Třinec – Vítkovice 4:5 (kon.) | Zlín – Litvínov 2:1 (po pr.) | Motor ČB – Pardubice 2:1 (kon.)
Kladno – Sparta 3:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:3 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 2:1 (po s.n.)
Rytíři Kladno
3:6 (3:2, 0:1, 0:3)
HC Sparta Praha
Pátek 25.01.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Marek Pinc (SPA) 12.

Hráči utkání: Jan Eberle (KLA) - Jaroslav Svoboda (SPA).

Sparta potvrdila na kladenském ledě vzrůstající formu. Domácí udělali až přespříliš chyb v obraně, což je stálo zápas. Hosté ovládli třetí třetinu, vítězí v Kladně 6:3, získávají tři body a přeskakují domácí v tabulce. (19:51:59)

60:00

58:52
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zmar domácích při bránění pravděpodobně vyvrcholil. Tenkrát posunul na JAROSLAVA HLINKU, který sám před Cháberou po krátké stahovačce zamířil mezi betony domácího brankáře. Asistence: Petr Ton, Petr Tenkrát.

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.

57:12
    Zakázané uvolnění Sparty.

56:33
    Chábera musí opět zasahovat.

55:06

54:45
    Neúspěch Kladna v přesilovce končí brankou Sparty. Piskáček chyboval na modré, JAROSLAV SVOBODA vystihl rozehrávku a po bekhendové střele poslal hosty do komfortního vedení. Bez asistence.

53:58
    Úmyslný ofsajd Kladna.

53:35
    Kameš nahodil od modré. Pinc znovu puk neudržel, jenže poskakující kotouč nedokázal trefit Michal Lukáč.

53:06
    Dalecký vletěl do pásma Sparty. Karel Pilař (SPA) si pomohl faulem a dostává dvě minuty za sekání.

52:32
    Dobrou pozici pro střelu si vybojovali domácí, jenže Pinc měl na střelu Lukáče ideální výhled.

52:07
    Kuchlerova střela trefila před brankou snad do helmy Kuchejdu. Puk se ale odrazil mimo branku. Rozhodčí poté odpískali domácím postavení v brankovišti.

51:34
    Gřegořek střílel od modré. Chábera chytá.

51:17
    Kubica se dostal ke střele, kterou Pinc vyrazil.

50:48
    Svoboda se rozjel z vlastního pásma a svoje sólo zakončil nahozením na Cháberu. Vhazování po levici domácího brankáře.

50:06
    V další šanci Tenkrát. Chábera byl přitisknutý na bližší tyči.

49:54
    Tonovo nahození končí v lapačce Chábery.

49:16
    Chábera měl zakrytý výhled při střele Gřegořka, která se k němu ale nedostala.

48:18
    Přibyl se prosmýkl s pukem až před branku. Domácí ho nakonec ke střele nepustili.

47:17
    Svoboda se obtočil kolem kladenské branky, jeho střela ale nebyla přesná.

45:26
    Procházka vyčkával se střelou. Ta se ale k Pincovi nakonec nedostala.

43:16
    Treille se vrátil na led v momentě, kdy Látal krásně našel Lukáče. Ten však před brankou netrefil puk.

42:58
    Kladno prováhalo vhodný okamžik pro střelu. Kamešovo nahození nebylo pro Pince problémem.

42:19
    Teď se Kladno nemůže dostat do pásma.

41:57
    Sparta vyhodila puk za Cháberu.

41:28
    Patera přihrál na Daleckého. Ten trefil přesně Marka Pince.

41:11
    Sacha Treille (SPA) je ale také potrestán. Dvě minuty za nedovolené bránění.

40:55
    Další trest už ale Kladno nepřežilo. TROY MILAM nahodil od modré čáry, Chábera přes Treilleho nic neviděl. Asistence: Petr Gřegořek.

40:13
    Broš minul před brankou poskakující puk.

40:38
    Kladno bude hrát sedm sekund ve třech. Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

40:15
    Sičák pálil od modré, Chábera připraven. Sparta dohrává početní výhodu.

40:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Marek Pinc (SPA) 6.

Kladno ubránilo část přesilové hry výborně, když nedovolilo Spartě jedinou střelu na branku. Jednou se ale hosté ve druhé třetině prosadili, když domácí nechali před brankou úplně volného Formana. Do třetí třetiny jdou oba celky se stejnou šancí na výhru. Třetí část začne v 19:12.

40:00

39:13
    Sparta zatím kombinuje beze střelby.

38:45
    David Kuchejda (KLA) dostává dvě minuty za podražení, Spartu čeká další šance vylepšit si kredit v přesilové hře.

38:33
    Zakázané uvolnění Pražanů stěhuje hru před Marka Pince.

37:36
    Sičák se výborně vrátil, aby zastavil Látalův brejk.

36:57
    Přibyl si hezky najel na přihrávku. Rána mu ale nesedla a puk se snesl za branku.

36:47
    Chábera si nadvakrát poradil se střelou Ivana Rachůnka.

36:07
    Domácí brankář drží puk pod lapačkou, komerční přestávka.

35:50
    Štiplavá střela od Tenkráta. Chábera zasahuje ramenem.

35:33
    Patera zkoušel prostrčit do jízdy Kuchlerovi, hosté to přečetli.

35:05
    V defenzivní činnosti byl Kameš o něco lepší, když obral o puk Tona.

34:30
    Kameš od modré čáry trefuje jen obránce před sebou.

34:04
    Lukáčovi při pokusu o střelu sjel kotouč z hokejky.

33:27
    Černošek za vlastní brankou u kotouče.

33:12
    Macholda zastavil střelu Přibyla.

32:09
    Kuchler v dobré pozici poslal puk také dost nad branku.

31:55
    Hovorka poslal puk asi tři metry nad branku, za což si vysloužil reakci od domácích fanoušků.

31:44

31:19
    Sparta už se do pásma nedostává, Kladno brání dobře alespoň v oslabení.

30:34
    Hlinkova přihrávka i přes dvě teče prošla k Pilařovi. Jeho střela šla ale přímo do Chábery.

30:05
    Kladno začalo oslabení dobře, dvakrát vyhodilo.

29:44
    Kladno musí chyby v obraně řešit fauly. Jiří Kuchler (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

29:25
    Svoboda dostal dost prostoru ke střele, jenže Cháberovu branku netrefil.

28:12
    Chábera si připsal tři zákroky v řadě, všechny poměrně propagační.

27:23
    Valský se krkolomně dostal do střelecké pozice, hostující branku ale trefit nedokázal.

26:28
    Dnes je to prostě zápas bez obran. Přijde mi, že ta domácí je o něco průchodnější, než sparťanská.

24:52
    Kladno znovu propadlo v bránění. Milam před brankou našel volného MIROSLAVA FORMANA, který prostřelil Cháberu. Domácím se ještě cosi nelíbilo, odhaduji to na postavení mimo hru, každopádně branka platí. Asistence: Troy Milam, Petr Gřegořek.

23:11
    Petr Ton se dostal do dalšího brejku. Vsadil na blafák do forhendu, ale Chábera nataženým betonem šanci zneškodnil. Kladno se teď nechalo unést hrou.

22:40

22:25
    Další vyhozený kotouč míří k Marku Pincovi.

21:49
    Hovorka dostal krásnou přihrávku do jízdy. Libor Procházka mu ale při zakončení čistě nadzvedl hůl a bylo po šanci.

21:05
    Broš našel rozjetého Treilleho, který jen lehce usměrnil mezi Cháberovy betony. Ty však byly u sebe včas.

20:40
    Pavel Patera (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

20:25
    První zákrok pro Pince, který vytáhl bekhend Látala.

20:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) - Marcel Melicherčík 5, Marek Pinc (oba SPA) 0.

První třetina nabídla gólů, jaké nepadají občas za celý zápas. Nejen, že jich padlo pět, ale padaly i kuriózní branky. Kladno do hry dvakrát vrátil Marcel Melicherčík, který se po druhé trefě poroučel z branky. Marek Pinc si ale nepřipsal ani jeden zásah a přesto inkasoval. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

20:00

19:16
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno jde poprvé do vedení. Eberle zkusil před brankou najít Látala, Kladno se natlačilo na přední tyč. Puk se ale odrazil za branku, JAN EBERLE jí bleskově objel a zasunul za Marka Pince. Asistence: Libor Procházka, Pavel Patera.

Do branky Sparty míří poprvé v sezoně Marek Pinc.

17:58
    Marcel Melicherčík vrací podruhé Kladno do zápasu! Střelu DAVIDA RŮŽIČKY od modré čáry podcenil a Kladno vyrovnává na 2:2! Asistence: Michal Lukáč.

17:22
    No, Zdeněk Vojta bude mít o čem přemýšlet v závěru třetiny. Kladno dělá v obraně velké chyby a tudy cesta k úspěchu rozhodně nepovede.

17:14
    A další složitá situace, kterou před vlastní brankou musel řešit Chábera. Tentokráte zůstává nepřekonán.

16:49
    Obránce Drtil nedokázal na metr přesně přihrát. Puku se ujal Marek Hovorka, předložil ho mezi kruhy volnému JAROSLAVU SVOBODOVI, který zpracoval a přesně vypálil. Asistence: Marek Hovorka.

16:08
    Tvrdá rána Tenkráta od modré míjí branku.

15:10
    Bahenský se zjevil sám před kladenskou brankou, ale puk směřující od zadního mantinelu netrefil.

14:51
    Další zákrok domácího brankáře.

14:36
    Forman se snažil zaútočit, ale Chábera vyrazil.

14:08
    Domácí jsou jako pokropeni živou vodou.

12:28
    Domácím se zatím moc nedařilo. Látal nahodil od modré čáry, Melicherčík předvedl nejistý zákrok, navíc podklouzl a tak u odraženého kotouče byl jako první JAN EBERLE, který vyrovnává stav zápasu. Asistence: Martin Látal, Michal Lukáč.

11:49
    Chábera si připisuje zákrok chvilku po konci přesilovky.

11:36

10:59
    Látal zavezl puk. Macholdova střela od modré mířila mimo branku.

10:35
    Uběhly další vteřinky, Kladno hraje ve vlastním pásmu.

10:00
    Domácí se nedostávají do pásma, Sparta naopak zkoušela zaútočit, ale to nevyšlo.

09:36
    Kladno čeká přesilovka. Petr Tenkrát (SPA) dostává dvě minuty za krosček.

09:20
    Eberle si neproklestil cestu mezi čtyřmi protihráči.

07:59
    Domácí jsou aktivní, ale jejich kombinaci provází řada nepřesností.

06:27

05:48
    Ani Kladno nemá větší problémy s bráněním.

05:08
    K Pilařovi se odrazil kotouč, jenže obránce Sparty poslal puk jen napříč brankovištěm. Chábera byl dezorientovaný.

04:27
    Jan Eberle (KLA) dostává dvě minuty vysokou hůl.

03:40
    Jakub Strnad se špatně dohodl se spoluhráčem, čehož využil rozjetý PETR TON, který bekhendovým blafákem překonal Cháberu. Bez asistence.

03:06
    Sparta kompletní, střílet ještě zkoušel Tomáš Drtil. Melichárek vyrazil.

02:33
    Sparta se dobře brání.

01:23
    Patera měl poloprázdnou branku a ještě hledal před brankou Daleckého. Trochu zbytečná nahrávka od domácího kapitána.

01:01
    Jaroslav Svoboda (SPA) se ve Spartě uvádí dvěma minutami za zdržování hry, když vyhodil puk na střídačku.

00:34
    Hodně dobře vypálil od modré Ton. Chábera vyrazil puk někam nad sebe, pro domácí to dopadlo dobře.

00:01

Libor Procházka dnes odehraje 800. zápas v extralize, start zápasu se díky této slavnosti o trochu opozdí.

Rytíři Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Procházka, Doudera, Drtil, Piskáček, Růžička, Kameš - Melka, Patera, Strnad, Lukáč, Obdržálek, Kuchejda, Kuchler, Eberle, Látal, Dalecký, Kubica, Valský.

HC Sparta Praha: Melichárek - Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Svoboda, I. Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, Treille, Jánský, Ton, Forman.

Rozhodčí: Fraňo,Homola - Pouzar, Bádal.

Středočechy naopak zužuje početná marodka. Před dnešním zápasem navíc opustil Kladno Jan Hlaváč, který zamířil do švédského Vaxjo. Návrat by možná mohl po zlomenině ruky hlásit kapitán Pavel Patera.

Sparta se po nepovedeném úvodu sezony zvedá a poprvé nakoukla do první šestky. Týmu výrazně pomohl příchod trenéra Jandače. Aktuálně Pražané ztrácí na Kladno jeden bod, mají navíc zápas k dobru.

Derby mezi Kladnem a Spartou značí, že nás čeká další kolo hokejové Tipsport extraligy. Jedná se o souboj aktuálně pátého se šestým, mezi týmy je jen jeden bod rozdíl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 13. Eberle (Látal, Lukáč), 18. Růžička (Lukáč), 20. Eberle (Procházka, Patera) - 4. Ton, 17. Svoboda (Hovorka), 25. Forman (Milam, Gřegořek), 41. Milam (Gřegořek), 55. Svoboda, 59. Hlinka (Ton, Tenkrát)

Rytíři Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Procházka, Doudera, Drtil, Piskáček, Růžička, Kameš - Eberle, Lukáč, Látal - Dalecký, Patera, Kuchler - Valský, Strnad, Kuchejda - Kubica, Melka, Obdržálek.
    HC Sparta Praha: Melicherčík (18. Pinc) - Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Svoboda, I. Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, Treille, Jánský, Ton, Forman.

Rozhodčí: Fraňo,Homola - Pouzar, Bádal