Kazachstán – Česko 1:5 (kon.) | Německo – Čína 3:1 (kon.)
Německo
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Čína
Čtvrtek 07.02.2013, 19:30 • Eisstadion • Kvalifikace žen na OH

Němky byly lepší. Své soupeřky přestřílely 32:19, ale dlouho je trápila produktivita. Až ve třetí třetině definitivně potvrdily roli favoritek a připsaly si první výhru na domácí kvalifikaci na olympiádu v Soči. V pátek od 19:30 je čeká český výběr. (21:38:39)

Nejlepší hráčky duelu jsou Rui (ČÍna) a Seilerová (Německo).

60:00

59:55
    Němečtí fanoušci odpočítávají poslední vteřiny.

59:44
    Oddechový čas pro hosty.

59:44
    Němky vyhazují přes všechny čáry. Čína má poslední šanci ke vstřelení branky, která by ji dostala na dostřel.

59:10
    Jia už je zpět v brankovišti.

58:40
    Čína hraje bez brankářky.

58:22
    Němky na konci oslabení obětavě padají do střel.

57:39
    Nyní ale Jin skvěle pálí z první na pravém kruhu. Harrerová likviduje střelu rychlým přesunem.

57:16
    Hostujícím hráčkám se nedaří zaujmout přesilovkové rozestavení.

56:27
    Jiang nakonec s pomocí dojela na lavičku.

56:27
    Beckerová dostává dvě minuty za naražaní na hrazení.

56:27
    Jedna z čínských hokejistek zůstává ležet na ledě. Je u ní doktor. Asijská hráčka se dlouho nezvedá.

56:14
    Německo právě vstřelilo branku!
    ANDREA LANZLOVÁ si spravuje chut´. V předbrankovém prostoru výborně tečuje ránu Buschové a Němky jsou blízko k prvním bodům. Asistence: Franziska Buschová.

55:53
    Lanzlová ve skvělé pozici nedává. Z mezikruží trefuje pouze zadní mantinel.

55:21
    Jia vypichuje koutouč Eversové. Náhradní brankářka Číny zatím působí jistě.

54:39
    Ted´ jsou v útoku zase hráčky Číny. Zdaleka ještě není rozhodnuto.

53:34
    Nyní Jia nedostáhla na nahozený koutouč. Pokračuje nápor domácích.

52:27
    Němky po delší době vyráží do útoku. Spielbergerová prověřila Jia výbornou ranou z mezikruží. Jia ale včas vytasila levý beton.

51:45
    Po chybné rozehrávce hostujících hokejistek ale hra kvůli zakázanému uvolnění míří před Jia.

51:08
    Mimo to asijské hráčky zrychlily bruslení a tlačí Němky v jejich obranném pásmu.

50:20
    Čínské hráčky inkasovaná branka nabudila. Lou prověřila Harrerovou solidní střelou z levého kruhu.

49:19
    Proti střele Buschové nemusela Jia zasahovat. Na první zákrok tudíž stále čeká.

48:41
    Shi však nebyla při střele v pořádku. Po jednom z předchozích zákroků se zranila a do brány Číny míří náhradnice Jia.

48:41
    KERSTIN SPIELBERGEROVÁ posílá Němky do vedení. Když nevyšly šance domácích z bezprostřední blízkosti, ujala se rána od modré čáry. Asistence: Manuela Anwanderová.

47:57
    Shi se postavila a pohlídala si střelu Gleissnerové.

47:32
    Zakázané uvolnění Číny.

46:22
    Buschová střílí z první, ale rána ji nesedla. Shi nemusela zasahovat.

45:51
    Němky chybují a ke střele z mezikruží se dostává Yu. Harrerová v pozoru.

44:47
    Čína se pouští do útočení, ale domácí hráčky pečlivě a těsně brání. Harrerová může být v klidu.

43:40
    Němky opět nedávají těsně před Shi. Dnes je produktivita hodně trápí.

42:56
    Zasahovat nyní musely obě brankářky. Pokaždé proti střelám z levého křídla.

41:53
    Němky jsou podle očekávání iniciativnější. Čína se za červenou čáru moc nedostává.

40:40
    Spielbergerová se snažila propasírovat puk kolem levé tyče. Bez úspěchu.

40:01

Němky jsou zřetelně hokejovější. Čínské hráčky si nahrávají nepřesně a občas bez cizího přičinění spadnou. S domácími ale překvapivě drží krok. Ve druhé třetině vstřelily vyrovnávací branku.

40:00

39:35

38:21
    Asijské hráčky okoukaly od Němek, jak se hraje přesilovka. Na Harrerovou páli jednu střelu za druhou. Německá brankářka však domácí drží.

37:35
    Lanzlová jde za krosček na trestou lavici. Čína bude hrát v početní převaze.

36:30
    Kong netrestá minelu německých hráček, které ve vlastním pásmu ztrácejí puk.

35:31
    Zdá se, že domácí už inkasované branka netrápí. Nyní přebírají iniciativu. Hraje se především u asijských hráček.

35:10
    Spielbergerová se dostala k puku přímo před Shi a publikum zbystřílo. Němce ale kotouč v nadějné pozici ujel.

34:33
    Kong ujížděla do nájezdu, ale německá hráčka ji na poslední chvíli dojela.

33:49
    Ted´ se po přerušení ve středovém kruhu koná i buly.

32:57
    Hraje se hlavně ve středním pásmu. Oba celky si pečlivě hlídají modrou čáru.

31:45
    Němky litují. V první třetině nevyužily řadu šancí a nyní kvůli vlastní nedisciplinovanosti inkasovaly.

30:24
    Čína právě vstřelila branku!
    RUI SUN se dostává k odražené střele a bekhendém bezpečně překonává Harrerovou, která byla bezmocná. Asistence: Fengling Jin, Ben Zhang.

29:30
    Čínské hráčky mají zhruba půlminutovou přesilovku pět na tři.

29:16
    Zornová ale nedovoleně bránila a hosté mají přesilovku.

28:53
    Hra ve čtyřech na každé straně více sedí Němkám, které dlouho kontrolují puk v útočné třetině.

28:22
    Eisenschmidová nedovolěně zastavila pronikající čínskou hráčku a síly na ledě se vyrovnají.

27:40
    Zhang míří na trestnou lavici za naražení na hrazení.

26:30
    Němky nemají takovou převahu jako v první třetině. Mohou tedy litovat nevyužitých šancí.

25:40
    Lanzlová se málem dostala ke střele v blízkosti brankářky Shi.

24:58
    Zhang dostala nahrávku na levý kruh, odkud chtěla střílet. Puk ji však na poslední chvíli přeskočil čepel.

23:17
    Němky špatnou rozehrávkou darovaly Číně vhazování před Harrerovou.

22:52

22:37
    Domácí hráčky zahrály ve vlastní přesilovce puk na zakázané uvolnění.

01:37
    Německou přesilovku zdobí hromada střel. Shi ale všechny vyráží a Yu navíc vyhazuje.

20:52
    Hostující hokejistky hrály v šesti a budou za to pykat.

20:12
    Němky vyhrávají vhazování a míří kupředu. Čína sbírá nahozený puk.

Němky v první třetině na domácí olympijské kvalifikaci potvrzují roli favoritek. Čínu v první třetině přestřílely 16:6. Z řady obrovských šancí ale vstřelily jenom jednu branku. Asiatky jsou tedy stále ve hře.

20:00

19:27
    Anwanderová si to namířila do obranné třetiny soupeřek. Čínské hráčky ji však zpacifikovaly.

18:10
    Beckerová netrafila prázdnou bránu z luxusní blízkosti. Poté vystřelila ještě jednou, ale Shi úspěšně zasáhla lapačkou.

17:10
    Němky nemají velkou převahu, ale jejich protiútoky jsou hodně nebezpečné.

16:22
    Sun kličkuje za německou bránou, ale všechny její spoluhráčky jsou pokryté.

15:42
    Asijské hokejistky se brání. Je očividné, že favoritkami duelu jsou Němky.

14:57
    Přečíslení Němek. Kameniková dostala nahrávku na pravé křídlo, odkud trestuhodně minula.

14:22
    Přesilovka Němek byla absolutně odlišná od té čínské. Domácí hráčky hodně střílely.

13:24
    Rána Gotzové těsně mijí čínskou bránu. Publikem to zahučelo.

12:20
    Yu porušila pravidla (podražení) a Němky budou hrát další početní převahu.

12:15
    Seilerová tvrdě pálí z pravého kruhu. Shi vyráží ramenem.

11:35
    Další velká šance domácích hokejistek. Brankářka Shi vleže zastavila střelu těsně před brankovou čárou.

10:52
    A Němky vedou. JULIA ZORNOVÁ vypálila z pravé strany a Shi nestačila reagovat. Asistence: Franziska Buschová, Andrea Lanzlová.

10:43
    Přesilovka německých hráček.

10:20
    Herrerová s přehledem chytá střelu hostů od modré čáry.

09:15
    Němky jsou ve vyrovnaném počtu hráček na ledě lepší. Zornová nyní pálila z mezikruží jen těsně nad.

08:15

07:35
    Pokračující početní převaha Číny není efektivní. Hráčky málo střílejí.

06:44
    Domácí hráčky kritickou situaci zvládly. Nyní dokonce míří do útoku.

06:15
    Eisenschmidová krosčekovala a Němky jdou do tří.

05:10
    Čínským hráčkám se daří kombinace, ale nestřílí.

04:44
    Gotzová jde na trestnou lavici za bodyček. Přesilovka pro Čínu.

04:40
    Dvě asijské hráčky míří za pukem do útočného pásma. Němka je však rychlejší.

03:25
    Beckerová výborně vypálila z pravého kruhu. Shi kryje.

02:34
    Až nyní Eversová vyváží kotouč po levém křídle.

02:17
    Němky se nemůžou vymanit z tlaku.

01:44
    Čína v první nátlaku. Harrerová vyjíždí a chytá puk do lapačky.

00:51
    V úvodu jsou aktivnější Němky. Seilerová pálila z mezikruží, ale mimo.

00:01

Německo: Harrerová (Harssová) - Fellnerová, Zornová, Gotzová, Lanzlová, Buschová - Gleissnerová, Eisenschmidová, Beckerová, Spielbergerová, Seilerová - Hammerlová, Richterová, Kratzerová, Kameniková, Schusterová - Anwanderová, Eversová, Bittnerová.

Čína: Shi (Jia) - Qi, Jiang, Jin, Sun, Tang - Yu, Liu, Zhang M., Zhang B., Kong - Lou, Fu, Gao, Ma, Fang - Wang, Huo.

Rozhodčí: Tottmanová - Hanrahan, Mollen.

Mezi přihlížejícími jsou i české reprezentantky.

Zápas pozorují asi tři stovky fanoušků.

Čínské i německé hráčky mají za sebou rozbruslení a míří do kabin.

Němky (byly na olympiádě dvakrát) mají Číňanky (olympijských her se zúčastnily třikrát) v lásce. Většinou je totiž porážejí. Ze 20 vzájemných zápasů prohrály jen třikrát. Zajímavostí je, že žádná německá hráčka nedrží hůl napravo. Naopak v sestavě Číny je takových hokejistek sedm.

První den olympijské kvalifikace do Soči zakončí večerní zápas Číňanek a domácích Němek. Z pohledu žebříčku IIHF jsou favoritkami turnaje právě německé hráčky, které jsou 8. nejlepší na světě (Číně patří 13. příčka). Výsledky zápasů týmů mezi 7. a 13. pozicí ale mnohdy bývají velmi vyrovnané.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 11. Zornová (Buschová, Lanzlová), 49. Spielbergerová (Anwanderová), 57. Lanzlová (Buschová) - 31. Sun (Jin, B.)

Čína: Š' (Ťia) - Čchi, Ťiang, Ťin, Sun, Tchang - Jü, Liou, Čang B., Čang M., Kchung - Lou, Fu, Kao, Ma, Fang - Wang, Chuo.

Rozhodčí: Tottmanová - Hanrahan, Mollen