Toronto – Tampa 4:2 (kon.) | Detroit – Minnesota 2:4 (kon.) | Colorado – Dallas 4:3 (kon.)
Edmonton – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Chicago 4:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 21.03.2013, 00:10 • Air Canada Centre • NHL

57:02
    Tampa právě vstřelila branku!

Přece jenom se Tampa dočkala snížení a konec třetí třetiny může být ještě hodně zajíamvý. Rychlou akci na jeden dotek zakončil před bránou CONY CONACHER, který dostal milimetrovou přihrávku od Tylera Johnsona. Asistence: Tyler Johnson, Martin St. Louis

47:44

Co se nepodařilo v přesilové hře se podařilo v době, kdy je na ledě plný počet hráčů. RADKO GUDAS dostal kotouč na modrou čáru a na nic nečekal a okamžitě vypálil, jeho střela zapadla přímo do brány. Asistence: Pierre-Cedric Labrie, B.J. Crombeen

27:22
    Toronto právě vstřelilo branku!

Přesně 29 vteřin dělí od sebe třetí a čtvrtou branku Toronta. Takto si svůj příchod na led náhradní gólman Lindback určitě nepředstavoval. NIKOLAI KULEMIN začaroval s pukem v útočné třetině a připravil pro Lidbacku velmi nechtěný vstup do zápasu. Asistence: Nazem Kadri, Joffrey Lupul

26:53

Domácí vedou už o tři branky a tentokrát se mezi tři tyče trefil TYLER BOZAK, který naprosto jednoduše dorazil puk do odkryté branky. Výtečnou práci odvedl i Phil Kessel, který celou šanci připravil. Asistence: Phil Kessel, Mark Fraser

20:52

Tomu se říká vstup do třetiny jako z učebnice DION PHANEUF hned v první minutě druhé části navyšuje vedení Toronta na 2:0 tvrdou dělovkou od modré čáry, na kterou neměl Garon nárok. Asistence: Carl Gunnarsson, Nazem Kadri

06:56

Jenže přichází chyba v bránění a domácí jsou do vedení. JOFFREY LUPUL zůstal dlouhou před bránou nikým neatakován a když k němu doletěl puk, tak měl mnoho času na pohodlné zakončení. Garon si nyní může poprávu stěžovat u svých obránců, kteří ho nechali na pospas. Asistence: Nazem Kadri, Carl Gunnarsson

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 7. Lupul (Kadri, Gunnarsson), 21. Phaneuf (Gunnarsson, Kadri), 27. Bozak (Kessel, Fraser), 28. Kulemin (Kadri, Lupul) – 48. Gudas (Labrie, Crombeen), 58. Conacher (Johnson, St. Louis)

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) - Gunnarsson, Phaneuf, Liles, Gardner, Franson, Fraser - Van Riemsdyk, Bozak, Kessel - Lupul, Kadri, Kulemin - MacArthur, Grabovski, Frattin - Komarov, McClement, Orr
    Tampa Bay Lightning: Garon (27. Lindback) - Salo, Hedman, Brewer, Carle, Gudas, Aulie - St. Louis, Stamkos, Purcell - Killorn, Pyatt, Conacher - Crombeen, Thompson, Tyrell - Palat, Johnson, Labrie

Rozhodčí: Vanmassenhoven, Sutherland - Cormier, Driscoll