Mladá Boleslav – Most 8:0 (kon.) | Ústí n/L – Šumperk 5:1 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 3:2 (po pr.)
Jihlava – Kadaň 4:7 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 7:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.)

61:49
    Dlužím Vám jednu statistickou informaci. Dnešní utkání sledovalo 1130 diváků.

61:49
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Špatnou rozehrávku vystihl VOJTĚCH NĚMEC, který se sám řítil na Blažíčka, jeho střel mířila mezi betony, hostující brakář ji vykryl, ale Němec měl ještě šanci na dorážku, na kterou Blažíček nestačil reagovat. Bez asistence.

60:24
    Kolmann i Hruška prověřili své protějšky v maskách.

60:01

60:00

60:00
    Kolmann zkusil ještě pozornost Čiliaka, ten byl soustředěn a puk zachytil v náruči.

59:34
    Kolmann napadal i přes upozornění čárových, že je v postavení mimo hru, čárový pak pískl umyslný ofsajd. Vhazovat se bude před Blažíčkem.

59:05
    Nahodil se dostal ke střele, ale netrefil ideálně touš.

58:25
    Nahodil našel u druhé tyče Vojtěcha Němce, blažíček se stihl přemístit a zneškodnit dobrou šanci.

58:01
    Vondráček vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:00
    Skořepovu přihrávku zablokoval Dlapa na Čilika, domácí brákář měl co dělat, aby puk udržel před brankovu čarou.

55:34
    Dlapa rozehrál na Nahodila, který prodloužil vysokým obloukem do útočného pásma. Blažíček lob krotí lapačkou.

55:00
    Káňa hledal lépe postaveného Fořta, pas nebyl přesný.

54:24

53:41
    Hosté hrají ve 4 hráčích.

53:36
    Tlak domácích končí střelou, kterou ukryl Blažíček do své rukavice.

52:24
    Kapitán Vála dohrál ostře třebíčského hráče. Rozhodčí mu ukázal 5 minut za vražení na hrazení. Do Vály se pustil Milan Přibyl.. Sumář vyloučení tedy je 2 minuty Vála Hrubost, 5 za vražení a trest ve hře. Za domácí Milan Přibyl dostal 5 minut za hrubost.

51:41
    Ján Niko dostal 2 minuty za držení protihráče.

51:31
    Vyrovnáno! Kaut čekal na vhodný okamžik zpoza branky až nahrál na DAVIDU OSTŘÍŽKOVI, který stál u druhé tyče a zvedl kotouč do horní části branky. Asistence: Tomáš Kaut, Vlastimil Bilčík.

51:08
    Ostrá rána Přibyla končí na Blažíčkovi.

50:57
    Další zakázané uvolnění Benátek, předtím se do šance nedostal Nahodil.

50:15
    Maďarovi na červené přeskočila hůl přihrávka od Lišky. Zakázané uvolnění tedy vrací hru před Blažíčka.

48:56
    Kaut ani Káňa se ke střele nedostali. hosté rychlé přesouvají své působiště k Čiliakovi.

48:28

47:59
    Nahodil vyslal pas na Němce, ale přihrávka mu šla pouze na paty. Blažíček hru raději přerušil.

47:20
    Klimtovi se při zpracování puku připletl pod hůl rozhodčí Jeřábek, Zdráhal následně vyhazuje přes všechny čáry.

46:28
    Rostislav Malena zahákoval Skořepu, tedy alespoň dle hlavního sudího. Rozlícený Malena se obořil na hlavního sudího a kromě 2 minutového tretu za hákování dostal i 10ti minutový osobní trest.

45:45
    Vlachovo nahození vyrazil Čiliak nad sebe, kotouč dopadl vedle levé tyče branky domácího brankáře. Hlavní sudí následně odpískal postavení Ctibora Jecha v brankovišti.

45:38
    Milan Přibyl vyhazuje přes všechny čáry - zakázané uvolnění.

44:51
    Domácí se sami nepřesností připravili o útočné páamo.

43:29
    Benátky právě vstřelily branku!
    Druhá využitá přesilovka Benátek! Po střele Kolmanna se kotouč odrazil od domácího obránce ke zcela volnému Klimtovi, který neměl problém zasunout do prázdné branky. Asistence: Petr Kolmann, Lukáš Král.

43:02
    Sedmým vyloučený Horákem je Václav Čejka, který se provinil podražením.

42:46
    Sláma na modré čáře přihrál na druhou strnau Hruškovi, jehož střelu Blažíček vyrazil mimo tři tyče, následný pokus domaích dostat se ke kotouči končí pod bruslemi a nakonec i pod rukavicí hostujícího brankáře.

42:06
    Nahodilova předávka na Buriana končí až zakázaným uvolněním.

41:32
    Host za vlastní brankou s kotoučem čekají až přijdou na led čerstvé síly.

40:30
    Malena zachytilkotouč, Káňa vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde v jeho snažení pokračoval Vondráček, jeho přihrávka zpoza branky před Blažíčka zachytávají hosté a obracejí hru.

40:01

Ve druhé třetině šli do vedení hosté, když využili přesilovou hru, domácí se následně tlačili za vyrovnáním, ale dlouho se nemohli dostat ke střele, která by měla šanci na úspěch, až sekrátce po polovině zápasu prosadil Milan Hruška. Domácí ještě zvýšili obrátky, výsledkem toho bylo pouze Burianem nastřelená horní tyč.
    Třetí část začne přibližně v 19:06.

40:00

38:13
    Blažíček přerušil před dotírajícím domácím forvardem.

37:35
    hruška zavezl kotouč až do útočného pásma, předal jej na mezi kruhy najíždějícímu Burianovi, na jeho střelu Blažíček nedosáhl, ale jeho horná tyč již ano. Od ní se odráží do rohu kluziště.

36:31
    Třebíč vyhodila, ale tak aby to nebylo zakázané uvolnění, kotouč rozehrává Blažíček.

36:15
    Zakázané uvolnění Třebíče.

35:58
    Ján Niko zachytil vyhazovaný kotouč po hrazení, jeho střela letěla na Čiliaka, před domácí brankou ještě byla lehká teč, ale domácího brankáře nepřekvapila.

35:03
    Třebíč si předala kotouč na malém kousu kluziště, Vondráček na Fořta, ten ihned na Káňu, jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

34:25

34:16
    Jaroměřského druhý pokus chytá Čiliak a sám vyhazuje přes všechny čáry.

33:28
    Klimt nahrál Jaroměřskému na modrou, který netrefil prostor pro vstřelení branky.

32:51
    Třebíč se osvobozuje, hosté začínají od Blažíčka.

32:25
    Tomáš Kaut se provinil pordažením a posedí si na lavici hanby.

31:40
    Lukáš Nahodil zavezl kotouč do útočného pásma, rychlým manévrem se zbavil protihráče, nahrál na modrou MILANU HRUŠKOVI, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a vstřelil svůj druhý gól v dresu Horácké Slavie. Asistence: Lukáš Nahodil, Vojtěch Němec.

30:18
    Pyrochjta na útočném výletě, bohužel jeho snmažení končí na vlastní útočné modré, neboť udělal kličku, čímž mu spoluhráč přejel do ofsajdu.

29:39
    Káňa od levého hrazení najížděl na Blažíčka odmídl si Pabišku, ale manévr zcela nezvládl, a skončil na Blažíčkovi. Vhazování ve střední třetině.

28:51
    Obléhání hostujíc branky Nahodilovou řadou končí vyhozením přes všechny čáry - zakázané uvolnění.

27:49
    Kotouč skončil na síti Blažíčkovi branky, vhazování po levici hostujícho brankáře.

27:20

27:06
    Nyní se to samé daří Zdráhalovi.

26:26
    Třebíč vyhazuje až k Blažíčkovi.

26:00
    Čiliak zachytil na své pravé tyči nahozený kotouč, pak jej za pomoci Buriana přikryl a přerušil hru.

25:20
    Vlastimil Bilčík dostává 2 minuty za podražení unikajícího Krále. Sudí to na restné střílení neviděl, ač hosté vehementně protestují.

23:33
    Hosté nabídnutou výhodu využívají! Do Pabiškovi střely se vrhli 2 domácí hráči, kotouč propadl k DALIBORU BORTŇÁKOVI, který propasíroval puk za Čiliakova záda. Asistence: Danel Špaček, Marek Pabiška.

21:56
    Kolmannova střela skončila pouze an domácíh hráčích, kteří dostali kotouč do středního pásma.

21:31
    Jakub Čuřík napadal tak usilovně až se provinil nedovoleným zákrokem z kategorie zbytečných. Dostává 2 minuty za krosček.

21:07
    Hostům pískán ofsajd.

20:22
    Nejprve nebezpečně vystřelil Mrkvička, aby za několik okamžiku rychlý přechod Třebíče zastavila nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění.

20:01

V prní třetině branka nepadla, ač domácí měli 2 výhody o 2 muže v poli navíc. Hosté obě situace vyřešili a nepřipustili změnu skóre.
    Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:00

19:58
    Jaroměřský z otočky vystřelil, ale jeho střela nešla na branku, Čiliak ji betonem zkontroloval do rohu obranného pásma Třebíče.

19:25
    Ostřížek chtěl z brankové čáry překvapit Blažíčka, ten byl pozorný.

18:18
    Káňa dostal přihrávku na hůl rozjel se na Blažíčka, kousek za modrou čárou napřáhl, jeho střelu našel Blačížek ve své rukavici.

17:03
    Hosté v plném počtu. V tétopřesilovce se Třebíč k pořádné střele nedostala. Hosté ve třech dobře bránili svoje postavení a nenechali Třebíč rozehrát svoji nacvičenou situaci.

16:34
    Hruškova střela mimo.

15:42
    Třebíč začíná další útok od vlastní branky.

15:03
    Dvojnásobné vyloučení na straně Benátek, nejdříve fauloval Ján Niko kolenem, v ponechané výhodě se ještě provinil Filip Pyrochta podražením.

14:41
    Čejkova střel apo zpětné Burianově přihrávce prověřila Blažíčka.

14:05
    Nedorozumění Hrušky a Buriana končí v rohu útočného pásma, hosté získali kotouč.

13:34

13:21
    Čuřík vyhazuje přes všechny čáry.

12:59
    Klimtovi projel spoluhráč do útočného pásma dříve - ofsajd.

12:32
    Třebíč ve čtyřech, Čiliak zachytil nahozený puk a rychle jej rozhrál na Ostřížka.

11:34
    Káňa nešetrně zasáhl Vařechu do obličeje a posedí si na trestné lavici 2 minuty za vysokou hůl.

11:30
    Klimtovu střelu vyráží Čiliak do rohu.

10:58
    Čejka po sérii soubojů nakonec vyhazuje přes všechny čáry.

09:44
    David Ostřížek (TRE) is odpočine na lavici hanby za podražení.

09:40
    čuřík se vyhnul protihráči a ihned vystřelil, bohužel mimo tři tyče hostující branky.

09:17
    Nahození Skořepy ze středního pásma vyráží Čiliak před sebe, pak raději přerušuje hru.

07:09
    Burian přihrál do jízdy OStřížkovi, ten najížděl z boku na hostujícíbo brankáře, na druhé straně mu najížděl Němec, Ostřížek zvolil střelu, ale neuspěl.

06:24

06:00
    Benátky již hrají ve 4 hráčích.

05:48
    Přihrávka Káni na Vodráčka skrze brankoviště byla sražena do ochranné sítě.

05:15
    Hruškova střel askončila na klubku hráčů před brankou, následné souboje dopravili kotouč mimo hrací plochu, vhazování ve střední třetině hřiště.

04:24
    Třebíč bude mít výhodu dvou můžu v poli. Další vyloučeným středočechem je Petr Kolmann. Benátecký obránce dostává trest za hákování.

03:51
    Liška dostává 2 minuty za nepříliš vybíravý zákrok. Byl mu udělen trest za vražení na hrazení.

03:38
    Kombinaci 3 na 1 vyšperkoval Káňa na najíždějícího Vondráčka, ten jen o chlup minul výborný pas.

03:25
    Hosté mají více ze hry, Lukáš Král se proháčkoal do útočné třetiny, kde se uvolnil a vystřelil mezi betony Čiliaka, ten je sklapl včas.

02:53
    V momentě kdy na led naskočl vyloučený Maelna se k dorážce dostal Skořepa, jeho pokus chytil v rozkleku Marek Čiliak.

02:00
    Špačkovi střela nesedla a Ostřížek vyváží kotouč a střádá cenné vteřinky pro Třebíč.

00:50
    A hned v úvodu si hosté zahrají přesliovou hru.Kapitán Horácké Slavie Malena si odpyká trest za hákování.

00:13
    Vondráček zachytil rozehrávku, prošel až do útočného pásma, kde jej hosté zatlačili do rohu a odzbrojili.

00:01

Hosté dnes nastoupí v modré kombinaci. Domácí, které přivedl na led David Ostřížek, tradiční bílou. Kapitánem Třebíče je dnes Rostislav Malena. Na opačné straně je to Aleš Vála.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Dusík) - Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Dlapa, Hruška, Sláma, Čejka - Vondráček, Fořt, Káňa - Čuřík, Ostřížek, Čech - Němec, Nahodil, Burian - Přibyl, Kaut, Křivohlávek. Trenér: Pokorný.

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček (Stejskal) - Mrkvička, Kolmann, Jaroměřský, Pabiška, Vála, Pyrochta, Vlach, Niko - Vařecha, Skořepa, Klimt - Jonák, Bortňák, Špaček - Maďar, Král, Kopic - Skalický, Jech, Liška. Trenér: Čermák.

Rozhodčí: Jeřábek - Lukš, Rychlý..

Benátky jsou jedny z těch týmů, se kterými má Horácká Slavia Třebíč horší bilanci vzájemných zápasů. První vzájemný zápas mezi Benátkami a Horáckou Slavií Třebíč byl odehrán ve 13. kole. Na ledě Benátek byli úspěšnějším týmem domácí, kteří zvítězili 2:0. Třebíčští v zápase především doplatili na řadu neproměněných šancí a dali tak vyniknout gólmanovi soupeře Tomáši Vošvrdovi. Odveta v Třebíči přinesla vyrovnaný boj. Po úvodní třetině a dvou vstřelených brankách na obou stranách v dalším průběhu padlo ještě po jedné brance opět shodně na obou stranách. Rozhodlo se tak nakonec až v prodloužení a úspěšnějším mužstvem byly i tentokrát Benátky. Třebíčští hokejisté až napotřetí našli recept na houževnatého soupeře. Na jeho ledě došlo k třetímu měření sil sezóny. Zápas byl dlouho výsledkově vyrovnaný, nerozhodlo se ani v prodloužení. A tak až po nájezdech mohli slavit borci Horácké Slavia Třebíč, kteří tak poprvé v tomto ročníku zdolali Benátky a to v poměru 3:2.

Jisté je, že v týmu Horácké Slavie bude chybět kapitán David Dolníček, jehož služeb se rozhodla pro nedělní utkání využít extraligová Kometa Brno pro utkání ve Vítkovicích. Pro pondělní utkání s Benátkami tedy dostane Dolníček volno.

Benátky nad Jizerou patří mezi menší prvoligové kluby a především plní roli farmy extraligového Liberce. V jeho dresu tak působí i řada mladých talentovaných hokejistů právě z Liberce. Benátečtí také disponují poměrně značně širokým kádrem, ve kterém převládají mladší hokejisté. Hokejisté z Benátek nad Jizerou se dlouhodobě po celou sezónu pohybují ve středu prvoligové tabulky. Kolo před koncem základní části soutěže stále bojují o postup do elitní osmičky. Na aktuálně osmý Hradec Králové ztrácejí pouhý bod a tak o kompletním složení týmů pro vyřazovací boje musí rozhodnout až poslední 52. kolo v pondělí 18. února 2013. „Proti Jihlavě jsme dnes hráli velmi dobře do obrany. Vstřelili jsme dvě branky a zápas jsme dovedli ke zdárnému konci. Jihlava určitě byla těžkým soupeřem. V posledním kole chceme ještě určitě bodovat a bojovat o play-off.“, uvedl po minulém zápase asistent trenéra Benátek Antonín Nečas. Odhodlání hokejistů Benátek bojovat až do posledního okamžiku o postup do nejlepší osmičky je tedy více než zřejmé. Třebíčští naopak mají již své jisté, čtvrtá příčka jim nemůže uniknout. Jejich motivací bude soupeře, se kterým mají horší bilanci vzájemných zápasů, na domácím ledě porazit a udělat tak důstojnou tečku za velmi vydařenou základní částí. Branku Benátek ve většině odehraných zápasů hájil Tomáš Vošvrda. Mezi beky svou produktivitou vyčnívají především Jan Jaroměřský a Petr Kolmann. Mezi útočníky jsou nejproduktivnější zkušení Lukáš Král, Josef Skořepa a Tomáš Klimt. Třebíčští hokejisté mají před čtvrtým vzájemným zápasem sezóny s Benátkami zatím horší bilanci a mají tak poslední příležitost si ji vylepšit, pokud se jim ovšem podaří v zápase zvítězit.

Dobrý podvečer u posledního, tedy 52.kola základní části první hokejové ligy. Ned čtvrté Třebíče zajíždí aktuálně devátý tým tabulky HC Benátky nad Jizerou, jenž bojují o účast v elitní osmičce, jenž zaručuje účast v play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Sochor

Branky a nahrávky: 32. Hruška (Nahodil, Němec), 52. Ostřížek (Kaut, Bilčík), 62. Němec - 24. Bortňák (Špaček, Pabiška), 44. Klimt (Kolmann, Král)

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Dlapa, Hruška, Sláma, Čejka - Vondráček, Fořt, Káňa - Čuřík, Ostřížek, Čech - Němec, Nahodil, Burian - Přibyl, Kaut, Křivohlávek. Trenér: Pokorný.
    HC Benátky nad Jizerou: Blažíček - Mrkvička, Kolmann, Jaroměřský, Pabiška, Vála, Pyrochta, Vlach, Niko - Vařecha, Skořepa, Klimt - Jonák, Bortňák, Špaček - Maďar, Král, Kopic - Skalický, Jech, Liška. Trenér: Čermák.

Rozhodčí: Jeřábek - Lukš, Rychlý.