Toronto – Tampa 4:2 (kon.) | Detroit – Minnesota 2:4 (kon.) | Colorado – Dallas 4:3 (kon.)
Edmonton – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Chicago 4:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 21.03.2013, 00:10 • Air Canada Centre • NHL

Ani výborná třetí třetina nestačila Tampě k bodovému zisku z tohoto utkání a Toronto tak dnes uhájilo domácí led a získalo všechny body. Vítězství Toronta se zrodilo hlavně ve druhé třetině, po které už javorové listy vedly 4:0.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Nazem Kadri (TOR) 0+3
    2. Joffrey Lupul (TOR) 1+1
    3. Carl Gunnarsson (TOR) 0+2

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalších přenosů z NHL. (02:45:44)

60:00

59:52
    Vyhozený kotouč přes všechny čáry letěl jen kousek od opuštěné branky Tampy. Hostující kouč si ještě vzal oddechový čas, ale vyrovnání by se v této chvíli rovnalo skoro zázraku.

59:25
    Reimer secvakl včas betony a vyráží Palatovu tvrdou střelu z mezikruží.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a hosté to zkouší bez brankáře!

58:25
    Čas však hraje proti Tampě, do konce třetí třetiny už zbývají méně než dvě minuty.

57:02
    Tampa právě vstřelila branku!

Přece jenom se Tampa dočkala snížení a konec třetí třetiny může být ještě hodně zajíamvý. Rychlou akci na jeden dotek zakončil před bránou CONY CONACHER, který dostal milimetrovou přihrávku od Tylera Johnsona. Asistence: Tyler Johnson, Martin St. Louis

56:19
    Rodila se zajímavá příležitost hostů, jenže výborný Reimer podržel svůj tým i tentokrát.

55:49
    Tampě se dařilo držet dlouho útočné pásmo, ale nakonec přišlo jedno vyšťouchnutí kotouče od mantinelu a rázem se hra přestěhovala do středního pásma.

54:49
    Žabičkou přes celé útočné pásmo dostali hosté puk k Reimerovi a ten ho raději schoval pod lapačku a hru přerušil.

53:09
    Již se hraje v plném počtu, ale co je důležité, tak čas plyne pro Tampu strašně rychle a rozdíl tří branek bude zřejmě dostatečný.

52:28
    Gardiner nebezpečně vystřelil, ale branku Tampy těsně minul.

52:07
    Až nyní se hosté osvobozují a mohou jít střídat.

51:15
    Okamžitě se začátkem přesilové hry se Toronto usadilo v útočném pásmu a roztáčí kolotoč přihrávek.

50:53
    Kadriho však těsně před zakončením zahákoval Purcell (TBL), který pochopitelně odchází na trestnou lavici.

50:53
    Nádherná individuální akce Kadriho, který si udělal z obránců Tampy doslova kůžely, které pouze objel a nebýt faulu při bekhendové kličce, tak by se Kadri radoval z branky.

49:28
    Už se rodila velká příležitost Toronta, situaci dva na jednoho však vyřešil obránce, který se položil do přihrávky a puk zachytil.

47:44
    Opět dochází ke změně v brance Tampy Bay. Ze zatím neznámých důvodů odjel přímo do šatny Lindback a do svatyně hostujícího celku se tak vrátil Garon.

47:44

Co se nepodařilo v přesilové hře se podařilo v době, kdy je na ledě plný počet hráčů. RADKO GUDAS dostal kotouč na modrou čáru a na nic nečekal a okamžitě vypálil, jeho střela zapadla přímo do brány. Asistence: Pierre-Cedric Labrie, B.J. Crombeen

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 7. Lupul (Kadri, Gunnarsson), 21. Phaneuf (Gunnarsson, Kadri), 27. Bozak (Kessel, Fraser), 28. Kulemin (Kadri, Lupul) – 48. Gudas (Labrie, Crombeen), 58. Conacher (Johnson, St. Louis)

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) - Gunnarsson, Phaneuf, Liles, Gardner, Franson, Fraser - Van Riemsdyk, Bozak, Kessel - Lupul, Kadri, Kulemin - MacArthur, Grabovski, Frattin - Komarov, McClement, Orr
    Tampa Bay Lightning: Garon (27. Lindback) - Salo, Hedman, Brewer, Carle, Gudas, Aulie - St. Louis, Stamkos, Purcell - Killorn, Pyatt, Conacher - Crombeen, Thompson, Tyrell - Palat, Johnson, Labrie

Rozhodčí: Vanmassenhoven, Sutherland - Cormier, Driscoll