K. Vary – Motor ČB 5:3 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Olomouc 1:3 (kon.)
Liberec – Havířov 4:3 (po s.n.) | Slavia – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 3:2 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 0:5 (kon.) | HC Kladno – Třinec 1:8 (kon.) | HC Plzeň – Písek 2:1 (po s.n.)
Sparta – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Letňany – Zlín 0:4 (kon.)
po s.n.
Bílí Tygři Liberec
4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
AZ Havířov
Sobota 12.01.2013, 12:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) - Babec, Šťáva, Kalfiřt, Šír, Hrníčko, Belovič, Klinger, Arlt, F. Chlapík, Havlín, Král, Gecko, Kupčík, lakatoš, Škoda, Zedek, Divila, Heřmánek, Bělohorský.

AZ Havířov: Šimeček (Turšner) - Ďukáč, R. Polak, Wróbel, Orság, Habouneg, Dudek, Pořízek, Carbol, Fejko, Sonnek, E. Polak, Adamík, R. Gola, Bednář, Synek, Chroboček, P. Gola, V. Potočný, J. Potočný, Caruk.

Rozhodčí: Hladík - Bosák, Šmika..

Hráči už se pomalu staví na střed hřiště a chystá se nám úvodní vhazování duelu.

00:01

00:11
    První vhazování získali domácí. Jejich první útok ale končí kotoučem mimo mantinely.

00:53
    Liberec drží kotouč, avšak Havířov napadá velmi vysoko a brání tygří rozehrávce.

01:15
    Liberecký zadák se dostal pod tlak a musel kotouč poslat jen na zakázané uvolnění.

01:51
    Tygři se konečně dostali do pásma a poprvé vystřelili na branku. Postaral se o to Škoda, jenž zkoušel štěstí z úhlu.

02:29
    Také Havířov poprvé zahrozil. Dudkovu střelu od modré nebezpečně tečoval Carbol. Kotouč ale zamířil vedle branky.

03:05
    Liberec se na čas usadil v pásmu a motá hostující defenzivu.

03:45
    Domácí hokejisté mají dosud nad svým soupeřem navrch. Ovšem hosté zatím zvládají duel po taktické stránce.

04:20
    To se znovu ukázalo. Bílí Tygři se sice usadili v pásmu, jenž dobře rozestavení a bránící hráči Havířova jim nedovolili víc než slabé nahození od modré.

04:38
    První závažnější situace. Chlapík se protáhl podél pravého mantinelu a vyslal nebezpečnou střelu nad rameno Šimečka. Ten stačil zasáhnout.

05:20
    Hra se nyní přesune do liberecké třetiny. Nahození Jana Potočného totiž Stezka raději ukryl v rukavici.

05:52
    Havířovští už začínají i hrozit. Vyslali několik dobrých střel a málem se dostali i do přečíslení.

06:10
    První vyloučení duelu. Na trestnou lavici zamířil za hákování David Chroboček (HAV).

07:10
    První polovinu oslabení zvládli havířovští hráči skvěle. Liberec nenechali usadit v pásmu a často posílali kotouč až ke Stezkovi.

08:00
    Teď už se Tygři v pásmu drží. Avšak jejich pojetí přesilovky je příliš statické.

08:10
    Hosté jsou kompletní.

08:48
    Zápas zatím připomíná jedno velké bušení Liberce na havířovskou bránu. Hosté ji ovšem vystavěli už někde ve středním pásmu, takže příliš atraktivní podívanou zatím nevidíme.

09:30
    A tento trend pokračuje i nadále. Liberec drží kotouč, ale naráží na skvěle bránící hosty.

10:20
    Až nyní se domácí celek na delší čas usazuje v pásmu. Uvidíme, jestli z toho tentokrát něco bude.

10:43
    A skutečně je. Dlouhé obléhání vyústilo v přihrávku mezi kruhy. Tam byl na okamžik osamocen Král a ihned pálil. Šimeček ale předvedl skvělý zákrok vyrážečkou.

11:20
    Nyní zase delší pasáž v pásmu domácího celku. Avšak Havířovští kombinují jen podél hrazení.

12:00
    Také oni si ale zahrají přesilovku. Ondřej Šťáva (LIB) dohrál hodně tvrdě jednoho ze soupeřů a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

12:48
    Havířov je zatím hodně nebezpečný. Obránci posílají od modré kotouče rovnou na branku a liberečtí hráči mají co dělat.

13:14
    Havířov právě vstřelil branku!
    A hosté dobře rozehranou přesilovku využívají. Domácí zapomněli na brankovišti RADKA POŘÍZKA, jemuž poslal kotouč Gola. Pořízek si ho přetáhl na bekhend a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Patrik Gola a Dominik Synek.

14:40
    Slezany branka neuvěřitelně nabudila. Od jejího vstřelení domácím v podstatě nepůjčili kotouč.

15:15
    A přidávají další! Synkem nahozený kotouč Stezka neudržel a poskakující pryž poslal za čáru ROBIN GOLA. Asistence: Dominik Synek.

16:36
    Liberecké zaskočení trvá i nadále. Havířov začíná diktovat tempo.

17:42
    Další oslabení domácího celku. Na trestnou lavici míří Michal Kupčík (LIB) - faul loktem.

17:53
    Hrát se ale bude ve stejném počtu na obou stranách. David Bahounek (HAV) dostává dvě minuty za krosček.

18:45
    Některým hráčům více prostoru na ledě svědčí. Patří mezi ně i domácí Hrníčko. Ten se prohnal celým kluzištěm a jeho střela skončila jen několik centimetrů na pravým horním rohem branky.

19:42
    Domácí hrají v pěti hráčích.

19:53
    Také hosté jsou už kompletní.

20:00

Máme za sebou první třetinu dnešního duelu. Ten dlouho ovládali domácí, avšak nedařilo se jim promluvit gólově. To Havířov využil své šance beze zbytku a postupem času první třetinu ovládl.

Hráči se už pomalu vrací z kabin. Druhá třetina tak za pár okamžiků začne.

20:01

20:40
    Samý úvod druhé třetiny je velmi roztěkaný. Oba celky si přehazují kotouč a zatím snad nebyla k vidění přesná přihrávka.

21:33
    Hosté si zahrají v přesile. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Martin Šír (LIB).

22:12
    Havířovští jsou v přesilovce znovu velmi aktivní. Liberecké čtyřce se ale zatím daří většinu pokusů blokovat.

22:55
    Počet hráčů na ledové ploše se vyrovná. Robin Gola (HAV) dostává dvě minuty za podražení.

23:38
    Liberec je v pěti a začíná jeho zkrácená přesilovka.

24:20
    Kupčík se Šťávou si posílají kotouč po modré čáře. Nikdo jiný se jim nenabízí a přes bránící hráče nestřílí.

24:29
    Havířov jde do tří. Martin Caruk (HAV) dostává dvě minuty za hákování a jeho spoluhráče čeká dvojnásobné oslabení.

24:55
    Přesilovka pět na tři ale nic nepřinesla. Hosté jsou ve čtyřech.

25:47
    Liberec právě vstřelil branku!
    Klasickou přesilovku domácí využívají. Havlín postrčil kotouč na ONDŘEJE ŠŤÁVU a ten z první propálil vše před sebou. Asistence: Tomáš Havlín a Filip Chlapík.

26:09
    Vyloučení na straně domácích. Na dvě minuty si za hákování jde sednout Martin Šír (LIB).

27:00
    Toto oslabení zatím Tygři sehrávají dobře, když drží Havířov mimo pásmo.

27:38
    Hodně přísné vyloučení. Za podražení je potrestán Dominik Lakatoš (LIB) a Liberec jde do tří.

28:09
    Půlminutová přesilovka pěti proti třem nic nepřinesla. Havířov měl problém s usazením se v pásmu.

29:05
    Ani ta klasická hostům moc nevychází. Liberec je drží mimo dostřel.

29:40
    Po delší době se bude znovu hrát v plném počtu na obou stranách.

30:20
    Dobrá střela Zdeňka Krále. Ten pálil z pravého kruhu, ovšem na Šimečka si nepřišel.

31:34
    Znovu se vylučuje. Jiří Babec (LIB) dostává dvě minuty za podražení.

32:30
    Ani tato početní výhoda havířovským moc nevychází. Liberečtí uzamkli vlastní modrou čáru a získané kotouče posílají až do protějších rohů.

33:35
    Toto byly skutečně nevydařené dvě minuty v podání Havířova. Liberec už je v plném počtu.

34:33
    Radek Pořízek (HAV) v jasné šanci zahákoval Bělohorského a putuje na trestnou lavici.

35:30
    Liberci nedělá potíže prosadit se do útočného pásma, avšak nepřesnostmi se z něj sám posílá pryč.

36:35
    Hosté jsou v plném počtu.

36:42
    Závar v brankovišti Havířova končí vzpaženou pravicí sudího. Jan Potočný (HAV) dostává dvě minuty za podražení.

37:16
    Tuto přesilovku už Tygři využívají. Tvrdou střelu Chlapíka Šimeček jen vyrazil před sebe. Tam číhal MATOUŠ BĚLOHORSKÝ a volný kotouč bezpečně poslal do branky. Asistence: Filip Chlapík.

38:40
    Havířovskou akci zastavuje ofsajd.

39:00
    Začala poslední minuty druhé třetiny.

39:18
    Ještě se bude vylučovat. Tomáš Havlín (LIB) poslal z obranného pásma puk za hrazení a dostává dvě minuty.

39:56
    Havířov se drží v pásmu, avšak nic závaznějšího z toho nevytěžil.

40:00

Druhá třetina přinesla liberecké vyrovnání. Ve třetí třetině tedy bude vše otevřené a uvidíme, zda se nakonec nedočkáme i prodloužení.

40:01

40:15
    Havířov vyhrál buly a okamžitě se usazuje v pásmu.

40:57
    Další využitá přesilovka AZtu. Orság našel křižným pasem ROBINA GOLU, který se z pozice mezi kruhem a brankovištěm nemýlil. Asistence: Jakub Orság.

41:48
    Liberec se snaží odpovědět, avšak jeho snaha troskotá na skvěle bránících protihráčích.

42:40
    Zdá se, že Havířov začíná kontrolovat hru. Liberec do ničeho nepouští a sám hrozí.

44:00
    Nijak zvlášť hezkou podívanou nám aktéři v posledních desítkách vteřin nenabízejí. Kotouč je nejčastěji ve středním pásmu.

44:26
    Na Liberci je vidět velká snaha o vyrovnání. Do šancí se ale Tygři nedostávají.

45:32
    Bílí Tygři se nějakou dobu drží v útočném pásmu. Havířovští jim ale nedovolují dostat se od mantinelů.

46:55
    Po této krátké pasáži je tu zpět boj o střední pásmo.

47:40
    Liberecká snaha začíná působit křečovitě. Stále je tu ale přes dvanáct minut času.

48:24
    Tygři už posílají vše na bránu. Hráči střílí prakticky ihned po přejetí modré čáry.

49:24
    Nepříliš pohledný hokej pokračuje i nadále. Kotouč i hráče vidíme nejčastěji ve středním pásmu.

50:44
    Liberec začíná riskovat. Z dlouhé rozehrávky je zakázané uvolnění.

51:40
    Havířov se nastěhoval do útočného pásma a kombinuje.

52:57
    Tomáš Havlín (LIB) dostává dvě minuty za sekání. Tak snad přinese přesilová hra trochu vzruchu.

53:50
    Přesilová hra Havířova je plná střelby. Stezka si ale se vším dosud poradil.

54:57
    A bylo tomu tak i ve zbytku oslabení. Havlín se tak vrací za stejného stavu.

55:40
    Havířov se vrátil k taktice z počátku duelu. Vyčkává ve středním pásmu a poctivě ničí liberecké snahy.

56:33
    S bolestivou grimasou opouští led Lakatoš. Ten vlétl do souboje a zřejmě si poranil ruku.

57:15
    Tak přeci jen máme znovu vyrovnáno. A znovu vidíme branku po dorážce z brankoviště. O tu se tentokrát postaral MATÚŠ BELOVIČ. Asistence: Filip Chlapík a Jan Ordoš.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a vše ukazuje na prodloužení.

59:02
    Zakázané uvolnění Havířova.

59:02
    Havířovská lavička si bere oddechový čas.

59:38
    Hraje se v havířovské třetině. Avšak kotouč je ve skrumáži v rohu.

60:00

Je to jasné. Po krátké přestávce nás čeká prodloužení.

60:01

60:30
    Lépe a aktivněji začali prodloužení hosté. Synkovu střelu ale Stezka zlikvidoval.

61:00
    Liberečtí se s kotoučem na hokejce zatím nedostali za půlící čáru.

61:36
    Teď se Tygři nějakou dobu drželi v pásmu, avšak ke střele se nedostali.

62:13
    Liberec pokračuje v tlaku. Nebezpečnější situace ale stále nepřichází.

62:56
    Havířov po delší době získal puk a je v útočném pásmu.

63:24
    Šimeček podržel Belovičovo nahození a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

63:46
    Liberec má kotouč ve vlastním pásmu a čeká na vhodnou dobu pro rozjetí jednoho z posledních útoků.

64:18
    Teď mohlo přijít rozhodnutí. Belovič se dostal k odraženému kotouči a poslal ho směrem na horní roh branky. Šimeček na poslední chvíli vyrazil ramenem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení vítěze nepřineslo a uvidíme tak samostatné nájezdy.

Do liberecké branky nejspíše nastoupí Lukáš Hosnedl, jenž se začal rozcvičovat.

Samostatné nájezdy začínají.

Za Bílé Tygry jel jako první Lakatoš. Střelou na vyrážečku neuspěl.

Lukáš Bednář jel jako první za Havířov a ani on střelou neproměňuje.

Druhým Tygrem je Ordoš. Mířil mezi betony, avšak neuspěl.

A ani havířovský Patrik Gola není úspěšný.

Třetím libereckým byl Zdeněk Král a ten střelou pod horní tyč proměňuje.

Nevděčnou roli dostal za Havířov Dominik Synek. Svůj nájezd ovšem neproměnil a je tu konec utkání.

65:00
    Z výhry po samostatných nájezdech se radují Tygři. Rozhodující má na svědomí ZDENĚK KRÁL, jenž uspěl střelou pod horní tyčku.

Konec zápasu. (14:56:45)

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 26. Šťáva (Havlín, Chlapík), 38. Bělohorský (Chlapík, Ordoš), 58. Belovič (Chlapík, Ordoš), 65. Král - 14. Pořízek (Gola, Synek), 16. Gola (Synek), 41. Gola (Orság)

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) - Babec, Šťáva, Kalfiřt, M. Šír, Hrníčko, Belovič, Klinger, Arlt, F. Chlapík, Havlín, Král, Gecko, Kupčík, Lakatoš, Ordoš, Škoda, Zedek, Divila, Heřmánek, Bělohorský.

Rozhodčí: Hladík - Bosák, Šmika.