Columbus – Edmonton 4:3 (po s.n.) | Washington – Boston 4:3 (po pr.) | New Jersey – Tampa 2:5 (kon.)
NY Islanders – Montreal 6:3 (kon.) | Carolina – Buffalo 4:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:1 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 4:2 (kon.) | Detroit – Colorado 2:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:3 (kon.)
Vancouver – San Jose 2:3 (po s.n.) | Los Angeles – St. Louis 6:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Buffalo Sabres
Středa 06.03.2013, 01:08 • PNC Arena, Raleigh, Severní Karolína • NHL

Ze Severní Karolíny je to ode mě pro dnešek vše. Těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (03:54:03)

Obecenstvo v Severní Karolíně mělo možnost shlédnout celkem vyrovnané utkání, kdy v úvodu měli navrch domácí, v závěru pak hosté. Skóre otevřel ve druhé minutě Tlustý a až ve třicáté třetí minutě navýšil vedení Caroliny Corvo. Buffalu vykřesal naději v úvodu třetí části Hodgson, Hurricanes však bleskově odpověděli zásluhou Jokinena. V padesáté páté minutě se ještě prosadil Brennan, jenž snížil opět na rozdíl jediné branky. To by ale nesměl o minutu a půl skórovat Alexander Semin, neboť v poslední minutě řádné hrací doby už pouze upravil skóre v oslabení při power-play druhým přesným zásahem v zápase Hodgson. Z duelu vzešli jako vítězové hokejisté Caroliny, kteří se radují z těsné výhry 4:3.

59:34
    Hodgson se snažil probojovat do podobného sóla, tentokrát se defenziva Hurricanes již ošálit nenechala.

59:25
    Hosté budou pokračovat ve hře bez brankáře.

59:25
    Sabres právě vstřelili branku!

Gól v oslabení! Gól při power-play! To byla akce! CODY HODGSON přebal puk útočníkovi Caroliny ve středovém kruhu a velmi pohledným sólem zakončeným na zadní tyč přibližuje Buffalo k remíze. Je nutné dodat, že hosté budou hrát i nadále v oslabení! Bez asistence.

58:52
    Hosté v pěti bez brankáře!

58:46
    Přesilová hra pro Carolinu. Thomas Vanek (BUF) oslabí svůj tým, neboť je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění gólmana.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

57:00
    Hosté mají opět dvoubrankové manko, času už mnoho nezbývá.

56:13
    Carolina právě vstřelila branku!

To je odpověď ze strany domácích! Eric Staal nalezl přesně v pravém kruhu ALEXANDRA SEMINA, který vyzrál tvrdou střelou na Ryana Millera. Asistence: Eric Staal, Tim Gleason.

54:33

Využitá přesilovka! Za Buffalo snižuje již v klasické přesilové hře pět na čtyři TJ BRENNAN. Asistence: Jason Pominville, Tyler Ennis.

54:30
    Carolina ve čtyřech.

53:19
    Domácí jdou do tří, dvojnásobná početní výhoda pro Sabres! Smolař Jamie McBain (CAR) vystřelil puk mimo hřiště a je potrestán menším trestem za zdržování hry.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.

52:30
    Jedna z šancí pro Buffalo. Jay Harrison (CAR) míří za katr na dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

50:15
    Celek Buffala bezradný, Peters nemusel nijak výrazně v této části hry zasahovat.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 2. Tlustý (E. Staal, Semin), 33. Corvo (Sanguinetti, Jokinen), 42. Jokinen (E. Staal, Semin), 57. Semin (E. Staal, Gleason) - 41. Hodgson (Vanek, Pominville), 55. Brennan (Pominville, Ennis), 60. Hodgson

Carolina Hurricanes: Peters (Ellis) - Faulk, Harrison, Corvo, Gleason, McBain, Sanguinetti - Semin, E. Staal, Tlustý - Wallace, J. Staal, Skinner - Dwyer, Nash, Jokinen - Bowman, Sutter, Westgarth. Trenér: Kirk Muller.
    Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Myers, Ehrhoff, Regehr, Sekera, Weber, Brennan - Pominville, Hodgson, Vanek - Gerbe, Ennis, Ott - Stafford, Grigorenko, Foligno - Flynn, Porter, Hecht. Trenér: Ron Rolston.

Rozhodčí: Mike Hasenfratz, Brad Watson - Scott Driscoll, Andy McElman

Diváci: 15 277