Arnhem – Groningen 2:0 (kon.) | Zwolle – Feyenoord 3:2 (kon.) | Den Haag – Heerenveen 2:1 (kon.)
Waalwijk – Ajax 0:2 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
2:0 (0:0)
FC Groningen
Neděle 17.02.2013, 12:30 • Gelredome (Arnhem) • Nizozemská Eredivisie

V zápase byl jasně lepším celkem domácí Vitesse, který také díky dvěma trefám ve druhém poločase zvítězil a zaslouženě si tak z dnešního utkání odnáší cenné tři body. Já se s Vámi tímto loučím a přeji pěkný zbytek dne! (14:19:00)

90
    Rozhodčí Jan Wegereef se rozhodl nastavit 2 minuty.

88
    Groningen se opět dokázal dostat z tlaku soupeře, Kirm může zahájit rozehrávku svého týmu.

86
    Hráči Groningen se nyní tlačí dopředu jak to jen jde, dopouštějí se však mnoho nepřesností a zbytečně ztrácejí míče.

84
    Domácí Ibarra ve slibné šanci, snažil se dostat k miči ve vápně Groningenu, byl však blokován obráncem Burnetem, který jej také připravil o míč.

82
    Útočná akce hostujícího celku byla zastavena, Kappelhof pokazil nahrávku, Vitesse může zahájit rychlý protiútok.

80
    Hra se přesunula na střed hřiště, u míče jsou domácí hráči.

78
    Vitesse střídá, odejde Simon Cziommer, příjde Frank van der Struijk.

76
    Žlutou kartu uviděl za faul hostující Leandro Bacuna.

74
    Hráči Groningenu mají zhruba nějakých 20 minut na vstřelení alespoň dvou branek, nemají již co ztratit, což je vidět na jejich velmi útočné hře.

72
    Groningen naposledy střídá, odejde Michael De Leeuw, místo něj si zahraje Cesar David Texeira.

71
    Groningen střídá, odejde Rasmus Lindgren, nahradí jej Maikel Kieftenbeld.

68
    Reis se pokoušel dostat míč do vápna hostů, brankář Bizot však jeho snahu brzy překazil a následně rozehrál míč obráncům.

66
    Groningen střídá, odchází Henk Bos, místo něj se na hřiště podívá Leandro Bacuna.

63
    Arnhem právě vstřelil branku!

WILFRIED BONY se ujal pokutového kopu a střelou k pravé tyči jej bezpečně proměnil. Vitesse navyšuje svůj náskok na rozdíl dvou branek.