Brynäs – Skellefteå 0:4 (kon.) | MODO – Färjestad 5:4 (po pr.)
Brynäs IF
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Skellefteå AIK
Pondělí 18.03.2013, 19:00 • Läkerol Arena, Gävle • Play-off švédské Elitserien

Švédská Elitserien tedy letos jistojistě pozná nového krále. Vítěz základní části Skellefteå totiž v repríze loňského finále oplatila porážku úřadujícímu mistrovi Brynäsu a v nejkratším možném čase postoupila do semifinále. Děkujeme za pozornost. (21:48:40)

60:00

59:42
    Skellefteå dohrává utkání s pukem na hokejkách.

59:02
    Holmqvist ještě raději zastavil puk před Ericssonem.

57:19
    Brynäs se chce na úplném konci ještě odvděčit fanouškům, hráči Skelleftey ale nadále stejně ochotně jako na začátku utkání padají do střel a mají za sebou výborného Svenssona.

56:11
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Ten ale trefou do prázdné branky ze středního pásma definitivně ukončil OSCAR MÖLLER. Asistence: Niclas Burström, Markus Svensson.

56:00
    Brynäs si ale evidentně chce závěr play-off užít a vytvořil si velký tlak.

55:35
    Svensson Lindholmovu ránu nevyrazil zrovna přesvědčivě, nikdo z jeho protihráčů se ale k dorážce nedostal.

55:14
    Zakázané uvolnění Skelleftey.

55:06
    Gundersonovu ostrou ránu od modré zastavil Svensson a pak mohl sledovat další z řady potyček před ním. Sudí tentokrát čistit nebudou.

55:00
    Brynäs opět bez brankáře!

55:00
    Svensson s mírným štěstím zastavil Enterfeldtův pokus z těsné blízkosti.

54:40
    Postavení mimo hru Skelleftey.

53:49
    Obrana Brynäsu naprosto zapomněla na Möllera, jenž se řítil sám na Holmqvista, jenomže trefil pouze pravou tyč jeho branky!

52:52
    Lindström si vybruslil s pukem před Holmqvista, pak byl ale příliš blízko a trefil jen domácího brankáře.

52:15
    Järnkrokova ostrá rána od modré minula branku.

51:37
    Je to tak. Holmqvist opět v brance Brynäsu.

51:37
    Svensson nakonec zastavil Ollasovo nahození od mantinelu a Holmqvist zřejmě vrátí do branky.

50:40
    Skellefteå vyhodila přes všechny čáry a může vystřídat.

50:30
    Až teď se trefil Järnkrok, avšak Svensson zasáhl.

50:19
    Brynäs zatím drží puk v útočné třetině, jeho střelba je ale krajně nepřesná.

49:51
    Brynäs to zkouší bez Holmqvista!

49:51
    Nakonec jsou na dvě minuty za hrubost vyloučení Jörgen Sundqvist a Tomas Skogs.

49:51
    Hansen zavezl puk před Svenssona a potom došlo k velmi nepřehledné situaci, po které se zřejmě opět bude vylučovat za hrubost.

48:48
    Prakticky ihned po vhazování se ale puk dostal do středního pásma.

48:46
    Posunutá branka po průniku Järnkroka, vhazovat se bude opět po pravé Svenssonově ruce.

Dnešní utkání sleduje 5758 diváků.

48:11
    Svensson čekal na zakázané uvolnění, nakonec ale raději před dojíždějícím Harjuem puk zastavil a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

48:01
    Chvíli poté raději Holmqvist utlumil kotouč pod betony.

47:51
    Persson si skvěle sjel před branku, kde očekával Lindholmovi nahození a nakonec se i zřejmě dostal k teči, jenomže Svensson byl připraven a z velké blízkosti puk vyrazil.

47:03
    Postavení mimo hru Brynäsu.

46:48
    Nörstebö měl skvělou pozici pro střelbu, na závěr přesilovky ale puk ke Svenssonovi neposlal.

46:05
    Brynäs takřka dovezl puk do branky, nakonec ale Harju nedokázal za vyjetého Svenssona dorazit Lindgrenův pokus! Svensson byl ale opět v pozici, kdy nevěděl nic o pohybu puku a měl velké štěstí.

45:45
    Z okraje kruhu pro vhazování to zkoušel Järnkrok, branku ale minul a puk se nakonec dostal až k Holmqvistovi.

45:34
    Gundersonovu ránu po ledě od modré Svensson zřejmě neviděl, přesto pravým betonem zasáhl.

45:16
    Skellefteå se ale ochotně vrhá do střel.

44:55
    Teď ale bude mít jednu z posledních šancí na záchranu. Dvouminutový trest za podražení dostal Melker Karlsson.

44:35
    Brynäs se na delší časový úsek usadil před Svenssonem, stále se mu ale nedaří dostat do střelecké pozice.

43:26
    Holmqvist nepředvedl příliš jistý zásah proti Möllerově pokusu, nakonec z jeho pohledu vše dobře dopadlo.

42:54

42:21
    Konec Brynäsu je opět blíž, neboť si teď už jen těžko představit, že se dokáže dostat z této svízelné situace. Holmqvist nic neviděl a tak střelu VIKTORA ARVIDSSONA vyrazil jen před sebe, kam si sjel opět Arvidsson a chytře si posunul puk do pozice, odkud zakončoval do prázdné branky. Asistence: Pontus Petterström, Adam Pettersson

41:49
    Lundberg dostal do tváře pukem od vlastního spoluhráče a raději odjel střídat.

40:50
    Ševc to zkusil od mantinelu, Holmqvist to ale čekal a betony posunul puk za svou branku.

40:16
    Zajímavě odražený puk před Svenssonem ukořistil Granström, jenomže z otočky i díky holi jednoho z hráčů Skelleftey branku přestřelil!

40:10
    Svensson musel chvíli po vhazování ven z branky, aby zachytil odražený puk od zadního mantinelu.

40:01

Skellefteå nakonec ve druhé třetině prokázala svou kvalitu a pro ni typicky slepenými góly jasně ukončila aktivitu Brynäsu. Hosté do vedení mohli jít ještě před první střelenou brankou Arvidssona, gól Klingberga ale nebyl uznán kvůli postavení Möllera v brankovišti. To ale Skellefteu příliš dlouho nemrzelo, neboť na vše navázaly góly již zmiňovaného Arvidssona a pak také Lindberga. Brynäs má posledních dvacet minut na to, aby zachránil, co se dá. Jeho snaha odstartuje cca ve 21:09.

40:00

39:59
    Sundqvistova závěrečná rána ze středního pásma Svenssona nepřekvapila.

39:37

39:20
    Harju se ze středního pásma bekhendem pokoušel nahodit za Svenssonovu branku, místo toho poslal puk pouze do ochranné sítě.

38:22
    Järnkrok opět předvedl svou lepší tvář a vybojoval zdánlivě ztracený kotouč, pak ale na tuto černou práci nedokázal navázat a se svými spoluhráči ztratil výhodnou pozici mezi kruhy.

37:55
    Enterfeldtovu nebezpečnou teč nakonec Svensson našel u své levé tyče.

37:31
    Hra je teď velmi často přerušována. Po střele Hollowaye z prakticky nulového úhlu další kouskování zařídil přikrytím kotouče Holmqvist.

37:17
    Po netradičním odrazu kotouče od tvrzeného skla za brankou Skelleftey Svensson vůbec nevěděl, kde jej má, k jeho štěstí jej nakonec zasedl!

37:09
    Enterfeldt zpoza branky před ní hledal své spoluhráče, Svensson si ale u své levé tyče zkušeně počkal a puk na Ollase s Harjuem nepustil.

36:58
    Brynäs předvedl zcela ojedinělou rychlou kombinaci, naneštěstí pro něj poté byla Lindholmova rána sražena do ochranné sítě.

36:19
    Ostrá rána Lindströma od modré skončila v Holmqvistově náruči. Brynäs konečně zase s pěti bruslaři.

35:46
    Järnkroka i díky jeho dlouhému vyloučení nebylo chvíli vidět, prakticky ihned po návratu na led ale zachytil špatnou rozehrávku Skelleftey a mohl snížit na rozdíl jedné branky, z vyložené pozice ale trefil jen Svenssona!

35:33
    Lindberg od obranné modré napálil puk ke Svenssonovi.

35:00
    Svensson musí mírně z branky, aby opět zachytil vyhozený kotouč.

34:51
    Ericsson to při klasické přesilovce Skelleftey zkusil z pravého křídla, Holmqvist ale u své levé tyče nenechal ani kousek prostoru a podržel naděje svého mužstva.

34:26
    Brynäs vyhodil puk za Svenssonovu branku a na chvíli může vydechnout.

34:23
    Holmqvist si opět do své moci stáhl puk zpoza branky.

34:18
    Problémy Brynäsu ale nekončí. Jonathan Granström obdržel dvouminutový trest za hákování.

34:09
    Brynäs vyhodil a nadále tak zvládá toto oslabení.

33:22
    Lindbergovo sražené nahození se pokoušel do branky vrátit Emanuelsson, přesunující se Holmqvist si ale mohl oddechnout, neboť pravé křídlo Skelleftey těsně minulo levou tyč!

32:56
    Skellefteå se dlouho držela před Holmqvistem a v útočné třetině ještě chvíli zůstane, neboť domácí brankář po nepřehledné situaci před ním zalehl puk.

32:26
    Puk se dostal ze hry díky vyhození Jörgena Sundqvista a ten se tak potřetí v tomto utkání podívá na trestnou lavici.

32:09
    Hansen se šikovně pokoušel obtočit kolem branky a následně i Svenssona, ten se ale sklouzl po betonech a nedovolil mu zasunutí do odkryté části branky.

31:36
    Gunderson se snažil zalehnout Lindströma, pod nímž byl puk, hra nakonec pokračuje.

30:53
    Konečný sumář trestů: Calle Järnkrok 2+2 za hrubost, po dvou minutách za stejný prohřešek pak Elias Lindholm, Martin Ludnberg a John Klingberg.

30:53
    Lindholmův pokus se nepodařilo tečovat Järnkrokovi, jenž to nenese zrovna statečně a na ledě je tak k vidění další potyčka.

30:44
    Brynäs se sice ihned natlačil před Svenssona, tomu se ale dnes chytá velmi pohodově. Na rozdíl od Holmqvista si teoreticky může dovolit menší zaváhání.

30:33
    Následně ale OSCAR LINDBERG převzal puk od Karlssona, zamíchal s ním před Löfem, bekhendem nachytal Holmqvista a před Brynäsem tak teď stojí prakticky neřešitelný úkol. Asistence: Melker Karlsson.

30:15
    Emanuelsson se dral za dalším ohrožením Holmqvista, od puku byl sice odstaven, pak to ale ještě zkoušel Lindberg, nicméně nepřesně.

29:45
    Holmqvist to má nadále velmi složité. Na jeho brankovišti dělal velké potíže Holloway, domácí brankář ale nakonec horký kotouč udržel.

28:49
    Tentokrát už ale pravděpodobně o regulérnosti gólu nebude pochyb. Lindberg uviděl na modré VIKTORA ARVIDSSONA, jenž přesně umístěnou ránou i díky perfektnímu clonění Holmqvistovi otevřel skóre utkání. Asistence: Oscar Lindberg, Melker Karlsson.

28:36
    Klingbergova nabídka na teč od modré zůstala nevyužita.

28:25

28:02
    Möller se své zaváhání pokoušel odčinit ihned po vhazování, kdy se protlačil před Löfa, jeho zakončení bekhendem ale ve své výstroji schoval Holmqvist!

27:58
    Branka k velké radosti domácích fanoušků nakonec není uznána pro Möllerovo postavení v brankovišti!

27:58
    Klingberg se mezi kruhy dostal ke kotouči, přetlačil ležícího Gundersona a s velkým štěstím překonal prakticky nic nevidícího Holmqvista. Vše ale ještě bude muset posvětit videorozhodčí.

27:30
    Djoos následně odvedl další skvělou defenzivní práci a za potlesku diváků vyhodil puk za Svenssonovu branku.

27:20
    Holmqvist neudržel Hollowayovu bombu od modré a měl velké štěstí, že Djoos před dorážejícím Ericssonem zasunul puk pod jeho tělo!

27:12
    Na první vyloučení ve druhé třetině jsme museli čekat až do její osmé minuty. Za hru vysokou holí je vyloučen Andreas Thuresson, i u něj to budou jen dvě minuty.

25:57
    Gunderson se tlačil k přihrávce před Svenssonovu branku, nakonec na ni nedosáhl a tak do branky poslal alespoň brankáře Skelleftey, jenž si svůj domeček posunul mimo základy.

25:44
    Lundberg to zkusil po levém křídle, na rozdíl od Möllera se ale nedostal před Holmqvista a tak na něj jen z velkého úhlu nahodil. Domácího brankáře tento pokus nemohl překvapit.

24:54
    Hra se po Möllerově šance hodně zrychlila a zatím to vypadá, že ve druhé třetině také ubylo ostrých osobních soubojů.

23:47
    Möller dostal ideální puk do jízdy, mezi ním a Holmqvistem už nikdo nebyl, takže to levé křídlo Skelleftey zkusilo přímo, položilo si domácího strážce tří tyčí, pak ale přes jeho levý beton nedokázal zvednout puk a neuspělo už ani z následné dorážky!

23:18
    Arvidsson se nakonec srovnal s pukem na útočné modré a z otočky tvrdě vypálil, jeho pokus ale až k Holmqvistovi neprošel.

22:47
    Järnkrokovo záludné nahození se odrazilo od mantinelu za Svenssonovou brankou a brankář hostí s nim měl mnoho starostí.

22:03
    Dlouhý boj o puk za Holmqvistovou brankou je nakonec ukončen hvizdem rozhodčích. Vhazovat se bude u obranné modré Brynäsu.

21:24
    Řada hráčů opět skončila společně se Svenssonem v jeho brance, rozhodčí ale kotouč dobře viděli mimo branku Skelleftey.

20:54
    Brynäsu ale ihned po buly uskočil kotouč do středního pásma.

20:52

20:45
    Poprvé se musel ve druhé třetině do stavu pohotovosti dostat i Svensson, Lindholmův pokus od modré čáry jej ale trefil do hrudníku.

20:29
    Hollowayovo nahození od modré nadělalo Holmqvistovi menší problémy, domácí brankář je ale nakonec vyřešil.

20:23
    Ericsson z otočky zamířil jen do Holmqvista a ten nedočkavému Lundbergovi dorážku nepovolil.

20:01

První třetina přese všechna očekávání přinesla vyrovnaný hokej, který byl orámován řadou trestných minut za povolenou morálku. Oba týmy se na rozdíl od prvních tří utkání střídaly ve vyložených šancích, buď ale dojely na neschopnost svých střelců nebo na skvělého brankáře soupeře. Utkání bude pokračovat druhou třetinou cca ve 20:03.

20:00

19:24

18:30
    Oba týmy konečně zase s pěti bruslaři. Při současném trendu to ale nebude příliš dlouho trvat.

17:29
    Järnkrok krásně před brankou našel Granströma, ten si již vybral místo, kam zakončí, Svensson byl v pozici, kdy už nemohl zasahovat, jenomže domácí centr v rozhodující okamžik přehodil branku!

16:35
    Brynäs tak po chvilce zahajuje svou přesilovku ve vlastní obranné třetině.

16:30
    Podle všeho za krosček ještě na trestnou lavici usedl Holloway.

16:30
    Oscar Lindberg nakonec dostal za hrubost 2+2, Jörgen Sundqvist za stejný prohřešek jen dvě minuty.

16:30
    Sundqvist s Lindbergem se dostali až k mantinelu a tam je jako úplně poslední nezbedníky v dalším pokračování zastavili rozhodčí.

16:30
    Holmqvist zachytil puk do rukavice a na pořadu je další pěstní výměna názorů.

16:18
    Skellefteå rozehrála svou typickou hru v přesilovce, Holmqvist byl hodně rozpohybován na brankové čáře, hosté ale nevystřelili.

15:59
    Před Holmqvistem se koná další valná hromada. Domácí brankář si nebyl příliš jistý, kde má kotouč po ráně Arvidssona, logicky se tak pokoušel dorážet Holloway, avšak byl brzy zpacifikován.

15:42
    Za hrubost jsou na dvě minuty vyloučeni Jimmie Ericsson a Mads Hansen.

15:20
    Andersson pokazil ránu na modré a dopředu tak mohl Brynäs, nakonec střílel Ollas, ale i on byl příliš blízko Svenssonovi a ani jeho pokus se tak neujal!

14:44
    Holloway poprvé v utkání dostal více prostoru před Holmqvistovou brankou, jeho sražená rána ale mířila jen do ochranné sítě.

14:33
    Mats Lavander vyhodil bez cizí pomoci puk mimo hrací plochu a je za to vyloučen na dvě minuty.

14:24
    Hned po vyrovnání počtu hráčů na ledě se Holmqvist měl co ohánět, protože Ericsson zastavil nepřesnou rozehrávku obránců Brynäsu a řítil se zcela sám na jeho brankáře! Ten ale fantasticky nastavil levou ruku a uchránil domácí od nejhoršího.

14:13
    Holmqvist zastavuje puk za svou brankou.

13:42
    Brynäs následně ztratil útočné pásmo, předtím ale předvedl jasně nejlepší část v přesilovce.

13:37
    Ani do třetice nebylo Lindholmovi přáno.

13:17
    Další Lindholmův pokus neprošel na branku díky obětavosti beků Skelleftey.

12:56
    Ostrá bomba Lindholma takřka od modré čáry proletěla vedle Svenssonovy branky.

12:38
    Před branku si téměř ideálně sjel Granström, po přihrávce od Enterfeldta byl ale příliš blízko Svenssonovi a ten si tak připsal velmi důležitý zákrok na brankové čáře! Následný další náznak rozepře mezi hráči byl zavčas ukončen.

12:21
    Námitky domácí střídačky nebyly uznány za platné. Čeká nás klasická přesilovka Brynäsu.

12:21
    Thuresson ještě reklamoval krev ve své tváři. Pravdou je, že na led musela nastoupit četa odborných pracovníků a ledovou plochu vyčistit.

12:21
    Za zcela jasnou hru vysokou holí je vyloučen Joakim Lindström.

12:15
    Signalizováno vyloučení na straně Skelleftey.

11:35
    Postavení mimo hru domácích.

11:10
    Dá se říci, že Brynäs je k mírnému překvapení nadále aktivnějším mužstvem, avšak z minulých utkání všichni dobře víme, že takové tempo nemá skoro žádnou šanci udržet.

10:12
    Ve hře ale budeme moci pokračovat až poté, co bude branka zasazena zpět do předepsané pozice.

10:12
    Za hrubost je vyloučen Erik Andersson, za stejný prohřešek proti pravidlům také Johan Alm s Jonathanem Granströmem a za nedovolené bránění Jörgen Sundqvist.

10:12
    Järnkrokovu ránu Svensson vyrazil jen před sebe a zadělal si tím na pořádné potíže. Puk si totiž zpracoval Sundqvist a pokusil se jej doslova dotlačit do branky, avšak před brankáře Skelleftey neprošel a za svůj drzý pokus o najetí do něj byl přísně potrestán.

09:52
    Lindholm výborně prostrčil puk na Granströma, ten ale z mezikruží trefil jen Svenssona, jenž na několik pokusů záashl.

09:04

08:36
    Holmqvist si opět povyjel ze svého brankoviště a tentokrát spolehlivě přerušil hru.

07:43
    Svensson raději u své levé tyče přidusil kotouč.

07:25
    Jako bych to ale zakřikl! Holmqvist se musel natáhnout po kotouči, protože mu nebezpečně vypadla Lindbergova střela, nicméně domácí brankář s problémy zasáhl a od následných dorážek jej uchránili jeho spoluhráči.

07:07
    Brynäs po nepovedené přesilovce zlepšil svůj herní projev a Skellefteå momentálně hraje druhé housle.

06:09
    Järnkrok s velkým odhodláním vletěl do útočné třetiny, Svensson proti němu ale dvakrát zasáhl a gólem neskončil ani následný pád Granströma do brankoviště.

05:02
    Až na závěr přesilovky se musel Svensson odhodlat k těžkému zákroku, Widingova rána jej ale trefila a brankář Skelleftey následně raději puk ponechal ve své zbroji.

04:15
    Holmqvist opět zastavil puk u své branky. Brynäs hraje v této přesilovce velmi špatně a nijak tak neodbočuje od své výkonnostní křivky v play-off.

03:44
    Skellefteå zatím nemá při vlastním oslabení výraznějších potíží a skvěle se brání.

03:22
    Järnkrok se z levého křídla pokoušel dostat puk před Svenssona, obrana hostí ale opět skvěle zasáhla.

03:00
    Lindholm měl ale na modré problémy se zpracováním kotouče a pak jej nastřelil do prvního protihráče před ním.

02:53
    Pontus Petterström je vyloučen na dvě minuty za držení Löfa.

02:02
    Skellefteå se pokoušela usadit v útočném pásmu, Alm pak ale na modré nezachytil puk a musel pro něj za vlastní branku.

01:32
    Karlsson šikovně prošel od modré až mezi kruhy, tam mu ale nevyšlo zakončení a netrefil tak Holmqvistovu branku.

00:59
    Na pozoru se musel mít i Svensson, neboť Brynäs dokázal vydolovat puk u zadního mantinelu a pak jej dostat na modrou k Sundqvistovi, jehož ránu musel do své výstroje schovat právě brankář Skelleftey.

00:26
    První vážnější okamžik před svou brankou musel řešit Holmqvist, Burström ale nahození Lindströma do jeho branky neposunul.

00:01

Brynäs IF: Holmqvist (Rahm) - Gunderson, Djoos, Löf, Sundqvist, Berglind, Persson, Nörstebö, Molin - Wännström, Hansen, Thuresson - Lindholm, Granström, Järnkrok - Harju, Enterfeldt, Ollas - Lavander, Lindgren, Widing.

Skellefteå AIK: Svensson (Eriksson) - Burström, Granberg, Ševc, Klingberg, Andersson, Skogs, Alm, Arvidsson - Lindström, Petterström, Ericsson - Holloway, Forssell, Möller - Emanuelsson, Lindberg, Karlsson - Forsberg, Lundberg, Pettersson.

Před Brynäsem dnes stojí prakticky nesplnitelný úkol. Se Skellefteou v repríze loňské finálové série naprosto propadl v prvních třech utkáních, za které nastřílel jen čtyři góly a proti rozjetému vítězi základní části nenašel jakoukoliv zbraň. Pokud tedy vše půjde podle plánu, Brynäs se dnes před svými fanoušky rozloučí se sezonou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 29. Arvidsson (Lindberg, Karlsson), 31. Lindberg (Karlsson), 43. Arvidsson (Petterström, Pettersson), 57. Möller (Burström, Svensson)