Chabarovsk – Riga 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Doněck 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Ufa – Barys 4:6 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 1:2 (po s.n.)
Petrohrad – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
HC Slovan – Čerepovec 0:3 (kon.) | Lev – Minsk 1:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Sobota 26.01.2013, 14:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Neftěchimik Nižněkamsk 5:2 Jugra Chanty-Mansijsk (1:0, 2:0, 2:2)

Branky: 4. Mamašev (Netík, Pěstuško), 30. Milovzorov (Šulakov), 37. Osala, 44. Cibák (Osala, Milovzorov), 53. Mamašev (Netík, Pěstuško) – 51. Skorochodov (Pepeljajev, Glazačev), 54. Magogin (Glazačev). Rozhodčí: Romasko, Soin - Golovljov, Pavlov. Vyloučení: 6:7, navíc Šafronov 10 min OT. Využití: 4:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 5500. Střely na branku: 34:32.

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton - Běrezin, Blochin, Mamašev, Šulakov, Lukjančikov, Bělov, Rozin - Cibák, Osala, Milovzorov - Pěstuško, Koukal, Netík - Lewandowski, Zjazov, Nurtdinov - Chochrjakov, Alševskij J., Alševskij S. - Komaristyj.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (49.Birjukov) - Pepeljajev, Grebeškov, Šafronov, Ibragimov, Trončinský, Starosta, Ďjakov, Putilov - Skorochodov, Magogin, Glazačev - Krysanov, Běljaev, Děmagin - Buljanskij, Rybakov, Kuzmin - Jacenko, Bočarov.
    (16:29:07)

V závěrečné části se začali prosazovat také hráči Jugry, ale to už domácí vedli po 44. minutě 4:0. Opět využili nedovolených zákroků soupeře a dnešní veledůležitý zápas zvládli. Stav zápasu 5:2. Děkujeme za pozornost!

60:00

57:32
    Trest dostává na závěr zápasu Eduard Lewandowski za vysokou hůl, vyfasoval 2+2 minuty.

54:24
    Hosté v plném počtu. Starosta na hrací ploše.

53:22
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Ovšem na pátý gól soupeře bleskově odpovídá IGOR MAGOGIN, který ve vlastním oslabení po přihrávce Glazačevova překonává Daltona a opět je to o tři branky. Asistence: Konstantin Glazačev.

52:46
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    RENAT MAMAŠEV překonává vystřídaného Birjukovova v hostující brance ve dvojnásobné přesilové hře a svým druhým gólem v duelu zvyšuje na rozdíl čtyř přesných tref. Asistence: Tomáš Netík, Maxim Pěstuško.

52:24
    Vyloučen další hráči Jugry. Na trestnou lavici míří Tomáš Starosta za hrubost.

50:56
    Na trestnou lavici odchází hostující Alexandr Rybakov za hákování.

50:44
    Jiskřičku naděje vykřesal hostující IGOR SKOROCHODOV , který překonává poprvé Daltona v utkání v početní výhodě a snižuje po přihrávce Glazačevova na rozdíl tří branek. Asistence: Alexej Pepeljajev. Konstantin Glazačev.

49:23
    Na trestnou lavici míří domácí obránce Renat Mamašev, který dostává menší trest za vysokou hůl.

48:11
    Střídání gólmanů na straně hostujícího celku. Branku opouští Masalskis a nahrazuje jej Michail Birjukov.

46:12
    Hosté v plném počtu. Jugra ubránila oslabení a Buljanskij na ledě.

44:12
    Hosté budou opět oslabeni. Za vysokou hůl dostává menší trest Arťom Buljanskij.

43:13
    Domácí vstřílí branku krátce po začátku třetí třetiny a zřejmě unikají do rozhodujícího vedení v utkání. MARTIN CIBÁK prostřeluje Masalskise a Nižněkamsk již vede o čtyři branky. Asistence: Oskar Osala, Jegor Milovzorov.

40:01

V prostřední části zápasu rozhodovali především přesilové hry. Jugra začíná prohrávat utkání vlastní nedisciplinovastí, když dostali ve vlastním oslabení další dvě branky a soupeř z Nižněkamsku ve po druhé třetině 3:0.
    Celkový počet střel na branku: 26/20.
    Vyloučení: 3/4.
    Využití: 3/0.
    Vyhraná vhazování: 25/20.
    Závěrečná část zápasu začne přibližně v 15:44.

40:00

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 4. Mamašev (Pěstuško), 30. Milovzorov (Šulakov), 37. Osala, 44. Cibák (Osala, Milovzorov), 53. Mamašev (Netík, Pěstuško) - 51. Skorochodov (Pepeljajev, Glazačev), 54. Magogin (Glazačev)

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sokolov) - Běrezin, Blochin, Mamašev, Šulakov, Lukjančikov, Bělov, Rozin - Cibák, Osala, Milovzorov - Pěstuško, Koukal, Netík - Lewandowski, Zjazov, Nurtdinov - Chochrjakov, Alševskij J., Alševskij S. - Komaristyj.

Rozhodčí: Romasko, Soin - Golovljov, Pavlov