Dallas – Los Angeles 2:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 5:4 (po pr.) | Columbus – Anaheim 2:1 (po pr.)

Střely na branku celkem – 34:29

Tak to byl tedy závěr! Washington se ve 47. minutě hned dvakrát trefil při čtyřminutové přesilovce, kdy byl na trestné lavici Jakub Voráček, a zdálo se, že si hosté odvezou z Philadelphie dva body. Domácí ovšem nesložili zbraně a dokázali příkladně zabojovat. V 53. minutě je nastartoval Giroux, který také v přesilovce snížil na 3:4. Flyers pak soupeře obrovsky zmáčkli, ale vyrovnání stále nepřicházelo. Když už to vypadalo, že veškerá snaha bude marná, napřáhl v čase 59:50 Kimmo Timonen a propálil vše, co mu stálo v cestě. Stejný hráč pak po 94 vteřinách prodloužení naservíroval gólovou přihrávku Ruslanu Fedotěnkovi, který završil fantastický obrat Flyers!

61:34
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Velký obrat Flyers dokonán! Před Holtbym nejprve nepříjemně operovali Couturier s Fedotěnkem, ale z toho gól ještě nebyl. O chvíli později ale Kimmo Timonen narýsoval krásnou přihrávku napříč pásmem pro RUSLANA FEDOTĚNKA, který si najel na vzdálenější tyč a napálil kotouč do poloodkryté branky. Asistence: Kimmo Timonen, Sean Couturier.

60:38
    Domácí jsou nabuzeni a pokračují v tlaku i v úvodu prodloužení.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině – 14:12

Philadelphia dokázala zlikvidovat dvougólové manko, a tak se bude prodlužovat.

60:00

59:50
    To je neuvěřitelné! Domácím se to podařilo! Obrovský tlak Flyers přetavil ve vyrovnání KIMMO TIMONEN, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Do konce zbývá deset sekund. Asistence: Claude Giroux, Wayne Simmonds.

59:31
    Timonen pálí vedle, ale domácí stále v útočném pásmu.

59:11
    Samozřejmě pokračuje power-play domácích.

59:11
    Zakázané uvolnění Washingtonu. Hosté si berou time-out.

58:56
    Volej Girouxe z levého kruhu v brance neskončil.

58:31
    Bryzgalov je už na střídačce!

58:00
    Dvě minuty do konce, domácí zahajují další útok od své branky.

57:23
    Dělovka Hartnella se také do branky nevešla.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Talbot (Rinaldo, Timonen), 15. Read (Giroux), 53. Giroux (Timonen, B. Schenn), 60. Timonen (Giroux, Simmonds), 62. Fedotěnko (Timonen, Couturier) – 5. Bäckström (Hillen, Johansson), 39. Green (Leich), 47. Johansson, 47. Ovečkin (Carlson, Brouwer)

Philadelphia Flyers: Bryzgalov (Leighton) – Timonen, Gervais, Lauridsen, L. Schenn, Gustafsson, Huskins – Read, Giroux, Voráček – Hartnell, B. Schenn, Simmonds – Talbot, Couturier, Rinaldo – Gagne, Fedotěnko, Knuble.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Green, Hillen, Carlson, Schultz, Oleksy – Johansson, Bäckström, Ovečkin – Laich, Ribeiro, Brouwer – Chimera, Perreault, Ward – Hendricks, Beagle, Volpatti.

Rozhodčí: Kozari, Charron – Racicot, Barton