Brynäs – Skellefteå 0:4 (kon.) | MODO – Färjestad 5:4 (po pr.)
MODO Örnsköldsvik
5:4 (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)
Färjestad Karlstad
Pondělí 18.03.2013, 19:00Play-off švédské Elitserien

MODO dokázalo zvrátit nepříznivý stav, kdy prohrávalo již o tři branky a dokázalo se ze své předčasné smrti ještě vzpamatovat. Může to být rozhodující moment série, ta se vrací za stavu 3:1 pro hosty zpět do Färjestadu. Příjemný zbytek pondělního večera přeje Petr Dejnožka. (22:03:12)

65:01
    MODO právě vstřelilo branku!
    Domácím se nakonec podařilo obrátit stav ve svůj prospěch a prodlužují tím sérii čtvrtfinále play-off! LADISLAV NAGY prostřelil brankáře Saláka a rozpoutal tím velkou dávku radosti na straně MODO - 5:4! Asistence: Mario Kempe a Kyle Cumiskey.

64:01
    Nygren dostal přihrávku na modrou čáru a příklepem protáhl Ullmarka.

62:58
    Färjestads v prodloužení ještě nevystřelil a stále se brání. MODO doslova hýří aktivitou.

62:12
    Vallin svoji přihrávkou nikoho ze spoluhráčů nenašel, vše tedy končí zakázaným uvolněním.

60:44
    Domácí začali aktivněji, Sundströmův pokus skončil přímo u Saláka.

60:01

Färjestads vedl v dnešním zápase již 3:0, ale díky skvělé druhé polovině utkání v podání MODO se bude prodlužovat. Prodloužení začne po patnáctiminutové přestávce, startovat budeme asi v 21:53.

60:00

59:03
    Ritolův pokus vypadl Salákovi z lapačky, český gólman však stihl zareagovat včas a nenechal domácí hráče dorážet.

58:00
    Hosté jsou evidentně zaskočeni, nic takového rozhodně nečekali. Dvě minuty nás dělí od prodloužení.

56:20
    Tak ani tříbrankový náskok hostům nestačil k výhře v tomto zápase! Rychlý protiútok táhl Regehr, předal kotouč JONASI AHNELÖVOVI, který přesnou ranou překonal Saláka - 4:4! Asistence: Richie Regehr.

54:03
    Čas ale bude MODU hodně rychle utíkat..

52:42
    Öberg si najel do dobré pozice a z voleje jedovatou ranou poslal kotouč do Salákovy lapačky.

50:52
    Domácí mají plno elánu a chtějí srovnat. Čeká je však ještě těžký úkol.

49:44
    Jen minutu na to však domácí snižují opět na rozdíl jediné branky! Skröder našel přesně MARCELA MÜLLERA, který prudkou ranou propálil Saláka - 3:4! Asistence: Per-Age Skröder a Kyle Cumiskey.

48:41
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Hosté se mnohem více přibližují semifinálovým bojům! MODO nedokázalo využít dvojnásobnou přesilovou hru a chvíli po návratu obou hráčů dochází k rychlému protiútoku, jenž proměnil MARIUS HOLTET - 2:4! Asistence: Magnus Nygren.

48:30

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 22. Ritola, 28. Cumiskey (Nagy), 50. Müller (Skröder, Cumiskey), 57. Ahnelöv (Regehr), 66. Nagy (Kempe, Cumiskey) – 3. Lee (Nygren, Hilding), 4. Bastiansen, 21. Holtet (Lee, Wallin), 49. Holtet (Nygren)

MODO Örnsköldsvik: Starkbaum (4. Ullmark) - Ahnelöv, Regehr, Lehtivuori, Cumiskey, Torp, Kousa, Hägg, Nagy - Skröder, Sundström, Müller - Ritola, Pahlsson, Kempe - Öberg, Forsberg, Madsen - Bengtsson, Gunnarsson, Spina
    Färjestad Karlstad: Salák (Pettersson-Wentzel) - Lee, Nygren, Vallin, Tollefsen, Grundel, Lajunen, Westlund - Berglund, Wallin, Holtet - Lundh, Conolly, Aslund - Johansson, Hilding, Paulsson - Bastiansen, Röymark, Görtz