Brynäs – Skellefteå 3:7 (kon.) | MODO – Färjestad 3:5 (kon.)
Brynäs IF
3:7 (0:2, 0:2, 3:3)
Skellefteå AIK
Čtvrtek 14.03.2013, 19:00 • Läkerol Arena, Gävle • Play-off švédské Elitserien

Mimořádně gólová třetí třetina nakonec jen okopírovala gólový rozdíl vzniklý po druhé třetině a pro vývoj této série to znamená jediné - Skellefteå před sobotním třetím zápasem vede 2:0 na zápasy. Brynäs si alespoň zkusil, jaké to je dát gól v play-off a musí něco rychle vymyslet dál. Děkujeme za pozornost. (21:31:28)

60:00

58:06
    Oba týmy hrají v plném počtu, utkání se už jen dohrává.

56:06
    Svensson zastavil Thuressonův pokus a pak se před ním strhla mela právě mezi Andreasem Thuressonem a Martinem Lundbergem. Oba jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

55:56
    Rahm se samozřejmě vrátil do branky.

55:56
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Avšak teď už je definitivně rozhodnuto. Do prázdné branky se trefil ERIK FORSSELL. Asistence: Jimmie Ericsson.

55:44
    Wännström pálil mimo, Svensson raději puk schoval pod svou výstroj.

55:14
    Brynäs je usazen v útočném pásmu, Harjuovu ránu ale zastavil Svensson.

55:10
    Rahm jde skoro pět minut před koncem ven z branky a na střídačku!

55:10
    Oddechový čas pro domácí.

54:30
    Brynäs právě vstřelili branku!
    Třetí třetina musí diváky opravdu bavit. Jiného názoru ale zcela jistě budou brankáři. Devátou branku utkání vstřelil po Lauritzenově přihrávce zpoza branky DANIEL WIDING. Asistence: Sebastian Lauritzen, Fredrik Styrman.

53:36
    Tak i hosté si v přesilovce přišli na své. Anderssonovu ránu od modré za Rahmova záda tečoval JIMMIE ERICSSON. Asistence: Erik Andersson, Joakim Lindström.

53:10
    Teď si ale Brynäs příliš nepomůže. Jörgen Sundqvist je vyloučen na dvě minuty za podražení.

52:15
    Domácí nakonec dokázali využít přesilovku. Widingovu odraženou ránu za Svenssona doklepl JONAS NORDQUIST. Asistence: Daniel Widing, Sebastian Lauritzen.

51:02
    Domácí dostanou ještě jednu přesilovku, za sekání dostal dvouminutový trest Erik Andersson.

49:53
    O jediný střelecký pokus přesilovky se postaral Widing, od mantinelu ale Svenssonovu branku minul.

48:01
    Za hákování je na dvě minuty vyloučen John Klingberg.

47:02
    Brynäs se po sto sedmi minutách play-off dočkal první branky. RYAN GUNDERSON dorazil Svenssonem vyraženou Hansenovu střelu a zaznamenal alespoň čestný úspěch domácích. Asistence: Mads Hansen, Andreas Thuresson.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 48. Gunderson (Hansen, Ericsson), 53. Nordquist (Widing, Lauritzen), 55. Widing (Lauritzen, Styrman) – 1. Forssell (Möller), 19. Lindström, 28. Burström (Lindberg, Karlsson), 39. Holloway (Emanuelsson, Lindström), 46. Lindström (Ericsson), 54. Ericsson (Andersson, Lindström), 56. Forssell (Ericsson)

Brynäs IF: Holmqvist (41. Rahm) - Djoos, Gunderson, Styrman, Berglind, Sundqvist, Nörstebö, Persson, Johansson - Harju, Enterfeldt, Ollas - Lindholm, Järnkrok, Thuresson - Widing, Nordquist, Lauritzen - Wännström, Hansen, Lavander
    Skellefteå AIK: Svensson (Eriksson) - Burström, Granberg, Ševc, Klingberg, Skogs, Alm, Andersson - Lindström, Petterström, Ericsson - Holloway, Forssell, Möller - Emanuelsson, Lindberg, Karlsson - Forsberg, Lundberg, Pettersson - Arvidsson

Rozhodčí: Edqvist, Nord - Dahmén, Käck