Philadelphia – Montreal 5:3 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 6:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 5:2 (kon.)
Calgary – Edmonton 2:8 (kon.) | San Jose – Minnesota 4:2 (kon.)
Anaheim Ducks
5:2 (1:0, 2:0, 2:1)
Dallas Stars
Čtvrtek 04.04.2013, 04:00NHL

Anaheim potvrdil, že byl jasným favoritem utkání a dokázal před svými fanoušky zvítězit 5:2! Skóre otevřel ve 12. minutě jediný český zástupce Dvořák. Další branka padla až ve 32. minutě, kdy se trefil Selanne. Už na 3:0 zvyšoval Palmieri. Začátek třetí třetiny jednoznačně ovládli hosté, nejen že Cole snížil na 3:1, ale hosté přestříleli v prvních 6 minutách Anaheim 1:7. V 50. minutě Anaheim znovu odskočil na rozdíl 3 branek po zásluze kapitána týmu Getzlafa, který dnes byl vyhlášen jako 1. hvězda utkání. Dallas dokázal snížit na 4:2, ale příliš pozdě. Postaral se o to svojí první trefou v NHL MacDermind. Cogliano už pouze upravil skóre na 5:2 trefou do prázdné branky tři vteřiny před koncem.

Střely na branku: 27:25
    Vyloučení: 0:1
    Vyhrané vhazování: 30:31

1. hvězda: RYAN GETZLAF (ANA) (1+2)
    2. hvězda: CAM FOWLER (ANA) (0+1)
    3. hvězda: KYLE PALMIERI (ANA) (1+0)

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (06:46:12)

60:00

59:57
    Anaheim právě vstřelil branku!
    ANDREW COGLIANO ještě koriguje výsledek, když z poloviny hřiště trefuje prázdnou branku.

Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas se ani za nepříznivého stavu nevzdával a branku si vynutil obrovskou bojovností za brankou Fastha. LANE MacDERMIND dostal přihrávku od Garbutta a přízemní střelou snižuje na 4:2.
    Asistence: Ryan Garbutt.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty základní hrací doby.

56:53
    Lehtonen se prezentoval skvělým zákrokem, kterým vychytal Koiva!

56:10
    Domácí si příliš neporozuměli při zakládání útočné akce, puk míří přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

55:11
    Cogliano vyslal tvrdou střelu, která však neměla gólové parametry.

54:05
    Goligovski nahodil kotouč před Fastha, ten však střelu i následnou dorážku pokryl.

52:44
    Hráči Dallasu kombinují v obranném pásmu, moc času jim nezbývá, pokud chtějí pomýšlet na zisk bodů.

50:30
    Perry zavezl kotouč do útočného pásma, následně přihrál RYANU GETZLAFOVI, který si touš popovezl a skvěle umístěnou bekhendovou střelou posílá Anaheim do vedení 4:1!
    Asistence: Corey Perry, Bobby Ryan.

48:29
    Obrovská šance pro Dallas! Mezi kruhy se ke kotouči dostal Eakin, střela mu však vůbec nesedla! Závar před brankou zavinil Roussel, který se snažil několikrát dorazit touš za záda Švédského brankáře.

47:19
    Getzlaf se krásnou stahovačkou zbavil Goligoskiho a jel sám na Lehtonena, toho však překonat nedokázal!

46:59
    Erikssonova útočná formace nyní zavařila hráčům Anaheimu! Fasth se musí v posledních minutách hodně činit.

46:15
    Obrovskou šanci nedokázal proměnit Koivu, když se osamocený objevil před Lehtonenem!

45:45
    Hákováním se provinil Cogliano, rozhodčího píšťalka však zůstala němá.

45:00
    Dallas je jednoznačně aktivnějším týmem, kačeři se z obdržené branky stále nedokázali vzpamatovat.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Getzlaf, Winnik), 32. Selanne (Getzlaf, Fowler), 37. Palmieri (Holland, Beleskey), 51. Getzlaf (Perry, Ryan), 60. Cogliano (Koivu, Souray) – 43. Cole (Fiddler, Goligoski), 59. MacDermid (Garbutt)

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Beauchemin, Souray, Allen, Fowler, Lovejoy, Sbisa – Perry, Getzlaf, Ryan – Selanne, Cogliano, Etem – Winnik, Koivu, Dvořák – Palmieri, Holland, Beleskey
    Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) – Goligoski, Dillon, Robidas, Daley, Larsen, Rome – Cole, Benn, Nystrom – Fraser, Eriksson, Whitney – Chiaasson, Eakin, Roussel – Sceviour, Fiddler, MacDermid

Rozhodčí: Martell, Leggo – Henderson, Wheler