Litoměřice – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 3:4 (po s.n.) | Olomouc – Ústí n/L 1:4 (kon.)
Most – Šumperk 3:4 (kon.) | Beroun – Kadaň 2:1 (kon.) | Písek – Jihlava 3:2 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Třebíč 1:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 26.01.2013, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

To je z duelu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (19:07:29)

Ústeckým Lvům se tedy nakonec díky vynikající defenzivní práci a výtečným protiútokům podařilo na Hané vyválčit tři důležité body. Díky tomuto triumfu tak ztrátu na druhou Olomouc ztenčili pouze na dva body.

60:00

59:43
    Nahození Králíka od modré zastavil v rohu kluziště Hampl, jenže po příjezdu hostujícího obránce o kotouč přišel.

58:56
    Rác se přece jen prokličkoval do útočného pásma, jeho střela tahem však byla Špeldou odražena do ochranné sítě.

58:18
    Duel se pomaličku dohrává, Ústí se zodpovědně stahuje ke své obranné čáře, aby se domácí již neměli šanci k něčemu propracovat.

57:02
    Olomouc v útočném pásmu kombinovala sice hezky, ale zbytečně moc dlouho. Mezitím se totiž na led vrátil vyloučený Hořava, který vyrovnal počet hráčů, a hosté si tak ve svém obranném pásmu rychle zjednali pořádek.

55:52
    Slovan je ve čtyřech.

55:30
    Lvi v pohodě brání, už dvakrát se jim podařilo vyhodit, aniž by olomoučtí hokejisté jakkoliv pozdravili Orcta.

55:02
    Ústí si v závěru utkání komplikuje situaci, dvě minuty za hákování si do statistik zapíše Petr Hořava (UNL). Hosté tak budou hrát přes půl minuty ve třech!

54:04
    Staňkova přízemní bomba o modré zůstala Orctovi pod levým betonem.

53:52
    Tomáš Sýkora (UNL) obdržel menší trest za zdržování hry.

53:18
    Chvíle vzruchu a vše se vrací do starých kolejí. Třeba se ale ještě nějaké trefy dočkáme.

52:02
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti přece jen vsítili alespoň čestný gól! Zblízka překonal Orcta mladík LUKÁŠ KRÁLÍK! Asistence: Michal Vodný.

51:24
    A přece jen bychom nemuseli ještě mužstva odepisovat! Ústí si vytvořilo povedenou kombinaci, kdy se zblízka snažil Kašíka překonat Matai! Ten ale proti olomouckému brankáři ani nadvakrát neuspěl!

50:20
    Na ledě se toho moc neděje, možná bychom tak třeba mohli rozebrat prezidentské volby. Máme na to nějakých deset minut, třeba bychom se lépe zabavili.

48:37
    Vypadá to, jako kdyby ani jedna strana již nechtěla divákům nic nabídnout. Jeden tým tak jen suše vezme puk, a poté ho nahodí do útočné třetiny, kde ho převezme soupeř. Podobná situace se následně opakuje na druhé straně.

47:17
    Utkání opět ochabuje, znovu je to jen plácaná do puku, který létá z jednoho obranného pásma do druhého.

Tento zápas sleduje 1379 diváků.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 53. Králík (Vodný) - 8. Čermák (Sýkora), 20. Boháč (Sýkora), 43. Handlovský (Pavlík), 45. Rod (Handlovský, Matai)

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Lhotský, Staněk, Kotvan, Valenta, Kadela, Janáček – Herman, Dopita, Selingr – Rác, Řípa, Vodný – Švaňhal, Diviš, Hampl – Číp, Králík.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Koutský) – Poživil, Černý, Brož, Hořava, Pavlík, Špelda, Grin, Holomek – Kovář, Lapšanský, Boháč – Meidl, Počický, Tůma – Matai, Rod, Handlovský – Sýkora, Sklenička (C), Čermák.

Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Kašík, Rychlý