Fehérvár – Znojmo 2:1 (po pr.)
Fehérvár AV19
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Středa 03.04.2013, 19:00 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • Erste Bank Young Stars League

Rozhodující finále přineslo souboj do posledních minut. Hosté byli v prodloužení aktivnější. Osudným se jim stalo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. To je od nás z Maďarska vše, přejeme příjemný zbytek dne a někdy opět na počtenou! (22:06:59)

Maďaři se radují z poháru pro mistry Erste Bank Young Stars ligy, která má za sebou svůj historicky první ročník. Čeští hokejisté se musejí spokojit se stříbrným místem.

79:27
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    ARNOLD VARGA se v přesilové hře napřáhl od modré čáry, a rozhoduje tak o vítězi zápasu a držiteli titulu pro mistry EBYSL.

77:30
    Nepříjemná pozice pro Orly, kteří hráli v pěti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Kastner (ZNO).

76:07
    Velká šance Znojma! Špaček našel před brankou zcela volného Nováčka, ovšem střela znojemského útočníka těsně minula klec.

74:27
    Müller trefuje maďarského gólmana do masky. Hra je přerušena.

73:32
    Hosté jsou nadále na koni. Nováček neuspěl ani z dorážky. Rajna drží svůj tým.

70:11
    Nováček zůstal ležet po střetu s protihráčem na ledové ploše, na střídačku odjíždí po svých.

68:52
    Pelikán trefuje z ostrého úhlu pouze lapačku domácího gólmana.

66:40
    Jeden z útočících Maďarů se dostal po chybě ve znojemské rozehrávce do brejku, avšak také Helešic obstál.

64:59
    Oba týmy jsou kompletní. Orli byli při hře tři proti třem aktivnější, dlouho se drželi v pásmu, ale recept na Rajnu nenašli.

62:59
    Bude se hrát tři na tři. Vyloučeni Arany (FEH) – 2 minuty za hrubost a Pelikán (ZNO) – 2 minuty za vysokou hůl.

61:05

60:25
    Domácí dohrávají přesilovou hru po vyloučení Tichého, hraje se ve čtyřech proti třem.

60:01

První prodloužení začne přibližně ve 21:17. Špačkova vyrovnávací trefa znamená, že oba týmy nyní čeká patnáctiminutová přestávka a poté dvacetiminutové třetiny prodloužení až do doby, než padne rozhodující branka. Erste Bank Young Stars League tak vrcholí tím nejdramatičtějším možným způsobem – prodloužením rozhodujícího finále.