Švédsko – Česko 0:2 (kon.)
Švédsko
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Česko
Čtvrtek 07.02.2013, 19:00 • Malmö Arena, Sweden (13 000 míst) • Euro Hockey Tour

Češi vítězí v prvním utkání švédských hokejových her nad domácími Švédy poměrem 2:0! Dvě branky Čechů zařídili nejprve v pětadvacáté minutě Michal Vondrka. Druhou branku přidal v úvodu třetí třetiny Jiří Novotný. Švédsko dnes ztroskotalo v koncovce i díky skvělému výkonu Alexandera Saláka, který se stal hvězdou zápasu. Za Švédy byl vybrán Carl Söderberg. Dnes je to ode mě z Malmö vše, ale už v sobotu se můžete těšit na další onlajn přenosy. Od 13:30 budou hrát v sobotu Česi s Finy, později pak od 17:30 vyzvou Rusové domácí Švédy.

59:21
    Hjalmarssonova rána těsně minula klec Salákovy brány!

58:59
    Ihned po buly letěl puk znovu na Saláka, ten ale opět chytá a nechává přerušit hru.

58:55
    Na druhé straně už úřadují domácí hráči a Salák nyní musel řešit další nebezpečnou situaci.

58:41
    Irgl v útočném pásmu svou střelou netrefil prázdnou klec!

58:27
    Švédové to zkoušejí v šesti bez brankáře!

58:27
    Alois Hadamczik si pro svůj výběr vyžádal oddechový čas.

58:27
    Česko pod tlakem vyhazuje na icing. Vhazuje se před Salákem.

58:04
    Poslední dvě minuty třetí třetiny před námi.

57:35
    Petr Průcha z velkého úhlu zkusil překvapit Erikssona, ten však zůstal u své tyče jako přibitý a puku nedovolil propadnout do své klece.

56:44
    Český tým pod tlakem Švédů, ale do zakončení se hráči Tre Kronor nedostali.

55:55
    Útok švédského týmu brzdí ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

55:30
    Švédům možná nyní chybí síly, které vynaložili do úvodu utkání, kdy na český výběr opravdu vletěli ve velkém stylu, branky jim to ovšem nepřineslo.

54:19
    Nedorost našel před Erikssonem Průchu, který ihned pálil, ale i nyní byl domácí brankář se svými betony včas na správném místě!

52:30
    Máme tady dost možná poslední reklamní přestávku zápasu. S narůstajícím časem, který se neúprosně chýlí ke konci Švédové stupňují svůj tlak, ale Češi si zatím zvládají poradit.

51:29
    Petr Vrána se po levé straně dostal před Erikssona a z bezprostřední blízkosti se jej pokusil propálit, ale domácí brankář tentokrát perfektně zasáhl.

50:44
    Hraje se nyní nahoru dolů s šancemi na obou stranách. Eriksson špatně vyhodil puk přímo na hůl Vondrky, který však z následné střely bránu netrefil.