuty držení protihráče.

25:12
    Hosté se zatím dobře brání.

26:12
    Nahození Pokorného Kříž netečoval a tak bylo pro Michálka snadnou kořistí.

26:30

27:43
    V obrovské šanci vychytal Šťastného Michálek!

27:54
    Jurásek našel na kruhu osamoceného VLADIMÍRA STEJSKALA. Nejproduktivnější hráč Drtičů se do puku z první krásně opřel a dělovkou vymetl pavučinky v šibenici Michálkovy branky. Asistence: Zdeněk Jurásek.

30:25
    Hra se v posledních okamžicích uklidnila.

32:04
    Velká šance domácích, kterou ale Drtiči možná příliš překombinovali.

32:32
    Peš si dorazil vlastní střelu, ale ani nadvakrát Michálka nepřekonal.

33:02
    Další šance už ale gólem končí. Ve skrumáži po střele Skočovského se k puku dostal ONDŘEJ FIEDLER, najel si před branku a bekhendem pověsil puk pod břevno. Asistence: David Skočovský.

33:23
    Vyloučen Průdek (BRE) - 2 minuty sekání.

34:06
    Miklík v ideální pozici zkusil technickou střelu, ale puk mířící pod břevno si našla Michálkova lapačka.

34:51
    Další využitá přesilovka. Dělovka Šťastného se od tyčky odrazila na volného ZDEŇKA JURÁSKA, který puk poslal do prázdné branky. Asistence: Radim Šťastný.

35:39
    Brankostroj Drtičů pokračuje! MATĚJ CHARVÁT obkroužil branku a pod padajícím Michálkem zasunul puk do branky. Mladý domácí útočník, pro kterého minulé domácí utkání proti Břeclavi nedopadlo nejlépe, tak dnes vstřelil již dva góly. Asistence: Ondřej Fiedler.

37:20
    Vyloučen Šťastný (HOD) - 2 minuty nedovolené bránění.

38:21
    Hosté se zdají být jako opaření, domácí i v oslabení drží kotouč více.

38:49
    Vyloučen Popolanský (BRE) - 2 minuty hrubost. 4/4.

39:20
    Domácí v plném počtu. 5/4.

40:00

40:01

40:23
    Další změna v brance Břeclavi. Do branky se místo Michálka vrací Daniel Zelenka.

40:49

41:39
    Vyloučen Jurásek (HOD) - 5 minut + do konce utkání za sekání. Trest odpyká Oško.

42:31
    Do velmi dobré čance si najel Miklík, Zelenka kryje.

44:07
    Břeclav si v přesilovce zatím velký tlak nevypracovala.

45:34
    Domácí hrají aktivně a nepouštějí hosty do šancí.

45:40
    Vyloučen Zábranský (BRE) - 2 minuty sekání, ve stejném čase vyloučen Pokorný (HOD) - 2 minuty podražení. 5/4.

46:22
    Střela od modré čáry se k Barusovi nedostala, byla sražena mimo.

46:39

46:56
    Devátá branka domácích. Po střele Peše se k dorážce dostal VLADIMÍR STEJSKAL a dorazil puk do sítě. Asistence: Petr Peš.

53:00
    Drtiči jsou aktivnějším celkem, Zelenka musí být neustále v pozornosti.

55:17
    V těchto chvílích se hraje v podstatě na jednu branku, ale hosté odolávají.

55:17
    Vyloučen Bartoš (BRE) - 2 minuty hrubost.

56:58
    Miklíkovo nahození se neujalo a hosté vyhazují.

57:17

58:02
    Vyloučen Beneš (BRE) - 2 minuty podražení.

59:00
    Vyloučen Bolfík (BRE) - 2+2 minuty za hrubost a domácí Oško (HOD) - 2 minuty hrubost. 5/3.

59:59
    Domácí docílili branky, ale nebyla uznána pro kopnutí kotouče do brány nohou.

60:00
    Konec zápasu. (19:23:08)

Václav Urubek

Branky a nahrávky: 6. Peš (Směřička), 7. Špok (Pokorný), 11. Sajdl (Špok), 15. Charvát (Popela), 28. Stejskal (Jurásek), 34. Fiedler (Skočovský), 35. Jurásek (Šťastný), 36. Charvát (Fiedler), 47. Stejskal (Peš) - 22. Beneš (Dufek)

SHK Drtiči Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Miklík - Šťastný, Směřička - Popela, Skočovský - Oško, Polesný - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Charvát, Kučera, Fiedler - Kuba, Smetana, Vrba
    HC Lvi Fosfa Břeclav: Zelenka (Michálek) - Dora, Šaur, Dufek, Novák, Koukal, Nekoranec, Kurial, Jurča, Popolanský, Beneš, Bartoš, Bolfík, Lechner, Zábranský, Zháňal, Průdek, Bartoš