Montreal – Ottawa 4:3 (2:1 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.) | Calgary – Detroit 5:2 (kon.)
Calgary Flames
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 14.03.2013, 02:45 • Scottiabank Saddledome, Calgary, CA-AB (kapacita 19289 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů na počtenou! (05:39:45)

Zblokované střely: 18:6

Branky a nahrávky:6. Tanguay (Cammalleri, Wideman), 10. Bouwmeester (Stempniak, Stajan), 46. Stempniak (Glencross, Stajan), 50. Glencross, 50. Comeau (Backlund) – 4. Kronwall (Dacjuk), 37. Filppula (Quincey, Nyquist). Rozhodčí: Kowal, Hebert - Cormier, Sharrers. Diváci: 19289.

Hvězdy utkání:

1. Miikka KIPRUSOFF (CGY) - 36 úspěšných zákroků
    2. Jay BOUWMEESTER (CGY) - 1+0
    3. Curtis GLENCROSS (CGY) - 1+1

Dnešní zápas před vyprodanou arénou Scottiabank Place skončil možná trochu překvapivě mnohem lépe pro domácí celek, který vyprovodil Rudá Křídla z Detroitu poměrem 5:2! Do vedení šli ale hosté zásluhou Kronwalla, do poloviny první třetiny ale Flames otočili skóre, trefili se Tanguay a Bouwmeester. Ve druhé části hry srovnal v přesilové hře Valtteri Filppula. Před třetí třetinou tak byl stav vyrovnaný 2:2. V poslední části ale dávali branky už pouze domácí hráči, postupně se prosadili Stempniak, Glencross a Comeau a Flames si tak připisují velice důležité body do tabulky!

60:00

58:40
    Pálil Glencross, Gustavsson si dokázal poradit i s následnou dorážkou Butlera.

56:45
    První lajna hostů se dostala do tlaku, neuspěl ovšem ani Zetterberg, ani Brunner.

55:31
    Gustavsson lapí střelu Dennise Widemana.

55:00
    Drew Miller se opřel do kotouče vší silou, Kiprusoff ale jeho střelu dobře viděl a pokryl tak kotouč.

52:40
    Ve třetí části hry hodně aktivní Emmerton střílel, Kiprusoff ale jeho střelu likviduje.

52:17
    Gustavsson si poradil se střelou Backlunda.

50:00
    Calgary právě vstřelilo branku!
    To se nám to sype! BLAKE COMEAU přidává další zářez na pažbu a Flames vedou už o tři branky! Asistence: Mikael Backlund.

49:30
    Hosté už mají co dohánět, po dvou inkasovaných brankách v krátké době majídvourankové manko a deset minut do konce.

49:12
    Gustavsson opět loví puk ve své svatyni, tentokrát se prosazuje z mezikruží svižnou střelou CURTIS GLENCROSS! Bez asistence.

48:28
    Nyquistova střela nebyla přesná, dopředu mohou opět domácí borci.

46:50
    V dobrých pozicích se na jedné straně objevil Backlund a na druhé Abdelkader, oba minuli branku.

45:57
    Cammalleri mohl zvýšit náskok Flames, branku netrefil.

45:37
    Domácí se ujímají opět vedení, střelou zápěstím se prosazuje LEE STEMPNIAK! Asistence: Curtis Glencross a Matt Stajan.

43:47
    Kiprusoff likviduje střelu Franzena.

40:29
    Nedovolené bránění Abdelkadera, přesilovka pro domácí.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 6. Tanguay (Cammalleri, Wideman), 10. Bouwmeester (Stempniak, Stajan), 46. Stempniak (Glencross, Stajan), 50. Glencross, 50. Comeau (Backlund) – 4. Kronwall (Dacjuk), 37. Filppula (Quincey, Nyquist)

Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald) - Wideman, Giordano, Bouwmeester, Brodie, Sarich, Butler - Iginla, Stajan, Tanguay - Cammalleri, Červenka, Hudler - Stempniak, Backlund, Comeau - McGrattan, Begin, Jackman
    Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) - Ericsson, Kronwall, Quincey, Smith, Lashoff, Kindl - Brunner, Zetterberg, Filppula - Franzen, Dacjuk, Abdelkader - Cleary, Andersson, Nyquist - Eaves, Emmerton, Miller

Rozhodčí: Kowal, Hebert - Cormier, Sharrers

Diváci: 19289