Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.) | Washington – Buffalo 5:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 3:2 (kon.)
Edmonton Oilers
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Nashville Predators
Pondělí 18.03.2013, 01:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Oba soupeři letos budou zřejmě tvrdě bojovat o účast v play-off a každý bod bude velmi důležitý. Edmonton ani Nashville zatím nefigurují v Západní konferenci v elitní osmičce, nicméně ztráta rozhodně není nijak velká.

Nashville se zatím nachází v Centrální divizi na čtvrtém místě se ziskem osmadvaceti bodů a na osmé San Jose mu v tuto chvíli schází dva body. Edmonton je na tom o dva body hůře a v Severozápadní divizi je čtvrtý o skóre za Calgary a o dva body před Coloradem.

V dresu Edmontonu by opět měl nastoupit český obránce Ladislav Šmíd, který dopsud odehrál všech sedmadvacet utkání a připsal si dvě asistence. Velice dobře se vede i útočníkovi Aleši Hemskému, který má na kontě o zápas méně a se ziskem sedmnácti bodů za osm branek a devět asistencí je v bodování svého klubu na čtvrtém místě. Za Nashville pravidelně nastupuje Martin Erat, který je jediným českým krajánkem v dresu Predators a se třinácti body za tři branky a deset asistencí figuruje v bodování svého celku taktéž na čtvrtém místě.

Edmonton v posledních třech zápasech dokázal bodovat, z toho prohrál pouze jednou. A to v minulém utkání na domácím ledě s Detroitem po prodloužení. Nashville naopak z minuýlch čtyř zápasů vyhrál pouze jednou nad Dallasem, minule podlehl Calgary v poměru 3:6. Diváci se ale rozhodně mají na co těšit, v poslední době totiž padá v utkáních Predators vždy vysoký počet branek. Oba soupeři se spolu letos jendou utkali a Nashville v domácím prostředí deklasoval Edmonton v poměru 6:0.

Edmonton Oilers: Dubnyk (Danis) - J. Schultz, Whitney, Šmíd, Petry, N. Schultz, Potter - Nugent-Hopkins, Eberle, Hemský - Jones, Horcoff, Hall - Pääjärvi, Gagner, Jakupov - Petrell, Smyth, Brown

Nashville Predators: Rinne (Mason) - Weber, Bartley, Josi, Klein, Blum, Hannan - Erat, Smith, Kostitsyn - Halischuk, Fischer, Spaling - Butler, Legwand, Bourque - Yip, Mueller, Clune

Rozhodčí: Meier, St.Pierre - Henderson, Sharrers.

00:01

00:50
    Po pomalejším začátku se dostal do první šance Legwand, ovšem Dubnyk ho dokázal vychytat.

02:26
    V úvodu se hraje velmi svižně a nyní je Edmonton v ofsajdu.

02:44
    Z dobré pozice vypálil Clune, nicméně Dubnyk zatím drží svůj tým.

03:07
    O střelecký pokus se postaral také český útočník Erat, Dubnyk však znovu vyráží.

04:00
    Poprvé udrželi útočnou třetinu také domácí, ale střela Halla jde těsně mimo.

04:43
    Ve velké šanci se ocitl hostující Halischuk, nicméně Dubnyk znovu fantasticky zasahuje.

05:32
    Diváci se také dočkali několika ostrýcj spubojů u mantinelu.

05:53
    Zakázané uvolnění domácích.

06:52
    Hosté jsou zatím mnohem lepší a o další střelu se postaral Bourque, avšak Dubnyk znovu vyráží.

07:01
    Dubnyka střelou od modré nepřekonal Smyth.

08:01
    Po nepřesnostech v rozehrávce pálí těsně mimo Yip, ovšem Dubnyk je v neustálé permanenci.

09:07
    Nashville tlačí soupeře v jeho pásmu, Edmonton se osvobozuje pouze zakázaným uvolněním.

10:13
    Nyní se ale musel vytáhnout brankář Rinne. Po úniku dvou domácích hráčů zakončoval blafákem Eberle, avšak Rinne si v brankovišti lehl a puk nachází pod svým betonem. Zatím největší šance první třetiny, následuje komerční přestávka.

11:10
    Po nahození J.Schultze přerušuje hru Rinne zákrokem lapačkou.

11:45
    Nepřesnosti v rozehrávce pokračují na obou stranách.

12:15
    Edmonton šel rychle do brejku a z levého křídla střílel Petrell, Rinne ale včas zaklapl své betony.

13:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu a po hezké kličce do středu kluziště střílí jen do Dubnyka aktivní Erat.

13:26
    Sražená střela Petryho končí v ochranné síti.

13:34
    Edmonton vyhazuje na takízané uvolnění.

13:40
    Střelu Bartelyho chytá Dubnyk.

14:01
    Hemský hezkou střelou prověřil Rinneho, jeho lapačka je ale úspěšnější.

14:10
    Smyth po zákroku na Horcoffa vidí dvě minuty za heubost a přesilovku si zahrají Oliers.

15:01
    Fisher pálí těsně vedle.

15:18
    Nyní se Edmonton dostal do těsného ofsajdu.

15:49
    Pedators znovu vyhazují a tahle přesilovka se Edmontonu nedaří.

16:10

16:40
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

16:49
    Nálsedně Rinne kryje střelu Petrella.

17:47
    Erat se neustále snaží tvrdé pálit na Dubnyka, ten ale stále odolává.

18:19
    Dvě nebezpečné situace před Rinnem, ten se ale při té první fantasticky přesunul k druhé tyči a u další šance zapracovala skvěle jeho lapačka.

18:43
    Nyní se ke střele napřáhl hostující Josi po brejku tři na jednoho, ovšem z mezikruží nastřeluje tyčku.

18:57
    Spalingovu ránu opět vyráží parádním zákrokem Dubnyk.

19:27
    Po další střele přerušuje hru Rinne.

19:58
    Hosté si ještě vytvořili před Dubnykem obrovský tlak, ale Edmonton se nakonec i tentokráte ubránil.

20:00

Zatím vidíme velmi vyrovnané utkání, které se hraje ve velkém tempu a velmi plynule. Oba soupeři nějaké šance měli, tu největší spálil v závěru Josi, který trefil jen tyč. Hraje se také velmi čistě, rozhodčí vylučovali pouze jednou. Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.

20:01

20:40
    Oba týmy neustále chybují v rozehrávce a obrázek hry se oproti první třetině příliš nezměnil.

21:14
    Domácí se dostali do ofsajdu.

21:57
    Halischuk nyní pálil těsně mimo.

22:26
    Edmonton nyní vyhazuje na zakázané uvolnění.

23:02
    Nasville je stále aktivnější co se týče střeleckých pokusů, nyní Bartley pálí těsně nad branku,

23:36
    Edmonton vybojoval kotouč za brankou hostů, ovšem následně o něj ihned přišel.

24:02
    Zatím se nehraje příliš zajímavý hokej a od obou týmů je spíše vidět velká bojovnost.

24:28
    Oilers znovu rozehrávají od vlastní branky.

24:50
    V úplně stejné situaci je nyní Nashville.

25:08
    V ofsajdu byl přistižen Whitney.

25:27
    Predátoři vyhazují na zakázané uvolnění.

25:39
    Josi se po levém křídle dostal ař před Dubnyka, bekhendem ho ale nedokázal překonat,

26:20
    Nyní v ofsajdu domácí Smyth a je tu první komerční přestávka druhé třetiny.

26:37
    Rinne si nyní připsal dva zásahy.

26:47
    Na druhé straně přerušuje hru také Dubnyk.

27:18
    Edmonton si zahraje přesilovku, Ellis totiž vyrazil na hrazení Nugenta-Hopkinse a dostává dvě minuty.

28:00
    Jakupov ani Eberle nevyzráli svými střelami na Rinneho.

28:11
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Následně ale domácí využívají přesilovku. Po sražené střele od nodré a následném zákroku Rinneho se dostává k dorážce před prázdnou brankou MAGNUS PÄÄJARVI a střelou z bekhendu otevírá skóre zápasu. Asistence: Jordan Eberle, Ryan Whitney

28:50
    Fischer prověřil Dubnyka, ten ale znovu podržel svůj tým.

29:28
    Nashville nyní často kazí rozehrávku,

30:41
    Nashville zvýšil útočnou aktivitu a Edmonton vyhazuje na zakázané uvolnění.

31:08
    Střela Fischera z úhlu míří nad horní roh Dubnykovy branky.

31:23
    Po střele Jonese přerušuje hru Rinne a je tu druhá komerční přestávka v této třetině.

31:44
    Střelu Halla vyráží Rinne.

31:49
    První přesilovka pro Nashville, dvě minuty za vysokou hůl dostává Hemský.

33:26
    Edmonton dokázal nyní dvakrát vyhodit a hosté mají prakticky po přesilovce.

33:49

33:53
    Nashville vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

35:02
    Střelu Whitneyho skvěle vyráží brankář Rinne.

35:09
    Nashville si zahraje další přesilovku, po zákroku na Josiho dostává dvě minuty N.Schulz. Následuje poslední komerční pauza.

35:25
    Domácí dnes ale skvěle brání a vyhazují kotouč ze třetiny.

35:59
    Hosté se nemohou dostat k nebezpečné střele, i když drží útočné pásmo.

36:04
    Nyní to ale neplatí a Edmonton znovu vyhazuje.

36:37
    Nashville právě vstřelil branku!
    Nicméně hosté přeci jen využívají přesilovou hru. Po dlouhé kombinaci nakonec pálil od modré SHEA WEBER a jeho pokus zapadl přímo k tyči, Dubnyk tentokráte nic neviděl. Asistence: Roman Josi, Craig Smyth

37:49
    Hra se opět zklidňuje a nyní vidíme kotouč spíše ve středním pásmu.

38:35
    Po dobré střele Josiho zasahuje Dubnyk.

38:58
    V samém závěru velký závar před Rinnem, ten si však poradil s pokusy Hemského, Gagnera i dvakrát Halla.

40:00

Třetí třetina začne přibližně ve 2:57

40:01

40:56
    Střelu Bourqueho chytá dobře do lapačky Dubnyk.

41:27
    Hosté v úvodu tlačí a nyní ani Yip neprostřelil Dubnyka.

41:43
    K dobré střele se dostal Jakupov, Rinne ale dobře zasahuje.

42:36
    Dva skvělé obranné zákroky si nyní připsal Šmíd.

43:25
    Střelu Erata z mezikruží vyráží Dubnyk betonem k mantinelu.

44:07
    Nashville je aktivnější a znovu rozehrává od své branky.

45:24
    Na chvíli se usadil v útočné třetině i Edmonton, ale Rinneho výrazněji neohorzil

45:36
    Edmonton už drřel útočné pásmo skoro minutu a půl, nicméně Fristič a Hall těsně minuly Rinneho branku.

46:26
    To byla velká smršť domácích, nyní ale hosté již vyhazují.

46:49
    Střelu Kleina chytá Dubnyk a máme tu první reklamní přestávku třetí třetiny.

47:58
    Oba celky přiostřily a nyní jsou spíše k vidění četné tvrdé souboje u mantinelu.

48:44
    Oba výběry hlavně nechtějí udělat chybu, po opatrné hře je tu ofsajd domácího celku.

49:30
    J.Schultz vyhodil kotouč z vlastní třetiny mimo kluziště a distává menší trest, hosté si zahrají přesilovku.

49:33
    Ihned po vhazování pálí nebezpečně Weber, Dubnyk však jeho pokus kryje.

50:53
    Nicméně domácí se dostávají do vedení v oslabení po chybě v rozehrávce. Po úniku dva na jednoho přihrál Gagner na druhou stranu LENNARTU PETRELLOVI a ten tvrdou ranou propálil Rinneho. Asistence: Sam Gagner

51:36
    Na druhé straně nepřekonal Butler skvělého Dubnyka.

52:56
    Bourque ve velmi dobré pozici také míjí branku.

53:08
    Bourque ani Legwand v obrovské možnosti Dubnyka znovu nepřekonali.

53:54
    Těsně vedle pravé Dubnikově tyče míří i autor jediné branky hostů Weber.

55:21
    Hemského dobrou střelu nyní ještě lépe vyráží brankář Rinne.

55:48
    A domácí zřejmě definitivně pojišťují svůj náskok. Po další chybě v rozehrávce ujel podél levého mantinelu JORDAN EBERLE a dostal se do brejku dva na jednoho, nicméně nakonec sám zakončoval a mířil přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Tylor Hall.

56:15
    Na druhé straně mohl snížit Mike Fisher a dostal se až před Dubnyka, který ho vychytal. Nicméně Fischer byl hákován N. Schultzem a Nashville ještě bude mít výhodu přesilovky. Následuje poslední komerční pauza třetí třetiny.

56:26
    Posunutá branka Oilers.

56:55
    Edmonton dokázal už podruhé vyhodit.

57:15
    Střela z levé strany prosvištěla kolem Dubnykovy tyče.

57:40
    Nashville hraje bez brankáře.

58:15

58:29
    Obrovský závar před Dubnykem, brankář Edmontonu snad nyní pochytal pět střel běhhem čtyř sekund.

58:55
    Dubnyk tentokráte kryje střelu Legwanda.

59:50
    Domácí ještě snižují deset vteřin před koncem, jenže už je asi na bodový zisk pozdě. Po krásné přihrávce propálil střelou od modré vše co mu stálo v cestě ROMAN JOSI. Asistence: Mike Fisher, Bobby Butler

60:00

V důležitém souboji o záchranu byl nakonec úspěšnější domácí Edmonton, který o své výhře rozhodl v závěrečné desetiminutovce třetí třetiny, když vše vyvrcholilo vstřelenou brankou v oslabení. Hosté sice ještě snížili, jenře 10 sekund před koncem už bylo pozdě. Ani jeden ze tří českých krajánků se bodově neprosadil. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešní noci. (03:32:57)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 29. Pääjärvi, 51. Petrell (Gagner), 56. Eberle (Hall) – 37. Weber (Josi, Smyth), 60. Josi (Fisher, Butler)

Rozhodčí: Meier, St.Pierre - Henderson, Sharrers