K. Vary – HK MVD 4:5 (po s.n.) | Patriot Budapešť – Atlant 4:7 (kon.)
Patriot Budapešť
4:7 (3:0, 1:4, 0:3)
Atlant Moskevská oblast
Čtvrtek 14.02.2013, 18:00 • Jegpalota Icecenter Budapešť, Maďarsko. Kapacita: 2200 míst. • MHL

Utkání je u konce. Podle předpokladů vyhráli hosté z Atlantu, ale po první třetině tomu průběh hry vůbec nenapovídal. Nakonec ale hosté zápas otočili a dovedli do vítězného konce.

Hezký zbytek dne. (20:23:26)

60:00

58:35
    Boraros zlikvidoval další šanci hostí. Konkrétně střelu Namureva.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:00
    Zdá se býti v tomto zápase rozhodnuto. Zbývají tři minuty do konce třetí třetiny a domácí Patriot prohrává o tři branky. Takovou ztrátu jen těžko dohoní.

56:06
    Atlant v plném počtu.

54:45
    Ve velké šanci se ocitli hráči Patriotu, nadvakrát proti Volkovovi se ale prosadit nedokázali. Hosté se osvobozují.

54:06
    Hostující Dekalo obdržel 2 minuty za vysokou hůl.

53:48
    Patriot se dokázal ubránit a je v plném počtu.

51:48
    Domácí Nemes 2 minuty sekání.

50:01
    Oba celky si nyní vypracovaly slibné šance, ale ani jednomu mužstvu se je nepodařilo proměnit.

49:20
    Trávníček ztratil ve vlastním obranném pásmu puk a hosté toho chtěli ihned využít. Boraros byl ale opět proti.

48:01
    Atlant právě vstřelil branku!
    ARTUR TOPORKOV dává branku ve vlastním oslabení, když dokázal využít akci dva na jednoho. Asistence: Dekalo, Levickij

47:08
    Tlak Atlantu sílí. Po další akci znovu zlikvidoval šanci Boraros.

45:08
    A je tu další bleskové využití přesilové hry hostí. NIKITA SOSNIKOV, který byl dobře postavený před brankou domácích. Asistence: Glazunov, Levickij.

44:01
    Davig Priganc 2 minuty sekání.

43:52
    Hosté opět v útoku, nyní se zaskvěl Boraros proti Dekalovi.

43:34
    IGOR LEVICKIJ proměňuje trestné střílení, které bylo nařízeno za faul při jeho šanci.

42:50
    Tempo ve třetím dějství trochu opadlo. Oba týmy hrají opatrně a ani jedno mužstvo nechce udělat chybu. To se zatím projevuje i na obrazu hry.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 7. Glemba (Kalinac), 12. Glemba, 20. Piacka (Kubica), 35. Piacka (Pipek) - 24. Sosinkov, 29. Levickij (Glazunov), 33. Alesin (Namurev, Kuznecov), 34. Dekalo, 44. Levickij, 46. Sosinkov (Glazunov, Levickij), 49. Toporkov (Dekalo, Levickij)

Patriot Budapešť: Boraros (Vay) - Nedved, Travnicek, Holesa, Kubica, Bajanik, Potehin, Dvorzak - Glemba, Kalinac, Nemes, Pipek, Dolnik, Piacka, Priganc, Daniska, Bozik
    Atlant Moskevská oblast: Kuzmin (Volkov) - Glazunov, Galdaev, Dekalo, Barcenkov, Rogatsev, Toporkov - Levickij, Kuzin, Sosnikov, Namurev, Kuznecov, Alesin, Lesenko, Tverdohlebov, Konnov, Tsathotkin, Tverdohlebov, Konnov, Tsahotkin, Gorbenko

Rozhodčí: Sergei Nosov, Pálkövi Botond, Juhász Gábor