Toronto – Tampa 4:2 (kon.) | Detroit – Minnesota 2:4 (kon.) | Colorado – Dallas 4:3 (kon.)
Edmonton – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Chicago 4:2 (kon.)
Piráti Chomutov
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 21.03.2013, 18:00 • Pirátská aréna • Play-out extraligy

Zápas tedy vyhrála HC Energie Karlovy Vary, která si díky vítězství a prohře Liberce zajistila udržení v extralize i pro příští rok. (20:26:52)

Třetí třetina přinesla zajímavý hokej. Chomutov snížil na rozdíl dvou branek. O šťastnou střelu se postaral Marek Sikora, který střílel z dálky a Lukáš Mensator, který střelu nepokryl úplně optimálně.

Zásahy brankářů
    Lukáš Mensator: 8
    Miroslav Hanuljak:7

60:00

59:19
    Chomutov se zatím neodhodlal ke hře bez brankáře.

59:00
    Mensator kryje další pokusy Chomutovských.

58:30
    Útok domácích ukončen ofsajdem.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:50
    Chomutov drží puk, ale karlovarská obrana zatím odolává náporům.

55:01
    Hra se zrychluje. Hraje se nahoru dolů.

53:14
    Do brejku ujeli dva hráči Energie ujeli chomutovské obraně. Skuhravý nahrával lépe postavenému spoluhráči. Puk ovšem zastavil navrátivší se obránce obětavým zákrokem.

52:55

52:22
    Hanuljak teď několika dobrými zákroky v řadě podržel chomutovské hokejisty.

51:48
    Nosek pálil od modré. Hanujlak kryje betony.

51:18
    Útok hostů zastavil odpískaný ofsajd.

50:55
    Martin Šagát (CHO) je vyloučen za napadení.

Dnešní utkání sleduje 2591 diváků.

50:00
    Chomutovští sice stále drží puk, ale nedostávají se k zakončení.

49:17
    Chomutov stále drží puk na svých hokejkách.

48:17
    Mensator nyní neudržel puk po střele chomutovského hrušky. Vše zachránili hostující obránci.

47:10
    Chomutovští nyní tlačí na Energii. Mensator zatím drží.

46:45
    Icing hostů.

46:22
    Chomutov nyní rozehrává od brankáře.

48:20
    Chomutov zabral. Nyní na sebe upozornil David Hruška, který zblízka pálil do boční sítě branky.

44:24
    Chomutovští mohli jít do brejku. Důras se ovšem neprodral přes dva hráče Energie.

43:12
    Puk drží karlovarští hokejisté a pomalu kombinují.

41:46
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov se dostává zpět do hry díky šťastné brance. MAREK SIKORA s zmocnil puku a napřáhl ještě před modrou čárou. Mensator ovšem jeho střelu nezpracoval ideálně a puk mu proklouzl až do branky. Bez asistence.

41:30
    Chomutov začal třetinu aktivně a zatím drží útočnou třetinu.

40:23
    Ani Tomáš Divíšek dnes neprostřelí Mensatora. Divíšek se místo do odkryté brány trefil do hrudi hostujícího gólmana.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:50.

Druhá třetina nepřinesla nikterak oslnivý hokej. Hra se často přelévala a obě mužstva se dopouštěla hloupých hrubek. Šťastnějším týmem ovšem byly Karlovy Vary, které se prosadili dvakrát ke konci třetiny. Pokaždé v přesilové hře. Nejprve se prosadil Roman Prošek a poté i David Nosek. Chomutov se sice taky dostal do několika šancí, ale nebylo mu to nic platné. Piráty dnes trápí koncovka a proto se mohla radovat pouze Energie.

Zásahy brankářů:
    Lukáš Mensator: 6
    Miroslav Hanuljak: 11

40:00

39:31
    Vyloučeni Káňa a Skuhravý za vzájemnou potyčku.

39:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie využívá další přesilovku. Dvojice Pech a Kumstát si nahrávala za brankou a poté nahráli před bránu neobsazenému DAVIDU NOSKOVI, který se z mezikruží nemýlil a prostřelil Hanuljaka, který neměl nárok. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kumstát

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:53
    Palin vyhazuje puk z pásma.

38:49
    Drtina pálí tvrdě od modré. Hanuljak kryje v náruči.

38:34
    Kubinčák ztratil hůl.

37:46
    A Piráti jsou dokonce do tří! Ke Hřebejkovi se posadí ještě Sikora (CHO), který se provinil hrou vysokou holí.

37:39
    Chomutov jde opět do oslabení. Potrestán bude Štěpán Hřebejk (CHO) za podražení.

36:22
    Karlovy Vary obsadili útočné pásmo a nechytatelnou střelu od modré vyslal ROMAN PROŠEK. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kumstát

36:01
    Štěpán Hřebejk v obrovské šanci neprostřelil Mensatora.

35:37
    Hráči Karlových Varů sami vyhazují puk ze třetiny.

34:51
    Bartejs (CHO) vyloučen za krosček.

34:12
    Hromas pálil z levého kruhu. Mensator vyrazil betony.

33:47
    Chomutov nyní hraje opatrně. Po několikáté volí rozehrávku od brankáře.

32:18
    Důras se ocitl v dobré pozici, ale místo střely volil ještě nahrávku, kterou ovšem pokazil.

31:34

31:32
    Nosek tvrdě pálí od modré. Domácí vyhazují.

30:55
    Drtina tečoval nahození na bránu do tyčky.

30:20
    Nosek měl nyní ideální palební pozici, ale špatně zpracoval kotouč.

29:34
    Vylučuje se na chomutovské straně. Štěpán Hřebejk (CHO) si odsedí trest za faul kolenem.

29:19
    Drtina střílel od modré. Hanuljakův beton byl v pozoru.

29:00
    Kumstát si udělal prostor před chomutovskou brankou. Mířil ovšem mimo.

28:18
    Sikora nyní dohrál Gulašiho. Ten zůstal po zákroku na ledě.

27:20
    Procházka střílel od modré. Střelu pokryly betony brankáře Mensatora.

26:26
    Chomutov nyní obsadil útočné pásmo.

25:30
    Kůs se pokoušel překvapit Mensatora střelou z pravého kruhu. Střela ovšem mířila nad a Mensator zasahovat nemusel.

25:05
    Icing hosté.

24:40
    Varští nyní vůbec nepouštějí Piráty k puku.

23:21
    Martin Zaťovič pálil z levého kruhu. Jeho střela byla na poslední chvíli zablokována jedním z chomutovských obránců.

22:37
    Hosté v plném počtu. Domácí pokračují v bezradnosti v přesilových hrách.

20:37
    Další přesilová hra pro Chomutov. Sednout si jde Zaťovič (KVA) za sekání.

20:28
    V dobré pozici se ocitl varský Kumstát. Zblízka ovšem Hanuljaka neprostřelil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:55.

První třetina vyšla lépe karlovarským hokejistům. Již ve druhé minutě vymetl chomutovskou branku rychlou střelou zpoza levého kruhu Martin Zaťovič. Po zbytek třetiny se hrál opatrný hokej. Piráti hráli několik přesilovek, ale ani jednou se nedostali do vyložené šance. To Vary přidaly ještě dvě šance. Skóre se ovšem již neměnilo.

Lukáš Mensator: 10
    Miroslav Hanuljak: 13

20:00

20:00

19:14
    David Hruška číhal sám na modré čáře. Dostal ovšem špatnou přihrávku.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:15
    Vary nyní pokazily pár přihrávek. Hřebejk mohl jet do brejku, puk si ovšem špatně zpracoval.

17:00
    Do dobré šance jel David Hruška. Na Mensatora ovšem nevyzrál.

16:56

16:31

15:51
    Karlovarský Pohl jel sám na bránu. Na poslední chvíli byl ovšem od puku čistě odstraněn a na rozdíl od něj putoval do branky on sám.

14:56
    Bude se hrát 4 na 4. Důras (CHO) byl totiž vyloučen za sekání.

14:31
    Vary jdou opět do 4. Kumstát (KVA) dostal dvouminutový trest za nafilmovaný pád.

14:11

13:59
    Závar před chomutovskou brankou. Brankář Hanuljak nyní schytal sprchu střel a dorážek. Všechny ovšem vykryl.

12:51
    Hráči Energie nyní drží puk na svých hokejkách a nehodlají se ho vzdát. Pohrávají si s Piráty.

11:37

11:14
    Palin našel přesnou přihrávkou dobře postaveného Hřebejka, který v dobré příležitosti minul bránu.

10:17
    Karlovým Varům opět nedělá problém dostat puk z obranného pásma.

09:37
    Vary si hru v pěti moc neužily, opět míří do oslabení. Nyní je vyloučen František Skládaný (KVA) za zdržování hry vyhozením puku mimo hřiště.

09:27

09:20
    Ofsajd domácí.

08:50
    Chomutovským přesilová hra nevychází. Kazí spousty přihrávek.

07:54
    Puk zatím drží především varští hráči, přestože hrají v oslabení.

07:27
    Parýzek (KVA) vyloučen za hákování.

06:37
    Hřebejk byl v dobré pozici před Mensatorem. Ke střele se ovšem nedostal díky mnoha nohám karlovarských obránců.

05:26

05:13
    Vary se nyní pokusily dostat do pásma dlouhou přihrávkou. Před Zaťovičem ovšem uklidil puk Rutta.

04:51
    Po menší kolizi leží na zemi brankář domácích Hanuljak. Těžce se zvedá.

04:30
    Chomutov úspěšně vyhazuje kotouč z pásma.

04:06
    Hráči Energie si dlouze přihrávají, ale nedostává se jim odvahy ke střele. Nahození Noska chytá Hanuljak do lapačky.

03:26
    Jaroslav Mrázek (CHO) hákoval a jde si sednout na trestnou lavici. Vary hrají přesilovku.

01:57
    MARTIN ZAŤOVIČ ujel po levé straně chomutovským hráčům a i přesto, že byl na poslední chvíli atakován z pozice za levým kruhem vystřelit a prudkou střelou vymetl kout chomutovské branky. Hanuljak se marně natahoval. Asistence: Roman Prošek.

01:02
    Hřebejk se osamostatnil za brankou Energie. Přes Mensatora se ovšem nedostal.

00:28
    Karlovarský Drtina zkoušel překvapit Hanuljaka střelou od modré. Ten kryje ve své náruči.

00:24
    Zakázané uvolnění domácích.

00:11
    O první střelu se pokoušeli hosté. Bude se vhazovat před Hanuljakem.

00:01

Na ledě jsou již úvodní formace.

Hráči obou týmu již pomalu nastupují na led.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Mrázek, Havel, Trefný, Palin, Bartejs, Stehlík, Rutta - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - Káňa, Kůs, Procházka - Račuk

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Gulaš, Parýzek, Nosek, Látal, Prošek, Gründling, Drtina, Vlach - Košťál, Zucker, Skuhravý - Koblasa, Zaťovič, Bicek - Skladaný, Pohl, Rohan - Kumstát, Pech, Doležal

Rozhodčí: Turčan, Kalivoda - Bláha, Kostka.

Poslední zápas dopadl také lépe pro Chomutov. Piráti Chomutov v Karlových Varech dvakrát prohrávali o dva góly a dvakrát se jim podařilo ztrátu v zápase smazat. Zápas plný gólů rozhodl dvě minuty před koncem Tomáš Káňa, který vítězným gólem zkompletoval hattrick. Chomutov si z Karlových Varů odvezl plný bodový zisk.

Vzájemná střetnutí s Energií, na ledě Pirátů, hovoří jednoznačně ve prospěch Chomutovských. Poprvé Piráti vyzvali Energii na svém ledě v 10. kole Tipsport extraligy, utkání se rozhodlo až po prodloužení, ve kterém zvítězili Piráti 5:4. K druhému měření sil na domácím ledě došlo ve 36. kole Tipsport extraligy a utkání ovládli Piráti v poměru 3:1. Inkasovaný gól padl až pár vteřin před koncem.

Posledním šestým kolem končí skupina o umístění. Piráti se v ní podruhé střetnou s karlovarskou Energií, která bude bojovat o vyhnutí se baráži. Liberečtí vše mají ve svých rukou, tudíž Energii v Chomutově nemusí stačit ani vysoké vítězství. Tygři mají lepší vzájemné zápasy a při rovnosti bodů skončí na dvanácté pozici. Derby mezi Piráty a západočeskou Energií startuje ve čtvrtek, úvodní vhazování v chomutovské aréně je naplánováno na 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Řápek

Branky a nahrávky: 42. Sikora – 2. Zaťovič, 37. Prošek (Pech, Kumstát), 40. Nosek (Pech, Kumstát)

Rozhodčí: Turčan, Kalivoda - Bláha, Kostka