San Jose – St. Louis 3:4 (po pr.) | Toronto – Pittsburgh 4:5 (0:2 po s.n.) | Carolina – New Jersey 6:3 (kon.)
Tampa – Montreal 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 2:1 (kon.) | Nashville – Minnesota 1:2 (1:2 po s.n.)
Los Angeles – Calgary 6:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:4 (kon.) | Detroit – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.)
Florida – Montreal 2:5 (kon.)
Washington Capitals
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
New York Rangers
Neděle 10.03.2013, 17:30 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Přeji příjemný nedělní večer a vítám Vás u sledování komentovaného zápasu NHL, kde Washington Capitals na svém stadionu přivítá New York Rangers. Tímto zápasem Vás bude svým komentářem provázet Jan Šlapáček.

Washington se po bídném začátku mírně zlepšuje a momentálně se nachází na třinácté pozici Východní konference se ziskem jednadvaceti bodů. Z posledních pěti zápasů vybojovali Caps šest bodů za tři vítězství.

V posledním zápase Washington prohrál na ledě Islanders 2:5.

Rangers se momentálně nachází na osmém místě Západní konference se ziskem šestadvaceti bodů. Z posledních pěti zápasů vybojovali hokejisté New Yorku Rangers osm bodů za čtyři vítězství.

Poslední zápas se New Yorku Rangers nevydařil, když prohrál na svém ledě s Ottawou 2:3.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) - Kundrátek, Alzner, Carlson, Poti, Schultz, Oleksy - Ovečkin, Ribeiro, Hendricks - Brouwer, Backstrom, Fehr - Ward, Beagle, Chimera - Crabb, Johansson, Volpatti

New York Rangers: Biron (Lundqvist) - McDonagh, Girardi, Stralman, Del Zotto, Eminger, Gilroy - Nash, Richards, Hagelin - Callahan, Stepan, Gáborík - Powe, Miller, Pyatt - Boyle, Halpern, Haley

Rozhodčí: Dean Morton, Marc Joannette - Pierre Racicot, Tim Nowak.

Hokejisté obou celků nastupují na ledovou plochu.

Arénou zní americká hymna, po které bude dnešní zápas zahájen.

00:01

0:06
    Po vyhraném vhazování s dostali do útočného pásma domácí a Ribeiro hned ohrozil svojí střelou branku Birona.

1:02
    Od modré čáry střílel Stralman, ale Gáborík jeho pokus tečoval mimo branku.

1:50
    Holtbyho se snažil překonat Miller, ale neúspěšně.

2:16
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals jdou hned z kraje zápasu do vedení, když od modré čáry nahodil puk na Birona STEVE OLEKSY a ten se štěstím propadl do branky. Asistence: Jason Chimera, Marcus Johansson.

3:56
    Domácí se dostali po vstřelené brance do výborného tempa a Backstrom mohl navýšit vedení svého týmu, ale Biron jeho střelecký pokus zneškodnil.

4:55
    Capitals jsou dnes zatím jednoznačně lepším týmem, když mají zápas zatím ve svých rukách. Hostům se nedaří dostat do tempa.

6:00
    Stepan od modré čáry nahodil kotouč na Holtbyho, který jej bez problému chytil a rychle rozehrál.

6:46
    Stralman je vyloučen na 2 minuty ta hákování. Domácí si zahrají přesilovou hru.

7:23
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale zatím se k žádnému ohrožení branky nedostali.

7:55
    Carlson se ocitl ve velké šanci, ale Biron jeho pokus dokázal lapačkou zneškodnit.

8:20
    Chimera se po pravém křídle dostal až před Birona, kterého prostřelit nedokázal.

8:46

9:32
    Crabb se snažil svojí tečí překvapit Birona, ale ten dokázal puk vyrazit.

10:12
    Poti nahodil puk na Birona, ale ten si tento pokus domácího obránce pohlídal.

10:55
    Teď mohl vyrovnat Gáborík, ale jeho pokus skončil vedle branky.

11:31
    Rangers právě vstřelili branku!
    Rangers se vrací zpátky do hry, když DEREK STEPAN zpoza branky nahodil puk na Holtbyho a ten si jej smolně srazil do branky. Asistence: Marian Gáborík, Ryan McDonagh

13:12
    Po vyrovnávací brance hostů se hra velmi vyrovnala a hraje se velmi ofenzivní hokej.

14:03
    Od modré brány tvrdě vypálil Girardi a Holtby předvedl spolehlivý zákrok.

15:00
    Ovečkin se snažil projít okolo pravého mantinelu do útočného pásma, ale to se mu nepodařilo.

15:33
    Na druhé straně zahrozil Stralman, ale jeho pokus Holtby udržel na své hrudi.

16:26
    Hosté se dostali do tempa a jsou v posledních minutách lepším týmem.

17:15
    McDonagh se natlačil před Holtbyho, ale toho střelou po ledě nepřekonal.

18:23
    Brouwer se prokličkoval do útočného pásma, kde mu posléze puk z hokejky uskočil.

18:49
    Nash mohl poslat Rangers do vedení, ale v ideální pozici puk netrefil.

19:33
    Střela McDonagha Holtbymu vypadla a ten měl velké štěstí, že se k puku dostali jeho spoluhráči.

20:00

Lépe do zápasu vstoupili domácí, kteří se dostali ve 3. minutě po brance Oleksy do vedení. Hosté se ale po inkasované brance dostali zpátky do hry, z čehož pramenila branka Stepana, který se prosadil ve 12. minutě. Ke konci třetiny pak byli lepším týmem hosté, ale další branku se jim vsítit nepodařilo.

20:01

20:36
    Z levé strany střílel Gáborík, ale Holtbyho prostřelit nedokázal.

21:12
    Od modré čáry střílel Alzner, ale jeho pokus v brance neskončil.

22:20
    Další zákrok Birona, když byl nucen vyrazit střelu Fehra.

23:40
    Hosté dobře napadají rozehrávku Capitals a těm se nedaří založit útok.

24:18
    Backstrom se dostal před Birona, ale branku z výhodné pozice přestřelil.

24:42
    Od modré vystřelil Carlson, ale jeho střela branku netrefila.

25:10
    Ovečkin z pravého křídla vystřelil, ale Biron jeho pokus dokázal betonem vyrazit. Velký tlak Washingtonu.

26:15
    Na druhé straně zahrozil Richards, ale jeho pokus branku netrefil.

27:16
    Kundrátek se snažil rozehrát, ale jeho přihrávka byla nepřesná a k puku se dostali hosté.

27:36
    Crabb je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení.

27:50
    Domácí se osvobozují.

28:20
    Nash si najel mezi kruhy a tam obdržel přesnou přihrávku, kterou v branku přetavit nedokázal, když Holtby jeho pokus vychytal.

28:59
    Nepřesná střela Richardse vyhnala hosty z útočného pásma.

29:36

30:23
    K Hagelinovi se odrazil kotouč a měl před sebou prázdnou branku, kterou ale trefit nedokázal.

30:53
    Hosté otáčejí vývoj zápasu a dostávají se do vedení, když od modré čáry přesně zamířil BRIAN BOYLE. Asistence: Ryan McDonagh, Carl Hagelin.

30:53
    Domácí budou hrát po inkasované brance ve čtyřech, když je na 2 minuty za držení vyloučen Ovečkin.

31:34
    A hosté nabídnutou přesilovou hru využívají, když se z pravého kruhu odhodlal ke střele RYAN CALLAHAN a vymetl přesně pravou šibenici Holtbyho branky. Asistence: Rick Nash, Michael Del Zotto.

31:34
    V brankovišti Capitals dochází ke změně, když do branky místo Holtbyho nastupuje Neuvirth.

32:42
    Další branku mohl přidat Hagelin, ale jeho střelu mimo branku srazil Brouwer.

33:45
    Domácí se po inkasovaných brankách nemohou dostat do hry.

34:55
    Od modré čáry střílel Olesky, ale jeho střela k brance neprošla.

35:56
    Brouwer nahodil z velkého úhlu puk na Birona a ten jej raději podržel.

36:42
    Hagelin se snažil překvapit Neuvirtha, ale ten kotouč dokázal vyrazit.

37:21
    Boyle je vyloučen na 2 minuty za držení.

37:50
    Ovečkin z dobré pozice branku přestřelil.

38:40
    Další tvrdá střela Ovečkina, ale ani teď se domácí z branky neradují.

38:50
    Hosté budou hrát ve třech, když je na 2 minuty vyloučen za podražení vyloučen Powe.

38:50
    Oddechový čas pro domácí.

39:20
    Biron úžasnými zákroky uhájil pro tuto chvíli svojí branku.

39:52
    Ovečkin mohl snížit, ale ani tentokrát neuspěl.

40:00

Rangers byli v této třetině lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení, když se dokázal prosadit Boyle s Nashem a dostali svůj tým do vedení 1:3. Domácí měli ke konci třetiny přesilovou hru pět na tři, ale i přes dobré příležitosti branku nevstřelili.

40:01

40:36
    Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.

40:50

41:45
    Capitals se na začátku třetí třetiny tlačí do útoku, ale jejich snahu boří dobrá obrana Rangers.

42:49
    Z pravého kruhu vystřelil tvrdě Gáborík, ale český brankář jej dokázal vychytat.

43:40
    Hagelin se dostal k puku v obranném pásmu a raději jej vyhodil, aby přerušil tlak domácích.

44:22
    Od modré čáry tvrdě vystřelil Poti, ale jeho střela šla nad branku.

45:41
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil domácí Fehr střelou, kterou Birona nepřekonal.

46:19
    Stepan nyní nebezpečně tečoval a Neuvirth měl velké štěstí, že puk nesměřoval do branky.

47:00
    Ovečkin si pohrál s hostující obranou, ale Birona překonat nedokázal.

48:36
    Z velkého úhlu se snažil překonat Birona Hendricks, ale ten branku přestřelil.

49:15
    Miller vystihl rozehrávku domácích a dostal se do šance, ve které ale selhal, když nedokázal zakončit.

50:13
    Domácí se stále snaží zápas zdramatizovat, ale Biron drží svůj tým.

51:52
    Snížit mohl Brouwer, ale branku z dobré pozice netrefil.

52:30
    Od modré čáry střílel Carlson, ale jeho střela branku netrefila.

53:20
    Vzájemně za hrubost jsou na 2 minuty vyloučeni Ribeiro s Del Zottem.

54:23
    Domácí jsou ve hře ve čtyřech aktivnějším týmem, ale stále jim chybí potřebné štěstí.

55:16
    Další střela Ovečkina skončila ve výstroji Birona, který dnes předvádí dobrý výkon.

56:23
    Alzner nahodil puk do útočného pásma, kde se k puku jako první dostali hosté.

58:03
    Hosté drží puk daleko od své branky a hlídají si konec zápasu.

58:48
    Rangers si pojišťují vítězství v dnešním zápase, když se po přečíslení dokázal prosadit BRAD RICHARDS. Asistence: Carl Hagelin, Rick Nash.

59:30
    Hosté drží kotouč na svých hokejkách a dohrávají zápas v poklidném tempu.

60:00

Capitals dnes nepodali směrem dopředu dobrý výkon, když dali na svém ledě jen jedinou branku a to je v domácím zápase prokletě málo. To Rangers byli v útoku efektivnější a z branky se radovali hned čtyřikrát, což znamená, že si připisují cenné dva body.

Hvězdy zápasu:

1 - Martin Biron (29 zákroků)

2 - Ryan McDonagh (0+2)

3 - Steven Oleksy (1+0).

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný zbytek večera. (20:07:35)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 3. Oleksy (Chimera, Johansson) – 12. Stepan (Gáborík, McDonagh), 31. Boyle (McDonagh, Hagelin), 32. Callahan (Nash, Del Zotto), 59. Richards (Hagelin, Nash)

Washington Capitals: Holtby (32. Neuvirth) - Kundrátek, Alzner, Carlson, Poti, Schultz, Oleksy - Ovečkin, Ribeiro, Hendricks - Brouwer, Backstrom, Fehr - Ward, Beagle, Chimera - Crabb, Johansson, Volpatti

Rozhodčí: Dean Morton, Marc Joannette - Pierre Racicot, Tim Nowak