Tampa – Carolina 4:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – Arizona 1:0 (2:0 po s.n.)
New Jersey – Montreal 1:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:1 (po pr.)
Dallas – Chicago 1:8 (kon.) | Vancouver – Detroit 2:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Boston 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Neděle 17.03.2013, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-out extraligy

Většina diváků zůstává na svých sedadlech a čeká na již zmíněný zápas svých juniorů, kteří se budou od 19:00 prát o postup do čtvrtfinále MHL. Já se s Vámi pro dnešní den loučím, děkuji za sledování a přeji hezký zbytek neděle. (17:55:08)

Energetici tak splnili svůj cíl, kterým bylo jednoznačně zvítězit a odvrátit barážového strašáka. Přesto ale nemají vývoj ve vlastních rukou a musí spoléhat na zaváhání Liberce. Kometa má záchranu v soutěži jistou, takže pojede z lázeňského města určitě též spokojena.

Závěrečná třetina dopadla dle očekávání. Domácí využili přesilovku, která se jim přenesla z 2. třetiny. Prosadil se Petr Kumstát, jež obdržel parádní přihrávku od svého centra Pecha. Poté využilo svou přesilovou hru i Brno a Jan Hruška snížil. Karlovarští hráči zbytek zápasu výborně odbránili a Kometu již do větší šance nepustili.

60:00

59:46
    Tomáš Žižka se již s kotoučem nikam nežene a čeká na závěrečný hvizd.

59:05
    Erat zaváží do výborně rozestavené domácí obrany, celou situaci řeší spolehlivý Mensator.

58:00
    Většina diváků již vycítila, že o vítězi zápasu je rozhodnuto a odchází domů. Karlovy Vary však velký zápas teprve čeká. Od 19. hodin zde totiž nastoupí karlovarští junioři proti týmu Moskvy, nad kterým vedou v sérii play-off MHL již 2-1 a dnes se tak mohou v případě výhry radovat z postupu.

57:52
    Po Malcově rozehrávce končí puk v hledišti.

57:15
    Puk v moci Komety, avšak pouze ve středním pásmu.

56:38
    Kumstát na ledě, fanoušci domácích si určitě mohou oddechnout, že je jejich kanonýr v pořádku.

55:24
    Skuhravý řešil přečíslení ještě přihrávkou na Gulašiho, kterému však scházelo k puku pár centimetrů.

54:44
    J. Svobodovy se podařilo u hrazení srazit domácího dlouhána Kumstáta.

53:30
    Utkání se již v poklidu dohrává. Ani jeden tým se zbytečně nikam nežene.

Dnešní utkání sleduje 3182 diváků.

52:12
    Ukázkový a hlavně čistý bodyček nasadil Gulaši najíždějícímu Kováčikovi.

51:54
    Falterovu pozornost ozkoušel ze středního pásma Nosek. Hostující brankář raději ukryl ve výstroji.

50:42
    Hostující pokus o konstruktivní rozehrávku končí zakázaným uvolněním.

50:00
    I na kolenou teď několikrát Vlach centroval kotouč před branku.

48:43
    Elitní brněnská formace dělá domácí obraně problémy. Nyní pálil z křídla najíždějící J. Svoboda, Mensator měl co dělat. Nakonec však vyrážečkou zasáhl přesně.

48:07
    Roman Vlach vtipně našel Jiřího Doležala, toho ale vychytal hostující brankář.

47:39

47:23
    Puk za Falterem, Kometa opět začíná akci za svou brankou.

46:40
    Pumelice Švrčka prolétla jen těsně vedle pravé tyčky domácího brankáře.

46:10
    Jakub Svoboda nahazoval od modré. Žádný ze spoluhráčů však Mensatorovi neclonil, ten i proto bez obtíží chytá.

45:39
    David Nosek to přehnal se svým důrazem a odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

45:17
    Mezi kruhy byl úplně osamocený Erat. Do střely mu na poslední chvíli vložil hůl karlovarský obránce.

44:36
    Domácí Energie v plném počtu.

43:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Z ničeho nic Brno snižuje. Prosadil se JAN HRUŠKA, jež dostal k zadní tyči parádní nahrávku od svých spoluhráčů. Asistence: Jakub Svoboda, Tomáš Svoboda.

43:40
    Oba týmy střídají.

43:16
    Kotouč opět ve středním pásmu.

42:36
    Drtina parádně vyvezl. Vůbec to zatím nevypadá, že hrají hosté přesilovku.

41:52
    Vhazování ve středním pásmu vyhrál domácí Skuhravý, Nosek hned vyhodil.

41:36
    Brno v plném počtu, začíná mu tak tříminutová přesilovka 5/4.

40:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovarští přeci jen svou početní výhodu 4/3 využívají. Již to vypadalo, že se Kometa ubrání. Pech však parádně zamíchal a předložil puk ke druhé tyči PETRU KUMSTÁTOVI, který jen nastavil čepel své hole. Asistence: Lukáš Pech, Martin Zaťovič.

40:17
    Buly po levé ruce gólmana Faltera.

40:01

Kvalita hokeje se ve druhém dějství nezlepšila, alespoň však byly k vidění branky. Nejprve poslal Energii do vedení František Skladaný, kterého hned o minutu později napodobil Lukáš Pech. Kometa však poté přidala. Výsledkem pro ni bylo snížení z hole mladého Viléma Buriana. Konec třetiny patřil opět domácím, respektive Jiřímu Drtinovi, který si parádně sjel před branku a vymetl horní růžek Falterovy branky. Závěrečné dějství začne přibližně v 17:14.

Zásahy brankářů po 2. třetině: hostující Martin Falter 6, domácí Lukáš Mensator 7.

40:00

39:24
    Vachovec se hezky natlačil do zakončení, dorážel ještě Zucker, to už ale Falter držel puk pod lapačkou. Vyloučen je nakonec hostující Malec - 2 minuty za nedovolené bránění a Mrázek - 2 minuty za vysokou hůl. Z domácích poté Vachovec - 5 minut a do konce utkání za úder hlavou.

38:45
    Petr Pohl konečně využil své přednosti. Našlápl podél mantinelu, přebruslil hostující obránce a parádně předložil JIŘÍMU DRTINOVI, jež si z pozice beka krásně najížděl k zadní tyči. Asistence: Petr Pohl.

37:27
    Opět kotouč v náručí domácího brankáře.

37:03
    Obránce Drtina nyní nepřesně rozehrál. Vojtěch Němec pálil z mezikruží, Mensatorova lapačka byla ale proti.

36:04

35:34
    Domácím se dnes přesilovky vůbec nedaří, kotouč již po několikáté za Mensatorou bránou.

34:40
    Kotouč však mají v moci hráči Komety.

34:04
    Energie si zahraje přesilovou hru. T. Dujsík se provinil vysokou holí.

33:39
    Gulaši i přes svůj celoobličejový kryt protihráče nešetří. Jeho tvrdost nyní pocítil Vojtěch Němec.

33:13
    Obránce Gulaši chtěl nastartovat rychlíka Pohla. Nakonec však celá akce končí zakázaným uvolněním.

32:23
    Kometu vstřelená branka nakopla, v další šanci byl tentokrát J. Hruška.

31:12
    T. Svoboda vybojoval touš u hrazení a předložil jej mezi kruhy najíždějícímu VILÉMU BURIANOVI, který prostřelil Mensatora mezi betony. Asistence: Tomáš Svoboda.

29:31
    Mensator se teď připomněl svou vyrážečkou, kterou vytáhl proti střele Němce.

28:23
    Martin Parýzek oslovil přihrávkou přes celé kluziště LUKÁŠE PECHA. Ten postupoval zcela sám na Faltera a střelou pod vyrážečku mu nedal šanci. Asistence: Martin Parýzek.

27:26
    Skladaný parádně zavezl puk do útočného pásma. Předal jej za branku Václavu Skuhravému, který odmítl obránce a naslepo nahrál před branku. Tam najížděl nikým nehlídaný obránce Prošek. Jeho střelu dokázal Falter pouze vyrazit zpět ke karlovarskému obránci, který kotouč ještě popotáhl a našel před prázdnou brankou FRANTIŠKA SKLADANÉHO, jež neměl problém zasunout puk do prázdné klece. Asistence: Roman Prošek, Václav Skuhravý.

26:10
    Na druhé straně nebezpečně střílel Erat, jeho pokus skončil jen těsně vedle.

25:34
    Obránce Nosek vybruslil až mezi kruhy. Střela však skončila na hrudi hostujícího brankáře.

24:48
    Do Proškovy nahrávky vložil hůl brněnský hráč, kotouč na střídačce domácích. Nikoho naštěstí nezasáhl.

24:28
    Domácí kompletní, Skuhravý na ledě.

24:00
    Až nyní se Brno usadilo v pásmu a kombinovalo. Energie však nakonec dokázala i s trochou štěstí vyhodit.

23:16
    Kotouč opět ve středním pásmu, tentokrát po dobrém obranném zákroku Parýzka.

22:51
    Zaťovič dokázal vyhodit hned z buly.

22:28
    I hosté si vyzkouší výhodu jednoho muže v poli. Na trestnou již usedl, za faul kolenem, domácí centr Skuhravý.

21:55
    Kometa v plném počtu. Domácím se úvodní početní výhoda vůbec nevydařila.

20:58
    Drtina zahajuje útok za brankou svého brankáře.

20:25
    Energie již kombinuje v útočném pásmu.

20:01

Právě zde absolvovali své kolečko slávy vítězové sledge hokejové ligy Žraloci Karlovy Vary. Karlovarští fanoušci si tak po dlouhé době připomněli pokřik MISTŘI!

První třetina pohledný hokej příliš nenabídla. Hrálo se především ve středním pásmu. Energie bojuje, zatím však bez nějakého většího efektu. Brno pozorně brání a spoléhá na protiútoky. Vlastně jedinou větší chybu v hostující obraně využil domácí Košťál a otevřel skóre. Hned po chvilce však vyrovnal J. Svoboda. Druhá třetina začne přibližně v 16:20.

20:00

19:55
    Pět vteřin před koncem úvodního dějství uvidíme vůbec první přesilovou hru. Pykat odjíždí Dujsík, když krosčekem srazil na brankovišti číhajícího Pecha.

19:41
    Zaťovičův bekhendový pokus končí v ochranné síti.

18:31
    Falter ukryl nahozený puk před dojíždějícím Pohlem, buly po jeho pravici.

18:07
    Obránce Nosek nahazoval do útočného pásma. Někdo ze spoluhráčů mu však přejel modrou čáru, proto se píská postavení mimo hru.

17:44
    Kotouč za Mensatorovou brankou...

17:00
    Zaťovič přecenil rychlost Kumstáta, když se ho snažil vyslat do brejku. Celá akce končí zakázaným uvolněním domácích.

16:13
    Vachovec si parádně vyměnil puk se zakončujícím Zuckerem, ten však ke smůle domácích fanoušků minul.

15:33
    Hra je v těchto okamžicích neurovnaná, hraje se především ve středním pásmu.

15:15
    Brněnský kapitán Erat vyzkoušel Mensatorovu pozornost z hranice kruhu.

14:35
    Brno poprvé na delší dobu v útočném pásmu. Obránci Energie zatím odolávají.

14:01
    Kováčik čeká, až jeho spoluhráči naskočí na led.

12:27
    Nahazoval Pohl, dorážel Skladaný, brankář Brna však byl pozorný.

11:25
    Kotouč opět za brněnskou brankou, oba týmy střídají.

10:34
    Kotouč se teď odrazil od zadního hrazení přímo na Kumstáta stojícího před brankou. I on byl však odrazem puku zaskočen a nezakončil přesně.

10:00
    Vhazování po Mensatorově levici.

09:09
    JAKUB SVOBODA našlápl podél mantinelu, natlačil se před Mensatora a střelou do horní poloviny branky srovnává. Asistence: Miroslav Holec.

08:15
    Mensator teď nadvakrát kryl pokusy hostujících útočníků.

07:45
    Přečíslení Komety zblokoval vracející se Bicek, puk dnes poprvé mezi diváky.

06:32
    JAN KOŠŤÁL ujížděl z pravé strany sám na Faltera a přesnou střelou mezi nohy otevírá skóre. Asistence: Michal Vachovec, Jiří Drtina.

06:06
    Z ničeho nic se zjevil sám před Mensatorem Holec, karlovarského brankáře zachránila horní tyč.

05:45
    Žižka rozjíždí akci zpoza své branky.

04:46
    Kometa se zatím nemůže dostat do hry, domácí výborně brání střední pásmo.

04:17
    Kometa se osvobodila pouze za cenu zakázaného uvolnění.

03:47
    Kumstát našel zpoza branky volného Zaťoviče, ten minul jen o pár centimetrů. První vážnější šance domácích.

03:21
    Zucker najížděl z úhlu sám na Faltera, dojíždějící obránce Komety však jeho pokus zablokoval.

02:31
    Skuhravý zavezl kotouč z poza vlastní branky až za Faltera, spoluhráče svou přihrávkou ale nenašel.

01:40
    Falterovu pozornost ozkoušel Bicek, jeho střele ale chyběla razance.

01:09
    Doležal se nedohodl se svými spoluhráči a je z toho postavení mimo hru.

00:22
    Zaťovič hledal Vlacha, toho ale pokryli obránci Brna.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Prošek - Koblasa, Vachovec, Vlach, Skladaný, Zaťovič (C), Pech, Košťál (A), Skuhravý, Bicek, Kumstát, Pohl, Doležal, Zucker

HC Kometa Brno: Falter - Žižka (A), Kováčik, Dujsík, Valach, Krejčiřík, Švrček, M. Hruška, Malec - Erat (C), Holec, Zohorna, Raška, T. Svoboda, Burian, Lušňák, Němec, J. Svoboda, Wasserbauer, Mrázek

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Bádal, Pouzar.

Kometa v pátek sice prohrála v chomutovské aréně v nájezdech, i tak ale ze severu Čech mohla odjíždět spokojena. Získaný bod jí dal jistotu neúčasti v baráži. Zbývající dvě utkání tak mohou Jihomoravané odehrát v klidu. Vzhledem k pošramocené pověsti u svých fanoušků ze závěru sezony si však zřejmě nedovolí zápasy vypustit.

Energii a Kometu dnes čeká předposlední utkání skupiny play-out a zatímco pro Brňany s jistotou půjde také o předposlední utkání sezony, Karlovarští tuto jistotu ještě zdaleka nemají. Po páteční porážce 0:5 od Liberce si totiž prohodili umístění právě s Bílými Tygry a aktuálně je to právě Energie, kdo má k baráži blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Filip Mikulášek

Branky a nahrávky: 7. Košťál (Vachovec, Drtina), 28. Skladaný (Prošek, Skuhravý), 29. Pech (Parýzek), 39. Drtina (Pohl), 41. Kumstát (Pech, Zaťovič) – 10. J. Svoboda (Holec), 32. Burian (T. Svoboda), 44. Hruška (J. Svoboda, T. Svoboda)

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Bádal, Pouzar