Montreal – Boston 1:2 (kon.) | Colorado – Anaheim 0:3 (kon.) | Edmonton – Dallas 2:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Dallas Stars
Čtvrtek 07.02.2013, 04:00 • Rexall Place, Edmonton, Alberta • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje. I když se to vůbec nezdá, NHL má za sebou již pětinu základní části. Dnes se sice hrají pouze 3 utkání, určitě ale bude na co koukat. V tom nejpozději hraném se v kanadské provincii Alberta představí Olejáři z Edmontonu proti Hvězdám z Dallasu.

Olejáři se svou legií mladíků vstoupili do letošního ročníku vskutku obstojně, po 9 odehraných zápasech drží s 10 nasbíranými body sedmou postupovou příčku. V poslední třech zápasech ovšem Oilers prohráli, i když dvakrát tomu bylo až po samostatných nájezdech nebo prodloužení. Edomntonu se výrazně rozrostla marodka. Do dnešního zápasu by neměli naskočit obránci Fistric a Jones a forvardi Eager, Belanger, Horcoff a Nugent-Hopkins, v brance by se měl představit ve formě chytající Devan Dubnyk.

Dallas se v letošní sezóně dostal do podvědomí českých fanoušků kvůli Jaromíru Jágrovi, který sice začal sezónu úžasným čtyřbodovým večerem, poté ale povětšinou tápe. V lednu patřili Stars vůbec k nejhorším celkům celé ligy, v únoru už jsou na tom poněkud lépe. V posledním zápase Dallas dokázal porazit Colorado 3:2, o což se velkou měrou postaral Jamie Benn (2+1). Dnes by Hvězdám měl chybět pouze veterán Ray Whitney, v brance od začátku by měl naskočit Kari Lehtonen, který v letošním ročníku vykazuje slušnou formu.

Nejproduktivnějším hráčem Oilers je desetibodový Sam Gagner (3+7). O jeden gól méně, ale stejně asistencí zaznamenal Taylor Hall, jednička draftu 2010. Další jednička draftu, tentokrát toho loňského, ruský supertalent Nail Jakupov je zase nejlepším střelcem týmu s pěti brankami. Dallas má s produktivitou svých nejlepších hráčů celkem problém, nejvíce bodů nastřádali shodně veteráni Jaromír Jágr a Ray Whitney (oba 2+4).

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) - J. Schultz, N. Schultz, Šmíd, Petry, Potter, Fistric - Hall, Nugent-Hopkins, Eberle - Jakupov, Gagner, Hemský - Hordichuk, Smyth, Petrell - Hartikainen, Lander, Paajarvi

Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) - Dillon, Robidas, Rome, Daley, Oleksiak, Larsen - Morrow, Benn, Jágr - Eriksson, Roy, Ryder - Smith, Eakin, Vincour - Nystrom, Fiddler, Roussel

Rozhodčí: Lee, O'Halloran - Cameron, Devorski.

00:01

00:50
    Icing Dallasu, hra se stěhuje před Lehtonena.

01:35
    Jágrova lajna získala kotouč v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.

02:23
    Eakinova akce končí na Dubnykovi.

03:45
    V úvodu se hraje hodně plynule, prakticky bez přerušování.

04:20
    Hall nabízel puk před branku, tam nikdo stejně oblečený nebyl.

05:21
    Šmíd zablokoval hned dvě střely svých soupeřů.

06:00
    Robidas nyní hasil nebezpečí v poslední možnou chvíli.

11:51
    Střelu Justina Schultze likviduje Lehtonen.

12:55
    Další pokusy Šmída a Eberleho končí na finském brankáři Dallasu.

13:40
    Na druhé straně musí být pozorný také Dubnyk proti střele Dereka Roye.

15:05
    První vyloučení, na trestnou lavici míří za nedovolené bránění Stephane Robidas.

16:00
    Hall se tlačil až před Lehtonena, neuspěl.

16:30
    Cody Eakin nastřelil ve vlastním oslabení tyčku!

17:05
    Robidas je na ledě, Stars zvládli toto oslabení velmi obstojně.

18:17
    Hemského střela končí na Lehtonenovi.

19:25
    Přesilovka také pro Dallas, za podražení Vincoura si míří sednout Ryan Smyth.

19:32
    Ihned po buly pálil Jágr, Dubnyk připraven.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli, mírně aktivnějším týmem jsou hosté z Dallasu, kteří mají také střeleckou převahu (12:9). V oslabení nastřelil Cody Eakin dokonce tyčku Dubnykovy branky. Dallasu se ještě přenese minuta a 25 vteřin hry v početní výhodě do druhé třetiny.

Druhá třetina začne přibližně v 05:06.

20:01

21:25
    Smyth je na ledě, Oilers hrají v plném počtu.

22:10
    Až po skončení přesilovky jsme viděli nějaké střelecké pokusy, neuspěl ani Justin Schultz, ani na druhé straně Morrow.

23:21
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí se dostali do menšího tlaku, Jakupov napálil tyčku, k odraženému puku se první dostal ALEŠ HEMSKÝ, který tak otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Nail Jakupov a Sam Gagner.

25:30
    Domácí hráči pokračují v aktivitě, Hartikainenova střela neměla úspěch.

26:28
    Za hrubost je vyloučen Nail Jakupov.

27:00
    Petrell se dostal k zajímavé dorážce, puk ale poslal mimo tři tyče!

28:28
    Jakupov je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

29:50
    S Nystromovou tečí DUbnyk neměl žádný problém.

31:23
    Lehtonen musí likvidovat nebezpečný pokus Taylora Halla.

32:00
    A další střelu musí krýt Lehtonen.

32:45
    To je neskutečné! Na jedné straně nastřelil tyč Loui Eriksson, ihned z protiútoku zvonila tyč také za Dubnykem, když střílel Jakupov.

33:24
    Dallas právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno, skvělou práci Jaromíra Jágra, který se najednou zbavil dvou hráčů využívá přesnou střelou JAMIE BENN! Asistence: Jaromír Jágr a Brenden Morrow.

34:00
    A hosté pokračují v tlaku, Jágr se opět snaží něco vymyslet před Dubnykem.

34:17
    Krásný pohotový zákrok Dubnyka proti střele Reillyho Smithe.

35:49
    Dallas po srovnání skóre pokračuje v tlaku aktivní je zejména první pětka.

37:00
    Domácí hráči ač hrají v pěti jsou stále zatažení ve své obranné třetině.

37:38
    Aleš Hemský je vyloučen za hákování.

38:15
    Kombinace sice pohledná, ale bez zakončení, domácí tak vyhazují.

38:46
    Stars využívají přesilovku a během krátké chvíle obrací skóre na svou stranu, svou první branku v novém dresu zaznamenává DEREK ROY, který z pozice obránce propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Loui Eriksson a Michael Ryder.

39:37
    Domácí hráči jsou zaskočeni dvěma rychlými góly, kterými ztratili postavení vedoucího týmu.

40:00

Druhá třetina už konečně nabídla nějaké branky, jako první šli do vedení zásluhou branky Aleše Hemského, který dorazil Jakupovovu střelu, která skončila na tyči. Ve 34. minutě se ale po skvělé Jágrově práci prosadil Jamie Benn a minutu a čtvrt před sirénou rozsvítil červené světlo za Dubnykem také Derek Roy, který se prosadil v přesilovce. Na střely to bylo v druhé třetině vyrovnané (7:7).

Třetí třetina začne přibližně v 05:56.

40:01

41:30
    Třetí třetina začala tak, jak skončila ta druhá, tedy tlakem hostů.

42:49
    Hemský v další příležitosti, Lehtonen opět chytá.

44:20
    Domácí se snaží o vyrovnání, Paajarviho bekhend skončil na Lehtonenovi.

44:53
    Reilly Smith byl sám před Dubnykem, kličkou do bekhendu ale neuspěl.

45:11
    Ořesilovka pro Oilers, za hákování míří na trestnou Cody Eakin.

45:45
    Eberle netrefil poloodkrytou branku!

46:20
    Whitney musí začít opět od Dubnyka.

47:05
    Další vyloučení na straně Stars, na trestné lavici sedí Stephane Robidas, domácí tak mají možnost šesti vteřin hry 5 proti třem.

47:23
    Eberle v další šanci, opět skvělý Lehtonen.

47:38
    Přeci jen se Olejářům dokázalo v početní výhodě prosadit! JUSTIN SCHULTZ propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Aleš Hemský a Taylor Hall.

48:30
    Paajarvi se snažil strhnout skóre zpátky na stranu Edmontonu, Lehtonen byl tentokrát připraven.

49:25
    Larsenova střela sražena do ochranné sítě.

50:18
    Ofsajd domácích.

51:30
    Lehtonen opět drží svůj tým, tentokrát pálil opět Hemský.

52:17
    Hall snad trefil dojíždějícího Eberleho, od kterého se puk odrazil mimo branku.

53:45
    Po krátkém čase v mírném tlaku také hosté.

53:56
    Trevor Daley vyloučen za nedovolené bránění.

54:22
    Hartikainenova střela byla sražena do ochranné sítě.

55:56
    Daley je na ledě, Dallas je v plném počtu.

57:07
    Poslední tři minuty základní hrací doby, vše směřuje k prodloužení.

58:30
    Loui Eriksson mohl rozhodnout, Dubnyk byl proti.

59:25
    Dallas je v závěru třetí třetiny aktivnějším týmem, prodloužení už ale nejspíše nezastaví.

60:00

V třetí třetině jsme viděli pouze jednu branku, kterou zaznamenal ve 48. minutě v přesilové hře Justin Schultz. Předtím byly k vidění dvě tyčky, po jedné na obou stranách, zvonily po střelách Erikssona a Jakupova. Za malou chvilku začne prodloužení.

60:01

60:36
    Hemský zkusil střelu po otočce, Lehtonen si pohlídal prostor mezi betony.

61:30
    Jaromír Jágr je v prodloužení na ledě s Jamiem Bennem.

61:46
    Konečně se JAROMÍR JÁGR zase prosazuje! Krásnou kličkou se uvolnil od Whitneyho a od pravého mantinelu se dostal do středu kluziště a poslal kotouč přesně k bližští tyči a získává tak bonusový bod pro Dallas! Asistence: Jamie Benn a Stephane Robidas.

Jako čeští fanoušci musíme být se závěrem zápasu pochopitelně nadmíru spokojeni. Jaromír Jágr si dnes připsal dva body za jeden gól a jednu asistenci, stejnou bilancí se může na druhé straně pochlubit také Aleš Hemský. Jágr navíc tímto gólem vyrovnal v historických tabulkách na desátém místě v tabulce střelců Luca Robitailla, v tuto chvíli má kladenský rodák na svém kontě 668 zářezů!

Zblokované střely: 21:12

Branky a nahrávky: 24. Hemský (Jakupov, Gagner), 48. J. Schultz (Hemský, Hall) - 34. Benn (Jágr, Morrow), 39. Roy (Eriksson, Ryder), 62. Jágr (Benn, Robidas). Rozhodčí: Lee, O'Halloran - Cameron, Devorski. Diváci: 16839.