Mladá Boleslav – Letňany 3:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:10 (kon.) | Havlíčkův Brod – HC Litvínov 0:5 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:2 (kon.) | Přerov – Slavia 0:4 (kon.) | Zlín – Hr. Králové 5:6 (po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po s.n.) | Motor ČB – HC Kladno 2:4 (kon.) | Písek – Chomutov 3:4 (po pr.)
Vítkovice – Liberec 5:0 (kon.) | Havířov – HC Plzeň 3:4 (kon.)
po s.n.
HC Kometa Brno
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 19.01.2013, 12:30 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Přeji vám příjemné sobotní poledne z brněnské KAJOT ARENY, která se dnes stane dějištěm utkání extraligy staršího dorostu mezi domácí Kometou a karlovarskou Energií. Oba celky se střetávají v rámci nadstavbové skupiny A, ze které všech dvanáct celků postupuje přímo do play-off.

HC Kometa Brno se ve skupině A nachází na páté příčce. V úvodních třech utkáních druhé fáze sezony vyzkoušeli Brňané tři typy výsledků. Nejprve prohráli v základní hrací době v Liberci, následně dokázali jednoznačně vyhrát v Jihlavě. Včera v domácím utkání s Plzní padla Kometa po nájezdech. Dnes by tedy měla být na pořadu dne dvoubodová výhra, pak by byly možnosti výsledků vyčerpány. V dobré formě vstoupil do nadstavbové části sezony Adam Kozel, nejproduktivnějším hráčem zůstává Hynek Grünwald.

Tým HC Energie Karlovy Vary postoupil do nadstavbové skupiny A až po velkém boji. V rámci skupiny západ se umístil na posledním postupovém čtvrtém místě, pouze dva body před Litvínovem. V rámci skupiny A se Západočeši vyskytují momentálně na pozici deváté. Do roku 2013 vstoupili Energetici drtivou výhrou 11:2 nad Pískem, následně porazili i České Budějovice. Včera však už Karlovy Vary na tři body nedosáhli, když v Havířově prohráli po samostatných nájezdech.

HC Kometa Brno: Jekel (Růžička) - Hájek, Koch, Štancl, Marcello, Švejda, Vlček, Zbořil - Denk, Kozel, Ondráček, Vaverka, Koblížek, Dymáček, Garčic, Dufek, Zohorna R., Král, Boltvan, Grünwald (C), Dvořák

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Harakal) - Šafář, Vaněk, Bláha, Priškin, Michálek, Rulík, Veverka (C) - Beránek, Dimitrov, Janás, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Čejka

Rozhodčí: Vampola - Musil, Otáhal.

Oba celky nastupují na led, začátku utkání nic nebrání.

00:01

00:11
    Jako první se do útoku vrhá domácí celek.

00:37
    Vlček od modré čáry nezamířil přesně.

00:44
    První lehký zákrok zápasu si připisuje hostující brankář Frček.

01:03
    Hájek trefil svou střelou jen padajícího Čejku.

01:27
    Hosté poprvé nakukují do útočného pásma, puk do něj zavezl Gorčík.

02:03
    V úvodu zápasu jsou obě obrany důsledné, brankáři zatím moc práce nemají.

02:19
    Dimitrov prudce vypálil z plné rychlosti, netrefil však prostor brněnské svatyně.

03:08
    Michálkovu střelu od modré čáry vykopává Jekel mimo dosah možných dorážek.

03:37
    Oba týmy dobře brání střední pásmo, do útoku se musí přecházet pomocí nahození.

03:53
    Kotouč se ocitl na střídačce hostí, bude se vhazovat před Frčkem.

03:58
    Kometa právě vstřelila branku!
    Na konci čtvrté minuty zápasu se domácí ujímají vedení. Po buly v útočném pásmu Brna se puk zamotal mezi brusle RADIMA ZOHORNY a jednoho z beků hostí. Domácí útočník dokázal kotouč získat a poslal jej do levé části branky Frčka, kde bylo pro puk dost prostoru. Asistence: Roman Dymáček.

04:38
    Hosté se snaží přidat na aktivitě, získali buly před Jekelem.

04:52
    Osmík se důrazně probil až před Jekea, nakonec ale akci nezakončil a do branky dostrkal právě jen brněnského brankáře, čímž ji také posunul.

05:05
    Koch ve středním pásmu tvrdě sejmul Beránka, který chvíli lapal po dechu. Sudí posoudili Kochův zákrok jako nedovolené bránění a Karlovy Var hrají přesilovku.

05:22
    Zbořil vyhazuje a osvobozuje Kometu.

05:46
    Vaňkovi na modré čáře přeskočil puk hůl a hosté zase musí vyklidit pásmo.

06:07
    Osmík se opět silou cpal před Jekela, domácí zadáci ho ale dokázali zastavit.

06:28
    Energie musí opět začít útočnou akci zpoza vlastní branky.

07:02
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

07:05

07:23
    První přesilovka se Karlovým Varům moc nevydařila a do ofenzivy se dostávají domácí.

07:46
    Gorčík vypálil ihned poté, co přejel útočnou modrou, mířil však nad branku Brna.

08:47
    Nyní se opět hraje především ve středním pásmu.

09:00
    Ofsajd Komety posuzuje čárový sudí jako úmyslný, hra se přesune před Jekela.

09:12
    Michálek od modré čáry netrefil branku Komety.

09:58
    Domácí se usadili v útočné třetině, avšak nedostávají se do nebezpečných prostor.

10:23
    Po Kozlově bekhendu mohl do odkryté branky dorážet puk Dufek, kterému ale neposedný kus gumy přeskočil hůl a z akce nic nebylo.

11:10
    Poslední desítky vteřin se hraje u mantinelů v obranném pásmu Energie.

11:54
    Vaňkovo nahození před branku mířilo pouze na brusle domácího obránce.

12:28
    První třetina zatím nepřináší příliš dramatický hokej, obě obrany převyšují útoky.

13:29
    Míchálkovo nahození ze středního pásma nemohlo Jekela zaskočit.

13:55
    Ani Petrov si nedokázal poradit s přesilou obránců v modrobílém.

14:28
    Boltvan zatáhl puk do útočného pásma a naslepo jej poslal před branku, tam však nebyl žádný ze spoluhráčů.

14:43
    Na druhé straně si Jekel připisuje další ze zákroků jednodušších.

14:48
    Ihned po buly se dral před Jekela Šafář, neuspěl však ani nadvakrát. V obou případech mířil jen do betonu.

15:41
    Osmíkovi nesedla střela z mezikruží, Vary ale drží útočné pásmo.

16:24
    Gorčíkova střela z pravého křídla nebyla pro Jekela těžkým oříškem.

17:44
    Janás to zkoušel z nulového úhlu, nepodařilo se mu však najít skulinu v postoji domácí jedničky.

18:09
    Hrochův bekhend Jekel pouze vyráží, Vary jsou nyní aktivnější.

18:26
    Další Gorčíkovu střelu z pravého křídla už Jekel drží ve výstroji.

18:57
    Brankář Frček v posledních minutách nemá moc věcí na práci.

19:18
    Trochu zvláštním zákrokem kryje Pavel Jekel Janatovu střelu z plné rychlosti. Domácí brankář si naopak na nudu stěžovat nemůže.

19:43
    Kometa chce první třetinu dohrát daleko od své branky.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:12.

První perioda nabídla bojovný hokej, kterému by asi více slušel remízový stav. Avšak domácí brankář Jekel na rozdíl od svého soupeře Frčka dokázal lapit všechny střely útočníků Karlových Varů, Hostující brankář nestačil ve čtvrté minutě na ránu Zohorny, která brzy po buly zapadla do jeho sítě. Kometa byla o něco aktivnějším mužstvem v prvních deseti minutách, druhá polovina úvodní třetiny naopak patřila hlavně Karlovarským.

20:01

20:19
    Úvodní vteřiny druhé periody patří domácímu celku.

20:58
    Trochu šťastně se puk odrazil na levý kruh k Osmíkovi, který z voleje vypálil přímo na prostředek branky.

21:10
    Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění, těch je dnes zatím jako šafránu.

21:39
    Gorčík se pěkně samostatné akci dostal sám před Jekela, ten ale jeho střelu nakonec dokázal ramenem vytáhnout nad branku.

21:52
    Protiakce Komety končí ofsajdem.

22:32
    Oba týmy bojují s rozehrávkou, střední pásmo je nyní těžištěm hry.

22:58
    Šafář zpoza branky poslal puk na Janáse, jehož volej dokázal Jekel s využitím všech sil vyrazit.

23:42
    Obránce Zbořil na útočný výlet, jeho střela ale byla zablokována a k Frčkovi nedoletěla.

24:12
    Hraje se hodně urputně, často se bojuje o puk u mantinelů. Kombinačních akcí k vidění moc není.

24:41
    Hroch se pokusil o individuální průnik, domácí obrana ho ale zastavila a nedovolila mu vystřelit.

25:29
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

25:48
    Janásova střela z pravé strany nebyla příliš nebezpečná.

26:22
    Zohorna poslal kolmicí do brejku Garčice, tomu však trochu chyběla rychlost a nakonec zakončoval v tísni jen do betonů Frčka.

26:54
    Zatím se hraje hodně čistě. Máme za sebou takřka polovinu zápasu a vyloučen byl jenom domácí Koch.

27:12
    Petrov si sjel z pravého křídla před Jekela, dostal se však až příliš blízko a nedokázal najít skulinu v postoji domácího brankáře.

27:31
    S těmi vyloučeními jsem to zakřikl. Lukáš Denk je vyloučen za podražení, hosté si podruhé zahrají přesilovou hru.

27:48
    Střelu Gorčíka od modré Jekel vyrazil do skrumáže před sebou a chvíli se bojovalo o puk. Ten nakonec končí v lapačce brankáře Komety.

27:55
    Za hrubost jsou vyloučeni hostující Šafář a domácí Vlček, kteří se chytli po odpískání. Pokračuje klasická přesilovka Energie.

28:25
    Vaněk vypálil z mezikruží velmi prudce, nemířil však přesně.

28:51
    Nyní se Kometě daří držet hosty mimo jejich útočné pásmo.

29:08
    Hájek obstaral další vyhození.

29:18
    Dymáček se dokonce dostal k palbě z levého křídla, nemířil však mezi tři tyče.

29:31

29:38
    Zakázané uvolnění Brňanů.

29:45
    Osmík nebezpečně vypálil z levého křídla, Jekel se musel vyrážečkou pořádně natáhnout.

30:12
    Hosté jsou nastěhovaní v útočné třetině, ke střelbě se však nedostávají.

30:22
    Koblížek podnikl výpad na druhou stranu a zajistil Kometě vhazování před Frčkem.

30:34
    Hájek vypálil štiplavě od pravého hrazení, Frček zasahuje vyrážečkou.

30:57
    Denk ve skurmáži před Frčkem našel puk a poslal jej do tyčky branky Karlových Varů.

31:01
    Kometa si poprvé zahraje přesilovku. Daniel Petrov je vyloučen na dvě minuty za pád pod nohy.

31:16
    Domácí rozvážně kombinují.

31:26
    Po Zbořilově střele od modré se hostům daří vyhodit kotouč.

32:56
    Gorčík s Hrochem našetřili cenné vteřiny v útočné pásmu.

32:18
    Nyní se už zase hraje před Frčkem.

32:31
    Dufkovo nahození sice Frček jenom vyrazil, nikdo však nebyl připraven dorážet.

32:53
    Jeden z hostujících beků ztratil hůl.

33:01

33:15
    Pokračující tlak Komety nakonec nic nebezpečného nepřinesl, Frček přerušuje hru a unavení hosté mohou vystřídat.

33:25
    Domácí vedení narůstá na dvougólový rozdíl. Dymáčkovo nahození směrem na branku ve vzduchu zasáhl TADEÁŠ KRÁL a Frček už nedokázal zareagovat na změnu trajektorie puku. Asistence: Roman Dymáček.

34:05
    Brno je nadále při chuti a hraje v útočném pásmu.

34:41
    Opět přichází pasáž hry nahoru dolů.

35:18
    Dufkovi najížděl před branku Boltvan, přihrávku jeho spoluhráče ale obrana Varů dobře přečetla.

36:27
    Král s Dymáčkem si několikrát vyměnili puk, nakonec ale jejich akce vyzněla do ztracena.

36:56
    Petrov z pravého křídla trefil pouze brusle protihráče.

37:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici dramatizují zápas. Při rychlém protiútoku načasoval Daniel Hroch ideálně pas na MARTINA OSMÍKA, který si najížděl před branku. Hostující forvard si v rychlosti zpracoval puk a následně jej poslal pod břevno branky bezmocného Jekela. Asistence: Daniel Hroch.

38:18
    Nyní zahráli Karlovarští na zakázané uvolnění.

38:36
    Kometa se vrhla opět do útoku, obrana hostí ale drží soupeře na dostřel od Frčka.

39:08
    Dimitrovův bekhendový pokus nedoputoval až k brance Brna.

39:19
    Vaněk pálil ze střední vzdálenosti dobře k levé tyči branky, Jekel se ale opět vytáhl a puk vyrazil.

39:48
    Těsně před druhou sirénou je za nedovolené bránění vyloučen hostující Sebastian Gorčík.

39:50
    Ihned po buly se snažil pálit Dymáček, vhazování se ale bude muset opakovat.

39:54
    Zbořilovu střelu od modré se snažil dorážet Koblížek, skákavý puk ale nezasáhl dle představ.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:56.

Druhá třetina se od její předchůdkyně výrazně nelišila, stále se hodně bojovalo a hra byla vyrovnaná. Kometa šla díky Králově brance do vedení o dva góly, v třicáté osmé minutě ale překonal Jekela Osmík a zápasu dodal na dramatičnosti. Ve třetí třetině se nedá očekávat nic jiného, než tuhý boj o každý puk. Hosté se budou snažit o vyrovnání, Kometa naopak bude chtít co nejrychleji zápas rozhodnout.

40:01

40:02
    Třetí perioda začíná takřka kompletní domácí přesilovkou.

40:25
    Zatím se však Energie v pohodě brání.

40:45
    V oslabení dokázali hosté srovnat stav zápasu. Chyby domácí obrany využil DANIEL HROCH, který uháněl sám na Jekela. V rychlosti zvolil střelu a ta i s trochou štěstí prošla skrz výstroj domácího brankáře až za brankovou čáru. Bez asistence.

41:08
    Domácí jsou samozřejmě opaření, mají však stále výhodu přesilovky.

41:48

42:13
    Kochova rozehrávka končí jenom zakázaným uvolněním Komety.

42:30
    Vaňkovu střelu přizvedl Janás hodně vysoko do ochranné sítě za Jekelem.

42:56
    Domácí se vydali do útočného pásma, dlouho tam ale nepobyli.

43:27
    Další z Gorčíkových pokusů z pravého křídla zablokoval obránce Zbořil.

43:49
    Gorčík nahrál zprava ideálně mezi kruhy na Hrocha, který ale v dobré pozici netrefil svou prudkou střelu branku. Kometa se však musí probrat.

44:25
    Dimitrov vystřelil šikovně skrz beka, Jekel ale betonem zasahuje.

45:17
    Nyní se opět hraje daleko od obou branek.

45:53
    Garčic posílal puk před branku Koblížkovi, ten byl ale obsazen obránci hostí.

46:03
    Štancl vypálil od modré dostatečně razantně, Frček však viděl puk dobře a ukryl jej do lapačky.

46:28
    Hosté si neporozuměli při přechodu do útoku a je z toho ofsajd.

46:49
    Po Králově nahození vznikla před Frčkem pořádná trma vrma, avšak nikdo z domácích nedokázal získat puk a poslat jej do branky.

47:29
    Dvořákovu střelu z levé strany zkrotil Frček nadvakrát.

47:49
    Garčic zpoza branky našel Dvořáka, jeho volej ale Frček parádně vykopl.

48:13
    A do útoku se opět dostává hostující skvadra.

48:38
    Grünwald a Hroch se spolu zapomněli v rohu obranného pásma Komety a sudí je za jejich dostaveníčko vylučuje oba na dvě minuty za držení.

48:49
    Akci domácích zastavuje ofsajd.

49:04
    Kozel nejprve čistým hitem vybojoval puk, následně ale těsně přestřelil branku Varů.

49:31
    Při hře čtyři na čtyři je Kometa lepším celkem.

49:48
    Teď ale pálil Janata, Jekel vyrazil puk rameny.

50:02
    Následuje další ofsajd mužstva Komety.

50:30
    Vaňkovu střelu od modré tečoval jeden ze spoluhráčů pouze mimo tři tyče.

50:38
    Oba týmy už opět hrají v plném počtu pěti bruslařů na ledě.

50:42
    To ale rychle končí. Hostující Petrov je vyloučen za krosček.

51:02
    Kochova střela končí jen na mantinelu za brankou Frčka.

51:25
    Garčic se dostal k dorážce své vlastní střely,zívala na něj odkrytá branka. Z velkého úhlu a záklonu ale domácí forvard nedokázal poslat puk do sítě.

51:48
    Hosté chvíli šetří čas.

52:14
    Grünwaldovu střelu z levého kruhu kryje Frček bez větší námahy.

52:42

52:56
    Štanclova střela končí jen v klubku těl před Frčkem.

53:32
    Král s Dymáčkem těsně před brankou hostí tvrdě dotírali na Frčka, nakonec ale puk končí jen v rohu kluziště.

54:03
    Po dotyku puku a ochranné sítě se vhazuje před Frčkem.

54:35
    Domácí stále drží puk na holích, v posledních minutách se víc perou o vítězství.

55:09
    Bláhova střela od modré čáry končí bezpečně ve výstroji domácího gólmana.

55:36
    Po další nenápadné Bláhově střele se k dorážce dostal Janás, který ale nedokázal přehodit na zádech ležícího Jekela.

56:07
    Dymáček z pravého kruhu vypálil pár decimetrů nad břevno.

56:45
    Gorčík opět pálil brzy po přejetí modré čáry, Jekel kryje.

57:14
    Znovu pálí Gorčík, znovu přesně zasahuje Jekel.

57:27
    V domácí obraně nastaly drobné zmatky, Karlovy Vary jich nedokázaly využít.

58:01
    Grünwaldovu přízemní střelu z pravého kruhu Frček vykopává.

58:20
    Zašlápnutý kotouč v útočném pásmu Komety, kde se také bude vhazovat.

58:20
    Ale až po time-outu, který si vybral hostující trenér Eismann.

58:41
    Oba týmy se už hodně soustředí na bránění.

59:06
    Po Gorčíkově přenechávce vypálil Hroch nad branku Jekela.

59:28
    Garčic to zkusil sám, jeho střela z mezikruží ale neměla razanci.

59:48
    Už se spíše dohrává a čeká na prodloužení.

60:00

Stejně jako včera tedy končí duel Komety se západočeským sokem remízou 2:2 po šedesáti minutách hry. Třetí perioda nabídla nejzajímavější podívanou, skóre se však měnilo jedinkrát, když se hned v úvodu ve vlastním oslabení prosadil Hroch. Nyní tedy na obě mužstva čeká pětiminutové prodloužení.

60:01

60:08
    I prodloužení začíná rozvážně z obou stran.

60:38
    Osmíkovu střelu přizvedl Zbořil vysoko nad branku Jekela, před kterou se tak bude vhazovat.

60:48
    Klasický pokus Gorčíka z pravé strany se ani nyní neujal.

61:03
    Rána od modré, kterou vyslal Michálek, nebyla pro Jekela nebezpečná.

61:36
    Koch projel celým hřištěm, z pravé strany nakonec ale rozvlnil jen boční síť.

61:56
    Dufkův pokus z velkého úhlu končí v lapačce Frčka.

62:38
    Nyní se hraje hodně opatrně.

63:06
    Prodloužení se spíše změnilo v čekání na nájezdy.

63:27
    Veverkovu střelu likviduje Jekel vyrážečkou.

63:47
    Velká šance pro domácí. Zohornu podrazil Priškin a dostává dvě trestné minuty.

63:47
    Před přesilovkou čtyři na tři si domácí střídačka vybrala time-out.

64:04
    Střelu Dymáčka po Koblížkově křižném pasu Frček vyráží.

64:25
    Hosté drží Kometu daleko na dostřel.

64:35
    Brno se stále nemůže usadit v útočném pásmu.

64:52
    Dymáčkův pas na Koblížka byl zablokován.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V hektické přesilovce se Kometě vstřelit branku nepovedlo, rozhodnout tedy musí samostatné nájezdy. Ty včera rozhodovaly v zápasech obou dnešních soupeřů a oběma se nevydařily. Jeden z nich si dnes tedy zpraví náladu, druhý si připíše druhou jednobodovou prohru v řadě.

Jako první pojede hráč z hostujícího týmu.

Samostatné nájezdy začínají.

Hroch zvolil kličku do forhendu a trefil jen beton Jekela.

Obránce Štancl zvolil střelu na vyrážečku a také neuspěl. Po první sérii tedy 0:0.

Gorčík zvolil také střelu na vyrážečku ale Jekela překonat dokázal. 0:1

Koblížek našel skulinu mezi betony Frčka a vyrovnává na 1:1.

Vaněk neuspěl a Komety tak může rozhodnout.

65:00
    Je rozhodnuto, K poslednímu nájezdu se rozjel RICHARD GARČIC a po forhendové kličce poslal kotouč s přispěním tyče za záda Frčka.

Druhý bod tedy bere Kometa, která v posledních čtyřech zápasech vždy ukončila jiným zápas jiným bodovým ziskem. Karlovy Vary si po bodu z Havířova zajistili další z Brna a moravský výlet tak pro ně končí smíšenými pocity.

To je pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek mrazivé soboty. (14:44:59)

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 4. Zohorna R. (Dymáček), 34. Král (Dymáček), 65. Garčic - 38. Osmík (Hroch), 41. Hroch

Rozhodčí: Vampola - Musil, Otáhal