Omsk – Lev 4:0 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:8 (kon.) | Chanty-Mansijsk – HC Slovan 3:1 (kon.)
Spartak Moskva – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Doněck – Mytišči 3:0 (kon.) | Riga – N.Novgorod 3:4 (kon.)
Avangard Omsk
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Lev Praha
Pátek 18.01.2013, 13:00 • Omsk Arena • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (15:24:37)

Naopak, domácím se dařilo dávat góly, ve třetí třetině zvýšil vedení ve 41. minutě Pěrežogin a nedlouho poté, přesněji v 50. minutě zvýšil vedení Avangardu Mozer. Konečnou podobu výsledku pak dal při power-play hostů v 58. minutě gólem do prázdné branky Záborský.

Domácí dnes odehráli výbornou taktickou partii, kdy nechali soupeře hrát a sami se spoléhali především na vlastní defenzivu v čele se skvělým gólmanem Rämö. Hosté, ač hráli aktivněji, dopláceli zejména na neproměňování svých šancí.

Utkání skončilo, po odpískání se ještě sthrla malá šarvátka, kdy se na hostujícího Cipulise vrhla skupinka domácích, nicméně rozhodčí celou situaci zvládli a tak domácí mohou jet k Rämö slavit další vítězství.

60:00

59:53
    Ještě vyloučení, na trestnou lavici odchází hostující Hunkes.

59:32
    Mikuš střílí od modré, ale před Rämö nebyl nikdo, kdy by mohl zakončit odražený puk.

59:11
    Bude se znovu vylučovat, ale to trápí domácí lavičku skutečně málo, na trestnou lavici odešel domácí Bělov, ale to nic nezmění na tom, že dnešní utkání domácí vyhrají.

58:50
    Hosté jako by již nechtěli ani hrát, tempo povadlo.

57:58

57:56
    Avangard právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ ZÁBORSKÝ dává svůj sedmnáctý gól sezóny, tento patřil k těm snadnějším - od modré do prázdné branky. Domácí forvard se nemýlil a je rozhodnuto. Všechny body dnes vybojuje Avangard. Asistence: bez asistence.

57:25
    Marcel Hossa postupuje po levé straně, střílí, ale Rämö vyráží levým betonem.

56:54
    Hosté hrají v plném počtu, při power-play tak v šesti proti čtyřem domácím. Puk je však v obraném pásmu Lva Praha.

56:00
    Lev Praha hraje power-play! Pöpperle zůstává na lavičce, na ledě pět hráčů!

56:00
    Oddechový čas pro hosty.

55:58
    Vylučuje se i na druhé straně, Avangard hrál v šesti, poměr sil na ledě se vyrovná.

55:50
    Ale hosté se osvobozují.

55:26
    Avangard je již nastěhován před brankou Lva.

54:54
    Marcel Hossa fauluje, je vyloučen za podražní, Lev Praha bude čelit další přesilové hře domácích.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 7. Frolov (Sjomin), 41. Pěrežogin (Frolov), 50. Mozer (Piganovič), 58. Záborský

Avangard Omsk: Rämö (Reizvik) - Salmela, Pujacs, Pěrežogin, Sjomin, Frolov - Valentěnko, Bělov, Kuparinen, Volkov, Záborský - Piganovič, Pivcakin, Ivanov, Kalinin, Kurjanov - Kalašnikov, Něstěrov, Mozer, Pěrvušin, Taratuchin
    Lev Praha: Pöpperle (Kocián) - Krejčík, Nakládal, Rachůnek, Vrána, Klepiš - Němec, Lepistö, Řepík, Novotný, Gynge - Hunkes, Mikuš, Karamnov, Hossa, Surový - Porseland, Oystrick, Cingel, Cipulis, Birner

Rozhodčí: Zacharov, Kulakov - Otmachov, Koposov