Mladá Boleslav – Olomouc 1:6 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 6:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 1:3 (kon.)
HC Kladno – Jihlava 6:2 (kon.) | Letňany – Hr. Králové 1:4 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 4:2 (kon.)
Písek – Havířov 3:4 (kon.) | Slavia – Zlín 4:0 (kon.) | Sparta – Vsetín 7:3 (kon.)
K. Vary – Vítkovice 2:5 (kon.) | Motor ČB – Kometa Brno 4:3 (po pr.)
HC Kladno
6:2 (3:0, 0:1, 3:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 08.03.2013, 16:00 • ČEZ Stadion Kladno • Extraliga staršího dorostu

Kladnu stejně jako v první třetině vyšel nástup i do té třetí. Jihlava na konci už poté jenom kosmeticky upravila skóre v závěru utkání. (18:07:34)

60:00

59:20
    Další branku mohl přidat Půža, ale Kaňka skokem zachránil kotouč na brankovišti.

58:04
    Dukla právě vstřelila branku!
    Mandát dlouho vyčkával v rohu až mu ideálně najel LUKÁŠ ANDĚL a kosmeticky upravil skór z pohledu Jihlavy, Asistence: Jan Mandát.

57:47
    Další vyloučení na domácí straně. Havlůj vyloučen za hrubost.

57:01
    Vacek si připisuje snad až nyní první úspěšný zákrok.

56:28
    Slánský se pokoušl proniknout podél mantinelu. Byl ale zastaven na modré čáře.

55:12
    Po dlouhé době se dostali domácí do pásma. Moc dlouho se tam ale naohřáli.

54:25

54:02
    Košař dostál krásnou nahrávku. Kaňkův beton byl ale proti.

53:30
    Puk za Vackem.

52:25
    Moc dlouho mu to ale nevydrželo. Špaček dostává 2 min za vysokou hůl.

52:17
    Kladno v plném počtu.

51:30
    Kladno se osvobuzuje a vyhazuje přes všechny čáry.

50:41
    Vyloučení se to tady jenom hemží. David Bunda (KLA) - 2 minuty vražení a |Roman Čermák (JIH) - 2 minuty za vysokou hůl.

50:13
    Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni: Severa (JIH) a Matula (KLA) za hrubost. K němu si ještě přisedne také Christl za faul loktem.

49:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Macháček si najel krásně mezi kfruhy a střelou zápěstím překonává Vacka, ten si ještě nesáhl na puk a už ho loví z brány. Asistence: Lukáš Hulcr.

48:11
    Ve stejný čas je vyloučen i Sklenička za sekání a také Hotař za sekání.

48:11
    Hiosté střídají brankáře. Místo Svobody nastupuje Vacek.

47:39

47:00
    Ani Jihlava se nemůže moc dostat ke střele.

45:39
    Přesilovka i pro hosty. Za podražení je vyloučen Špaček.

45:30

44:29
    Už jsem chtěl napsat, že Kladno ještě nevystřello na bránu, než si to vše vzal na svá bedra PETR LITERA, který doslova protlačil puk za Svobodova záda. Asistence: Petr Křepelka. Lukáš Hulcr.

43:30
    Dvojánosbná přesilovka pro domácí.
    MIchal Mandat - 2 min za vysokou hůl a ještě hráčská lavice za nesportovní chování.

41:39
    Kladenský tlak dosáhl svého cíle. Macháček ještě na Svobodu nevyzrál, ale dorážející WLATER CHRISTL již ano. Asistence: Vladimír Macháček.

40:54
    Ten samý kousek se podařil i Jihlavě.

40:16
    Kladno vstupuje do poslední části zakázaným uvolněním.

40:01

T5etí třetina začne v 17:30.

Jihlava srovnala hru. Branku ale přidala pouze jednu. Na začátku třetiny se prosadil v přesilovce Michal Mandát.

40:00

38:43
    Jícha jen tak od modré vyzkoušel Kaňkovu pozornost.

38:00
    Rytíři se sice dostali s pukem do pásma ale díky špatné přihrávce se hra přelívá na druhou stranu.

37:19
    Kladno zahrálo úmyslný ofsajd a hra se stěhuje před Kaňku.

36:22
    Litera dostal puk do jízdy. Byla ale vytlačen do rohu.

35:27
    Hulcr se pokoušel nalézt Macháčka. Puk ale končí na hokejkách Jihlavy.

34:41
    Na svobodu su teď nepřišel jak Havlůj, tak ani dorážející Slánský.

33:45
    Hostující obrana opět zaspala a opět byl v úniku Křepelka. Ani na tentokrát si ae blafákem na Svobodu nepřišel.

33:00
    Akci domácích zakončil Špaček jen do Sobody.

32:09
    Schrumáž před Kaňkou, ten raději schovává kotouč do rukavice.

31:20
    Jan Mandát našel na druhé straně volného Romana čermáka, jehož střelu vyráží Kaňka do ochranné sítě.

29:47
    ROzhodčí teď odpustil Chistlovi podražení.

29:22
    Zmatek úřed kladenskou brankou řeší Čermák vyhozením do středního pásma.

28:56
    Špatná rozehrávka kladenských obránců znamená icing.

28:15
    Rytíči se na chvíli usadili v pásmu. Na druhou stranu už ale spěchá Balaštík.

27:03
    Bambula se při akci 2 na 1 snažil najít Berana. Jeho přihrávku, ale zblokoval ležící Matula.

26:31
    Seidl se rozjižděl k šanci. Obrana Dukly ho však stihla zastavit včas.

25:57
    po vstřelené brance jakoby hra ubrala na tepmu. Hraje se většinou bve středním pásmu.

23:18
    MICHAL MANDÁT využil chvilky, kdy měl Kaňka zakrytý výhled a pouze takovým lehkým nahozením zaznamenává první úspěch Jihlavy. Asistence: Jiří Bambula.

22:53
    Havlůj ale drží kotouč v rohu za Svobodou.

22:24
    Jícha teď zachytil rozehrávku Kladna a vykoledoval si faul. Konkrétně na Janečkovi, který je vyloučen za napadení.

21:20
    Svoboda teď udělal chybu v rozehrávce. Vhristl jej ale nepotrestal.

20:27
    Hulcr se pokoušel vyslat Křepelku. Jeho pas pby laep říliš dlouhý. Zakázané uvolnění.

20:01

Druhá třetina začne v 16:46.

První třetina byla ve znamení nástupu Kladna, které během pěti odskočilo soupeři na rozdíl tří branek. Jihlava začala hrát až před koncem třetiny, ale na branku to zatím nestačilo.

20:00

19:40
    Puk le skončil z kladenských holí v ochranné síti a vhazuje se ve středním pásmu.

19:15
    Až nyní donutil Křepelka Svobodu aby alespoň přerušil hru.

18:45
    Kladno je doslova zatalčeno před svojí branku a nemůže se nijak odporostit od tlaku.

17:42
    Druhá přesilovka je o poznání lepší než ta první. Kaňka se musel hodně činit.

17:04
    Čermák nastřeluje pouze tyč Kaňkovy svatyně!

16:32
    Další šance pro hosty. Slánský úplně zbytečně po odpískání fauloval a dostává po právu 2 minuty za hrubost.

16:13
    Při rovnoměrném počtu hráčů se ale Dukla dokáže usadit z pukem za modrou čárou.

15:38

15:13
    Jihlavě se přesilovka nedaří. Téměř vůbec nebyla v pásmu Kladna.

14:10
    Další akce hostů ale začne za jejich brankou.

13:38
    nyní si vyzkouší přesilovku i borci z Dukly. Hoffmann si jde odsedět trest za držení.

12:37
    Bundovi sice střela nesedla, ale k puku se dostal PETR JANEČEK, který překonává Svobodu již potřetí. Asistence: David Bunda, Martin Slánský.

12:16
    Rytíři se nepřesnou rozehrávkou dostali ven z útočného pásma.

11:42
    Při klasické přesilovce si tentokrát na jihlavského brankáře nepřišel Bunda.

10:58
    V ten samý čas si hosté odebírají oddechový čas.

10:58
    Kladenští si tak okolo posílali puk, až se PETR KŘEPELKA rozhodl vystřelit a puk ještě lišácky otřel o tyč. Asistence: Petr Litera, Daniel Kružík.

10:33
    Hosté hráli v pěti. A tak pykají za tento technický přestupek. Nyní budou hrát půl minuty pouze ve třech.

10:00
    Anděl sbírá cenné vteřinky pro Jihlavu za brankou Kladna.

9:24
    Sklenička tvrdě vypálil. Svoboda připraven.

9:02
    Jaenček dostal nahrávku před prázdnou bránu. Při zakončení byl ale podražen Mandátem.

7:44
    PETR KŘEPELKA s nájezdem nijak nepospíchal a v klidné rychlosti si vykoupal Svobodu a zavěsil do prázdné branky.

7:44
    Další únik domácíh. Tentokrát byl v úniku zahákován Křepelka a uvidíme trestné střílení.

7:01
    Kružík dostal ideální pas za obranu. Jeho blafák ale úspěšný nebyl.

6:15
    Sklenička uklidňuje hru a vyčkává za brankou až mu dostřídají spoluhráči.

5:31
    Kladno otřepalo úvodní nervozitu a nyí má více ze hry.

4:53
    Litera už neměl dost sil a tak raději nahodil pouze na Svobodu, ten puk přikryl a bude se vhazovat po jeho levici.

3:52
    Kružík obral svého soupeře o puk mezi kruhy. Střela z otočky ale mířila mimo.

3:14
    Na druhé straně se do zápasu zapojil také Kaňka po střele Mandáta.

1:55
    Bunda pálil od modré, nejprve trefil shluk těl, poté už Svoboda vyrazil do rohu.

1:10
    Jako první ale zasahuje Svoboda po střele Macháčka.

00:40
    Jihlava se v úvodních vteřinách zápasu usazuje v pásmu Kladna.

00:01

Vzájemný zápas

Oba týmy se v nadtsvbové části utkaly v rámci 7. kola na stadionu Dukly. Rytíři sice vedli 0:1 a 1:3, ale Jihalava nakonec dokázala využiít domácího prostředí a otočila zápas ve svůj prospěch na konečných 5:3.

Poslední zápasy obou týmů

Začněme u hostů. Rytíři absolvovali minulý víken na Morvě a k poslednímu duelu přicestavoali naled Brna. V moravské metropoli, ale na svého soupeře nestačili a prohráli 5:2.

Jihlava

Dukla musela svůj zápas dokonce prodlužovat. v souboji s Plzní si oba týmy připsali po jedné brance. Až v nastavení rozhodl o premíreovém bodu navíc svou druhou brankou v zápase hrdina zápasu Lukáš Jícha.

Postavení v tabulce

Dukla se momentálně nachází 5. místě a za 42 utkání si připsala rovných 80 bodů. na 4. místo ztrácí ale pouhopouhý bod a Jihlava by tedy mohla hrát s "relativně" slabším soupeřem s nížčí skupiny v 1. kole play off.

Kladenští hokejisté jsou sice 11. s dvoubodovým náskokem na poslední České Budějovice. stejný rozdíl, ale schází Rytířům i na 8. Chomutov. zaručující lepší výchozí pozici alespoň pro 1. kolo PO.

V nadstavbové části extraligy staršího dorostu zbývají na programu už pouhá dvě kola. Krom vedoucího dua Třinec - Vítkovice a 7. Karlových Varů se mohou všechny celky posonout tabulkou na jakoukoliv pozici.

Hezké odpoledne z kladenského ČEZ Staidonu. Po včerejším velmi dramatickém zápase mezi Rytíři a Pardubicemi, kdy se nakonec radovala skupina Pavla Patery, se dnes odehraje raltivně klidnější duel. V kategorii staršího dorostu se střetnou Kladno s Jihlavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 8. Křepelka (TS), 11. Křepelka (Litera, Kružík), 13. Janeček (Bunda, Slánský), 42. Christl (Macháček), 45. Litera (Křepelka, Hulcr), 50. Macháček (Hulcr) – 24. M. (Bambula), 59. Anděl (J.)

HC Kladno: Kaňka (Vladař) - Seidl, Matula, Čermák J., Zajíc, Bunda, Sklenička, Křepelka, Kruřžík, Christl, Špaček, Litera, Macháček, Vojík, Slánský, Doudera, Havlůj, Hulcr, Kaprál, Hoffmann, Janeček
    HC Dukla Jihlava: Svoboda (Vacek) - Čermák R., Košař, Severa, Mandát J., Balaštík, Žuček, Dvořák, Půža, Mandát M., Mahút, Dundáček, Bambula, Hotař, Beran, Jícha, Port, Anděl

Rozhodčí: Plachý - Kučera, Štěchmüller